FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
10-09-05 14:05  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Są i burty.
Trochę to trwało, bo się uczyłem robić "drabiny klamrowe" ;-)

Rufa na pusto i trochę zastawiona:


Na dziobie na razie tylko w "uskoku":


I pukawki z bliska:

 
10-09-05 17:16  Re: [relacja] OSLABJA
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Klasyczne !! Bardzo ładnie wygląda ten pokład...jeszcze w "kompozycji" z ciemnoszarymi burtami i nadbudówkami !!! Super efekt !! Więcej fotek nastepnym razem, pliiiiiiiiiz :)

--

 
10-09-05 18:42  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Burty i cała reszta nie są ciemnoszare ale czarne - malowanie "cuszimskie".
Rozjaśniam trochę przed wstawieniem, bo gdyby zostawić jak jest to na zdjęciach nie byłoby widać nic poza tym czarnym ;-)

Z góry uprzedzając ewentualne pytania - obrys rufy na pewno nie jest taki jak powinien. W ogóle nie bardzo wiem jak to naprawdę powinno być. Jak się patrzy na zdjęcia i nieliczne (i w dodatku niezbyt wyraźne) plany to w modelu jest chyba trochę za bardzo "w szpic".
Okrutnie się męczyłem coby zgrać burty (pasówka) i w końcu wyszło na zakładkę czyli za grubo. Trzeba będzie zeszlifować u góry nie uszkadzając klamerek :-) Mam nadzieję, że się uda...

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

Post zmieniony (11-09-05 00:09)

 
22-10-05 16:25  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ponieważ nie uchodzi na QWKAKa (zwłaszcza w nowym miejscu) iść z pustymi ręcami zawziąłem się i trochę nadgoniłem.
Kadłub w zasadzie zamknięty. To "puste" na rogach to kazamaty dział 6-calowych, ale one były opancerzane płytami kładzionymi na poszycie (a nie wpuszczanymi jak pas burtowy) więc na razie zostały dziury. Wolę się męczyć raz z profilowaniem płaskiego coby się "wygło na skos".
Widok ogólny:




I "nowe" śródokręcie trochę bliżej:




Na dziobie zostały kluzy do wycięcia i drabiny klamrowe do wetknięcia:




Co do kazamat, to na rufie "zaklejone", zalane superglutem (trochę popekało przy gięciu - chyba za ciasne łuki na ten karton). Jak wyschnie to szlif i malowanie.
Nawet grubość próbowałem uwzględnić jak QŃ na Tygrysie. Płyty tam miały 127mm no to kartonik ma ok. 0,6mm ;-)
Ogólnie mówiąc: to coś na zdjęciu z lewej próbuje udawać to coś ze zdjęcia po prawej.

 
22-10-05 22:01  Re: [relacja] OSLABJA
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Piękność ;-)

Pozdrawiam.

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
23-10-05 17:38  Re: [relacja] OSLABJA
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładny, ale jeszcze lepiej wygląda w naturze. Już mi ślinka cieknie na QWKAK. :))))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
23-10-05 18:38  Re: [relacja] OSLABJA
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

no śliczniusio... !

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
30-10-05 20:57  Re: [relacja] OSLABJA
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

nie znam sie na modelartwie okretowym ale dla mnie jest to szok. czekam na dalszą częśc. SUPEROWO jak powiedzial syn.

--


 
31-10-05 10:57  Re: [relacja] OSLABJA
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam
Widzialem na wlasne oczy. Fotki nie oddaja rzeczywistego uroku ani wrazenia jakie budzi ow model. Warto poswiecic odrobine czasu i przyjechac na kolejne spotkanie by zobaczyc te cuda jakie wykonuja Vwsmok czy Qn, bo to raz ze uczta estetyczna, dwa, ze mozna zobaczyc kilka "patentow", trzy, ze jest co podziwiac, cztery, ze mozna sobie wyrobic zdanie na temat tego co jest mozliwe do wykonania z kartonu (trzeba zobaczyc milion sto siedemdziesiat piec tysiecy czterysta dwanascie desek tworzacych poklad oslabji....)

:)

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
08-11-05 18:31  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Myślałem, że środkowa kazamata 6-calówek będzie łatwa w porównaniu z narożnymi.
Zgodnie z prawem Murphy'ego wyszło wręcz przeciwnie :-)
No ale w końcu wymęczyłem i oto efekty. Najpierw dziobowa narożna i ta nieszczęsna środkowa - z bliska...




... i widoki ogólne całego śródokręcia.



Ostatnimi "dziurami" w kadłubie są już tylko wnęki pod kotwice, ale to już na pewno będzie proste ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024