FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-06-05 09:49  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Aktualny raport z budowy (fotek na razie nie ma, bo aparatu żadnego pod ręką).
Po niezliczoych poprawkach, przeróbkach i dodatkach szkielet uznałem za gotowy.
Zrobione i wydeskowane małe pokłady (te przy wcięciach na dziobie i rufie) dokleiłem do szkieletu. Dziobowe prawie bez zmian od Nawarina, rufowe do mojego szkieletu nie chciały pasować. Zrobione od zera "na pasówkę".
Zacząłem przymierzać duże pokłady. Po kilku przymiarkach stwierdziłem, że jak jeszcze trochę poprzymierzam i popoprawiam to mam ogromną szansę spaprać wszystko do reszty. Wniosek - kleić zanim będzie za późno. Rufowy - ok. Po drugim podejściu zabudowa zamykająca od rufy pokład główny - udana. Dziś wieczorem zdejmuję "opatrunek dociskowy" z górnego ;-) Zaczną się następne schody - BURTY.
Wieże mają już sufity. Jak wyschną to będę laminował metodą QN'ia: chusteczki+wikol.
Podstawy kominów i nadbudówki rozrysowane. Druknąć i sklejać.
Ruszam z deskowaniem pokładów nadbudówek, pomostów i marsów.

I to by było na tyle ;-)

 
22-06-05 15:22  Re: [relacja] OSLABJA
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

bardzo ciekawy model - będę obserował z ciekawością...

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
25-06-05 13:24  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Są zdjęcia.
Na początek szkielet - cały i parę zbliżeń.






Przy okazji - nie pamiętam kto na QWKAKu podpowiedział mi używanie tzw. taśmy izolacyjnej, ale wielkie mu dzięki. Jako właściciel Bardzo Starego Samochodu nadal uważam, że jako taśma izolacyjna w porównaniu ze starą (tą parcianą) jest do luftu ale na "krawężniki" na pokladach - po prostu super! Niewielka grubość, na tyle sztywna, że łatwo i bez zadzierania się tnie, przy łagodnych łukach można ją naciągnąć i trzyma..

 
25-06-05 13:28  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Teraz dechy. Pomost rufowy i największe dziwo tego okrętu - wiadukt nad śródokręciem ;-)



w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

Post zmieniony (20-07-05 09:56)

 
25-06-05 13:30  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

No i wieże - przed szlifowaniem i malowaniem:



I po pomalowaniu, które wykazało, że trza szpachlować i szlifować jeszcze raz:

 
25-06-05 14:26  Re: [relacja] OSLABJA
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Widze że deskowanie udało się zakończyć, na zdjęciach wygląda poprostu rewelacyjnie , na żywo pewnie jeszcze lepiej. Chyle czoła w uznaniu Twojej cierpliwości Marku , od tego pewnie można zwariować :-)
Będziesz coś robił z białymi szczelinami między deskami? Sam ostatnio jak próbowałem to doszedłem do wniosku że dobrze najpierw pomalować pokład na czarno


Teoretyk ostatnio...

 
25-06-05 15:27  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Zdjęcia tych nowych desek są jeszcze sprzed "brudzingu".
Po potraktowaniu suchą pastelą ich nie będzie.

 
20-07-05 10:02  Re: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Trochę aktualności:

Małe pokłady już po brudzingu i z "krawężnikami" - koniec z deskowaniem!!! :-)


Wieże:


Nadbudówki - rufowa, dziobowa i sterówka:


w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
20-07-05 14:42  Re: [relacja] OSLABJA
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Klasa !!!

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
21-07-05 11:06  Re: [relacja] OSLABJA
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Deskowanie (jak wszystko inne) wygląda piknie. Mam tylko jedno "ale" - nie mam planów, ale czy Oslabya nie miał pokładu deskowanego podobnie jak większość rosyjskich jednostek w tych czasach, czyli z poprzecznymi listwami?

Pozdrawiam,
Szymon

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024