FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
07-02-09 15:09  Odp: [relacja] OSLABJA
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Piękny model się skleja. Podziwiam. Pilnie będę śledził relacje bo przymierzam się do Admirała Uszakowa. Proszę zamieszczaj dużo szczegółów roboczych.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
07-02-09 16:08  Odp: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Skoro mnie do tablicy wywołano to zeznam po dobroci ;-)

No dłubie się pomaleńku jak natchnienie spłynie...
Zdjątek dużo nie robiłem, ale parę jest.

Fokmaszt wklejony już na dobre, co okazało się nie do końca słuszną koncepcją, ale przecie nie wyrwę, bo nie rzodkiewka...
Tylko uważać muszę już nie tylko na relingi (a są już wszędzie, gdzie trzeba), kominy i odciągi tychże ale jeszcze na ten maszt.




Elementy do zbudowania żurawi (nie pamiętam jak się ten typ nazywa) i podstaw pod kutry leżały już czas jakiś:




Ale coby zacząć budować stanowiska pod kutry musiałem w końcu przeprowadzić pewien zabieg.
Ku uciesze naszych kolegów medyków ;-) nazwę go "częściową resekcją nadburcia". Od lewej:
Na krawędź burty nakładałem szablony zrobione z "wyciętych inaczej" i sklejonych do odpowiedniej szerokości elementów podstaw.
Według tych szablonów zaznaczałem miejsca, w których trza wyciąć nadburcie. A potem rżłem starając się coby od okrętu odciąć, a nie oderwać i tylko tyle ile trza.
Jak widać na trzecim zdjątku nie obeszło się bez komplikacji (w końcu resekcja zabieg poważny - nie w cewnik dmuchał).




W końcu jednak mogłem sobie rzec jak Młoda Lekarka "Już po wszystkiem".
Zdjęć nie ma, bo jak skończyłem to byłem tak wykończony, że nie miałem siły pstrykać.
Ale uspokoję wszystkich zainteresowanych - nie dość, że operacja się udala to i pacjent przeżył :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
07-02-09 17:10  Odp: [relacja] OSLABJA
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nooooooooooo ! ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
28-04-09 18:29  Odp: [relacja] OSLABJA
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Nie żebym był złośliwy bo nie jestem ale ten czarny kolor...to bardziej szary...okręty z Cuszimy miały bardzo czarne burty...może to wina oświetlenia może farby - od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym modelem tylko że w 1:250 czyli "jak go Pan Bóg stworzył" i bez aż takiej walorki - 100% standardu...

Pięknie ci się ta "OSLJABJA" udała - pre-dradnoghty sa piękne i uwielbiam je robić -"Mikasa" JSC , "Admirał Uszakow" Pro-Model , "Generał Admirał Apraksin" Orieł , "Potiomkin" MM , "Sisoj Wielikij" Orieł w przyszłości "Osljabja" lub "Shikishima"
Jak kupię sobie aparat ( w co wątpię ) to może zrobię relację "Osljabji" albo "Shikishimy"...

 
28-04-09 18:40  Odp: [relacja] OSLABJA
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

PAWELCIOL ale ci sie zaraz dostanie za TĄ Oslabie ;)
Tez lubie stare rupiecie i czekam niecierpliwie az pokazesz swoje...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-04-09 22:29  Odp: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Spraweę TEGO Oslabji streścił już Korsarz :-)

Co do koloru to wiem, że nie jesteś złośliwy. Jakbyś był to byś się przejechał przez całą relację i napisał, że ten czarny to bardziej
zielonkawy, fioletowy, niebieskawy; jakiś czerwony odcień też by się pewnie znalazł. A to wszystko najczarniejsza Pactra (tu i ówdzie Agama).
A że w różnym świetle różnie błyszczy - praw fizyki Pan nie zmienisz...

Jeśli chodzi o klejenie tego modelu, to looknij na początek relacji i przeczytaj, co napisał Nawarin.
Może trochę przesadził z krytyką, ale racji może też trochę miał ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
01-05-09 11:17  Odp: [relacja] OSLABJA
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Jak nie "Osljabja" to co "Osljabl"....;) piszę wedle tłumaczenia nazwy z alfabrtu rosyjskiego....

 
01-05-09 12:02  Odp: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jak nie "Osljabja" to co "Osljabl"....;) piszę wedle tłumaczenia nazwy z alfabrtu rosyjskiego....

Pięknie ci się ta "OSLJABJA" udała


Nie żebym był złośliwy bo nie jestem ale... skoro "mój" Oslabja tak Ci się podoba to przeczytaj relację od początku ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
01-05-09 12:59  Odp: [relacja] OSLABJA
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Co do "tej "Osljabji""to wiem ,że to był mężczyzna...całkiem ładna relacja i model też

 
20-03-10 15:24  Odp: [relacja] OSLABJA
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ludzie, ludzie, jak ten zeit leci...
Piękne to słowa i mądre tym bardziej, źe przez człowieka z Wrocławia napisane :-)

Poniewaź zeitu nikt nie zatrzyma to i budowę trza ciągnąć i sprawozdawczość trochę podgonić.
Przybywa drobiazgów na pokładzie i obok, a to co obok to też potem na pokładzie, ale nie od razu i nie naraz ;-)

Na początek dowody na to, że opisywana powyżej resekcja nadburci była udana:




Dalej półka pod sieci przeciwtorpedowe.




I komiks pt. Jak powstają kotwice Martina:



--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024