FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-01-05 11:32  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze , Haliński – cz. 1
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam!!
A więc, zacznijmy od początku. Zgodnie z prośbami zmieniłem zdjęcia na miniaturki. Mam nadzieję, że teraz relacja będzie bardziej przejrzysta :-))))))).
Roman, wycinak działa na zasadzie wyciskacza. Ostra końcówka wchodzi w otwór w rewolwerowym wzorniku który gilotynuje po dociśnięciu papier. Po operacji pozostaje otwór wklęsły do wewnątrz o idealnych kształtach. Rewolwerowe wzorniki są dwa, o mniejszych i większych otworach. Podobno też szykował się wycinak do otworów o różnych kształtach (trójkątne, prostokątne), ale pomysł nie wypalił z powodu trudności technologicznych. Niestety krążków tym nie da się porodukować.... .
Żur, chciałem zrobić brezent z chusteczki, ale faktura mi nie odpowiadała. Co do postrzępienia to masz rację. Poprostu po wucięciu nie wzmocniłem brzegów super-glutem. Ale na żywca nie wygląda tak, jak na zdjęciach. Prawie nie widać tych strzępków. Ale przy następnym "oklejaniu" relingu, "brezent" będzie wzmocniony glutem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
18-01-05 11:42  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chusteczka higieniczna też miała wg. mnie za delikatną fakturę. Ja użyłem serwetek, takich papierowych, ozdobnych, z choinkami, jajkami itp. Składją się one z kilku warst i jedna znich jest niemalowana. Ma o wiele grubszą fakturę niż zwykłe chusteczki. Polecam ku uwadze na najbliższej imprezie. W Yukim pewnie i tak będziesz dorabiał do końca jak masz teraz, ale zawsze warto wiedzieć, że jest coś takiego...

 
19-01-05 08:42  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam ponownie!!
Cały czas „dłubię” przy Yukikaze na tyle, na ile mam czas. Właśnie położyłem szyny na pokładzie służące do transportu torped. Wykonałem je z wyciągniętego plastiku nad płomieniem. Udało mi się dobrać je jak i pod względem koloru taki po względem wzajemnej grubości J. Kto wyciągał plastik ten wie o czym mówię.. . Przyklejałem za pomocą super glue i najbardziej newralgicznym momentem przy montażu to początek. A później praktycznie się samo klei. Po przyklejeniu, polakierowałem szyny i ich okolice na pokładzie lakierem bezbarwnym żeby po pierwsze, zamaskować ślady kleju i zmatowić sam plastik który się błyszczy, a po drugie, żeby wzmocnić łączenie szyn z pokładem. Zresztą zobaczćie sami....







Skończyłem też śruby napędowe z którymi w ogóle nie było żadnego problemu. Teraz tylko czekam na farbę Humbrol’a nr 54 Metallize Brass, żeby je pomalować na właściwy kolor.





Obecnie grzebię się przy głównym wentylatorze kotłowni i zabieram się za to co Pit Blank – artylerię główną. Pzdr

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (27-09-08 10:35)

 
19-01-05 12:51  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Co te piura srub jakies takie polamane? Nie chcialo by Ci sie moze zrobic ich od nowa?

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
19-01-05 12:59  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Wyglądają na połamane, to były drobne zagięcia które wyprostowałem. Pzdr

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
07-02-05 06:09  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam ponownie wszystkich!!
Zgodnie z obietnicą, prace w stoczni posuwają się naprzód. Oczywiście nie w takim tempie jakbym chciał, ale cały czas do przodu :D.
Wreszcie dotarła do mnie farba Humbrol nr 54 Brass (dzięki zaprzyjaźnionej stoczni z Yokosuka i życzliwości naczelnego inżyniera-konstruktora Randar-sana). Dzięki temu mogłem sobie pozwolić na pomalowanie śrub na właściwy kolor. Teraz wg mnie przypominają rzeczywistość . Zresztą zobaczcie sami....



Zabrałem się również za główny wentylator kotłowni. Pierwszy raz w życiu wykonywałem w taki sposób zaprojektowaną część [sic!], co zaowocowało dwukrotnym sklejaniem tej części. Na szczęście za drugim razem zrobiłem to w miarę poprawnie, więc już zostało, co nie oznacza że jest zrobiona tak jak bym chciał w 100%... . Ponieważ bawię się w urozmaicanie tego modelu na podstawie planów, postanowiłem dodać wzmocnienia na zewnętrznej stronie wywietrznika oraz dzwon okrętowy, a jako uplastycznienie wyciąłem otwory wylotowe i dodałem siateczkę. Mam nadzieję, że będzie się Wam podobało.





Obecnie „walczę” z wieżami artylerii głównej, na tyle na ile mam czas. Mam nadzieję, że wkrótce będą zdjęcia. Serdecznie pozdrawiam.....

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (27-09-08 10:36)

 
07-02-05 06:45  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

Co tu dużo gadać - dużo sie jeszcze musze uczyc :)
Piękny okręt - piękna robota

Trzymam kciuki i czekam na więcej

 
18-02-05 07:43  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam po krótkiej przerwie!!
Ponieważ roboty przy wieżach jest co nie miara, postanowiłem sobie trochę od nich odpocząć i spróbować własnych sił przy zaprojektowaniu i wykonaniu elementu dodatkowego do Yukikaze jakim jest wózek do transportu torped. Od nieocenionego wprost MacGregora dostałem planik takiego ustrojstwa i pomyślałem, że grzechem by było nie zrobienie tak prostego a jednocześnie tak podnoszącego walory wizualne elementu. Tak więc zeskanowałem planik, rozrysowałem wszystko w Corelu i druknąłem. Byłem przekonany, że raczej mi nie wyjdzie za pierwszym razem i będę musiał się poprawić, ale okazało się, że trafiłem w dziesiątkę (jak mówi przysłowie :Trafiło się ślepej kurze ziarno” :D ). Wózek jest zaprojektowany pod torpedę o średnicy 3 mm po pomalowaniu, a ponieważ moja torpeda ma nieco mniej troszkę obejmy odstają. Zresztą zobaczcie sami i oceńcie....









A teraz wracam do wież artyleryjskich i gąszczu drucików :((((. Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (27-09-08 10:36)

 
18-02-05 07:52  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

no no - całkiem fajna torpeda na wózeczku - a zgode na fotografowanie obiektów militarnych Ty masz??? :D

PozdrawiamKojak

 
18-02-05 08:16  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Hehehehe, mam zezwolenie z urzędu Nihon Gimbu :-)))))). A tak apropo, to jeżeli ktoś by chciał wózeczek, to z miłą chęcią służe dostawą na priva :D. Pzdr

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024