FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
18-02-05 09:04  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Miałem powiedzieć: BOMBA !!!
ale powiem: TORPEDA !!!
Przeginasz w pozytywnym znaczeniu.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
18-02-05 09:51  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Możesz mi przesłac wózeczek - o ile mozna prosić. Mój mail jest przy nicku.
A torpeda jak wykonana??? Może coś króciutko na ten temat

PozdrawiamKojak

 
18-02-05 09:55  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tez poprosilbym o wozek, jesli mozna :-)

 
18-02-05 09:59  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Kojak, wózeczek "pojechał" na priva :-))))). A więc torpeda... . Postanowiłem wykonać ją z wykałaczki bambusowej do szaszłyków, co nie jest specjalnie dobrym pomysłem, ponieważ powierzchnia jest porowata i po pomalowaniu pozostają podłużne "wżery" na korpusie. Na szczęście udało mi się to w miarę skorygować szlifowanie, ale niestety straciła na tym średnica i dlatego torpeda jest ciut za cienka. Następne będę wykonywał z pręcików drewnianych o średnicy 3 mm. Po przeszlifowaniu i pomalowaniu będą w sam raz :-). Natomiast stery kierunku i głębokości oraz śruby pochodzą z wycinanki. Całość pomalowana srebrną i czarną Pactrą, a śruby Humbrolem nr 54. Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
18-02-05 16:06  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

A mnie już brak słow:) Niesamowity jesteś!!!:)))

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
18-02-05 17:44  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Przed paru dniami w sklepie Cezalu widzialem pęczki patyczków o długości ok 10 cm wykonane raczej nie z bambusa, drewno miało strukturę drobniejszą i przy szlifowaniu nie powinny powstawać zadziory.

Nie wkręcaj tylko zapalników do tych "lanc" bo wtedy to będzie już niebezpieczne narzędzie ;-)

Pozdrawiam Rajkub

 
21-02-05 23:10  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A michu dalej bedzie marudzil :-) Chodzi mi o fotki. Np. Zdjecia nadbudowki z grosikiem maja akuratna rozdzielczosc. A znowu zdjecia srub tak gigantyczna, ze w gubi sie przez to ich rzeczywisty wyglad (wszystko zaslaniaja farfocle na krawedziach lopat) :-) Moze pomyslalbys o ponownym skadrowaniu niektorych fotek?...

 
23-02-05 03:29  Re: [relacja z budowy] IJN Yukikaze Haliński
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hanys...jestem storpedowany;)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
01-07-09 13:19  Odp: [Relacja ] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie. Spowodowało ją bardzo wiele czynników i długo by o tym opowiadać, a przecież to nie miejsce na takie wynurzenia. Po tak długiej przerwie postanowiłem zabrać się za coś co pomoże mi na nowo uzyskać wprawę moich paluchów. W pracy wieczorami mam troszkę czasu a ,że postanowiłem skończyć uzbrojenie, wybór padł na wyrzutnie torpedowe. Skoro torpeda jest już skończona, to dobrze by było wykonać urządzenie do jej wystrzeliwania, prawda?
Budowę rozpocząłem od wykonania rur torpedowych i wycięcia osłony stanowiska wyrzutni. Samo sklejanie tych elementów to nic trudnego, jednakże radziłbym uważać przy sklejaniu rur. Ich średnica zewnętrzna po sklejeniu jest dokładnie taka sama jak otworów w obudowie. Ja musiałem je poszerzyć, innym modelarzom radziłbym wycinać rury na styku łączenia po wewnętrznym obrysie linii. Powinno to pomóc. Ja musiałem ingerować w strukturę oryginalną i postanowiłem ją troszkę przerobić i dodać kilka elementów od siebie. Przecież nie byłbym sobą .





Następnie przed sklejeniem osłony w całość, wykonałem słynnego „jeża”. Było to moje pierwsze podejście do takiej metody wykonywania odrutowania, ale okazało się, że ta metoda jest zdecydowanie lepsza. Słupki są o wiele lepiej zakotwione i późniejsze nakładanie poziomych poprzeczek to sama przyjemność. Sklejanie obudowy obyło się bez większych problemów. Bryła pasuje bardzo dobrze. Jakiekolwiek błędy powstały tylko z powodu sztywności moich paluchów :D. Składanie całości również nie przysporzyło problemów. Tylne pokrywy wyrzutni postanowiłem wykonać z zawiasami i uchwytami do otwierania. Jak wyszło, widzicie sami. W przypadku obudowy dodałem również zawiasy do włazu górnego, wzmocnienia nad włazami wejściowymi i wzmocnienia przy podstawie wyrzutni. Uplastyczniłem również wszystkie wzierniki.



Następnie odrutowałem całość poziomymi poprzeczkami, dorobiłem zawory do poszczególnych rur torpedowych (wyszły średnio) i pomalowałem. Jako zaworki zastosowałem wycinane laserowo elementy z Answer. Uprzedzam od razu, że dopiero teraz dostrzegłem nie domalowane miejsca. Powodem jest brak lampki w miejscu mojej pracy i niestety moje oczy .





Następnie całość zamierzam polakierować półmatem. Oto kilka fotek gotowych wyrzutni z tradycyjną groszówką.







--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
01-07-09 13:27  Odp: [Relacja ] IJN Yukikaze Haliński
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Na kolejny element służący jako rozgrzewka dla moich palców, wybrałem działka plot. 25mm. Powiem szczerze, że bardzo się obawiałem sklejania tych maleństw, lecz teraz myślę, że nie było czego. Wszystko skleja się bardzo fajnie, jedynym mankamentem są małe rozmiary. Od siebie dodałem jedyni celowniki, pokrętła i przerobiłem siedziska dla obsługi. Efekt oceńcie sami. Powiem, że o wiele lepiej wyglądają na żywo.











Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do następnego razu.

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024