FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-10-04 21:47  [Narzędzia] wycinaki w supermarketach...
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
przegladajac gazete wyborcza natrafilem na reklame Lidla, nie bylo by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to co w niej znalazlem , a mianowicie zestaw kaletniczy
a w nim urzadzonko do wycinania otworow,
zestaw taki kosztuje tylko 10 zl wiec nawet jesli to bubel mozna zaryzykowac :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
18-10-04 22:35  Re: Narzedzia
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Marek - kupiłem kiedyś sam tylko wycinak rewolwerowy "no name" za ok. 10 zł. Niestety, nie wycinał nic, przynajmniej w papierze czy kartonie (przekazałem ojcu, który mówi, ze jesty ok do skóry:>). Możliwe, ze trzeba było tylko naostrzyć poszczególne wycinaki, ale w międzyczasie otrzymałem podobny "rewolwer" tyle, że niemieckiej firmy Suki (no niezła nazwa hehe, teraz zauwazyłem:P), który jest o wiele lepszy, choć chyba z 6 razy droższy. Najlepszy to on też coś nie jest, bo mi się uszczerbiły nieznacznie dwa wycinaki, ale jest możliwe dalej nimi wycinanie kółeczek (bo do tego bardziej to się nadaje niż do otworów, szczególnie w grubszym kartonie). Jeśli Ci 10 zł nie robi różnicy to możesz wziąć, ale duże prawdopodobieństwo, że nabawisz się kilku siwych włosów i trochę nagrzeszysz mową hehe:)

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-10-04 22:44  Re: Narzedzia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

wlasciwie to ten kosztuje 3.33 :) bo zestaw 3 sztuki :) Jeszcze sie zastanowie . Szkoda ze nie moge tego sam sprawdzic , tylko kupuje w ciemno.

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
18-10-04 23:08  Re: Narzedzia
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Marek, w Tesco kiedyś podobne były po ok. 5 zł, po mocniejszym ściśnięciu rączki gięły się. Bubel na całej lini.
A temat wycinaków rewolwerowych jest w czeluściach Forum ;-)
http://nowy.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=11839&t=11368#reply_11839

R.

 
18-10-04 23:54  Re: Narzedzia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

jak widac trzeba to sprawdzic W linku ktory podal Rajkub Yaris kupil taki wycinak za ok 10 zl i jest z niego zadowolony. Warto sprawdzic

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
19-10-04 07:54  Re: Narzedzia
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Marek, masz rację, bo można kupić tanio dobrą rzecz a i wsród drogich może być tandeta. Po przykrych dświadczeniach z "ołowianymi" wkrętakami, miniwiertarkami chińskiej produkcji, zawsze w sklepie przed zakupem staram się sprawdzić narzędzie. Przymierzałem się kiedyś do zakupu szczypiec do cięcia drutu renomowanej firmy niemieckiej, cena ok. 30zł. Spróbowałem "twardość" szczęk na druciku ze szczotki do rdzy, po dwóch cięciach na ostrzu super nożyc widniały dwa piękne wgłębienia .

R.

 
19-10-04 07:56  Re: Narzedzia
marcineq 

 

A ja w ubiegłym tygodniu kupiłem taki wycinak w realu za około 11 zł (identyczny jak na zdjęciu - z czerwonymi rączkami) i jest super. Wycina we wszystkim bardzo fajne otworki tylko trzeba troszke naostrzyć.

___________________________
Na biurku: Jagdpanzer 38(t) "Hetzer" - i ORP "Jaskółka" (wymiennie)
GG: 4651327

 
19-10-04 18:12  Re: Narzedzia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

trzeba to koniecznie sprawdzic :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
20-10-04 10:13  Re: Narzedzia
Zielony   

A kupię sobe za dychę można zaryzykować. Ze dwa lata temu kupiłem za 7,50 zeta taki dziurkacz rewolwerowy w OBI i nawet nie najgorzej wycina - na niektórych kalibrach troszku tępawy i trzeba ze dwa razy ścisnąć ale w sumie spisuje się dobrze - robiłem dziury nawet w 1,5mm tekturze i sprzęt wytrzymał.
Maciek

 
20-10-04 11:30  Re: Narzedzia
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Odwołuję moje dawne zadowolenie z wycinaka za 10 pln ;-(

Kilka miesięcy temu kupiłem sobie "markowy" wycinak rewolwerowy, jakiejś niemieckiej firmy (nazwy nie pamiętam), za prawie 60 pln i TO JEST TO.

Wycinak z supermarketu za 10 zł jest dobry dopóki nie ma się skali porównawczej.
Poza wspomnianymi już tępymi końcówkami tnącymi, radzę zauważyć, że są one najczęściej wykonane z bardzo cienkiej blaszki. Primo łatwo je uszkodzić na grubszym kartonie, secundo znalezienie w sklepie egzemlarza z rzeczywiście okrągłymi, a nie eliptycznymi czy wogóle bezkształtnymi końcówkami tnącymi jest wyzwaniem samym w sobie, tertio końcówki bardzo szybko się tępią i miażdżą karton zamiast go przecinać.
Do tego dochodzi bardzo słaba konstrukcja mechaniczna - końcówki tnącę często nie trafiają idelanie płasko w podstawkę, a wtedy nie da się już nic wyciąć. Na grubszym kartonie lub tekturze cała konstrukcja ma tendencję do wyginania się. Do tego sama podstawka jest tak miękka, że po mocniejszym dociśnięciu zostają głębokie rysy które utrudniają dalsze wycinanie i szkodzą samym końcówkom tnącym.
I wreszcie rzecz ostatnia, średnice otworów, wycinak "markowy" trzyma dokładnie wymiary: 2mm, 2,5 mm, 3, mm 3,5 mm, 4 mm, 5 mm, natomiast "supermarketowy" ma ok. 2,5mm, 3,2? mm, 3,9? mm, 4,5 mm, 5,2? mm i tym podobne dziwolągi.

To tyle porównania. Moim zdaniem nie warto kupować szajsu, może i tani, ale straconych nerwów nikt nie wyceni.

Natomiast faktem jest, że czasem w tanich narzędziach można wyszperac prawdziwe perełki. Jedna z "supermarketowych" firm wypuściła kiedyś serię małych szczypiec, kombinerek, cążek itp., ze świetnej stali, z rewelacyjnymi "miękkimi" uchwytami - idealne do modelarsko-jubilerskich ;-) zadań. Po pół roku intensywnego używania, w tym cięcia i gięcia stalowych drutów nawet do 2mm - żadnych śladów zużycia czy nawet stępienia.

Pozdr.

Yaris

 
20-10-04 12:20  Re: Narzedzia
Zielony   

Własnie a propo tych perełek to miesiąc temu nabyłem świetny nożyk segmentowy 9 mm w Le Clercu. Ponieważ niemam aparatu coby zapodać zdjęcie to go opiszę:
Rączka czerwona plastikowa pokryta na brzegach czarną mięciutka gumą (świetnie leży w ręce) ostrze ma możliwość precyzyjnej i dokładnej blokady metalowym pokrętłem w rączce magazynek na 2 zapasy. Ostrza wychodzą z metalowej prowadnicy (czyli nie uciekają na boki w czasie cięcia) ostrza są bardzo dobrej jakości - tną jak masełko każdy karton i nie tępią się za szybko. Wprawdzie Olfa to to nie jest, ale za 3 zety +coś koło złocisza za 10 zapasu ostrzy w poręcznym pudełeczku-magazynku (ostrze wysuwa sie specjalnym prztyczkiem) to chyba nic lepszego nie kupię. Wprawdzie były całkiem przyzwoite noże za złotówkę, ale brakowało im regulowanej blokady i prowadnicy ostrza.
Acha są też większe nożyki 18 mm też z prowadnicą i blokadą położenia ostrza kółkiem, ale to już nie to, chociaż do grubej tektury mogą być.
Przy okazji wyłowiłem malutkie i poręczne cążki do cięcia drutu za 4 zety. Czasem naprawdę warto się rozejżeć po różnistych promocja w marketach. Można zaoszczędzić parę złotych a w razie czego strata też niewielka.
Maciek

 
20-10-04 18:22  Re: Narzedzia
cebulka 

 

No i jak kupił ktoś to "cudo" z Lidla ??

 
20-10-04 19:49  Re: Narzedzia
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A ja polecam to:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32999326

Kupiłem, zaopatrzyłem się w mały młoteczek i jest super!!!! Może trochę więcej hałasu, ale za to pewnie dłużej posłużą - końcówki tnące hartowane.

A i jeszcze jedno - trafia się czasami większy zestaw do 19mm. No i pewnie są do dostania w hipermarketach.

Pozdrawiam

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
20-10-04 20:49  Re: Narzedzia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

cebulka to cudo o ktorym piszesz bedzie dostepne dopiero od jutra. Ja prawdopodobnie bede to mial ,ale sprawdze dopiero za dwa tyg ;/

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
21-10-04 10:35  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim zdaniem najlepiej pójść do ruskich i tam kupić. Nawet porządne za niewielką cenę.

 
21-10-04 13:33  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Grzesiek, czasy kiedy "sąsiedzi" przywozili swoje narzędzia to juz przeszłość ( z małymi wyjatkami). Np. we Wrocławiu na słynnym targowisku przy Dworcu Świebodzkim większość artykułów tego typu pochodzi z hurtowni przy ul.Tęczowej ( posesja hurtowni graniczy z terenem dworca). W ciagu tygodnia nasi gście robią zakupy w hurtowni, w niedzielę wystawiaja je 50-100 m dalej jako swój , przywieziony towar.

R.

 
23-10-04 21:15  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja taki wycinak kupiłem w praktikerze za 11.99zł i próbowałem naostrzyc.....
RATUNKU!!!!!!!!!
Jak to się ostrzy, bo tylko stępiłem a nie naostrzyłem?

 
02-11-04 09:18  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Potwierdzam , kupilem na probe w realu :) dokladnie tak jak opisywal Rajkub,
Generalnie trzebaby bylo to w jakis sposob naostrzyc i co wazne podczas wycinania pod spod wsadzic kawalek tekturki, Wtedy cos da sie tym wyciac

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
02-11-04 12:37  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

A propos wynalazków. Jakieś dwa tygodnie temu nabyłem w Praktikerze zestawik skalpeli z walizeczką firmy Budget (co to jest prosze nie pytać). Zestaw ma bardzo duzo różnych ostrzy i kilka rączek aluminiowych o róznych średnicach. Raczki są lekkie sztywne i poręczne (w przeciwieństwie do plastykowej Olfy która trochę się poddaje przy naciśnięciu - co nie jest też i wielką przeszkodą). Uchwyt jest podobny jak w Olfie . Co do trwałości nie chcę się wypowiadać bo minęło zbyt mało czasu, ale zestaw jest imponujący jak za cenę 19,90 zł i bardzo przyzwoicie wykonany. Jako gadżet dodali jeszcze super gluta i mały kamyczek do ostrzenia. Polecam z czystym sumieniem.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
02-11-04 15:37  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

W różnego rodzaju Castoramach można kupić zestawy skalpeli w takich niebieskich pudełeczkach. W skład zestawu wchodzą rzeczone pudełeczko, trzy uchwyty i około 10 różnych ostrzy. Uchwyty są aluminiowe, samo mocowanie ostrzy jest plastikowe. Spotkaem się z głosami że właśnie przez ten plastik są mało wytrzymałe i niewarte zakupu - około 10 zł. Ja sam z powodzeniem używam takiego kompleciku od kilku ładnych lat i poza oczywistym stępieniem i złamaniem jednego z ostrz nie mam żadnego problemu i gorąco wszystkim ten zestaw polecam.

 
02-11-04 17:25  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten sprzęt o którym pisze Demon......

JA - stanowczo odradzam.... kicz totalny! wyjątkowo szybko się tępią ostrza... łamią.. jak i łamią się same rączki. Same ostrza też są nierówne. :-/

Cudów nie ma! za 10 zł nie ma porządnego zestawu kilku nożyków... końcówek i opakowania......

Błyskawicznie ten zestaw poleciał do kosza!

Polecam sprzęt Olfy lub nożyk Exeel! Dobra inwestycja na lata!

Pozdrawiam!
Michał

 
02-11-04 21:00  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Cóż, w tej cenie super jakości rzeczywiście nie można szukać. Jednak cena całego zestawu jest mniejsza od jednego nożyka Olfy. Ostrza są znacznie gorzej wykonane ale tną. Myślę, że podobnie jak zestawy wierteł za półdarmo są wykonane z gorszego materiału bo nikt do interesu dokładal nie będzie. Jest to jednak alternatywa dla mniej zamożnych kieszeni. Nożyk Olfy też sie tępi i to dosć szybko. Dla tych którzy chcą rzucic okiem załączyłem fotki tego cuda. Same uchwyty są jak u Demona plastykowe. Chyba trochę się nad tym popastwię, żeby zachować to czyste sumienie.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
02-11-04 21:25  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Tak patrzę i czytam i dochodzę do wniosku, że mój warsztat nażędziowy jest zacofany... Używam 2 skalpeli, jeden łamany, drugi z wymiennymi końcówkami, to tego kilka żyletek i całe stado zaostrzonych i powyginanych we wszelkie możliwe sposoby drucików, gwoździków i śruboktętów. Nawet jakbym sobie kupił cały taki zestaw to bym go nie używał z dwoch powodów: nie wiedziałbym do czego i bałbym sie ze odrazy wszysrkie połamię :)

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
02-11-04 21:34  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Nie jestem wcale lepszy. Tę walichę kupiłem ze dwa tygodnie temu. Jak dotąd miałem jeden nozyk do tapet, skalpel chirurgiczny i zestaw hand -made w Twoim stylu Kat. No i żeby byc całkiem szczery jeden skalpel Olfy , który kupiłem z pół roku temu :-)

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
02-11-04 21:49  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kat mamy takie samo zaplecze techniczne :-)))


Teoretyk ostatnio...

 
02-11-04 21:52  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

tak dobry warsztat to podstawa
moj ostatnich czasow powiekszyl sie o mate do ciecia, dwie metalowe linijki, nozyk, nowe szczypce i 4 wybijaki kupione na rynku i "ruskich" polakow :)
jak bede mial czas to wrzuce tutaj fotki wspomnianych wibijakow
4 sztuki za 10 zl

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
03-11-04 07:39  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jawka, kupilem kiedys podobny zestaw i wlasnie te plastikowe nagwintowane mocowania nozykow to najwiekszy feler. Uwazaj aby dokrecac noz z wyczuciem bo ja za 2 razem po prostu uzylem zbyt duzej sily i plastik pekl - co za tym idzie noz (rekojesc) do wyrzucenia...

pzdr
Kemot

 
03-11-04 08:09  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Dokładnie jak powiedział Kemot - też mam taki zestawik - i jego wada to plastikowe uchwyty noży w rękojeści - które niestety trzeba mocno dokręcać bo inaczej nóż sie chwieje w rekojeści. Po dwóch dokreceniach niestety ukruszył sie gwint i zestaw wydawał sie do wyrzucenia. Wpadłem jednak na pomysł i na wzór złamanego uchwytu - zaprzyjaźniony tokarz dorobił mi uchwyty z mosiądzu i z aluminum do testów. Jednak w miedzyczasie odstawiłem ten zestaw na rzecz skalpela: rekojeść 8 - 9 zł (praktycznie niezniszczalna) nożyki po 50gr. :) - gorąco polecam.

PozdrawiamKojak

 
03-11-04 08:13  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mój zestaw jest chyba o połowę mniejszy, ma 3 uchwyty i tak jak pisałem używam go długo, żeby nie skłamać to z 4 lata. Do tej pory skasowałem jedno ostrze, bo za mocno ciąłem - wbite w drewno i skrzywione na bok każde ostrze się złamie. A jak mi się połamią uchwyty to nie żal będzie wywalić do kosza, a za takim nożem z Olfy za kilkadziesiąt złotych to bym się chyba zapłakał. IMO takie narzędzia to nie części do auta i nie muszą być najwyższej jakości, bo:
-nie zależy od tego moje życie
-za 10 mogę jak na razie co 2 miesiące kupować i nie bawić się w jakieś ostrzenia.
A 4 lata to nie jest krótka inwestycja.....................tak myślę.

 
03-11-04 10:42  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Demon, nie zgadzam sie z Toba. Ja swojego noża (tego z plastikowym gwintem) nie uzylem ani razu, bo jak pisze Kojak, noż sie kołysał więc chciałem go mocniej przykręcic...
Pozostałe 2 uchwyty nawet nie wyciągałem z pudełka.
Nie mam noża Olfy, lecz coś takiego jak na fotce.
Raczej nie ma szans aby uchwyt uległ zniszczeniu, a ostrza... sa wymienne więc jak sie nawet złamie to nie ma co płakać (kosztuje niewiele)

Ale tak naprawde to najczęściej korzystam ze zwykłego nozyka do cięcia tapet itp. Tyle, ze nie te najprostrze z 2 zł a troche lepszy Stanleya. Ostrza odłamywane też Stanleya. Słuzy mi juz kilka lat i nie widac zadnych oznak zuzycia.

pzdr
Kemot

 
03-11-04 12:41  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kemot: ja piszę tylko iwyłącznie o swoim zestawiku - ostrza też są wymienne, a siedzą w uchwycie pewnie. Ciąłem nimi tekturę 2 mm ze sporym naciskiem i nic mi się nie działo. Nie mam pojęcia czemu, może mam nożyki z jakiegoś pierwszego wypustu z lepszego materiału? ; )

 
03-11-04 13:23  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Ja od kilku miesięcy używam Olfy (oraz pomocniczo łamanego Stanleya 9mm) i nie zamienibym jej teraz na nic innego.
Co do trwałości, to nie wyobrażam sobie jak można uszkodzić samą obsadkę - przecież cięcie nawet najgrubszej tektury to nie kwestia siły, ale ostrego ostrza (he he masło maślane) i kilkukrotnego powtórzenia cięcia.
Natomiast ostrza do Olfy mają jedną wadę, nawet przy delikatnej eksploatacji z użyciem maty Olfy dość czybko się tępią i do precyzyjnych prac trzeba wyciągać nowe. Oczywiście szybkie tepienie wystepuje głównie przy pracy z tekturą, zwyky karton można ciąć jednym ostrzem dość dugo.
"Zasobnik" z zapasem ostrzy - 30 szt. nie jest przesadnie drogi więc stosunek cena/jakość jest dla mnie jak najbardziej zadowalający.

Pozdr.

Yaris

 
03-11-04 13:41  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Generalnie z tymi zestawami jest jak z wizytą u Doktora. Dziewięciu uratuje, jednemu zaszkodzi. Dziewięciu go chwali, jeden narzeka. Ważny jest stosunek chwalących do narzekających. Póki co nic jeszcze nie pękło. Kojak jednak dobrze pomyślał. Zamiast wywalać wszystko dorobił porządniejszy uchwyt. Jak cos się rozleci to zrobię tak samo, bo rękojeść jest dość porządna.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
04-11-04 08:37  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Ja uzywam nożyka Excel a ostrza X-ACTO IISS USA i jestem z tego zadowolony a pozatym mam jeszcze jakiś zestaw skalpeli ale są plastikowo ,etalwe takie shitowate z leksza :)

 
05-11-04 18:45  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
wspomniane przezemnie wybijaki...

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
05-11-04 23:24  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Marek, te wybijaki przez twoich kontrahentów zostały zaimportowane z OBI :-)
Mam identyczne, które tam kupiłem ponad rok temu, są według mnie dobre, a przy odpowiednim użyciu można nimi robić fajne głowki nitów.

R.

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-11-04 23:40  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A ja wlasnie kupilem z Ania w castoramie podkladke Olfy do ciecia formatu A2!! Za... 28 zlotych :-)

 
06-11-04 00:05  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to atakować Castorame!!! Do boju!!!

Pozdrawiam!
Michał

 
02-10-05 08:31  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,

Odswiezam temat. Mam pytanie do MarcinkaZ - jak sprawuja sie kupione przez Ciebie wycinaki i czy pamietasz jak ich wyszukiwales na Allegro? Bo ja od pewnego czasu poluje i nie moge trafic :(
I pytanie ogolne - gdzie w sklepach mozna taki cudowny zestaw trafic za rozsadna cene? Bo po moich ostatnich poszukiwaniach trafilem w Castoramie i w sklepie metalowym niedaleko mojego domu po ok.10 zl/szt. Jakby chcial zebrac taki zestaw jak Cinkowy, to bedzie to sporo kosztowac :(

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-10-05 09:18  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

chocby tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=64963378
lub tu (ten jest lepszy bo ma wybijak 2 mm co jest rzadko spotykane...):
http://allegro.pl/show_item.php?item=65332498

Jak mi listonosz przynosil ten drugi zestaw do domu to podejrzewal, ze niesie zestaw do budowy granatow 'domowych' - takie to ciezkie :D

--

--------
Loading sygnature.............................99%


Post zmieniony (02-10-05 09:59)

 
02-10-05 09:21  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
stach48 

 

USZANOWANIE!!!!
Przepraszam że odpowiadam za Marcina (chyba mi wybaczy).Ja kupiłem te wycinaki na =allegro= sprawują się bardzo dobrze.
Przed chwilką sprawdzałem i są w ofercie =joe 27=.kat-Dom-ogród-narzędzia-zestawy-narzedzi. Jakbyś chciał kupi to radzę od razu dwa zestawy bo są tak chytrze skompletowane że wzajemnie się uzupełniają.
NAJLEPSZEGO=

 
02-10-05 09:57  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Stach podaj link, boszukanie tego nie jest takie proste ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
02-10-05 10:02  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tu jest link do 'kompeltu Stacha' :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=65332481

Ale ja polecam ten wiekszy zestaw o ktorym pisalem dwa posty wyzej...

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
02-10-05 10:28  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
stach48 

 

OCTUSEK=Dzieki, że mnie wyręczyłeś-tak to chodzi o tego sprzedawcę.Oradzam jednak kupowanie kompletu penset (jakośc adekwatna do ceny)
NAJLEPSZEGO

 
02-10-05 11:57  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dzieki serdeczne chlopaki ;) Na Was zawsze mozna liczyc, niestety wyszukiwarka Allegro sie pod tym wzgledem nie sprawdza

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-10-05 12:22  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

o Rajkub, widze ze razem zrobilismy zakupy ;-)

--

 
02-10-05 13:40  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Zgadza sie :-)
Dobrych narzędzi nigdy za dużo.
Rano zrobiłem "wypad" na plac "szmelc, mydło, powidło", efekt to igły stalowe ( medyczne)
o srednicach 1,0; 1,2; 1,6; 1,9 (długość standard) i 0,8 ale za to o długości 12 cm - super jako "prawidło" do zwijania rurek

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-10-05 13:56  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Chciałbym tylko dodać, że jak ktoś się zdecydyje na zakup wycinaków to radzę zaraz je sprawdzić. Ja kupiłem oba komplety i niestety okazało się, że jeden z nich jest do kitu - był stępiony. Natomiast drugi to istna rewelacja - otwory do fi 10 wycina się w tekturze 5mm bez większego problemu.
CinekZ

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
02-10-05 16:10  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
stach48 

 

Marcinku-nie wiem czy kupowalismy u tego samego sprzedawcy-ja kupowałem u JOE 27. i z wyjątkiem penset byly to zakupy trafione np. sciski czy imadełka. Jeżeli chodzi o narzędzia tnące to najwazniejsze jest z jakiej stali zostały wykonane. Bo wszystko przy odrobinie cierpliwosci można naostrzyc. ja nie wydaje kasy na nozyki-olfa-służą jedynie do operacji specjalnych. Dawno temu kupiłem na allegro chyba za dwadziescia kilka zetów zestaw kilkunastu nozyków o najróznistych kształtach. Od razu wyrzuciłem ten beznadziejny uchwyt i oprawiłem je w drewniane rączki. Jak sie jeden stępi to biorę nastepny a jak mam chwilę zadumy lub oglądam mecz to ostrze te tępe i tak w koło Macieju ,służą mi juz bardzo długo. Tych tępych wybijaków broń Boże nie wyrzucaj tylko spróbuj je naostrzyc.
NAJLEPSZEGO

 
02-10-05 17:15  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Rajkub, Konradus - no to jest nas trzech ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024