FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-10-04 21:47  [Narzędzia] wycinaki w supermarketach...
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
przegladajac gazete wyborcza natrafilem na reklame Lidla, nie bylo by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to co w niej znalazlem , a mianowicie zestaw kaletniczy
a w nim urzadzonko do wycinania otworow,
zestaw taki kosztuje tylko 10 zl wiec nawet jesli to bubel mozna zaryzykowac :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
18-10-04 22:35  Re: Narzedzia
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Marek - kupiłem kiedyś sam tylko wycinak rewolwerowy "no name" za ok. 10 zł. Niestety, nie wycinał nic, przynajmniej w papierze czy kartonie (przekazałem ojcu, który mówi, ze jesty ok do skóry:>). Możliwe, ze trzeba było tylko naostrzyć poszczególne wycinaki, ale w międzyczasie otrzymałem podobny "rewolwer" tyle, że niemieckiej firmy Suki (no niezła nazwa hehe, teraz zauwazyłem:P), który jest o wiele lepszy, choć chyba z 6 razy droższy. Najlepszy to on też coś nie jest, bo mi się uszczerbiły nieznacznie dwa wycinaki, ale jest możliwe dalej nimi wycinanie kółeczek (bo do tego bardziej to się nadaje niż do otworów, szczególnie w grubszym kartonie). Jeśli Ci 10 zł nie robi różnicy to możesz wziąć, ale duże prawdopodobieństwo, że nabawisz się kilku siwych włosów i trochę nagrzeszysz mową hehe:)

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-10-04 22:44  Re: Narzedzia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

wlasciwie to ten kosztuje 3.33 :) bo zestaw 3 sztuki :) Jeszcze sie zastanowie . Szkoda ze nie moge tego sam sprawdzic , tylko kupuje w ciemno.

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
18-10-04 23:08  Re: Narzedzia
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Marek, w Tesco kiedyś podobne były po ok. 5 zł, po mocniejszym ściśnięciu rączki gięły się. Bubel na całej lini.
A temat wycinaków rewolwerowych jest w czeluściach Forum ;-)
http://nowy.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=11839&t=11368#reply_11839

R.

 
18-10-04 23:54  Re: Narzedzia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

jak widac trzeba to sprawdzic W linku ktory podal Rajkub Yaris kupil taki wycinak za ok 10 zl i jest z niego zadowolony. Warto sprawdzic

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
19-10-04 07:54  Re: Narzedzia
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Marek, masz rację, bo można kupić tanio dobrą rzecz a i wsród drogich może być tandeta. Po przykrych dświadczeniach z "ołowianymi" wkrętakami, miniwiertarkami chińskiej produkcji, zawsze w sklepie przed zakupem staram się sprawdzić narzędzie. Przymierzałem się kiedyś do zakupu szczypiec do cięcia drutu renomowanej firmy niemieckiej, cena ok. 30zł. Spróbowałem "twardość" szczęk na druciku ze szczotki do rdzy, po dwóch cięciach na ostrzu super nożyc widniały dwa piękne wgłębienia .

R.

 
19-10-04 07:56  Re: Narzedzia
marcineq 

 

A ja w ubiegłym tygodniu kupiłem taki wycinak w realu za około 11 zł (identyczny jak na zdjęciu - z czerwonymi rączkami) i jest super. Wycina we wszystkim bardzo fajne otworki tylko trzeba troszke naostrzyć.

___________________________
Na biurku: Jagdpanzer 38(t) "Hetzer" - i ORP "Jaskółka" (wymiennie)
GG: 4651327

 
19-10-04 18:12  Re: Narzedzia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

trzeba to koniecznie sprawdzic :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
20-10-04 10:13  Re: Narzedzia
Zielony   

A kupię sobe za dychę można zaryzykować. Ze dwa lata temu kupiłem za 7,50 zeta taki dziurkacz rewolwerowy w OBI i nawet nie najgorzej wycina - na niektórych kalibrach troszku tępawy i trzeba ze dwa razy ścisnąć ale w sumie spisuje się dobrze - robiłem dziury nawet w 1,5mm tekturze i sprzęt wytrzymał.
Maciek

 
20-10-04 11:30  Re: Narzedzia
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Odwołuję moje dawne zadowolenie z wycinaka za 10 pln ;-(

Kilka miesięcy temu kupiłem sobie "markowy" wycinak rewolwerowy, jakiejś niemieckiej firmy (nazwy nie pamiętam), za prawie 60 pln i TO JEST TO.

Wycinak z supermarketu za 10 zł jest dobry dopóki nie ma się skali porównawczej.
Poza wspomnianymi już tępymi końcówkami tnącymi, radzę zauważyć, że są one najczęściej wykonane z bardzo cienkiej blaszki. Primo łatwo je uszkodzić na grubszym kartonie, secundo znalezienie w sklepie egzemlarza z rzeczywiście okrągłymi, a nie eliptycznymi czy wogóle bezkształtnymi końcówkami tnącymi jest wyzwaniem samym w sobie, tertio końcówki bardzo szybko się tępią i miażdżą karton zamiast go przecinać.
Do tego dochodzi bardzo słaba konstrukcja mechaniczna - końcówki tnącę często nie trafiają idelanie płasko w podstawkę, a wtedy nie da się już nic wyciąć. Na grubszym kartonie lub tekturze cała konstrukcja ma tendencję do wyginania się. Do tego sama podstawka jest tak miękka, że po mocniejszym dociśnięciu zostają głębokie rysy które utrudniają dalsze wycinanie i szkodzą samym końcówkom tnącym.
I wreszcie rzecz ostatnia, średnice otworów, wycinak "markowy" trzyma dokładnie wymiary: 2mm, 2,5 mm, 3, mm 3,5 mm, 4 mm, 5 mm, natomiast "supermarketowy" ma ok. 2,5mm, 3,2? mm, 3,9? mm, 4,5 mm, 5,2? mm i tym podobne dziwolągi.

To tyle porównania. Moim zdaniem nie warto kupować szajsu, może i tani, ale straconych nerwów nikt nie wyceni.

Natomiast faktem jest, że czasem w tanich narzędziach można wyszperac prawdziwe perełki. Jedna z "supermarketowych" firm wypuściła kiedyś serię małych szczypiec, kombinerek, cążek itp., ze świetnej stali, z rewelacyjnymi "miękkimi" uchwytami - idealne do modelarsko-jubilerskich ;-) zadań. Po pół roku intensywnego używania, w tym cięcia i gięcia stalowych drutów nawet do 2mm - żadnych śladów zużycia czy nawet stępienia.

Pozdr.

Yaris

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024