FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-11-04 12:41  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kemot: ja piszę tylko iwyłącznie o swoim zestawiku - ostrza też są wymienne, a siedzą w uchwycie pewnie. Ciąłem nimi tekturę 2 mm ze sporym naciskiem i nic mi się nie działo. Nie mam pojęcia czemu, może mam nożyki z jakiegoś pierwszego wypustu z lepszego materiału? ; )

 
03-11-04 13:23  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Ja od kilku miesięcy używam Olfy (oraz pomocniczo łamanego Stanleya 9mm) i nie zamienibym jej teraz na nic innego.
Co do trwałości, to nie wyobrażam sobie jak można uszkodzić samą obsadkę - przecież cięcie nawet najgrubszej tektury to nie kwestia siły, ale ostrego ostrza (he he masło maślane) i kilkukrotnego powtórzenia cięcia.
Natomiast ostrza do Olfy mają jedną wadę, nawet przy delikatnej eksploatacji z użyciem maty Olfy dość czybko się tępią i do precyzyjnych prac trzeba wyciągać nowe. Oczywiście szybkie tepienie wystepuje głównie przy pracy z tekturą, zwyky karton można ciąć jednym ostrzem dość dugo.
"Zasobnik" z zapasem ostrzy - 30 szt. nie jest przesadnie drogi więc stosunek cena/jakość jest dla mnie jak najbardziej zadowalający.

Pozdr.

Yaris

 
03-11-04 13:41  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Generalnie z tymi zestawami jest jak z wizytą u Doktora. Dziewięciu uratuje, jednemu zaszkodzi. Dziewięciu go chwali, jeden narzeka. Ważny jest stosunek chwalących do narzekających. Póki co nic jeszcze nie pękło. Kojak jednak dobrze pomyślał. Zamiast wywalać wszystko dorobił porządniejszy uchwyt. Jak cos się rozleci to zrobię tak samo, bo rękojeść jest dość porządna.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
04-11-04 08:37  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Ja uzywam nożyka Excel a ostrza X-ACTO IISS USA i jestem z tego zadowolony a pozatym mam jeszcze jakiś zestaw skalpeli ale są plastikowo ,etalwe takie shitowate z leksza :)

 
05-11-04 18:45  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
wspomniane przezemnie wybijaki...

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
05-11-04 23:24  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Marek, te wybijaki przez twoich kontrahentów zostały zaimportowane z OBI :-)
Mam identyczne, które tam kupiłem ponad rok temu, są według mnie dobre, a przy odpowiednim użyciu można nimi robić fajne głowki nitów.

R.

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-11-04 23:40  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A ja wlasnie kupilem z Ania w castoramie podkladke Olfy do ciecia formatu A2!! Za... 28 zlotych :-)

 
06-11-04 00:05  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to atakować Castorame!!! Do boju!!!

Pozdrawiam!
Michał

 
02-10-05 08:31  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,

Odswiezam temat. Mam pytanie do MarcinkaZ - jak sprawuja sie kupione przez Ciebie wycinaki i czy pamietasz jak ich wyszukiwales na Allegro? Bo ja od pewnego czasu poluje i nie moge trafic :(
I pytanie ogolne - gdzie w sklepach mozna taki cudowny zestaw trafic za rozsadna cene? Bo po moich ostatnich poszukiwaniach trafilem w Castoramie i w sklepie metalowym niedaleko mojego domu po ok.10 zl/szt. Jakby chcial zebrac taki zestaw jak Cinkowy, to bedzie to sporo kosztowac :(

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-10-05 09:18  Re: Narzedzia - wycinaki w supermarketach...
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

chocby tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=64963378
lub tu (ten jest lepszy bo ma wybijak 2 mm co jest rzadko spotykane...):
http://allegro.pl/show_item.php?item=65332498

Jak mi listonosz przynosil ten drugi zestaw do domu to podejrzewal, ze niesie zestaw do budowy granatow 'domowych' - takie to ciezkie :D

--

--------
Loading sygnature.............................99%


Post zmieniony (02-10-05 09:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024