FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-05-04 13:18  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Junior II   

Gadamy na roznych dlugosciach.
Jest mi naprawdem obojetne , kto ten model robi , celem mojego daleko idoncego ataku nie byla osoba Twojego brata ,czy Twoja , tylko nieretuszowane kanty.

Nawet gdyby ten model sklejal ksiondz Anzelm Pukałka z Wejherowa, to rowniez bym go jeszcze dalej idonc zaatakowal.
To zas o retuszu ciemnych ,szarych kolorow miekkim olowkiem , to byla tylko niesmiala propozycja propozycji pod rozwagem czy wyprobowane.

Nie zamierzam nikogo do tego przekonywac przeciez na sile.

[moderator - O]

 
18-05-04 13:25  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Junior -> Ok to nie wątek o predyspozycjach moich, Twoich czy ks.Pukałki niniejszym dziękuję za wytknięcie błędów i za wymianę zdań.

Ale od tej chwili będę odpowiadał TYLKO na opinie dotyczące modelu.

I tutaj prosiłbym Cię o przedstawienie zalet retuszowania ołówkiem:-) To może być ciekawe:-) Bo jednak myślę że farbki lepiej się do tego nadają.

Pozdrawiam Darko

 
18-05-04 13:25  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
bandi   

ooo, ktoś jest z Wejherowa czy okolic przyznać sie-to moje rodzinne miasto

 
18-05-04 13:45  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Junior II   

Nie podwazam retuszu kantow niczym , farbami czy kredkami czy olowkami .
Kazde retuszowanie jest dobre , jesli spelnia swoje zadanie wg mniemania artysty -retuszownika.

Pocieranie kantu czegos ciemno szarego bardzo miekkim olowkiem , nie rzuca siem tak na oczy , jest ze tak powiem dyskretne.
Co nie znaczy , ze jesli sie ma odpowiedniom farbke , lepsze.

Nawet jesli ta uzyskana w ten sposob barwa zaolowkowanego kantu nie odpowiada w 100 % barwie tego ciemno szarego elementu , mimo wszystko jest jakby bardzej " wtonowana" .

Zresztom to nalezy po prostu wyprobowaC I siem przekonac albo nie.
Do niektorych odcieni szarej farby , jest naprawde bardzo praktyczne i porenczne, wystarczyc wzionc olowek do lapy .

Ale powtarzam , musi to byc olowek bardzo miekii , zeby natychmiast "malowal " i brudzil.
Olowki twarde , H czy HB , czy te B ale "niskIE " tzn B2 , B3 nie nadajom siem bo som jednak za twarde.

Wstawiem tu za chwilem pewien gotowy element czegos , czego kanty som zaolowkowane.

Powtarzam jeszcze raz , ze moimi wynurzeniami , nie zamierzalem dyskredytowac pracy twojego brata , tata , czy Antka siostry konia brata.

 
18-05-04 13:57  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Junior, a ołówek nie ściera się potem przy przenoszeniu modelu np. do odkurzenia? Jakoś zabezpieczasz go?
Tomek

 
18-05-04 14:00  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Właśnie Orinoko o to samo chciałem zapytać:)

Pozdrawiam Darko

 
18-05-04 14:16  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dobra, a teraz nowa fotka.

1 - Nadbudówka na której będzie działko.

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

Post zmieniony (09-12-04 10:23)

 
18-05-04 14:25  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Junior II   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
;))
KOledzy , ale teraz to juz zescie dali do pieca !!!

Sciera sie ? pewno , ze jakos sie tam sciera , ale wystarczajonco duzo zostaje, mozna to przeciez byle czym utrwalic , klejem na chybcika , lakierem potem.

A to co napiszesz olowkiem na kartce , czy to natychmiast znika przy przenoszeniu kartki ;)), zamykaniUu , otwieraniu , pocieraniu czy wycieraniu?

nawet po wytarciu stolownicy papiurem , na ktorym cus napiane bylo olowkiem , jeszcze bendzie mozna odczytac.

Ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To tylko przeciez jeden z wielu sposobow mozliwych retuszowania niektorych elelmentow,
ja do tego nikogo przeciez nie mam zamiaru gwalcic , podzielilem sie tylko nabytom WIEDZOM ;))

a tu mi wszystkie po plecach skaczom !!!

Wyprobujta same na kawalku papiuru i pocalujta mnie , wiadomo gdzie ;)))

Zalonczam kawalek zdjencia z elementem , element jest bardzo ciemno szary , prawie lekko czarny.;))

 
18-05-04 14:35  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Darko, mam do Ciebie wielką prośbę. Staraj sie wstawiać zdjęcia oszczędniej. Jeśli pokazujesz nowy detal, to wystarczy jedno dobre zdjecie np .zbliżenie, a nie trzy podobne. Bardzo proszę, bo niedługo będzie duży problem dla wszystkich jak się miejsce na serwerze skończy. Oprócz tego, to moim zdaniem, jeśli jest 30 podobnych zdjęć to relacja trochę traci i jest lekko nużąca... ;-)

 
18-05-04 14:41  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Konradus - ok nie ma sprawy, moja wina przedobrzyłem. Ale niektórzy zawsze krzyczą że dobra relacja to kupa zdjęć:-).Chciałem by wszystko było widać dlatego dawałem przód, tył i bok. Teraz postaram sie przebierać zdjecia by było oszczędniej.

Junior - przemyślimy, dzięki za radę.

Pozdrawiam Darko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024