FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-05-04 15:12  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Konradus-> O ile wiem retuszu dna nie ma. Co do fotki od dziobu postram się załatwić.

Włodek-> To chyba Włodki mają coś do retuszy :-) Bo on też ma tak na imię. Ale retusz na nadbudówce już jest. Generalnie ma być retusz tam gdzie będą podklejane elementy.

Pozdrawiam Darko

 
14-05-04 17:36  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tak... standard - to jest to , co tygryski lubią najbardziej :) . Oglądam te zdjęcia i gały mi wychodzą , jak widzę oklejenie najpierw burt a dopiero potem dna . Szok !!!

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
15-05-04 13:16  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam

Dziś kolejna fotka:
Kolejny etap budowy - powstał drugi komin.

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

Post zmieniony (09-12-04 10:20)

 
15-05-04 13:18  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam
I dalej:
Kolejny etap budowy - doszła rura koło komina.

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

Post zmieniony (09-12-04 10:20)

 
15-05-04 13:21  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam

Trzy ostanie dziś fotki:
1 - specjalnie dla Konradusa - fotka od dziobu.
2 zbliżenie na nadbudówkę.

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

Post zmieniony (09-12-04 10:21)

 
15-05-04 19:17  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Frytek
Akurat w "Yukikaze" patent najpierw burty potem dno da się zrobić bez ryzyka. Pierwszy raz zrobiłem i... wyszło. Oczywiście nie wierzyłem do samego końca.

Darko
Napisałem retusz, ale chodziło mi o taką zupełną waloryzację typu szpachla, malowanie itd. Ten modelik jest tak wydany, że po prostu strach go tknąć farbą. Krawędzie w Yuki retuszuję zwykłym ołówkiem.

 
15-05-04 20:06  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Włodek -> Brat o ile dobrze wiem to brzegi podmalowywuje Revellem lub Humbrollem odpowiednio dobranym, ale tylko te podklejone i te, które tego naprawdę wymagają.

Pozdrawiam Darko

 
16-05-04 15:04  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
XYZ    

..takie zaokrąglenia na styku burta pokład jednak w kartonie mozna osiagnąc i gdyby coś takiego pojawiło się w modelu Graf Spee podnisłoby to znacznie walory modelu
co do Yuhi dobre wrazenie robi ta wersja standart chyba nawet krawędzie są bez retuszu
pozdrawiam

 
17-05-04 09:56  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Piekny okret.
Przegladam go ostatnio coraz czesciej w wersji 2D i juz postanowilem ze idzie na pochylnie, w wersji (chyba zwariowalem) full wypas... Mam w zwiazku z tym 2 pytania. Pierwsze dotyczy pokryw na pojemnikach z zapasowymi torpedami. W modelu sa one pokazane jako plaskie z przetloczeniami, zas na okladce mozna zauwazyc ze sa one wypukle. Jak bylo w rzeczywistosci? Drugie pytanie dotyczy poszycia burt. Czy ktos posiada moze rysunki przedstawiajace podzial blach poszycia kadluba Yukikaze? Moze takie cos znajde w monografii BS?

Pozdrawiam z Trento (gdzie w czwartek przekroczylismy 30 stopni w cieniu - i tak ma juz ponoc byc az do jesieni...)

 
17-05-04 11:06  Re: [foto-relacja] Yukikaze AH 3/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Oj Sleepwalker zadajesz trudne pytania:) Ja niestety nie pomogę, ale może ktoś inny z naszego grona będzie miał odpowiednie materiały źródłowe.

Pozdrawiam Darko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024