FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-05-04 16:26  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Ernbar 

 

NO nie frytek ty sie uczysz kleić? Mi do ciebie brakuje wiecej niż reszcie razem wziętej

 
16-05-04 16:37  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Kyofu 

 

Kojak –
Twoje pytanie było już kilka razy stawiane na tym forum i na Gryfhobby, zdania są podzielone. Moim zdaniem lepszy jest Halińskiego, doskonale wykreślony a pokłady i elementy drewniane szalup to czyste piękno !!! :-)
Model generalnie rzecz biorąc jest prawie doskonały, z tego co wiem od Saburo wszystkie części są dobrze dopasowane i co najważniejsze model jest „sklejalny” w klasie „standard”.
Jest w nim kilka drobnych błędów lub raczej „nie ścisłości” dotyczących kształtu kilku elementów w stosunku do oryginalnego „Bismarck’a” które wychwycił Saburo, ale z tego co wiem są one drobne. Nie podejmuję się wyjaśniać o co dokładnie chodzi więc zapytania najlepiej kierować bezpośrednio do Saburo, on „kocha” ten okręt i ma na jego temat stertę dokumentacji (osobiście uważam go za specjalistę od Bismarcka, i nie znam jak do tej pory nikogo innego kto posiadał by taką wiedzę na temat tego okrętu).
Akurat Bismarcka nie lubię ( bo nie, o gustach się nie dyskutuje :-))) ) ale model oglądałem w wersji 2D i mam okazję co jakiś czas zobaczyć z bliska 3D robione przez Saburo.
To co widzicie na fotkach to delikatnie mówiąc „kicha” w porównaniu z tym co robi Saburo, fotki nie oddają prawdziwego wyglądu jego dokonań więc do „och i ach” już wypowiedzianych w tym wątku polecam dodać jeszcze 110% :-)

 
17-05-04 10:18  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jak wiecie, w wydaniu Halińskiego dachy wież są w kolorze żółtym - z ostatniej bitwy. Przemalowałem je na ciemno - jak we wcześniejszej fazie operacji Rheinubung. Sprawdziłem jak to się komponuje z kolorem pokładu i całym okrętem. Jestem zadowolony z przemalowania - ten żółty nie jest za dobry...

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-06-04 10:53  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Artyleria główna
Zakończyłem sklejanie wszystkich 4 wież. Tak wygląda wieża Dora:



Wcięło stare fotki. Uzupełniłem bardziej aktualnym.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (30-09-08 10:34)

 
15-06-04 11:10  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
W opracowaniu nie ma dolnych części wież. Dorobiłem je we własnym zakresie na podstawie monografii i materiałów. Widać klapy do wyrzucania łusek oraz wyjścia ewakuacyjne.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-06-04 11:21  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Vivit 

 

Doskonała robota Robert. Jest sie od kogo uczyć tak trzymaj...

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
15-06-04 12:11  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

Cóż tu dużo mówić - piękny okręt, piekne wykonanie :)
z kemota gienkiem i twoim saburo bismarckiem flota krigsmarine zyskuje na elegancji :)

Pozdrawiam
Rafik

 
15-06-04 12:39  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Nie ma zbyt wielu zdjęć na których widać te elementy na spodach wież.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
16-06-04 13:31  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model Bismarcka jest naprawdę świetnie wydany. Warto jednak od czasu do czasu coś przerobić bo nie wszystkie rozwiązania są dobre. Nie czepiam się - to są drobiazgi - ale właśnie z takich drobiazgów składa się model. Mam na myśli to, że część elementów wydana jest z pedantyczną dokładnością, a część "na sztukę".
Niewiele potrzeba aby zrobić lepiej. Na zdjęciu wentylator z tyłu wieży artyleryjskiej. Na pomysł wpadłem jak zobaczyłem Prinz Eugena w wykonaniu Kemota.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
16-06-04 13:46  Re: pancernik BISMARCK (Haliński) [relacja]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Twoje wentylatory sa o niebo ladniejsze od tych w PE (oczywiscie mam na mysli wykonanie). Ja strasznie sie przy nich umęczyłem, ale to glownie z powodu ich znacznie mniejszych rozmiarów (działo 203mm PE przy babercie Bismarcka wyglada jak zabawka - szkoda ze nie zrobiliśmy fotki w Kruszwicy)

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024