FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-07-23 20:18  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dziś szybka i krótka aktualizacja z jednym zdjęciem, zrobiłem wszystkie dekle oraz dystanse na wahacze, i tym samym skończyłem wszystkie elementy kół jezdnych, uff :)

Teraz będę zabierał się za koła napędowe, i tutaj też będę chciał je zaprojektować od podstaw, raz, że te w wycinance nie do końca wyglądają tak jak te oryginalne, dwa, że nie pasują do kupionych przeze mnie gąsek z drafmodelu.

 
27-07-23 19:38  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

udało mi się zrobić od podstaw koła napędowe. Śruby mogły by być ciut mniejsze, jednak w rzeczywistości nie są tak ciemne i kanciate jak na zdjęciach i jakoś dają radę. Środek koła jest też troszeczkę za głęboko, w Rhino wydawało się wszystko ok, po sklejeniu jednak widać trochę różnicę w proporcjach, nie będę już tego poprawiał i tak jest o wiele lepiej niż koła z wycinanki, ale jak wyszło oceńcie sami :)

Koła napinające będę robił prosto z opracowania, wydają się całkiem ok.

 
28-07-23 16:26  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

A dziękuję :) Karas, o szlifowanie których krawędzi chodzi ci dokładnie? styków tam gdzie są elementy pod kątem 90 stopni czy krawędzi zewnętrznej obręczy koła tej która ma kontakt z gasienicą? Coś mogę jeszcze powalczyć, ale chyba z chęcią zamknął bym już to podwozie i ewentualne nowe patenty zastosował w następnym modelu, ale nie mówię, że nie :)

 
29-07-23 12:53  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki chłopaki za rady, zrobię koła napinające i jeszcze raz spojrzę na koła napędowe czy coś zmieniać, bo fakt faktem aparat dużo powyciągał teraz ale tak jak StuGu napisał trochę nie daje to spokoju i męczy w głowie :)

 
30-07-23 13:45  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dobra, StuGu namówił, dziś zerwałem te dekle, nakleiłem nowe z mniejszymi śrubami i kolory na nich też stonowałem, jest 100x lepiej, dzięki za nie odpuszczanie tematu :)
Jak skończę koła napinające to wrzucę aktualizację zdjęć.

 
05-08-23 12:27  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Czołgiem,

dziś całkiem ważna aktualizacja bo wszystkie koła zostały skończone :)

Podmieniłem żelki na śruby w kołach napędowych:



Zrobiłem koła napinające, prosto z wycinanki, jedynie co zmieniłem to zmniejszyłem dystans pomiędzy pierwszym a drugim kołem tak o 3-4mm:



No i zebrałem wszystkich aktorów w jednym miejscu, jutro montuję :)

 
06-08-23 11:12  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jak mówiłem tak zrobiłem i Tygrys stoi na kołach, z efektu jestem bardzo zadowolony :)
Piterpanzer - dopiero teraz zobaczyłem Twój komentarz, na zdjęciach właśnie ciężko mi było dopatrzeć czy jest tam jakaś obłość. Najwyżej dorobię obły dekiel i dokleję do tego co jest jeszcze przed montażem gąsek.





 
07-08-23 15:04  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

StuGu - dzięki :)
Piterpanzer - a no kuś kuś :) przez kilka dni chodził mi po głowie pomysł sklejenia gąsek od podstaw, ale raczej nie jestem na to gotowy. Mam za to ogniwkowe gąski z Drafmodelu, po docięciu w kilku miejscach i podklejeniu bieżników powinny wyglądać całkiem nieźle.

 
08-08-23 14:30  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki chłopaki za pochwały :) Jak coś z gąsek się urodzi to będę wrzucał

 
27-08-23 14:09  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Wracam z aktualizacją, posklejałem wszystkie ogniwka, w kilku miejscach dodatkowo je przerobiłem żeby wyglądały bardzie zgodnie z oryginałem. Wiem, że bieżniki na jednym ogniwie powinny być w układzie lustrzanym ale niestety w zestawie laserowym był tylko jeden typ bieżnika i jest jak jest.
Po zrobieniu tych ogniw i obejrzeniu dziś relacji Karasia chyba przy następnym modelu spróbuję ogniw żywicznych, jak i tak używam gotowców.
Teraz będę je składał w paski a potem malowanie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024