FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-05-22 11:22  [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

po skończonym Stugu płynnie przechodzę do kolejnego modelu jak i relacji :) Wybór padł na Tygrysa Królewskiego z Angrafu, na wstępie zaznaczę, że jestem świadomy mankamentów tego opracowania, jednak model wygląda po sklejeniu bardzo atrakcyjnie, a również bardzo chcę mieć w kolekcji tę maszynę.

Zanim się wziąłem do sklejania, przejrzałem dość skrupulatnie relację Radka i wypisałem sobie na jakie elementy muszę uważać, wyszło tego gdzieś z 30 punktów. W samym modelu brakuje mi rysunków przestrzennych, wszystkie rysunki to widoki i przekroje, w połączeniu z dość mocnym rozrzuceniu części po arkuszach, robi się z tego niezła łamigłówka, co, gdzie, jak i kiedy przykleić. Raczej do budowy będę podchodził w ten sposób, że będą wykonywał większą grupę pojedynczych elementów i dopiero pakietami montował do modelu. Przy Stugu zastrzegałem się, że będę robił wszystko zgodnie z wycinanką i nic nie będę przerabiał, a wyszło jak wyszło :) Także jestem otwarty na wszelkie sugestie zmian upodabniające model do oryginału, o ile nie będzie to za bardzo ingerować w walorkę i grafikę modelu, nie chciał bym za bardzo paćkać farbą. Od siebie pewnie będę chciał trochę pozmieniać koła nośne, może bardziej wyoblić niektóre elementy które zaprojektowane są na płasko.

Na tę chwilę mam wykonaną podłogę i dolne ściany boczne - na razie połączone na sucho, ścianę tylną oraz dolną ścianę przednią. W ścianach bocznych wyrzeźbiłem rowki na wpuszczenie w nie podłogi, dodałem również otwory na wprowadzenie dodatkowych trzpieni wahaczy. Szkoda, że w modelu nie ma zaprojektowanych oklejek do boków dość grubych ścian bocznych, do ściany tylnej oklejki już się pojawiły ale niestety bez walorki i kamo. Ratowałem się tutaj zapasem koloru, nadprogramowym elementem poszycia dachu, czy zapasową wycinanką innego modelu i wyszło całkiem ok.

Nie przedłużając, kilka pierwszych zdjęć, zapraszam do relacji :)





Post zmieniony (14-01-24 13:50)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Viz 31148 22-05-22 11:22
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Stanisław 293 22-05-22 12:43
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Madness 343 22-05-22 16:59
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Piotr P. 426 22-05-22 20:52
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
StuGu 253 22-05-22 20:58
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Radek 290 22-05-22 23:02
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Kuba2025 399 23-05-22 12:44
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Viz 286 23-05-22 15:30
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Viz 284 19-06-22 10:27
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Tommy T.B. 408 19-06-22 16:17

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024