FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 
13-01-24 14:28  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

dzięki Karas, staram się jak mogę, poza sercem nerwów trochę też zostawiłem :)

Jeśli chodzi o Tygrysa to powoli będę dobijał do brzegu :)

Skończyłem strop wieży, jego wewnętrzna strona jest taka sobie ale nie będzie jej za bardzo widać. Na kopułce dowódcy pogrubiłem osłony wizjerów i ten płaskownik okalający je zrobiłem cieńszy z zapasu koloru. Oba włazy są otwierane.

Zrobiłem też antenę i lufę. Niestety totalnie nie dopasowany mam wylot KM z wieży który wychodzi na krawędzi osłony działa, zostawiłem to tak jak jest i nie będę już nic rzeźbił.

Hamulec wylotowy mam żywiczny, widać że lufa w projekcie jest nieco za szeroka tam gdzie się łączy z hamulcem, ale całkiem nieźle się już zwinęła i nie kombinowałem ze zmianą.

Także no, wszystkie elementy zrobione, model już poskładałem do kupy i myślę że jutro pojawi się finalna galeria, a teraz jeszcze kilka fotek wymienionych elementów :)



 
14-01-24 13:49  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

KONIEC!!! :)

Udało się poskładać Tygrysa do kupy i wygląda całkiem nieźle :)
Model jest trudny i czasochłonny, jak wszyscy wiemy ma trochę błędów merytorycznych i projektowych ale jak widać da się go skleić.
Polecam jedynie doświadczonym modelarzom.

Bardzo bym wszystkim chciał podziękować za śledzenie relacji, doping po drodze i wszystkie porady merytoryczne które sprawiły, że model wyszedł lepiej niż by mógł :) Bardzo przydatna też była relacja Radka z budowy, bez niej na pewno nie przewidział bym wielu pułapek opracowania :)

Co mi pozostało więcej, zapraszam do galerii:















 
14-01-24 14:07  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Przepięknie sklejony kociak. Poradziłeś sobie z nim po mistrzowsku i szczerze podziwiam Cię za wytrwałość w klejeniu i poprawianiu opracowania. Dzięki również za świetną relację i fantastyczne zdjęcia. Kazdy wpis to byly ciarki ekscytacji i uczta dla oczu :-) Gratulacje!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
14-01-24 15:13  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fantastyczna praca!
Model wyszedł świetnie, a relacja pomaga w zrozumieniu, ile trzeba talentu, by wykonać tego Tygrysa na podobnym poziomie.
Szacun za wnętrze, chociaż uważam, ze jak się rozłoży model na czynniki pierwsze, to zanika magia bryły tego potężnego czołgu.
Ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje:-)

Ogromne gratulację i wielki podziw dla Ciebie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-01-24 15:40  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wygląd modelu piękny. Wkład pracy ogromny.

Podobnie jak StuGu kierowałbym się w stronę budowy tanków bez wnętrza, a uwolniony czas wolałbym poświęcać na dopieszczanie detali.

No ale to już raczej nie byłby typowy standard.

Jednak każdy robi co lubi ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-01-24 18:19  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
maps 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Super!

 
14-01-24 19:36  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratulacje, piękne wykonanie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
14-01-24 20:00  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Gratulacje pięknie i czysto sklejony model. Relacje oglądałem od początku jest moc. Wybacz moją ciekawość, ale jaki model weźmiesz na matę

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
15-01-24 14:47  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dziękuję Panowie :)

StuGu i QN - wnętrze to chyba będzie jednorazowe podejście bo tak jak piszecie jak chcę widzieć bryłę czołgu to cała reszta jest schowana a czas poświęcony na budowę wnętrza można wykorzystać na dopieszczenie detali i sklejenie może jeszcze 2 innych modeli :)

Kylo Ren - kolejny będzie Pz IV z Angrafu, ostatni pułkownik który mi pozostał, ale już rozglądam się za kolejnymi tematami.

 
16-01-24 15:50  Odp: [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nic tylko podziwiać i gratulować świetnego wykonania. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024