FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 
08-02-23 11:31  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nie boję się, bukszpryt jest bardzo mocno wbity w wycięcie w szkielecie i sztywny. Na zdjęciach (zwłaszcza w widoku od dziobu) te łańcuchy mają naturalny zwis który chciałem zachować - te biegnące wzdłuż burt. Pozostałe są napięte. Poza tym sztagi przechodzące przez bukszpryt do fokmasztu będą dodatkowo usztywniać wszystko, bo będą mocowane do burt za pośrednictwem delfiniaka i "wyręczą" zwisające łańcuchy w roli napinaczy.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
01-04-23 15:50  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kolejne fazy powstawania masztów. Wkroczyłem w etap najżmudniejszej roboty. Bloków postanowiłem nie wykonać wszystkich na raz (depresja i próby samobójcze murowane) tylko dorabiać w miarę potrzeb. No i musiałbym je najpierw policzyć, a to niemożliwe.





--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-08-23 00:07  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Niewielki postęp prac. Osznurkowanie masztów uważam za zakończone, oczywiście tylko w części want od marsów i salingów oraz wyblinek.
Wziąłem się za reje - w większości patyczki do szaszłyków, a te grubsze - wałki bukowe gdzieś z internetu.





--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-08-23 06:58  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Robi wrażenie...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-08-23 12:28  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To będzie niesamowity model:-)
Pięknie to wygląda.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-08-23 16:25  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Twoje wykonanie poza estetycznymi wrażeniami uzmysławia, że okręty żaglowe to najtrudniejszy rodzaj modelarstwa. Myśl o problemach związanych z ożaglowaniem i olinowaniem niejednemu blokuje decyzję o rozpoczęciu budowy choćby tych mniej skomplikowanych.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-08-23 21:01  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

To dlatego, że jeszcze nigdy nie widziałem opracowania poważnie traktującego schematy olinowania - tak, żeby bez szukania dodatkowych materiałów i rycia książek historycznych móc zbudować w pełni wyposażony i olinowany model.
Z jednym zastrzeżeniem - nie widziałem dotąd tych rzeczy w modelach z Seahorse, być może jest tu ktoś kto może poświadczyć, że się mylę.
Bo nawet modele z Shipyardu (przynajmniej te, które mam) nie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości z tym związane.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-08-23 21:29  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Modele Seahorsa jak dotąd mają zdecydowanie najlepiej (tj. najbardziej czytelnie) wyjaśnione szczegóły takielunku. Choćby patent z różnymi kolorami lin na schematach duuużo wyjaśnia. Shipyardy są jako tako opisane, ale najgorzej jest w Małym Modelarzu. W każdym razie modele Tomka W. przekonały mnie do zabrania się za żagle, bo tylko z ich instrukcji mogłem cokolwiek zrozumieć. Oczywiście w każdym modelu są pewne uproszczenia, bo skala do tego zmusza. Wielu z Was na pewno widziało różne plany, schematy przeszycia żagli, wiązania końców lin oplatających to i owo. Próbować to odwzorować w skali około 1:100 to szaleństwo. Jako modelarze redukcyjni w pewnym momencie musimy odpuścić i tworzyć pewne iluzje. Dopiero w 1:50 i większych można coś tam próbować odwzorować bliżej stanu faktycznego. Ale fakt faktem -wiele wydawnictw traktuje modelarzy jak ekspertów od żagli, a to przecież ogrom wiedzy, nomenklatury i niuansów charakterystycznych dla każdej epoki.
Inna sprawa to ograniczona objętość wycinanek. Nikt nie wyda modelu z 40 stronami instrukcji (choć by się przydało :) ).

Przydałaby się jakaś publikacja opisująca w pigułce pewne schematy i rozwiązania, typowo pod kątem kartonówek w odniesieniu do obecnie wydawanych modeli -czyli dość dokładnych (bo jakieś publikacje sprzed 30 lat pewnie są). Z łopatologicznym wyjaśnieniem co gdzie przebiega i jak się nazywa.

A model wychodzi zacnie, jedna z moich "ulubienych" relacyj :).

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024