FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-08-23 19:40  [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
Kaspi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum jak i pierwsza w życiu relacja z budowy modelu.

Model, którego temat będzie dotyczyć jest raczej znany, ale myślę że relacja nikomu nie zaszkodzi.



Arkusze zostały zacaponowane i rozpoczęła się budowa. Korzystam z zestawu przyspieszonego modelarstwa czyli laserowych wręg oraz żywicznych karabinów wz.36. Do tej pory zrobiłem wnętrze kabiny + dodałem od siebie kable do tablicy przyrządów, jako dodatek, którego i tak nie będzie widać. Budowa przebiegła bez problemów, jedyne co to pozbyłem się poduszki z fotela pilota oraz wykonałem eksperymentalnie przeszklenia tablicy przyrządów jako kropelki BCG naniesione na płaski element.





Jako kolejny etap budowy wybrałem silnik, ponieważ powtarzające się elementy niezwykle mnie nużą to na fali początkowego optymizmu wykonałem jednostkę napędową aby nie męczyć się z nią później. Nieco zaingerowałem w projekt, dodatkowo owinąłem cylindry drutem miedzianym 0.1 mm, pomalowałem oraz dodałem żółte kropki (ponieważ znalazłem zdjęcia silnika Merkury VIII, który takowe posiadał). Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że jest to pierwszy silnik gwiazdowy jaki kiedykolwiek wykonałem w swoim życiu i mam nadzieję, że kolejne będą lepsze :D
Na ten moment jestem jednak z siebie zadowolony.





Prace nad kabiną oraz silnikiem zajęły odpowiednio 1 oraz 2 dni. Wkrótce rozpocznę pracę nad kadłubem. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-08-23 21:39)

 
14-08-23 22:25  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Dodajesz w kabinie coś od siebie, cenne. Nie zapomnij dodać to o czym zapomniał projektant, czyli dźwigni przepustnicy, Umieszczone w kabinie pokrętło trymera jest ważne, ale bez regulacji gazu samolot nie poleci. ps. wszystko to o kant d,,,y potłuc, bo to tylko s-f i domysły....

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-08-23 12:31  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witam nowego kolegę na forum . Fajnie że pragniesz podzielić się z nami Swoją relacją . Ładnie to wygląda a i podejście do tematu nie jest mi obce . Sam robiłem w moich modelach wiele elementów nie widocznych i była to praca dla zabawy a nie dla publiki . Mam nadzieję że to co robisz cieszy Cię i bawi tylko z takim podejście będziesz miał szanse przetrwać przy tym hobby .


Pozdrawiam .

Jańcio

--



,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

 
15-08-23 20:59  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
orkan   

https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_widlasty
https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_gwiazdowy

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
15-08-23 21:38  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
Kaspi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za komentarze, rzeczywiście nie wiem co przyszło mi do głowy z tym silnikiem "widlastym", już poprawiam :D

 
17-08-23 17:29  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
kari   

... ogólnie ok, ale wybacz; cylindry wyglądają jak niechlujnie nawinięte cewki ;-[
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
18-08-23 13:49  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
Kaspi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie ma czego wybaczać, wolę krytykę, która może prowadzić do poprawy rzemiosła niż ślepe poklepywanie się po plecach ;)
Mógłbyś pokazać jak powinno to wyglądać wzorcowo? Używałem drutu 0,1 mm, może są do tego lepsze materiały? Tak jak pisałem, pierwszy raz robię taki silnik, więc może czwarty albo piąty wyjdzie dobrze :D

 
18-08-23 17:52  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kaspi a jak wyglądają cylindry w prawdziwym silniku? Popatrz na zdjęcie oryginału, na zdjęcie swojego wyrobu, i chyba od razu zobaczysz gdzie jest problem.

Teraz te cylindry to są chaotycznie nawinięte kłębki drutu. Nawet z przymrużeniem oka, nijak mają się do rzeczywistości.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-08-23 20:11  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Pozwolę sobie podrzucić fotkę z moim produktem silnikopodobnym. Trudno uznać go za wzorcowy, ale kierunek chyba słuszny :)
Zrobiony jakieś 10 lat temu, miał udawać Bristol Mercury VIII, ale zarzuciłem temat. Skala 1/48. Drut 0,3 mm.



Pozdrawiam

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
18-08-23 20:34  Odp: [R] P.50A Jastrząb - Kartonowa Kolekcja nr 37
kari   

... Dziadek-Tadek, o to mi właśnie chodziło :-)
--------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024