FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-10-21 22:57  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Guciu - masz niezły rozrzut tematów, ale Twoja wszechtronność jest naprawdę imponująca:-)
Doskonale radzisz sobie z każdym modelem.
"Alert" jest piękny. Ciągle jednak mam nadzieję, że "sznurki od tych szmat" na chwilę porzucisz dla jakiegoś małego, wątpliwej urody pojazdu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-10-21 21:02  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękować, dziękować!

Stug, nie ukrywam, kusi skleić jakiś pojazd, tak jak mówisz, mały, fajnie zdetalizowany, ale jakoś nie mam pomysłu. Bardzo miło wspominam budowę CV 35 i chętnie bym do czegoś podobnego wrócił. Skleiłbym CV 38 ale nie chcę Ci odbierać ciekawego tematu na przyszłość hi hi (niby żarcik, ale dużo prawdy jednocześnie). Rzecz w tym, że żagle to ogrom wiedzy, cały słownik przedziwnych dla laika określeń, sporo muszę się nagłowić, żeby nawet sformułować pytanie do speców w temacie :). Każda godzina spędzona nad tymi modelami jest cenna. Przerywniki w postaci pojazdów być może ograniczę do czegoś w stylu vintage Mikromodel 1:35 (mam komplet 4 pełzaczy), lub jakieś nieskomplikowane pojazdy kołowe. Nic nie deklaruję, bo może przestawi mi się w dyni jakaś klepka i np. za rok będę kleił jakiś duży okręt podwodny :)

Wracając do modelu. Skleiłem kotwice, których budowę przeciągałem ile się da. Nie ze względu na obawy czy lenistwo, tylko ze względów praktycznych. Wystające, przyklejone kotwice lubią gdzieś o coś zahaczyć, naderwać się i nadszarpnąć nerwy. Wiem, bo to przerabiałem, ale w końcu trzeba było je zainstalować. W wycinance były dwie, różniące się nieco rozmiarami:



Pętlę starałem się zrobić tak jak wskazują to plany zamieszczone w relacji z kogi, z resztą bardzo się na niej wzorowałem. Instrukcja z shipyardu jest dość skromna w kwestii instalacji całego zespołu kotwicznego -że tak to ujmę. Wprawieni w temacie zauważą, że brakuje jeszcze tego bloczka który zaczepiony będzie przy uchu kotwicy i będzie przeplatany przez te rogi wystające z kadłuba, no... wiecie, rozumiecie. Zapewne ma ta instalacja jakąś szatańską nazwę...










Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
26-10-21 23:58  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Z tymi rogami zapewne chodzi Ci o kotbelki. :)
Nie wiem czy lina kotwiczna nie jest nieco za gruba. Może takie wrażenie sprawia jej jasny kolor.
Ale ogólnie jestem zachwycony modelem. Dobra robota!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-10-21 18:21  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Niniejszym do pochwał się przyłączam :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
27-10-21 19:09  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki!

Hastur, lina ma średnicę 1mm (z shipyardu) i swobodnie przeszła przez te dziurki w dziobie -chyba jest ok, choć też mi się chwilami wydawała przycieżkawa. W relacji z kogi też ma takie proporcje w stosunku do reszty elementów więc tak zostawię. Owszem, jasne liny zawsze na zdjęciach sprawiają wrażenie grubszych, czarne zaś cieńszych niż są w rzeczywistości ;).

Zatem dziś malusia aktualizacja, rzeczone kotbelki :)
Dobrze, że zostawiłem to na inny dzień, bo było ciut nerwowo:



Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-10-21 19:29  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wszak czarne wyszczupla - powie Ci to każda niewiasta :-)
Piękny model!👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
28-10-21 08:39  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Robisz tak szybko, że nie nadążam podsyłać pomocy naukowych. Poniżej kotwica Alerta wg. AotS



Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
28-10-21 19:57  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Waldek -nawet ja to wiem :D

Seahorse, dzięki, o bojkach pomyślę -w jakiejś uproszczonej formie oczywiście. Nie wiem na ile szczegółowo (i czytelnie :) ) w ty AotS rozrysowany jest takielunek, ale chętnie podejrzałbym na schemat tego ostatniego żagla, który pozostał mi do zrobienia (grotmarsel?). Szczególni chodzi mi o gejtawy.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-10-21 20:02  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Nie będzie off topa, jeśli zapytam jaką funkcję spełniała ta bojka?
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
28-10-21 20:08  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jeśli mi się dobrze wydaje to miała się unosić na wodzie nad miejscem gdzie spoczywa kotwica.

 
29-10-21 08:45  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Pięknie, pięknie.
Ale nie wiem, który żagiel, bo pomiędzy Shipyardem a AotS jest sporo różnic. AotS pokazuje 3 (słownie: trzy) żagle rejowe (prostokątne), inaczej rozmieszczone, bo w innym miejscu mocowany jest grotsztag do masztu,.... w pozostałe szczegóły się nie wpatrywałem. Wszystkie trzy były używane rzadko, przy słabiutkim wietrze i raczej kursach z gatunku fordewindu i baksztagu. Podeślę ci na priv.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
31-10-21 08:58  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Tomku jeszcze raz za materiały!

Jest już komplet żagli. W sumie zrobiłem tak, jak proponowała wycinanka, na poważne modyfikacje było zbyt późno.







Z nadmuchaniem żagla starałem się nie przesadzić, ale płasko też nie jest.













A teraz falkonety, buchty i inna drobnica, widać koniec :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-10-21 09:51  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Józef   

Śliczna łódeczka ! Jeśli można, to czy te białe linki nie można było lekko zabarwić a herbacie? Na takie jaśniutko brązowe?... .. Ale i tak prześliczna łódeczka !!
Pozdrawiam

--

 
03-11-21 09:17  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładny okręcik. Lufy dział warto pociągnąć jakimś lakierem półmatowym, będą wyglądać bardziej metalowo. Podobnie i kotwice.

--

Post zmieniony (03-11-21 09:18)

 
03-11-21 11:37  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Napiszę to samo co u Tomka Króla:
Śliczności, ogromne gratulacje za piękne wykonanie.
Super.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-11-21 20:37  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.

Dziękuję za dobre słowo!

Józef -z herbatą przy którymś z żaglowców eksperymentowałem (nie pamiętam który, ale jeden z pierwszych) i trochę się irytowałem tym herbacianym "kożuchcem", który się pojawia na powierzchni po jakimś czasie. Nawet jak próbowałem to zebrać to i tak cząstki osadzały się na niciach czy płótnie i ostatecznie kolor wychodził niejednolity, z ciemniejszymi punktami. Druga sprawa, to, że efekt był niezbyt wyraźny, ale chyba za słabą miksturę zrobiłem :). Wiem, że wielu korzysta z herbaty i są zadowoleni, ale ja chyba najprędzej się skuszę na jakiś barwnik typowo do barwienia materiałów.
A nici są z shipyardu, jedyna obróbka to przeciągnięcie ich BCG, żeby pozbyć się włosków. No i taka znów jasna nie jest, lampa aparatu też robi swoje :) Porównanie z białą (czy zdecydowanie bielszą) nicią:


Siwy -słuszna uwaga, będę pamiętał na przyszłość, bo teraz to już po ptakach, te elementy są przyklejone i ich zakamarki zbyt trudno dostępne by to zrobić jak należy.

Wracając do budowy. Powstały falkonety. Jako, że fotograf ze mnie średni i na pewno nie widać jak sobie to wymyśliłem, mała wizualizacja:


na tych lufach już żadnych pierścieni nie zakładałem, bo drut musiałby być cieńszy jak przy artylerii głównej i sama grubość kleju dałaby się we znaki. Sztuka dla sztuki, więc zwinąłem wycinankowe lufy i dodałem inne elementy.

Przed pomalowaniem:


Po pomalowaniu:


Ponieważ czeka mnie jeszcze trochę manewrowania przy przyklejaniu bucht, postanowiłem przykleić (no bo kto by mógł sie powstrzymać?!) te położone przy rufie. Jest to w miarę bezpieczne miejsce do końca budowy i nic nie powinno się pourywać. Reszta wylądowała w pudełeczku i czeka do końca budowy.

Czy on nie wygląda groźnie :)?







Wracam do nici...

Pozdrawiam.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-11-21 21:09  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Z barwieniem materiału - można próbować zrobić roztwór brązowego tuszu akrylowego (dostępny w plastycznych) lub z farby akrylowej z tubki. Ewentualnie rozpylić farbę z aerografu, ale z tym trzeba uważać bo łatwo przedobrzyć.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
04-11-21 08:03  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Józef   

Albo , jak żagle są z materiału naturalnego, herbatą. Można spokojnie regulować intensywność barwienia...

 
04-11-21 09:12  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ja będę próbował z barwnikami do tkanin. Zakupiłem całą paletę kolorów z zamiarem retuszowania krawędzi.
W AVS zamierzam popaprać tym płótno na żagle i liny (też z Shipyard'u).




A model prezentuje się świetnie.
Jedynie można by troszkę kolory zróżnicować - zlewają się nieco artyleria z poręczami...

I faktycznie - wygląda groźnie :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
04-11-21 19:03  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki za podpowiedzi, pewnie na początek poeksperymentuję z akrylami w tubce, raz na trzy lata coś namaluję, a ostatnio malowałem, wiec mam cały zestawik, chyba nawet nie najgorszy jakościowo :)

Kudłaty, tak patrzyłem i patrzyłem na te moje zdjęcia... fakt, lampa jakoś pozbawia elementy pomalowane panzergrau kształtu, tym bardziej zlewa się to w jedną, pozbawioną życia papkę. Na żywo, przy normalnym świetle aż tak się to nie rzuca w oczy, ale faktycznie nie dawało mi to spokoju.
W pracy przypomniałem sobie, że kupowałem niedawno jakieś farbki Tamiyi. Od razu wchodzę na maila z zamówieniem i eureka! Tamiya black semi-gloss. No to sprawa była przesądzona. Falkonety, które wcześniej zainstalowałem, pomalowałem "w powietrzu". Lufy dział poodrywałem (oj to był dramatyczny proces) i pomalowałem już na spokojnie. Potem wszystko szczęśliwie wróciło na swoje miejsce. Rzeczywiście lufy zaczęły wyglądać "metalowo".
Wybaczcie, że zdjęcia wyglądają nieco roboczo, ale chodziło o ukazanie różnicy po rzeczonym zabiegu.















Mam nadzieję, że jest lepiej :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-11-21 12:05  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Jest zdecydowanie lepiej. Świetnie że się zdecydowałeś na ten ryzykowny ruch:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
05-11-21 17:13  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

O rany! Czytałem tekst o odrywaniu luf, to ciary mnie przeszły i żałowałem, że się odzywałem w ogóle... :)
Fajnie że się udało.
Jest lepiej... Tzn. bardzo dobrze ;)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
05-11-21 20:46  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uff to się cieszę :)
Kudłaty, co prawda to Siwy jako pierwszy (słusznie) zwrócił uwagę na te lufy, ale kolejny komentarz (Twój) postawił krzyżyk na lufach w kolorze niemieckiej pancerki -czuj się odpowiedzialny hehe :).

Jeśli nie macie mnie dosyć to pozwolę sobie na małą aktualizację, bo wyjątkowo dobrze mi się ostatnio siedzi przy klejeniu; może to "zasługa" pogody.

Zrobiłem buchty, niektóre przewiązane przez środek, niektóre nie. W skrócie jak je robię, by uzyskać efekt zwisu:



Dodałem też, nie wiem czy słusznie czy nie, zwoje lin. Coś takiego podpatrzyłem kiedyś w innej relacji, jeśli się nie mylę u Mariaszka, jeśli się mylę -przepraszam.



Planuję jeszcze coś dodać, mianowicie wiadra. Jeśli ktoś ma wiedzę, jakie były stosowane, tj czy w kształcie stożka ściętego, proste czy inne, jaka mogła być ich ilość na pokładzie (bo to chyba zależy od ilości dział?) to chętnie posilę się merytoryczną strawą :) Szukałem w internecie, ale jak to często bywa -wiem, że nic nie wiem :(. Oczywiście postaram się zmierzyć z bojkami. Co z tego wyjdzie zobaczymy, jak nie wyjdzie to ich nie będzie.

Aktualny stan prac (to oczywiście jeszcze nie koniec):



























Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-11-21 12:28  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ale pouczająca relacja! Skrzętnie zapisuję wszystkie patenty. Na pewno się przydadzą na przyszłość.

Szacun za przemalowanie luf. Ja kiedyś dla uplastycznienia przecierałem delikatnie suchym pędzlem z użyciem gun metalu od pactry.
Też daje radę, ale ten pierwotny szary kolor był trochę za jasny i dobrze że przemalowałeś.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
07-11-21 14:04  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Hastur! W kwestiach merytorycznych to należy się uzbroić w odpowiedni aparat krytyczny, o ile komentarze jasno nie wskazują, że zrobiłem dobrze, natomiast w kwestiach typowo modelarskich to chętnie się dzielę rozwiązaniami -z większą pewnością :)

Ulepiłem bojki kotwiczne. Jeśli zdjęcia są mało czytelne to zrobiłem to wg. takiego schematu (mam nadzieję, że jest trochę czytelny), tak to rozumiem:



Same bojki w praktyce:



I zainstalowane na łajbie:














Samo wiązanie na kotwicy powinno sięgać dalej, ale zrobiłem tyle ile byłem w stanie z przyklejoną wcześniej kotwicą.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
07-11-21 15:22  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Te zwoje lin faktycznie pokazywałem chyba w relacji z budowy Mercurego. Ale to ja tez to podpatrzyłem w innej relacji, choć z innego forum:). Cieszę się, że się przydało.

Bardzo podoba mi się ta relacja - wszystko dokładnie pokazane, czyściutko zrobione. Robi wrażenie.

Pozdrawiam

 
07-11-21 16:11  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Guciu,
Oby Twoja relacja przetrwała jak dojrzeję do mojego Alerta a to jeszcze potrwa.
Dzięki za poświęcony czas na przygotowanie takich szczegółów technicznych.
Jak kiedyś wydasz poradnik to będę pierwszym klientem;).

Pozdrawiam
Adam

 
08-11-21 18:05  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oj robi wrażenie robi...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-11-21 18:38  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Koledzy!

Zrobiłem wiadra, jak na poniższych zdjęciach:



I na pokładzie:





A dalej to już chyba galeria...

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-11-21 19:54  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Miło popatrzeć jak bardzo się "wkręciłeś" w ten model :)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
08-11-21 21:30  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Z tym zapasem koloru z innej wycinanki to fajny pomysł. Pasuje idealnie.
Ten still water jednak wyparuje po pewnym czasie. U mnie w wiadrach na Mercurym został po nim już tylko biały osad:). Ale pocieszyć się na razie jak najbardziej można. Zupełnie inaczej to wygląda.

 
08-11-21 22:24  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak wiadra drewniane z klepek to muszą mieć obręcze tak jak beczki, bo się rozeschną i rozlecą.

 
09-11-21 19:46  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dawno nie zaglądałem, a tu lufy zostały zmienione na metalowe :)) Dobrze, że to zrobiłeś, niby nic, a efekt dla całego okrętu o niebo i lufę lepszy :))
Bojka kotwicy tez dodaje uroku. Trochę te wiadra chyba zbyt duże i przez to dziwne się to wydaje. Dasz radę je jeszcze pomniejszyć? Reszta pięknie.

--
Siwy

 
09-11-21 20:36  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cześć, czołem! Koniec budowy.

Mariaszek -przecież skoro woda, to musi wyparować, prawda? :D A tak na poważnie -fakt, robiłem kiedyś makietę wodospadu i po kilku miesiącach "woda" straciła blask. Pewnie najlepszym rozwiązaniem byłaby żywica, ale szkoda zachodu z mieszaniem na kilka kropel. Oczywiście wówczas trzeba odpowiednio zabezpieczyć karton.

Ryszard słuszna uwaga, wystarczyło chociażby namalować linie.

Siwy, średnica wiadra to w przeliczeniu na skalę jakieś 43cm -nie wydaje mi się to zbyt dużo, co do wysokości nieco więcej. Tak już przykleiłem i nic z tym nie zrobię. Żeby nie było, pytałem wcześniej czy ktoś posiada jakieś wzory dla tej epoki :)

A wracając do końca budowy, kilka słów posumowania. Model powstał w 3 miesiące, bez większych przerw, ani to szybko, ani wolno, ale opracowanie nie należy do wybitnie pracochłonnych. Spasowanie bardzo dobre. Grafika trochę toporna, ale to nie jest najnowsza odsłona tego modelu, w ostatnim wydaniu jest trochę lepiej. Wszystko działo się zgodnie z założeniami budowy, pojawiły się nowinki, z którymi w żaglach nie miałem do tej pory styczności.
Tradycyjnie mały rachunek sumienia.

Zadowolony jestem z:
-żagli, tj. wzmocnienia i liki wyszły najlepiej jak dotąd, a to dzięki mocnej impregnacji płótna,
-lufy -jako, że robiłem sam,
-jufersy (gotowce) i wiązanie talrepu -w miarę równo to wyszło,
-coś tam dodałem od siebie,
-nie napaprałem klejem tyle, co nieraz napaprzę :)

A gdyby tak cofnąć czas....:
-pociemniłbym jednak żagle i nici, co prawda płótno jak i nici białe nie były, ale można było nadać więcej klimatu,
-kształt nagli :),
-olinowanie lawet, tj. ich ograniczenie do minimum jednak trochę nie dawało mi spokoju -przyznaję.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaglądającym do mojej relacji, komentującym i najbardziej -podpowiadającym. Relacja to nie tylko zdjęcia z postępów w budowie, ale też dyskusje, rozwiązywanie zagadek i dzielenie się wiedzą wielu stron. Mam nadzieję, że komuś przyda się to co tu wyczyta.

Garść zdjęć. Nic odkrywczego, właściwie wszystko było już widać w relacji, ale galeria musi być :)
















































I na koniec zdjęcie rodzinne. Pytanie za 100 punktów; czy to Alert jest duży, czy modele od Seahorse'a małe? :)



Pozdrawiam i do następnego! Nie wiem jeszcze w ogóle co to będzie.

--

Post zmieniony (09-11-21 20:41)

 
09-11-21 20:57  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Gratulacje zarówno za model jak i relację. A w tej nie brakowało konstruktywnej dyskusji :)
Z Alerta rzeczywiście jest kawał żaglowca. Widać to po samej artylerii, która wykazała się podczas pojedynku z Lexingtonem.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
09-11-21 23:52  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Efekt końcowy wart wysiłku. Model wygląda zjawiskowo! Brawo!
Szkoda że to już koniec relacji... ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
10-11-21 12:31  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nic dodać nic ująć.
Dla mnie mistrzostwo. Relacja i model.
Gratuluję i czekam na następną premierę
zniecierpliwiony ;).

Pozdrawiam
Adam

 
10-11-21 15:15  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pięknie się prezentuje, bez dwóch zdań.

Co do wiader, to takie cebrzyki były raczej budowane w formie ściętego stożka, dzięki temu przy nabijaniu obręczy ściskało się klepki. Tu niestety nie ma obręczy, a takie elementy niby małe, ale dodają urok modelowi. Tak piszę na przyszłość, bo rozumiem, ze tu już nie zmienisz :)
Pozdrawiam i podziwiam

--
Siwy

 
10-11-21 17:05  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Pięknie jest. Mnóstwo rzeczy mi się w tym modelu podoba. Dbałość o szczegóły (co czasem jest wyświechtanym frazesem) - tu naprawdę występuje. Imponująca czystość - jest. Równe i pięknie powiązane wyblinki - są. Staranność przy każdym detalu - też jest.
Bardzo, bardzo mi się ten model podoba. Świetnie jest.

 
10-11-21 18:21  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Świetne wykonanie Guciu. Podoba mi się ogromnie:) Olinowanie wygląda bardzo fajnie i przede wszystkim lekko, co w tej skali łatwo zepsuć używając zbyt grubych nici. Tobie, to co w żaglowcach najpiękniejsze, wyszło rewelacyjnie. Moje gratulacje!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
11-11-21 07:25  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Kształt nagli Tobie nie podchodzi... ??
Ja jestem w szoku, że w ogóle udało Ci się nadać im jakikolwiek kształt!

Pomimo ekspresowego tempa budowy osiągnąłeś piękny efekt!
Brawo!

Pzdr,

P.S. Jeśli chodzi o pytanie: zanim pojawiły się "seahorsy" myślałem, że Alert jest mały... :))

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
11-11-21 19:23  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pięknie wykonany model. Podziwiam i gratuluję .

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-11-21 21:17  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Pięknie to wszystko zakończyłeś. Bardzo udany model.
Prywatnie nie podoba mi się olinowanie artylerii, ale to już wyjaśniałeś.
Namawiam cię, byś przy następnym żaglowcu zrobił olinowanie pełne. Z pewnością sobie poradzisz.
Jeszcze raz gratulacje

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
13-11-21 12:06  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki wielkie, cieszę się, że co wyszło, to wyszło, a co było nie tak zostało powiedziane i będzie uwzględnione w przyszłości. Do następnego!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-11-21 21:19  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Pomimo jakiś uwag ze strony Kolegów, gratuluję Ci pięknego modelu.
Dla mnie bardzo ładnie wykonany.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-11-21 10:27  Odp: [R/G] HMS Alert 1:96 Shipyard
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Piękny, gratuluję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024