FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-11-21 13:31  [R] Trabaccolo, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Hej,

Jako że mam porozpoczynane modele z chyba każdych gałęzi modelarstwa(pociągów nie ruszam, boję się) to i żaglowiec się znajdzie. Padło na trabaccolo którego zacząłem pierwszy raz za poprzednich wakacji ale że skopałem deskowanie i plankowanie to poszedł do kosza i tej wiosny zrobiłem od nowa.

Kadłub postanowiłem zrobić na gładko oraz malowany - ten styl podoba mi się bardziej niż gołe drewno. Żagle będe tym razem próbował zrobić z papieru japońskeigo na sposób opisany tutaj: modelshipworld.com/topic/25323 i tutaj: modelshipworld.com/topic/28900 eksperymentowałem z tym trochę i rezultaty są obiecujące. Będzie też łatwiej nanieść znaki malowane na tych żaglach.

Dużą inspiracją było trafienie na ten kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCg-_lYeV8hBnDSay7nmphUA który dokumentuje odbudowę Tally Ho, profesjonalna jakość, dużo informacji na temat szkutnictwa i bardzo przyjemny do słuchania angielski.







Co zrobiłem:
Linia grubszych desek nie zgadzała się z linią pokładu, zrobiłem tak żeby się zgadzała, tak przynajmniej wynikało z przekrojów z cherini.eu. W ogóle to dużo sugerowałem się tą stronką.

Zewnętrzne poszycie zrobiłem ze szpachlowanego preszpanu. Łączeń nie powinno być widać i tak więc nie miałem oporów.

Deski podkładu to fornir brzozowy, wyszlifowane na równą szerokość, i pociągnięte ciemnoszarą farbą. Po przyklejeniu zabezpieczone paraloidem i wycyklinowane nożem w przeciwieństwie do papieru ściernego daje gładszą powierzchnię i nie wyrywa drobnych włókien. Kołkowanie to otwory + szpachla, nie chciałem żeby się zbytnio wyróżniały.

Teraz mam w planach dokończenie burt i pomalowanie.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-11-21 20:57  Odp: [R] Trabaccolo, WAK 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zapowiada się bardzo ciekawa relacja! Będę zaglądał.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-11-21 21:14  Odp: [R] Trabaccolo, WAK 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Bardzo ciekawie się zapowiada i będę oczywiście zaglądał.
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
12-11-21 17:06  Odp: [R] Trabaccolo, WAK 1:100
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Sporo inicjatywy twórczej tutaj :)
Ciekaw jestem papieru japońskiego.
Obserwuję. Powodzenia.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
12-11-21 21:55  Odp: [R] Trabaccolo, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Postaram się nie zawieść, ale to będzie dłuuga budowa.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
13-11-21 00:24  Odp: [R] Trabaccolo, WAK 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Budowa powinna być długa, aby było co podziwiać przez długi czas. A nie szast prast i model w 2 lata gotowy :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024