FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
12-03-21 12:27  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Krzysiu ,według mnie i tak na chłopski rozum to w obu wersjach samolot powinien być podparty na rozpórkach miedzy pływakami i na samym wózku .W tedy problem znika a stelaż tylny miał mu tylko podtrzymywać d.pę .Jak myślisz ?

Pozdrawiam .

 
20-03-21 12:29  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Jańcio, najprawdopodobniej masz rację. Wózeczek na zdjęciu ma również trochę inne proporcje niż ten z wycinanki. Nie chcę rwać relingu na dziobie, a niestety, żeby samolot nie kolidował z nim pływakami, wózek musi być ciut wyższy niż był.

Dziś tylko dwie robocze fotki, z budowania charakterystycznej anteny, prawdopodobnie radia długofalowego.





Fotki przedstawiają drugie podejście do tematu, za pierwszym razem zgniotłem niechcący jedno skrajne kółeczko xD
Prawdopodobnie czeka mnie trzecie podejście, bo na modelu jedna nitka po kilku miesiącach mi się lekko poluzowała i aż ciężko na to patrzeć :/ A naciągnąć się nie chce xD

Pozdrawiam

--

 
20-03-21 17:49  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Kolego Szanowny, jakiej nitki/taśmy użyłeś do wykonania tych anten? Link mile widziany.

--
imagination+extrapolation

 
21-03-21 15:28  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Agzaim Bar Tholo jest to dokładnie ta nitka:
https://jsc.pl/pl/narzedzia-i-materialy-modelarskie/421-syntetic-thread-diameter-004-mm-length-15-m-1640-yd-k-017.html

Pozdrawiam

--

 
23-03-21 11:38  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dziś wypada rocznica zakończenia budowy tego modelu, więc to również dobry moment by zakończyć tę relację :P
Zanotowana data rozpoczęcia to 15 sierpnia 2018, więc delikatnie mówiąc, trochę zeszło xD W międzyczasie miałem trzymiesięczną przerwę poświęconą na próby projektowania.
Ogólnie kleiło się bardzo przyjemnie, drobne błędy występujące w projekcie i te popełnione przeze mnie opisałem już wcześniej.
Wycinanka ma bardzo duży potencjał i można z niej zrobić naprawdę ładny model.
Oryginał również ma w sobie " to coś ", bardzo ładna sylwetka oraz ciekawostka w postaci wodnosamolotu, dość rzadko będącego na wyposażeniu okrętów podwodnych.
Eksperyment z nawlekaniem gotowego poszycia na szkielet uznaję za częściowo udany. Wielokrotne przymiarki powodowały drobne uszkodzenia papieru i nadruku, na poszyciu w niektórych miejscach powstały jakieś dziwne naprężenia, utrudniające ułożenie całości na szkielecie. Jest to więc obarczone pewnym ryzykiem niepowodzenia. Półmetrowy obiekt to chyba taka wielkość graniczna, przy większych jednostkach bezpieczniej jednak wykonać podposzycie.
Jako ciekawostkę dodam, że jest to pierwszy model od wielu lat, który udało mi się skleić z jednego egzemplarza xD Sporo mi w tym pomogły zdublowane elementy i dwustronnie zadrukowany arkusz.
Zdjęcia pochodzą sprzed roku, mam nadzieję, że wyczerpią temat, bo nie zdążyłem jeszcze do niego siąść i go naprawić :P
W przyszłości będę chciał również dorobić mu ładniejszą podstawkę, ta jest typowo robocza :D
Miłego oglądania :)

















Dziękuję wszystkim za udział w relacji :)

Pozdrawiam

--

 
23-03-21 12:01  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
RAVEN6   

Cudowny!

 
23-03-21 12:18  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model wygląda fantastycznie ! Wielki szacun za modelarski warsztat.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
23-03-21 12:24  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Jak mówi gówniażernia - SUPER !

 
23-03-21 12:47  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Piękna robota Cordel! Podziwiam ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
23-03-21 12:52  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miło patrzeć na taką pracę. Piękny model. Gratulacje!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024