FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-11-20 12:18  [R/G] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich, po dość długiej przerwie. W założeniu miał być to szybki model odpoczynkowy od Messera, ale oczywiście nie pykło... Rozpocząłem go w połowie sierpnia 2018, skończyłem w marcu 2020, w międzyczasie mając trzymiesięczną przerwę spędzoną przy czymś jeszcze innym ^^ Relację w zasadzie planowałem od początku, zdjęć mam całkiem sporo. Niestety, część straciłem razem z telefonem, głównie było tam powstawanie układu napędowego i sterów. Trzeba będzie cyknąć nowe, niestety już ukończonego :) Ale do tego etapu jeszcze daleko.

Model w zasadzie miał być eksperymentem, głównie sposób budowy kadłuba. Plan był taki, by "nawlec" sklejone w pewnym stopniu poszycie na szkielet. Mogę zaspoilerować, że nie wszystko poszło tak jak chciałem, kilka razy chciałem zaprzestać budowy, ale ostatecznie jakoś dociągnąłem temat do końca. Będziecie mieli więc okazję zobaczyć, jak dotychczasowy samolociarz bierze się za okręt :P

Relacja będzie wyjątkowo na jednym forum, mam nadzieję, że powinna pójść dość szybko.
Tradycyjnie okładeczka:



Fotka oryginału (prawdopodobnie). W relacji pojawi się również parę zdjęć z epoki, może komuś się przydadzą :)



..i poczatki prac, czyli wycięte i częściowo sklejone poszycie.



Pokusiłem się o uplastycznienie poszycia pod otworami i podklejenie papierem od spodu. Niestety, w poźniejszym etapie narobiło to sporo komplikacji przy formowaniu i dopasowywaniu do szkieletu :/









Na pierwszy wpis może wystarczy. Do zobaczenia, mam nadzieję wkrótce :)

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (26-03-21 11:52)

 
19-11-20 13:26  Odp: [R] Japośki okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No proszę... Autor Cordel, ale nie samolot...
Dodatkowo do odwiedzenia relacji zachęcił mnie intrygujàcy przymiotnik “japośki”... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-11-20 14:29  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
yak   

I jeszcze nr do poprawki bo I-19+I-10=I-29 :-)

 
19-11-20 16:52  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pięknie, pięknie! Czy przed formowanie burty były caponowane?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
19-11-20 18:18  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Cordel, Ty żyjesz ;P. Podoba mi się ten okręt. Zastanawiałem się nad jego kupnem.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
20-11-20 09:09  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

O proszę. Cordel się wziął za podwodniaka. Będzie arcydzieło.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-11-20 11:00  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ,
yak w modelu są 4 wersje kiosku do wyboru, ja skleiłem 1-19. Czyli ze zdjęciem oryginału dałem ciała, bo w tych misjach Yanagi brał udział I-29 :/ Ale, jakby nie patrzeć, wyglądają podobnie ^^
Kruszyna burty nie były caponowane, zostały za to pryśnięte lakierem. Jest to moja druga wycinanka potraktowana tą metodą , na razie dostrzegam w tym więcej korzyści niż utrudnień i pewnie dalej będę podążał tą drogą.
NyFu ogólnie wycinankę polecam. O kilku drobnych błędach pewnie wspomnę w relacji, na szczęście są dość łatwe do naprawy :)
TRH arcydzieło to delikatnie mówiąc przesada, aż tak cudnie ten model mi nie wyszedł :P

Kontynuując budowę.. Poszycie denne pasowało super, nie licząc jednej, jak się okazało później, za długiej oklejki. W tym miejscu popełniłem błąd. To ta trzymana palcami.



Nie przymierzyłem jej przed doklejeniem do następnego elementu, który miał poprawną długość. Zamiast przyciąć tą oklejkę, wsztukowałem wcześniej fragment w okolicach stępki :/ Całkowicie niepotrzebnie ^^ Trzeba było ją skleić w całość, tak jak została zaprojektowana.





Pozostało jakoś zrównać tą przydługą oklejkę do reszty kadłuba. O tym pewnie następnym razem ^^
Pozdrawiam

--

 
20-11-20 11:44  No Subject
Krzysztof1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Post zmieniony (20-11-20 12:42)

Post zmieniony (20-11-20 12:42)

 
20-11-20 12:17  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ze 3 pewnikiem ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
20-11-20 12:27  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Sławko   

Koledzy szanujmy swój cenny czas i przed zadaniem pytania przeczytajmy co autor napisał ;)
"burty nie były caponowane, zostały za to pryśnięte lakierem".

Modelik zapowiada się całkiem dobrze - będę zaglądał.
Ciekawa konstrukcja szkieletu - wydaje mi się dość dobrze przemyślana pod względem sztywności i pozwalająca na zminimalizowanie ryzyka zniekształceń podczas klejenia.

 
20-11-20 12:35  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
yak   

To teraz jasne. U mnie na warsztacie I-400 z tego samego wydawnictwa. Seiran gotowy. Czeka na oklejanie kadłuba i hangar. Patrząc na te zdjęcia trochę poczekam, śledząc uwagi i "myki" jak to się robi lub jak tego się robić nie powinno. Na pewno daruję sobie te wszystkie otworki, chociaż kto wie? Zdjęcia śliczne.

Post zmieniony (20-11-20 12:54)

 
20-11-20 12:55  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Miło widzieć kolege na "głębokiej wodzie" hehehe : ]

powodzenia

 
21-11-20 17:14  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
widzę, że coś mnie ominęło ^^
Sławko szkielet akurat wygląda na tradycyjny okrętowy. Przyklejenie tej płetwy też mi się wydaje dobrym pomysłem. Zagwozdkę miałem z kolei gdzie indziej xD



Ale, po rozmowie z wydawcą, okazało się, że tak ma być :) Burty w górnej części mają być zaokrąglone, stąd ta różnica w szerokości wręg i pokładu.
Niestety, nie odgadłem tego po rysunkach montażowych, które w tej wycinance czasem lubią pokazywać coś innego :P

yak według mnie otworki zdecydowanie warto wyciąć, znacznie poprawia to efekt końcowy. Planujesz może relację?
A jeśli chodzi o zdjęcia, to będzie trochę rozrzut ^^ Niektóre były robione typowo na szybko, często na przypadkowym tle. Na to już niestetety nie mam wpływu, wrzucam to co mam ^^

Karas miło mi gościć bardziej doświadczonego kolegę :)

A tak sobie poradziłem z tą przydługą oklejką. Sposób dość nietopowy i nie dający gwarancji, że potem dno będzie pasować do burt... Na szczęście jakoś to potem skleiłem. Oczywiście z drugiej strony trzeba było zrobić symetrycznie, pomocne właśnie okazały się poniższe zdjęcia :P





Ogólnie, nie polecam iść tą drogą ^^
w pewnym momencie doszedłem do takiego dziwoląga:



Do następnego!

Pozdrawiam

--

 
21-11-20 17:22  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Technika wydmuszkowa ;-)

Ale czyściutko, krawędzie łączenia praktycznie niewidoczne.

Piękna robota.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-11-20 18:13  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jakie krawędzie? Bo ja nie widzę żadnych. Mistrzostwo!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
21-11-20 23:07  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Sławko   

Łączenia oklejek bajka :) trzeba dobrze się przyglądać aby wypatrzeć te miejsca.
U ciebie w szkielecie nie widać jeszcze bocznych wzdłużnych wzmocnień kadłuba.
Zaprojektowanie ich na wsuwki w wycięcia we wręgach moim zdaniem jednak zwiększa szanse na sklejenie bez skręceń czy skrzywień.
Niby nic wielkiego a sprawia, że wręga ustawiona jest idealnie prostopadle do wzdłużnic pionowych oraz tych już wspomnianych poziomych.
Mam ten model ale zatrzymałem się na etapie sklejenia samego szkieletu ;)
Tym bardziej będę podglądał twoje z nim zmagania i oczywiście mocno trzymał kciuki za szczęśliwy finał.

 
22-11-20 17:17  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dzięki za miłe słowa :)
QN "Technika wydmuszkowa ;-)" powiadasz ^^ Nazwa ciekawa, choć za mocno kojarzy mi się z jajkami... Tfu... xD
Spychacz miło mi gościć kolejnego doświadczonego okrętowca :)
Sławko finał w zasadzie już był, a czy szczęśliwy? :P Kciuki oczywiście się przydadzą, okręcik od kilku miesięcy czeka na mały powypadkowy remont, tylko jakoś zabrać mi się do tego nie chce :/
Również trzymam kciuki za Twojego podwodniaka, model zdecydowanie warto dokończyć :)

Wrzucam kolejną skromną aktualkę. Sorki za tło :P
Dzióbek:





Rufa. Projektant nie przewidział w tm miejscu żadnych nacięć, a według rysunków należało go dość mocno wyoblić. Dorobiłem dwa, w miejscu czarnych kresek. Wyszło, jak wyszło... xD Fragment zostanie potem przykryty jakimś sterem i jego osłonami.



Pozdrawiam

--

 
22-11-20 19:09  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Cordel, piękna, czysta robota. Podziwiam.
---
Yak, a może byś poprowadził relację z budowy tego I-400? ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-11-20 15:05  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
bogur 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

SUPER!!!!

--

 
23-11-20 18:51  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
yak   

@Waldek K - yak tylko wrócę z Radomia :-) Na razie wolę się podelektować szukaniem łączeń kadłuba. To chyba jednak odlew z masy papierowej.

 
23-11-20 22:15  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
kolejna porcja zdjęć. Akurat z zamykania kadłuba nie zachowało mi się ich wiele. Jednak zanim do tego etapu doszedłem, należało wykonać kilka wnęk w pokładzie.
Tutaj pierwsza, na składany żurawik od wodnosamolotu:



Druga była od masztu anteny. Mało ciekawa, więcej działo się z drugiej strony :P Gniazdo dość mocno wzmocniłem.



Szkielet pomalowałem na czarno. Trochę się błyszczał, ale po zamknięciu kadłuba widać było już tylko ciemność xD Uformowane wcześniej poszycie po naciągnięciu na szkielet miejscami falowało sobie jak chciało... ^^



Powoli zamykamy... :P



Na koniec wstępna przymiarka stępki oraz konsekwencje mojego niepotrzebnego błędu :/ Trza będzie i to "zasklepić". Na szczęście jest to na samym spodzie :)



Dziękuję i pozdrawiam

--

 
24-11-20 14:10  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piękna robota w standardzie, miło popatrzeć.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-11-20 20:32  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Należysz do grona magików kartonu o niesamowitej zdolności łączenia elementów kartonowych, których bezustannie podziwiam.
Bardzo dobrze to wygląda:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-11-20 22:47  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Art, StuG dzięki za dobre słowo o mojej robocie ^^ Na pewno motywuje to do dalszego działania.... przy następnym temacie :P

Dwa zdjęcia, zrobione tuż po zamknięciu kadłuba. Niestety, coś nie pykło z ich jakością :/ Ale za to, jaki porządek na biurku... xD





Pozdrawiam

--

 
25-11-20 09:00  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piękny ołówek!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
25-11-20 09:11  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a stępka i "sztukateria" jak teraz wygląda?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-11-20 22:38  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć :)
97 Stępka wyszła przyzwoicie, sztukowanie tak sobie :P Wykorzystałem fragment rezerwy koloru i lekko podretuszowałem. Nie było wielkiego sensu się nad tym doktoryzować, po ustawieniu modelu na podstawce jest to kompletnie niewidoczne ^^
Wrzucam kolejne kilka zdjęć, tym razem dna, niestety z kompletnym już układem napędowym. Jemu poświęcę pewnie jeszcze jeden odcinek relacji, tylko muszę zrobić nowe fotki, bo te z budowy się nie zachowały :/







Pozdrawiam

--

 
26-11-20 08:32  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Cordel, to jest jakiś kosmos! Na pierwszy rzut oka ten kadłub wygląda jak plastikowy. Masz chłopie talent w łapkach.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
26-11-20 09:27  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Łączenia, a w zasadzie ich brak. Robi wrażenie: ]

 
26-11-20 10:12  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jakbyś wcześniej nie pokazał tej dziury przy stępce, to bym w życiu nie uwierzył, że tam była. To jakieś nano-łączenie, na pozieomie cząsteczkowym...
Szok!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-11-20 10:47  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ścinałeś linie obrysowe, czy też oklejki ich po prostu nie miały? Super wykonanie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
26-11-20 22:09  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
cieszę się, że podoba Wam się ten mój "ulep" :)
Art elementy dna nie miały czarnego konturu. Szkoda, że tak niewiele wydawnictw/ projektantów idzie tą drogą, bo w wielu przypadkach takie rozwiązanie to same korzyści...
Dziś coś innego- pierwsze podejście do kiosku. Niestety, coś jest lekko nie tak z jego siątką. Tak to wyglądało u mnie.





Te dwa elementy łączące kiosk z hangarem mają nieprawidłowy kształt. Nie domykają się na środku, a podczas nakładania na szkielet brzydko się falują :/ W ten sposób skaszaniłem kiosk, który mi się najbardziej podobał :P To był jeden z etapów budowy, w których naszła mnie lekka niemoc ^^ Na szczęście w wycinance były jeszcze 3 alternatywne wersje kiosku, zachęcające do kolejnego podejścia :)

Do następnego!
Pozdrawiam

--

 
27-11-20 23:46  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
ostatecznie postanowiłem, że jednak najchętniej bym widział sklejonego właśnie I-19. W tym celu uratowałem sklejoną wcześniej część hangarową. Resztę, ze względu na pewne uszkodzenia kartonu oraz wzmacnianie SG, postawiłem wykonać od nowa, z zawartego w wycinance kiosku bez oznaczeń.
Przyciąłem delikatnie element 28.a , po obu stronach, w części styku z hangarem. Na środku wciąż pozostała do załatania szpara :/



Potem rozwarstwiłem poszycie pierwszego kiosku, powycinałem oznaczenia oraz przykleiłem je z powrotem na czysty kiosk. Przybyło również kilka innych detali.
Wycinankowe podstawy peryskopów (38.c?) maja prawdopodobnie ciut za dużą średnicę. Musiąłem przerabiać części 38.d, e, f by zmieściły się miedzy nie. Co ciekawe, elementy toczone dedykowane do wycinaki mogą pasować lepiej, były trochę węższe. Górną część pomalowałem na czarno. W wycinance są co prawda dwie wersje, ale są albo jednolicie czarne, lub szare. A według numeracji góra kiosku I-19 miała być czarna. Reszta elementów nie sprawiała kłopotu :)







Pozdrawiam

--

 
28-11-20 04:24  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Ludkowie, czy wy widzicie co wyczynia ten człowiek ? Ja odpadam . Szczena już nie tylko na podłodze ale i pod meblami .

Pozdrawiam .

--

 
28-11-20 10:13  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O ile opanowanie obsługi telefonu i internetu masz na poziomie ludzi pierwotnych , to składanie kartonowych elementów , to już poziom z najnowszego Star Treka .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
28-11-20 10:26  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Paweł B. 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chciałbym kiedyś osiągnąć choć połowę z tego co tu widzę. Jakość powalająca.

 
28-11-20 10:56  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Sławko   

Pięknie wyoblone elementy, praktycznie niewidoczna wstawka - super robota :)
Fajnie, że się nie poddałeś i zrobiłeś z zapasu.
Przyjemnie się czyta/ogląda taką relację przy porannej kawce ;)

 
28-11-20 11:00  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Była szpara, fiku-miku i jej nie ma - nie widać znowu łączenia:-)
Bardzo fajnie się z Ciebie nabija, jak brzęczysz przez internet powodując u wszystkich biesiadników pogłos, ale w składaniu papierowych modeli jesteś niekwestionowanym mistrzem:-) Świetna robota.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-11-20 11:10  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Obłędne opanowanie pasowania i klejenia.

Co się przyjrzę bliżej, to coś nowego, koło sterowe...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-11-20 11:13  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
yak   

Odlane, wykute z tektury, to jakaś nowa technologia. Albo inne czary mary była szpara nie ma szpary....

 
28-11-20 14:39  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Obłędne wykonanie, nie mam pytań :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
28-11-20 23:31  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
nie spodziewałem się aż tak dużego odzewu :P Miło z Waszej strony, dziękuję :)
A co do mojej próby udziału w GEKO online... to jakaś seria niefortunnych zdarzeń xD Problemy robił zarówno leciwy sprzęt, na którym przez lata wyrabiałem cierpliwość, jak i łącze internetowe :/ Do tego brak stabilizacji ekranu, niewłaściwe oświetlenie w pokoju xD I jeszcze jakiś pogłos ^^ Ehhhhh....
W każdym razie, miło było usłyszeć i zobaczyć znajome mordy :)
Mam nadzieję. że następnym razem uda mi się to jakoś lepiej ogarnąć :P

Dwa zdjęcia z postępów-doszło częściowe zadaszenie i pierwsze druciki.





Pozdrawiam

--

 
29-11-20 22:37  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
dziś tylko jeden z drobiazgów wyposażenia- jakieś lornetki.
Składowe.



Całość.



Pozdrawiam

--

 
29-11-20 22:40  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak Ty te mikroskopijne lornetki zwinąłeś to ja nie wiem:-)
Mi się zwinęły oczy od samego patrzenia. Genialne!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-11-20 22:45  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wspaniale wychodzą te bezśladowe łączenia segmentów i obłości, brawo!
Drobnoustroje zresztą też rewelacja.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-11-20 08:25  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W pełni podzielam zachwyt przedmówców. Przepiękna praca. A czy mógłbyś zdradzić jakieś tajniki ze swojego warsztatu? Rozumiem, że do stworzenia tak pięknych połączeń wymagane jest staranne wycięcie elementów, odpowiednie ich profilowanie, wielokrotne przymierzanie przed ostatecznym sklejeniem. Czy są jeszcze jakieś inne magiczne działania, które podejmujesz, aby powierzchnia łączenia była niewidoczna?

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
30-11-20 10:58  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

"Zbrodnią" jest to, że tan model nie ma jednolitego nadruku, tylko jakieś wzory geometryczne. Wiem, jestem zupełnym ignorantem w kwestiach druku i nie odróżniam offsetu od cyfrowego. Dla mnie nadruk powinien być jednolity, a takimi "wzorkami" to sobie mogą gazetę codzienny drukować :-/

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-11-20 11:06  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Te widoczne wzorki, to prawdopodobnie efekt mory. Czyli druk, który nakłada punkty farby tylko w określonych punktach jest próbkowany zdjęciem cyfrowym, które odczytuje kolor też tylko w niektórych miejscach. Z tego powstają dziwne wzory geometryczne. W real life nie powinno być tego aż tak widać.

--
wydawca przez małe "w"

 
30-11-20 11:55  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja mam wrażenie, że chodzi o raster, tzn fakt, że druk to tylko kropki, a nie jednolity kolor.
Wychodzi to tylko przy dużych zbliżeniach aparatem i nie do dostrzeżenia oglądając gołym okiem.
Jednym słowem, normalka: ]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Raster_(poligrafia)

Post zmieniony (30-11-20 12:01)

 
30-11-20 18:49  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
StuG domyślam się, że to pytanie retoryczne ^^ więc powiem tylko, że karton przed zwinięciem mocno rozwarstwiłem :)
Paragraf wydaje mi się, że używam dość powszechnych i znanych na forum technik... Nie przypominam sobie, bym odkrył coś nowego :P
Może to po prostu kwestia pewnego doświadczenia?
Z tego co pamiętam, oklejek przed sklejeniem nie retuszowałem. Może paradoksalnie przez to łącznia mniej widać.
Dzięki Batonus :)
Co do wzorków, to ja myślę podobnie jak Karas, że to jednak raster. Choć możliwe, że Fantom też ma rację, jakby nie patrzeć doświadczenie z wydrukami ma :)
Na żywo nie rzuca się to tak w oczy. W innych wycinankach jakie mam wygląda to dość podobnie.

Parę kolejnych drobiazgów :)
Reflektorek.



Zdjęcie grupowe - jakieś lampki, dzwoneczek i niewiadomoco.



Przy okazji, na ostatnim zdjęciu można zauważyć, że panel na którym leży grosik również ma raster xD

Pozdrawiam

P.S. Karas czekam na fotki :P

--

Post zmieniony (30-11-20 18:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024