FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
03-02-21 12:19  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Cordel, a z czego robiłeś poziome elementy relingów? Taka nić-plecionka udająca liny.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
03-02-21 22:31  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Cordel napisał:
>Cylindry to jakaś struna od gitary, którą dostałem od TRH (dzięki :) )

Już zdążyłem zapomnieć o tym podarku, fajnie że się przydała. Fakt, twarde toto ale wystarczy mocne cążki i idzie elegancko. Można by też spróbować z nylonową ale nie wiem czy się nie rozleci po ucięciu.

A modelu komentował nie będę bo wszyscy widzą jaki jest ;)

--

Post zmieniony (03-02-21 22:32)

 
12-02-21 10:15  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
NyFu jest to skrętka z dwóch drucików 0,1mm. A miało to udawać łańcuszek :P
Drobna aktualka :) Skończony samolocik. Ramka oszklenia dała trochę w kość, ciężko to było wyciąć, uformować i skleić z folią. Ostatecznie jakoś uległa xD









Dziękuję i pozdrawiam

--

 
12-02-21 18:25  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Paweł B. 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cordel naprawdę zacny ten "samolotek", ja w swoim i-400 też miałem duże problemy z oszkleniem kabin do samolotów ale jakoś dałem rade.

 
12-02-21 20:35  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Oszklenie jest z folii? Robione na kopycie czy, że tak powiem, normalnie?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
15-02-21 20:25  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
oszklenie kabinek to dla mnie nieprzyjemna i trudna sprawa, nie ważne czy w 1:33 czy 1:200... Na dodatek dość mocno rzutująca na całość. Rzadko kiedy z tego etapu prac jestem zadowolony, ale w tym wypadku cieszę się, że to już za mną :)
Spychacz dorwałem jakąś cieniutką folię, niestety już nie pamiętam z czego. Wydawała się dość miękka, więc odpuściłem zabawy w kopyta.
Oczywiście, po sklejeniu z ramką całość zaczęła sprężynować i stawiać opór, ale ostatecznie dokleiłem to jakoś do kadłuba. Ze względu na kształt oszklenia folię pociąłem na 3 kawałki:



Pozdrawiam

--

 
10-03-21 12:08  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
kolejna porcja zdjęć :)
Samolocik już na wózku, oraz w miejscu docelowym. Troszkę ciężko było ustawić go tak, by nie kolidował z relingiem. Ten do startu był oczywiście składany :P co widać na fotce jednego z podwodniaków tego typu. Będzie więc pewna drobna niekonsekwencja xD







Pozdrawiam

--

 
10-03-21 13:46  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Takie to lubię, nawet samoloty :-)
Fajnie Ci to wychodzi :-)
Pzdr

 
11-03-21 22:29  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cordelku , a zastanawiałeś się co się dzieje z tym elementem podczas startu ? no chyba że z przodu nie ma podpórki , ale wtedy dziwna konstrukcja tego "wózka"



--

Post zmieniony (11-03-21 22:31)

 
12-03-21 10:04  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć Andrzejku! :)
Pytanie jak najbardziej słuszne xD Rzeczywiście, swego czasu zastanawiałem się jak to ma działać, ale dość szybko odpuściłem :/ W googlach wyskakują głównie zdjęcia z innym rodzajem wózka, podejrzewam, że do transportu samolotu na lądzie, a nie katapultowania :P
Na zdjęciu z poprzedniego posta uwieczniłem pierwszą wersję tego wózka, zrobioną według rysunku i szablonów. Rzeczywiście, z przodu wózka nie ma żadnych podpórek.



Na innym rzucie widać inny typ wózka, podobny właśnie do tego do transportu. Autor ostatecznie z niego zrezygnował i zamieścił model z pierwszej fotki.



Jako, że ciężar samolocika powodował powolne jego opadanie w dół, swego czasu dodałem tam dwa dodatkowe druciki:



Ta wersja działała już spoko, jednak nieszczęśliwy wypadek spowodował, że tak czy siak czeka mnie trzecie podejście :/ Wątpię jednak, czy temat samego wózka będę dalej zgłębiał, tym bardziej, że odpuściłem już wcześniej przeróbki tej konstrukcji od pływaków wodnosamolotu.
Jakby nie patrzeć, mam teraz inne zagadki w głowie, a w ich przypadku trudno mi będzie zwalić winę na projektanta... :P

Pozdrawiam :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024