FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 27Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
14-03-21 19:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ale przydałoby się te fartuchy pociągnąć washem, bo zbyt kontrastują z resztą modelu:-)
Podziwiam nieustająco:-)
Malowanie tej druciarni to chyba nie mniejszy koszmar niż formowanie taśmy teflonowej:-)?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-03-21 00:30  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Uorzesz Ty orzeszku :) Cud miód panie, aż oczy przecieram ze zdumienia. Powtarzam to po raz n-ty, ale mega plus należy Ci się zarówno za pracę i pomysły, jakie tu wprowadzasz, jak i za metodę ich prezentacji a w tym jakość zdjęć. Czapki z głów!

PS: ja też czekam na instrukcję wklejania poprzeczek w łańcuch, wraz z pełną prezentacja użytych narzędzi. I tak se myślę powolutku, że od teraz zrobienie łańcucha bez poprzeczek jest co najmniej faux pas.... ;)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
15-03-21 07:03  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
CardShipModelist   

No ładnie wygląda zważywszy na skale i wielkość modelu.
Gratki.

 
15-03-21 08:52  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dziękuweczka pany:
@Kruszyna, hehe, sam na to też nie wpadłem, dostałem cynk od mojego takiego niezbyt bystrego kolegi, co nie umi w papier to poszedł w plastiki i tam takie sztuczki znajo: ] Co prawda inne zastosowanie, ale idea ta sama, tzn imitacja szmaty. Ciekawe jak to to będzie się zachowywać z czasem, na upartego można by nawet zrobić ruchome lufki.
Następne, hmmmm, pewnie czas zabrać się za generalne porządki, decyzja jeszcze nie podjęta, ale pewnie zacznę od rufy, mam tam pełno braków. Jak już napisałem wcześniej, dosłownie żaden fragment nie jest skończony od A do Z, więc jest z czego wybierać: ]

@StuG, zgadzam się, trzeba by je jakoś przyciemnić, ale przyznam, że bałem się. Nie mniej, przed finałem będę zmuszony coś zrobić, ponieważ faktycznie biel wypala oczy: ]
I drugie zgadza się, co do malowania druciarni, podchodzę do tego po kilka kilkanaście razy , bo ciągle gdzieś coś prześwituje jak się popatrzy pod jakimś dziwnym kątem, ale zdążyłem się już przyzwyczaić, że to bardzo iteracyjny proces: ]

@Sprudin hehehe, jeszcze raz bardzo podziękował, Coś już tam opisałem w tematcie metodologii, mniej niż więcej. Trzeba po prostu spróbować, piwerko cisza spokój i jechando z koksem: ], wielkiej filozofii nie ma. Lupa, pinceta, klej i powoli oczko po oczku do przodu. Czy nietaktem jest robienie innych, hehe, dla mnie napewno, bo już umiem. Ale, każdemu według potrzeby. Nic na siłę.

@CardShipModelist, skala jak skala, królewska: ] 1:2oo, choć fakt, że okręcik jest stosunkowo niewielki gabarytem, ale przez to dość naćkany drobiazgami. podziękował.

Planowałem kończyć, marzec/kwiecień, ale już wiem, że jeszcze trochę się zejdzie. Sporo zabawy jeszcze przede mną: ]
pozdr

 
15-03-21 20:51  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Paweł B. 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Karas. Działa wyglądają prze-kozacko, co do fartuchów kiedy pierwszy raz wspominałeś o nowym materiale to zastanawiałem się czy aby nie kombinujesz z jakąś dwuskładnikową masą modelarską. Na youtubie widziałem taki patent w budowie "Tirpitz-a" z Revell-u. Tam też był mega efekt.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (15-03-21 20:52)

 
16-03-21 11:40  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Paweł B. podziękował. Nad masami już dawno się zastanawiałem, ale tu kolejny problem, rzeźbiarz ze mnie żaden, wydaje mi się, że łatwiej już mi by było nawet z tej chusteczki zrobić. Teflonowa taśma przy odrobinie ogaru wydaje się dużo łatwiejsza do zastosowania, sama się okłada tak jak powinna, jedynie trzeba troche pomóc jej klejem aby pozostała w zadanym krztałcie. Nie mniej chętnie bym zobaczył jak wyglądały te fartuchy na filmiku.

pozdr

 
16-03-21 12:02  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ja bym jeszcze ten teflon pociągnął mieszaniną brudu z rozpuszczalnikiem, zwaną ze słowiańska "washem" - tak dla podkreślenia fałd zwieszającej się brezentowej szmaty.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-03-21 20:15  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Paweł B. 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Karas. Proszę bardzo.
same fartuchy na głównym dziale to od około 8:56 min.
fartuchy

--

 
17-03-21 07:00  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Batonus, masz racje, coś jeszcze z tym spróbuje zrobić, jedynie nieco się boje : ] że może wyjść kicha... hehehehe: ]
@Paweł B. o lol, tzn wow. niezły dzik. Przyznam, że jestem pod mega wrażeniem jak koleś operuje tą modeliną, jest w tym świetny i zazdroszczę skilla. Na obecną chwilę jest to dla mnie nieosiągalne. Ale sama idea mega fajna. Dzięki za link. Cały kanał jest OP: ]

pozdr

 
22-03-21 16:11  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bry,

Sponsorem dzisiejszego docinka jest rufa. Głównie skupiłem się na wykonaniu żurawików, jednej wyciągarki na sterburcie, drabinki klamrowe na burtach okręciku i generalnie starałem się wypełnić to co z tyłu znajdować się powinno. Oczywiście brak jest jeszcze pojedynczych stanowisk 25mm, co będzie moim kolejnym celem zaaaaaaraz za skrzynkami z amunicją, za którą to obecnie walcze... bardzo odczuwam braki zapasu koloru, jestem zmuszony jechać już z zadrukowanego rewersu, który jest delikatnie innym odcieniem, ale mam nadzieje, że wyjdzie OK.

Ahhh wykonałem próby washowania fartuchów..... no nie wiem, nie wyszło to najlepiej. tzn generalnie Zebrałem i mam je teraz całe takie kremowe/ciemno kremowe. Coś jeszcze będziemy działać, ale...



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 27Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024