FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 27Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
21-02-21 21:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fstatic.wikia.nocookie.net%2Ffhsw%2Fimages%2F8%2F87%2FType96_triple.jpg%2Frevision%2Flatest%2Fscale-to-width-down%2F340%3Fcb%3D20141008105104&imgrefurl=https%3A%2F%2Ffhsw.fandom.com%2Fwiki%2FType_96_25_mm_AA_gun&tbnid=o4Am-O3BwfmoQM&vet=12ahUKEwiWmKOE6PvuAhVYvCoKHXMSBZAQMygNegUIARC9AQ..i&docid=tyA5tspmkEHVsM&w=340&h=367&q=25%20mm%20japanese%20AA%20gun&client=firefox-b-d&ved=2ahUKEwiWmKOE6PvuAhVYvCoKHXMSBZAQMygNegUIARC9AQ#imgrc=rMa6hdTvyFUL-M&imgdii=o4Am-O3BwfmoQM

Jest zgrubienie

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.globalsecurity.org%2Fmilitary%2Fworld%2Fjapan%2Fimages%2Ftype-96-25mm-image02.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.globalsecurity.org%2Fmilitary%2Fworld%2Fjapan%2Ftype-96-25mm.htm&tbnid=icDiiP7yooM2OM&vet=12ahUKEwiWmKOE6PvuAhVYvCoKHXMSBZAQMygGegUIARCuAQ..i&docid=2OehQfUJIW2swM&w=800&h=576&q=25%20mm%20japanese%20AA%20gun&client=firefox-b-d&ved=2ahUKEwiWmKOE6PvuAhVYvCoKHXMSBZAQMygGegUIARCuAQ

Nie ma zgrubienia.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-02-21 22:16  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dżewniane krzesełka no no, kontrast dzięki temu robi robotę. Trzy osobne zamki z lufami wstawione w obudowę, nie pogadasz.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-02-21 00:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Matulu jedyna....
Dzięki za zdjęcie z groszem. Bez niego bym sobie nie wyobraził jakie to maleństwo.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-02-21 07:54  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Aaaa widzisz Panie QŃ, zgadza się, są różne i nawet widać na jednym zdjęciu coś co można by założyć że jest gwintem. Bardzo celna uwaga: ]. Nie mniej o ile z Halowymi lufkami pracuje się spoko, to z tymi od MH mega trzeba uważać, jedno nieumyślne pyrgnięcie i lufka pogięta. Hal też się gnie, ale nie aż tak bardzo. W obu przypadkach najbardziej cieszy fakt, że da się je kupić jako osobny produkt, kiedyś u MH nie potrafiłem ich znaleść i o mało nie kupiłem całego zestawu dla shinano tylko dla tych lufek 25: ], na szczęście Pan Piotr nakierował mnie na same lufki 25mm.

Dzięki chłopy za wsparcie, powoli dobijamy do brzegu... Nooo heheh, jeszcze pewnie z 2-3 miechy zostały, nie sądziłem że utopie tyle czasu na tych 3x25. A zostało jeszcze sporo wyposażenia do ogarnięcia. Tak naprawdę, nie skończyłem jeszcze ani jednej sekcji, ani jednego domku tak od początku do końca. Kotwice z łańcuchami, działa główne, dużo drobnicy na pokładzie i na domkach, no i wieże antenowe, przednia i tylna. Reling, łodzie, żurawiki i kilkanaście sztuk pojedynczych 25mm.
Ehhhh sporo tego jeszcze się zebrało. Kolejny na matę wjeżdża łańcuch z kotwicami, mam już wszystkie potrzebne składniki, dokupiłem sobie żyłkę 0,25 zobaczymy jak to się będzie kleić w oczka 2,5mm, które są wyraźnie mniejsze niż te w Malaya. Aż ciężko uwierzyć, że łańcuch na BSach powinien być 2,5mm.

o7
pozdr

 
22-02-21 09:21  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Lufy z AH są najlepsze, od dawna je stosuję na art. przeciwlotniczą, jakość gwarantowana. Takie pracochłonne i mega zdetalizowane zestawy najlepiej są widoczne na mniejszych jednostkach, chociaż na większych ich większa ilość ginie w natłoku i już mniej się chce siedzieć miesiacami nad czymś takim. Tym bardziej coraz bardziej rozumiem przenoszenie się na mniejsze pływadła, które zajmują także mniej miejsca.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
27-02-21 10:47  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam Pany,

Aktualizacja, jak już wspominałem. Przez ten tydzień znęcałem się nad systemem kotwicznym. Wycinanka nie zawiera modelu kotwicy, ale owa kotwa, a w zasadzie 2 są dostarczane w postaci erraty, taki laserek. hehe Więc macie mnie, jadę na laserach, mimo moich buńczucznych zapowiedzi, hehe. No ale same kotwy,. w zasadzie z niewielkimi modyfikacjami dość szybko udało się poskładać. Natomiast pojawił się problem, do czego te kotwy zamontować. Ledwo kupiłem sobie 10m łańcuszka oczko 2,5 sądząc, że rozmiar ten będzie nadal jakoś tam pasował.

Potrzebowałem 2 łańcuszki 1 około 7cm+ drugi 4cm+.
Wkleiłem sobie poprzeczki w tego gotowca i wykonałem 7cm odcinek mierze do modelu... No nie za duży, po pierwsze nie było szans, aby przeszedł przez kluzę, ale zwyczajnie był za duży na oko.
Szukałem ponad 1h jakiegoś zamiennika, ale ciężko, ciężko jest coś sensownego znaleźć, aż w końcu olśnienie. Zrobię sobie sam.

Znalazłem schemat oczka, ten na 6d, gdzie d to grubość drutu oczka. Zrobiłem sobie rdzeń w postaci 2xo,6mm drutu i na to nawijałem sprężynkę z drutu o,3. Co w konsekwencyj miało dać mi oczko 1,8mm po długości i 1,2 na szerokość, co jest o 0,1mm za dużo. No ale model taki jest najwierniejszym odwzorowaniem.
Następnie rozciąłem sprężynkę, aby uzyskać pojedyncze ogniwa i tu zaczyna się właściwa zabawa. Tzn wklejanie poprzeczek z żyłki silikonowej fi o,25mm i długości o,6mm. Zrobienie tych 11,5cm zajęło mi 3 wieczory. Dość żmudne i monotonne, trochę się przy tym też nakląłem: ] Reszta czynności w zasadzie już łatwa i standardowa. Wstępnie łańcuszki pomalowałem poza modelem, a dopiero po zamontowaniu podmalowałem co odprysnęło w czasie montażu, lakier ciut waszha i gotowe.

Schemat budowy łańcucha. Jedynym parametrem jest d czyli grubość drutu, 6xo,2 daje oczko 1,2mm co jest mało, raczej bym się nie podjął, ale o,3 daje oczko 1,8 co już daje większe możliwości. Bardzo ważne jest aby poprzeczki robić z czegoś miękkiego, byle nie drutu. Silikon świetnie się klei za pomocą CA, a poza tym pracuje, da się go jakoś nakłonić do współpracy i delikatnie odginać.


Wstępne malowanie łańcuszka.


I gotowe.easy peasy





Jeszcze na koniec zdjęcie pojedynczego ogniwa z naszą 1 groszówka.
pozdr



Post zmieniony (27-02-21 10:59)

 
27-02-21 12:21  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Świetne.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-02-21 13:54  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,obserwóję od pierwszego postu, lubię takie klimaty, świetna robota ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-02-21 17:40  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie robię modeli przy pomocy lupy i nie oglądam modeli przez lupę ale przy Twoim modelu wyjścia nie ma.
Lupa będzie niezbędna :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-02-21 19:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Pełen podziw!
Tymi łańcuszkami zachęciłeś mnie do własnego wykonania w przyszłości, dzięki.
Na modelu wyglądają świetnie. Na żywo będę miał trochę pytań.
Do jakiegoś zobaczenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 27Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024