FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-06-20 00:17  [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzień dobry cześć i czołem :D

Miałem zaczynać tą relację od czegoś w rodzaju "dawno mnie tu nie było" albo "stęskniliście się?" ale po namyśle zrezygnowałem. To już n-ta próba powrotu do regularnej modelarskiej aktywności, więc co będę zapeszał :) Zwyczajowo okładeczka:



Bohaterem niniejszej relacji będzie model znany, choć rzadko widywany w sieci, pominę zatem typowy wstęp i przedstawienie samej wycinanki. Co ciekawe, w sumie poza modelem Radziasa (klik) i paru rozgrzebanych nie za bardzo jest co oglądać. A wielka szkoda! Model wszak fajny, a i historia samego okrętu ciekawa. Choć z drugiej strony może to być jedynie moje nowe zamiłowanie do US Navy? Nie wiem. W sumie, nie ma to znaczenia.

Model chcę potraktować jako wstęp do większych jednostek spod tej bandery. Marzy mi się "dojechanie" do jakiegoś superdrednota, ale póki co trzeba mierzyć siły na zamiary.

Wycinankę zacaponowałem, użyłem też laserowo ciętego szkieletu, który pogrubiłem do 3mm. Zamierzam wykorzystać blachy fototrawione. Nie mam tu doświadczenia, więc wszelkie uwagi co do obróbki blaszek będą mile widziane.
Relingi będę pewnie robił sam. Bulaje zamierzam wyciąć. Retusz wykonuję czym popadnie. Akryle Tamiya, Model Master, jedynie błękit/szary namieszałem sam. Ponadto model umieściłem już na drewnianej podstawce, do której docelowo powstanie gablota.

Odnośnie samego modelu to opracowanie jest na zapewne znanym Wam poziomie. Wydaje się być przemyślane, póki co nie miałem większych problemów, a te, które napotkałem sam sprowokowałem. Z większych, to zabrakło mi ok. 1,5mm na burtach, ale wynikało to z podcięcia dziobnicy. Uzupełnimy :) Największym błędem jaki popełniłem jest polakierowanie dna nie tym czym chciałem :) Tak się ucieszyłem zakończeniem kadłuba, że go polakierowałem matem bez wcześniejszego traktowania modelu lakierem błyszczącym. Efekt - biały nalot. No, ale nie przejmuję się, to jeszcze da się uratować.
Czas na zdjęcia:





Na zdjęciach bezlitośnie widać szkody poczynione przez lakier i "wymęczoną" rufę. Trochę to tam wszystko wisiało w powietrzu :) ale w sumie jestem zadowolony.

Do następnego!

--

Post zmieniony (17-06-23 14:28)

 
23-06-20 00:39  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Heermann tu, Sisoj tam, powrót z grubej rury :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
23-06-20 21:51  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Super temat i fajne wykonanie! Kibicuję od początku, bo to piękny model - sam o nim myślałem.

 
23-06-20 22:36  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Jezus Maryja....
Sprudin do żywych wrócił i lepić z powrotem zaczął.

Trzymam kciuki za powrót na stałe.

 
23-06-20 23:00  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No, no, no:-)
Upór godny chirurga-modelarza na obczyźnie:-)
Widocznie znudziły Ci się już zgnite stopy i wyciąganie rur od odkurzacza z miejsc do tego się nie nadających:-)
Jakem pancerniak i Twój kompan - będę Cię dopingował, by w końcu choroba kartonowa dopadła Cie na stałe:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-06-20 23:00  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo!
Jak miło obserwować powrót do modelarskiego życia!
Trzymam kciuki za konsekwencję, wytrwałość i szczęśliwe zakończenie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-06-20 20:32  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie mogę, Sprudin i hamerykancki destrojer?

Popatrzę ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-03-21 01:10  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Jezusie chrystusiasty :) Znów mija za dużo czasu od ostatniej aktualizacji. A jak pomyślę, ileż to się zmieniło w tym czasie... :)
No nic, nie ma to tamto. Czas na jakąś choć symboliczną aktualkę. Wywołany do tablicy przez radziasa i ponaglony narzekiem Karasia czym prędzej wrzucam co tam się urodziło. Nie jest tego wiele, ale zważywszy na okoliczności przyrody :) i tak się cieszę, że coś tam powstaje.




Spasowanie jak to w halach bez zarzutu. Poręcze z 0,3mm. Ciekawostką jest fakt, że odstęp miedzy ścianką a poręczą to 1mm, ale mimo to widać, że ewentualna załoga miałaby niewiele miejsca na podeście wokół centrali... :)

Póki co poskładane na sucho. Retusz zmerdanymi kolorkami vallejo, relingi - jak widać - robione z ręki, słupki 0,3mm, poprzeczki 0,15. Klejone BCG i spawane SG. Trzeba to jeszcze dopieścić, wymienić niektóre spoiny i pomalować. Brakuje też relingu na pierwszym poziomie.

Teraz zabieram się za dalmierz, potem za nadbudówkę śródokręcia. Kiedy następna aktualka - czas pokaże.

Pozdro pińcet!

PS: pochwalę się, a co :) W tak zwanym "międzyczasie" pojawiła się w moim życiu ta oto dama:

Tak, wiem, ale duma mnie rozpiera, że aż strach ;)

PS: zapomniałbym dodać, że ceva to nadal ciul! ;)
--

Post zmieniony (18-03-21 01:19)

 
18-03-21 09:09  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Po zdjęciach widać że modelarz z Ciebie kiepski ale ten ostatni model udał Ci się wyjątkowo :) Gratulacje!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
18-03-21 19:15  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
ślady 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam
nie wie czy ci w czymś pomoże,
poniżej link do albumu ze zdjęciami jakie w trakcie klejenia zrobiłem "cegłówką"

https://photos.app.goo.gl/tsMnDCozKqXdwAQX8

 
16-04-21 01:01  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,

Mała aktualizacja prac nad modelem. Tak jak wspominałem wyżej zabrałem się za dalmierz radarowy. Troszkę się go obawiałem, bo nie miałem dotychczas doświadczenia z gięciem blach ani tym bardziej malowaniem takich drobnych siateczek. Z pomocą przyszedł aerograf i genialne farbki Vallejo Model Air. Aerograf to w moich rękach zupełna nowość, ale w sumie jestem zadowolony z efektów.



Teraz ciekaw jestem kto pierwszy znajdzie moje błędy? :)

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
16-04-21 02:41  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Spod imitacji osłony ramienia dalmierza wygląda białe pole i mów "bonjur", tak jakby kształt po uformowaniu nie zgadzał się z tym na obudowie stanowisk. No i "okular" dalmierza patrzy w górę zamiast na wprost, chociaż może tak ma być, działka 127mm mają duży kat ostrzału. Ok już idę spać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-05-21 23:39  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dobry wieczór :)

Tak, tak, to nie pół roku :) Czas na zapowiadany powyżej pierwszy poziom nadbudówek śródokręcia. Składał się z dwóch elementów połączonych pomostem. Wraz z nimi wykonałem należące do nich drobiazgi jak skrzynki, drzwi, a całość dopełniłem relingiem - później trudniej będzie się tam dostać. Co się nabluzgałem, to moje, ale efekt mi odpowiada. Na zdjęciach zauważyłem, że co najmniej jedna drabinka odeszła do Krainy Wiecznych Łowów, niektóre spoiny relingu puściły plus gdzieniegdzie wystaje za dużo białego - wszystko do nadrobienia przed malowaniem.




Kadłub ląduje teraz pod przykryciem, a stocznia wraca do projektu cuszimskiego. Tutaj dalszy plan zakłada wykonanie ostatniej nadbudówki śródokręcia pod stanowisko plot oraz obu kominów.

W tym miejscu chciałbym jeszcze podziękować chłopakom z GEKO za nazwijmy to dawanie nieprzerwanej motywacji do dalszego działania ;)

--

Post zmieniony (17-05-21 23:43)

 
18-05-21 08:18  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo ładnie i czysto położona druciarnia, lecz najbardziej moją uwagę przykuła drabinka, wygląda jak druciana, dużo bardziej delikatna niż papierowe odpowiedniki. Foto czy rękodzieło?
powodzenia

 
18-05-21 11:44  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ładna i czysta robótka. Fajnie wygląda ta grubsza, górna poprzeczka na relingu. Tak było czy Twój pomysł?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-05-21 13:50  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo ładna, równa drutologia i świetne malowanie - ilość farby jest idealna. Druty pokryte ale nie ma zgrubień. Widać efekty SNE :D

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
18-05-21 15:43  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Podmienili Doktora czy wpływ nie przespanych nocy? :P

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
18-05-21 20:58  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za odzew :)

@Karas, drabinki poza jedną to blaszka, mam dedykowaną do tego modelu, ale uczę się dopiero jej obróbki. Ta jedna brakująca odfrunęła z pęsety jak to blachy mają w zwyczaju :)

@Spychacz, to troszkę moja inwencja, myślę, że fajniej wygląda od całego z drutu 0,3mm :) Pomysł podyktowany właśnie chęcią zrobienia delikatniejszego relingu, a taka poręcz pasowała mi optycznie. Lege artis słupki powinny być zakończone pętelkami, a przez nie powinienem przepleść sznureczek, ale zostanie tak. Zastanawiam się, czy relingu na pokładzie nie zrobić na takich samych słupkach, ale poprzeczki w całości z 0,15. Zobaczymy. Cieszę się, że się podoba :)

@Renia, :))))

@Wojtuś, czasu więcej nie mam, raczej lepiej go wykorzystuję :)

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
03-09-21 00:49  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,

Czas na małą aktualizację. Powstały kominy, wraz z pomostami i większością drutologii. Pracy sporo, choć to wszystko w sumie małe. Myślę, że są to jak do tej pory najbardziej skomplikowane elementy tego modelu.





Brakuje paru drabinek. lornet i innych drobiazgów, ale to będę naklejał dopiero jak cały ten *@#&%! wyląduje na pokładzie.

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
02-12-21 23:34  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dobry wieczór,

W sumie nie planowałem aktualizacji w najbliższym czasie, ale fakt pokonania etapu, którego po kominach obawiałem się najbardziej skłonił mnie do spontanicznego dania znaku życia :) Praca idzie powolutku, ale zmierzam nieubłaganie do końca :) Aż sam się dziwię...

Tym razem zmierzyłem się z główną artylerią, gdzie każda wieża stanowi model sam w sobie i jestnprzynajmniej dla mnie niezłym wyzwaniem. Wymyśliłem sobie, że podzielę elementy każdej wieży na oddzielne płaszczyzny. Chciałem w ten sposób zniwelować do maksimum ilość miejsc, w których widać krawędź kartonu i poniekąd zminimalizować retusz. Wyszło...no tak sobie :) Główne bryły są gotowe, pozostało odrutować i podoklejać parę drobiazgów.
Po głównej artylerii zająłem się koszami i zrzutniami bomb głębinowych - blaszka, składały się same. Bomby to karton, bez retuszu - powstały w szeroko pojętym "międzyczasie". Oerlikony za to to zupeeeełnie inna para kaloszy :) Tutaj wykorzystałem podstawę z wycinanki a samo działko to blaszka. Co ja się namordowałem z tymi drobiazgami to moje, efekt jednak jak na pierwsze starcie z Oerlikonem uważam za satysfakcjonujący. Całość malowana Vallejo Model Air na czarny podkład i upaćkana łoszem Citadel Nuln Oil. Ktoś mądrzejszy ode mnie doradził mi łosz olejny, ale na takie wygibasy przyjdzie jeszcze czas przy kolejnych blachach ;)

Czas na parę fotek:



Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (03-12-21 19:18)

 
03-12-21 08:48  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie ma jak SnE !
To jest efekt zaszywania się w pokoju ucieczkowym :)
Takie gniły idą w eterze , że człowiek robi wszystko żeby uciec od tych dyskusji .
Skupia się wtedy pięć razy bardziej nad wykonaniem tego co akurat na macie , jednym słowem szuka ucieczki .

A teraz kolego Sprudini - strumień zdumień .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-12-21 11:13  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie zrozumiałem połowy wypowiedzi CIDERa, ale popieram - SnE rządzi w temacie popychania budowy modeli do przodu:-)

Michał - zacna walka i już widać światełko w tunelu:-)
Na akrylową farbę washa olejny... to śpiewałem ja, Jarząbek - trener drugiej klasy:-)
Niech żyje nam Sprudin i czorne szłapy sto lat:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-12-21 08:18  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

To gięcie blach, to taka w sumie chirurgiczna robota, więc masz to wyuczone i podparte stopniem naukowym:)))))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
06-12-21 16:21  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kupa bolesnej, żmudnej roboty :) Bardzo fajnie to wszystko wygląda, na pokładzie będzie wyglądać jeszcze lepiej, w tłumie drobnicy.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
04-08-22 22:12  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dobry wieczór,

zachęcony sugestią pewnego Kolegi ;) postanowiłem dać oficjalny znak życia. Udało się - w bólach - ukończyć kolejny etap prac. Tym razem najważniejsza część uzbrojenia przeciwlotniczego, czyli pięć podwójnych stanowisk Boforsów. Niby drobiazg, a pracy była przy tym była masa.

Im dalej w las tym częściej odnoszę wrażenie, że bryłę kadłuba i drobiazgi na jego pokładzie projektowało dwóch różnych ludzi, co negatywnie odbija się na komforcie sklejania. O ile nadbudówki to miód, to uzbrojenie już nie jest tak bezboleśnie zaprojektowane. Autor często pomija grubość papieru, nieraz sugeruje bezsensowne z mojego punktu widzenia podklejki, albo pomija je w miejscu ku temu oczywistym. Podobnie druty, uciekają czasem w skali. Nie są to jednak problemy uniemożliwiające sklejenie modelu, są jednak, hm, upierdliwe?

Sztandarowym przykładem są celowniki, których zaproponowana wersja woła o pomstę do nieba. Mianowicie wg projektu wyglądają o tak:

Aż chce się polecieć klasykiem: "panie, idź pan w ch*j". Na domiar złego dedykowana blaszka fototrawiona nie przewiduje tych celowników... Nie pozostało mi nic innego, jak kombinować samodzielnie. Pomysły nieudane pominę milczeniem, niemniej jednak "pań lekkich obyczajów" poleciało w powietrze niemały haremik. Za czwartym razem udało się o takie coś sklecić:

Drucik 0,1mm, zwijany na igłach lekarskich, lepiony SG. Nawet wyszło w miarę w skali. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym w ostatniej chwili czegoś nie zmalował - po pomalowaniu celowników i luf Vallejo Model Air potraktowałem te elementy delikatnym olejnym łoszem, bez wcześniejszego lakierowania. Dzięki temu łosz nadgryzł nieco warstwę farby. Nie za bardzo mi się uśmiecha remont, bo oznaczałoby to dewastację elementów, więc pewnie zostanie jak jest. C'est la vie, przy kolejnym będę mądrzejszy. W ogólnym rozrachunku jednak jestem zadowolony. Teraz działka lądują w pudełeczku, gdzie będą nabierały mocy urzędowej, a ja od nich odetchnę. Poprawki retuszerskie będę robił tuż przed umieszczeniem ich na pokładzie. Czas na parę zdjęć:



To póki co tyle. W trakcie pisania posta zauważyłem, że brakuje zdjęć wyrzutni torped - są gotowe, przy okazji wrzucę dla porządku ze dwa trzy zdjęcia.

Aha, całe to barachło nie powstałoby, gdyby nie pewna niemalże sympatyczna grupa gamoni i platfusów, którzy nieustannie marudzą, a w porywach motywują do roboty ;) Nie pozdrawiam ;)

A resztę towarzystwa jak najbardziej serdecznie Pozdrawiam!!

--

Post zmieniony (04-08-22 22:17)

 
04-08-22 22:42  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Również serdecznie nie-pozdrawiamy, chociaż w zasadzie cała grupa podpina się pod Twój sukces. Bez SNE pewne elementy naszych modeli nie mogłyby powstać - jako te, których się po prostu nie chce robic, bo są upierdliwe:-)
Boforsy genialne, cała olbrzymia praca nie poszła na marne - jest elegancko:-)
Także tego... Herr doktor amortyzator - guten boforsen machen:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-08-22 23:11  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Cześć.
Do forum dołączyłem niedawno. Mam pytanie.
W większości modeli pływadeł śruby napędowe wyglądają smutno jak śmigiełko od mojego chińskiego wentylatorka za 40pln,
co mnie mgr-a budowy okrętów boli w oczy.
U ciebie zaś bardzo realistycznie z odpowiednim "skrętem" zmieniającym się wzdłuż promienia - tak jak być powinno.
Sam je robiłeś? Jeżeli tak, mógłbyś wrzucić jakiś mini tutorial albo chociaż jedno-postowy opis ?
pzdro

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
06-08-22 13:41  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć bartni :) Cieszę się, że Ci się śruby podobają. Muszę Cię jednak zawieść - są o ile mnie pamięć nie myli żywicznymi gotowcami z GPM, ja je jedynie pomalowałem :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
06-08-22 20:33  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O rany! Ile drobiazgów. Może bym i skusił się, by wykonać pojedynczy zestaw p/lot, ale cała seria takowych mnie przeraża.
Szacun! Także za odwagę pokazania tego w makro...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-08-22 21:43  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

"Aha, całe to barachło nie powstałoby, gdyby nie pewna niemalże sympatyczna grupa gamoni i platfusów, którzy nieustannie marudzą, a w porywach motywują do roboty ;) Nie pozdrawiam ;)"

Myślę, że powinni Cię jak najbardziej motywować i zachęcać do jak najczęstszych aktualizacji, abyśmy mogli częściej oglądać tak starannie wykonane elementy:).
Celowniki - prima sorcik!

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
07-08-22 10:14  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Boforsy piękne, a celowniki to prawdziwe wisienki na torcie. A ten tort zasługuje na takie wisienki.

P.s. będziesz dodawał jakieś figurki żeby było trochę życia na pokładzie? :-D

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
08-08-22 21:18  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Jezusie chrystusiasty, Mariaszku, coś się stało? Tak bez szydery? :D

Dzięki za odzew w tej telenoweli ;) Jeszcze - niestety - kupa roboty przede mną, ale jestem dobrej myśli. W tej dekadzie skończymy ;)

Stasiek, załoga będzie tylko pod warunkiem, że mi ją pomalujesz ;)

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
18-08-22 08:57  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 



:)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
18-08-22 09:49  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Miazga!
Ten kapsel to od butelki po czym? Po lemoniadzie chyba raczej nie da się osiągnąć takiej precyzji w tak miniaturowym detalu ;)

--

Post zmieniony (18-08-22 14:33)

 
18-08-22 19:39  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki :) Kapselek to kolegi, ja nic o tym nie wiem, o i od mleka jest, o ;)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
18-08-22 20:04  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

stary - bardziej niż o kapselek martwiłbym się tutaj o tę igłę od strzykawki w tle :D

Rusza się chociaż ta pukawka?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-08-22 11:34  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

O jacieniemoge, ale odjazd!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
16-06-23 18:53  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzień dobry :)

W zasadzie nie wiem jak zacząć. Ten post miał tu się znaleźć przed Szczecinem 2022, a model miał mieć swój debiut właśnie na tej wystawie. Przypadek i żyćko zadecydowały jednak inaczej. Po kolei...

Po ostatniej aktualizacji skupiłem się na drobiazgach. Zacząłem przygotowywać wyposażenie pokładu, te wszystkie drobiazgi, których jest pełno na pokładach okrętów. Budowałem dany podzespół, po czym pakowałem wrzucałem w gadżet znany chyba każdemu modelarzowi i myk do szufladki. I tak powstały poniższe elementy:




Główną zasadą sklejania tych elementów było zrobienie ich tak, by było jak najmniej do retuszowania. Stąd wszelkie pudełeczka były cięte na pojedyncze ścianki a te ukosowane, białe powierzchnie podklejane cienkim szarym papierkiem - tu przydatny był drugi egzemplarz, z którego wykorzystałem zwijane elementy torped. I tak to jakoś szło, choć te pudełeczka chwilami były maleńkie:


Aby nieco urozmaicić walkę z drobnicą pracowałem równolegle nad resztą okręciku. Doposażyłem dziób, powoli zacząłem wypełniać rufę, w międzyczasie zamontowałem kosze na bomby głębinowe i relingi. Przy okazji "zrobił się" maszt z anteną radaru.



Wszystko ładnie zmierzało ku końcowi budowy, ale niestety jedna z warsztatowych półeczek miała troszkę inne plany:


Straty były porównywalne jedynie z poziomem mojego wkurwienia. Właściwie cała rufa była do kompletnego remontu. Reling, kosze i zrzutnie bomb pogięte, antena radaru na orbicie, trzy już zamontowane Oerlikony kompletnie zniszczone. Pogniecione osłony przeciwodłamkowe. Najgorsze jednak były straty w postaci pogiętej krawędzi pokład-burta i widocznej na zdjęciu zgniecionej nadbudówce - która w sumie przeżyła tylko dzięki podklejeniu wszystkich ścianek kartonem 1mm. To się wydarzyło jeszcze w zeszłym roku. Nie miałem na to ani głowy, ani tym bardziej czasu, więc model poszedł w pudło i bis ins Unendliche na półkę.

No, to całe Unendliche jednak okazało się jednak mało odporne na GEKOny, bo to w sumie dzięki Nim jakieś trzy tygodnie temu odkopałem pudło z Heermannem. Także, stówka Panowie, i Wam dedykuję zakończenie tego barachła :)

Jak już go odkopałem to poszło z górki. Zniszczenia nie okazały się nieodwracalne. Po radykalnej terapii mokrym pędzlem i amputacji niektórych podzespołów, w tym i ścianek pogniecionej nadbudówki rozpocząłem tym razem systematycznie "od dupy strony" kończenie modelu:



Tym razem montaż tak wrażliwych elementów jak działka pozostawiłem na sam koniec prac :) A właśnie, koniec prac. Ten już też za nami :) Chciałbym w sumie w tym miejscu zamieścić małe podsumowanie całego projektu, ale nie przychodzi mi do głowy żadne błyskotliwe podsumowanie tych kilku (sic!) lat zmagań. Może poza małym spostrzeżeniem. Przez całą budowę modelu nie mogłem pozbyć się przeczucia, że różne osoby projektowały główną bryłę i wyposażenie. O ile kadłub i główne nadbudówki są bez (niemal) żadnych zastrzeżeń, to już uzbrojenie (Boforsy, aparty torpedowe) to już inna bajka - budując je miałem wrażenie, że o ile "w czy de" wyglądają fajnie, to już sklejenie tego, by jakoś wyglądało wymaga pewnych zmian. Na przykład dużo białych powierzchni wymagających przykrycia, maciupeńkie "niezginalne" elementy. No ale, udało się :) Mała zajawka:




Galeria z prawdziwego zdarzenia jest w trakcie przygotowania. Tymczasem, dziękuję wszystkim cierpliwym, którzy nie stracili nadziei na obejrzenie ukończonego modelu :) Ja osobiście jaram się jak ruski T72 samym faktem, że udało mi się ten model skończyć. Wyszedł jak wyszedł - następny będzie lepszy :)

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
16-06-23 20:50  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Robienie niszczycieli w standardzie nie należy do najłatwiejszych.

Miejscami widać drobne mankamenty, ale całość robi piękne wrażenie.

Szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę upadek ducha po upadku półki ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-06-23 10:45  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ten model jest tak szczegółowy że równie dobrze prezentowałby się w 1/100. Podziwiam za cierpliwość i doprowadzenie projektu do końca.

--
Pozdrawiam!

 
17-06-23 12:15  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Gdzie są moje sole trzeźwiące ? Słabo mi !
Budowa tak piękna to znęcanie się nad oglądającymi

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
17-06-23 14:28  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Hej,

@QŃ tych mankamentów jak to ładnie ująłeś jest cała masa, ale ten model nigdy nie aspirował do bycia czymś więcej, niż poligonem doświadczalnym. Po akcji z półką tym bardziej :)

Słońce dopisało, lakier wysechł, zatem zapraszam do galerii :)












Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
17-06-23 14:46  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

No w końcu bo z Twoim Przeciszowskim "za trzy tygodnie galeria" jak z trzydniową operacją specjalną :D

Śliczności Doktorku, śliczności :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
17-06-23 17:18  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratki za piękny model i jeszcze większy podziw za wyprowadzenie modelu z tak znacznych uszkodzeń.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
18-06-23 10:25  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No, a już myślałem, że sobie odpuściłeś ;)
Bardzo ładny i bardzo czysto sklejony. Bardzo się podoba. Gratulacje!

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-06-23 12:06  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękny! Ogrom detali!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-06-23 12:52  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Poligon doświadczalny? Dobre. Dla wielu byłby to model życia.
Gratuluję zatem udanego testu i czekam na owoce tego eksperymentu ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
18-06-23 17:16  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Fantastyczny, świetnie wykonany model. Gratulacje!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
18-06-23 20:35  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje za ukończenie i efekt końcowy.
Mimo tak znacznych uszkodzeń udało Ci się wszystko pięknie naprawić.
To jest właśnie Twoja siła. Determinacja i konsekwencja.

Powodzenia w kolejnych projektach!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
18-06-23 20:44  Odp: [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pomimo tego, że jesteś ryży, gruby i masz nieciekawą pracę, to model wyszedł zupełnie inaczej, jakby na przekór temu wszystkiemu:-)
Fantastyczna praca, wszystko inne już CI powiedzieliśmy Tobie podczas budowy:-)
Możesz spokojnie dodać zgraję GEKOnów jako współautorów, bo możesz nie udźwignąć teraz tego szumu wokół Ciebie i Twojego dzieła:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024