FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-06-20 00:17  [R/G] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzień dobry cześć i czołem :D

Miałem zaczynać tą relację od czegoś w rodzaju "dawno mnie tu nie było" albo "stęskniliście się?" ale po namyśle zrezygnowałem. To już n-ta próba powrotu do regularnej modelarskiej aktywności, więc co będę zapeszał :) Zwyczajowo okładeczka:



Bohaterem niniejszej relacji będzie model znany, choć rzadko widywany w sieci, pominę zatem typowy wstęp i przedstawienie samej wycinanki. Co ciekawe, w sumie poza modelem Radziasa (klik) i paru rozgrzebanych nie za bardzo jest co oglądać. A wielka szkoda! Model wszak fajny, a i historia samego okrętu ciekawa. Choć z drugiej strony może to być jedynie moje nowe zamiłowanie do US Navy? Nie wiem. W sumie, nie ma to znaczenia.

Model chcę potraktować jako wstęp do większych jednostek spod tej bandery. Marzy mi się "dojechanie" do jakiegoś superdrednota, ale póki co trzeba mierzyć siły na zamiary.

Wycinankę zacaponowałem, użyłem też laserowo ciętego szkieletu, który pogrubiłem do 3mm. Zamierzam wykorzystać blachy fototrawione. Nie mam tu doświadczenia, więc wszelkie uwagi co do obróbki blaszek będą mile widziane.
Relingi będę pewnie robił sam. Bulaje zamierzam wyciąć. Retusz wykonuję czym popadnie. Akryle Tamiya, Model Master, jedynie błękit/szary namieszałem sam. Ponadto model umieściłem już na drewnianej podstawce, do której docelowo powstanie gablota.

Odnośnie samego modelu to opracowanie jest na zapewne znanym Wam poziomie. Wydaje się być przemyślane, póki co nie miałem większych problemów, a te, które napotkałem sam sprowokowałem. Z większych, to zabrakło mi ok. 1,5mm na burtach, ale wynikało to z podcięcia dziobnicy. Uzupełnimy :) Największym błędem jaki popełniłem jest polakierowanie dna nie tym czym chciałem :) Tak się ucieszyłem zakończeniem kadłuba, że go polakierowałem matem bez wcześniejszego traktowania modelu lakierem błyszczącym. Efekt - biały nalot. No, ale nie przejmuję się, to jeszcze da się uratować.
Czas na zdjęcia:





Na zdjęciach bezlitośnie widać szkody poczynione przez lakier i "wymęczoną" rufę. Trochę to tam wszystko wisiało w powietrzu :) ale w sumie jestem zadowolony.

Do następnego!

--

Post zmieniony (17-06-23 14:28)

 
23-06-20 00:39  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Heermann tu, Sisoj tam, powrót z grubej rury :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
23-06-20 21:51  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Super temat i fajne wykonanie! Kibicuję od początku, bo to piękny model - sam o nim myślałem.

 
23-06-20 22:36  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Jezus Maryja....
Sprudin do żywych wrócił i lepić z powrotem zaczął.

Trzymam kciuki za powrót na stałe.

 
23-06-20 23:00  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No, no, no:-)
Upór godny chirurga-modelarza na obczyźnie:-)
Widocznie znudziły Ci się już zgnite stopy i wyciąganie rur od odkurzacza z miejsc do tego się nie nadających:-)
Jakem pancerniak i Twój kompan - będę Cię dopingował, by w końcu choroba kartonowa dopadła Cie na stałe:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-06-20 23:00  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo!
Jak miło obserwować powrót do modelarskiego życia!
Trzymam kciuki za konsekwencję, wytrwałość i szczęśliwe zakończenie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-06-20 20:32  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie mogę, Sprudin i hamerykancki destrojer?

Popatrzę ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-03-21 01:10  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Jezusie chrystusiasty :) Znów mija za dużo czasu od ostatniej aktualizacji. A jak pomyślę, ileż to się zmieniło w tym czasie... :)
No nic, nie ma to tamto. Czas na jakąś choć symboliczną aktualkę. Wywołany do tablicy przez radziasa i ponaglony narzekiem Karasia czym prędzej wrzucam co tam się urodziło. Nie jest tego wiele, ale zważywszy na okoliczności przyrody :) i tak się cieszę, że coś tam powstaje.




Spasowanie jak to w halach bez zarzutu. Poręcze z 0,3mm. Ciekawostką jest fakt, że odstęp miedzy ścianką a poręczą to 1mm, ale mimo to widać, że ewentualna załoga miałaby niewiele miejsca na podeście wokół centrali... :)

Póki co poskładane na sucho. Retusz zmerdanymi kolorkami vallejo, relingi - jak widać - robione z ręki, słupki 0,3mm, poprzeczki 0,15. Klejone BCG i spawane SG. Trzeba to jeszcze dopieścić, wymienić niektóre spoiny i pomalować. Brakuje też relingu na pierwszym poziomie.

Teraz zabieram się za dalmierz, potem za nadbudówkę śródokręcia. Kiedy następna aktualka - czas pokaże.

Pozdro pińcet!

PS: pochwalę się, a co :) W tak zwanym "międzyczasie" pojawiła się w moim życiu ta oto dama:

Tak, wiem, ale duma mnie rozpiera, że aż strach ;)

PS: zapomniałbym dodać, że ceva to nadal ciul! ;)
--

Post zmieniony (18-03-21 01:19)

 
18-03-21 09:09  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Po zdjęciach widać że modelarz z Ciebie kiepski ale ten ostatni model udał Ci się wyjątkowo :) Gratulacje!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
18-03-21 19:15  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
ślady 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam
nie wie czy ci w czymś pomoże,
poniżej link do albumu ze zdjęciami jakie w trakcie klejenia zrobiłem "cegłówką"

https://photos.app.goo.gl/tsMnDCozKqXdwAQX8

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024