FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-07-23 16:02  [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Zapraszam do obejrzenia galerii ostatniego mojego ulepu czyli tytułowych aerosań. Model wykonany w standardzie+. Ten plus to silnik druk 3D, oraz klakson odlew żywiczny. Sam model nie nastręczał żadnych problemów, kleiło się bezproblemowo, choć długo. Początek marzec 2020 roku, koniec lipiec 2023 roku. Dzięki temu model ma silnik który WYGLĄDA., zakupiony na znanym portalu.
Zapraszam do oglądania.



Oraz parę zdjęć z budowy.



Rama silnika lutowana starą dobrą kolbą (mam nadzieję że wiecie o co chodzi). Model można było zobaczyć na konkursie w Czarnej Białostockiej, ale jeszcze bez reflektora.
A teraz czas na krytykę.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
09-07-23 18:10  Odp: [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model wygląda bardzo fajnie, a silnik, mimo, że nie kartonowy, dodaje mu uroku:-)
Widzę pewną niekonsekwencję w całości - silnik ma w zasadzie wszystko - jak to w wydruku 3D bywa - w tym śrubki, nakrętki, podczas gdy na elementach kartonowych ich brak (są tylko zaznaczone miejsca ich występowania), a to trochę zakłóca spójność całego modelu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-07-23 18:51  Odp: [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Model świetnie się prezentuje ale.. jak jest tak dopracowany i uszczegółowiony silnik to cala konstrukcja gdzie tylko to możliwe powinna być mocno zwaloryzowana. (np. piasta śmigła).

 
09-07-23 20:37  Odp: [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

To jest kapitalny model jako koncepcja i projekt. Wykonanie naprawdę fajne.
Ale... Musi być jakieś "ale". ;)
Zrobiłbym całe śmigło (śmigła) od nowa z forniru czy balsy. Nie tylko piasty.
Przemyśl to jeszcze - może można je zrobić jeszcze raz.
Drugi element który zakłuł mnie w oczy to sprężyny resorów - nie są za cienkie?

Nie chciałbym jednak żebyś odebrał ten wpis jako "czepianie się" czy inną krytykę dla krytyki.
To jest świetny, fajnie i czysto zrobiony model. Wiem co mówię (piszę;) ) bo sam myślę o nim od dłuższego czasu. :))

Szczerze gratuluję i może dane mi będzie go obejrzeć "na żywo".

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
09-07-23 22:12  Odp: [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mam podobne oczucia co poprzednicy. Model świetnie wykonany i nietuzinkowy. Tym niemniej rzuca się w oczy, że silnik jako wydruk jest super szczegółowy i zwaloryzowany znacznie bardziej niż inne elementy modelu. Tak mi się wydaje, że użycie wypasionego silnika czy innego mocno rzucającego się w oczy elementu siłą rzeczy narzuca wyższe wymagania w stosunku do reszty w sensie zwiększenia detalizacji. Czyste oraz precyzyjne wykonanie reszty nie wystarczy. Myślę, że nowe śmigło z forniru czy balsy to zdecydowanie dobry pomysł.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
12-07-23 12:13  Odp: [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Dziękuję za merytoryczne podejście do krytyki modelu. Wiem że zawiodłem tych którzy znają moje dotychczasowe prace, w których było wg. mnie wszystko dopracowane a nawet przeprojektowane. I tu trudno nie zgodzić się z Wami. Założeniem jednak była budowa w standardzie, lecz gdy natknąłem się na ten silnik to nie mogłem się powstrzymać i mamy tego efekt. Co do śmigła i jego piasty może kiedyś. Sprężyny zgodnie z instrukcją budowy to drut 0,2 mm.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
12-07-23 13:19  Odp: [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z tym zawodem to pojechałeś po bandzie:-)
Nie damy się nabrać - zrobiłeś bardzo fajny model i kropka. Reszta to uwagi zazdrosnych kolegów:-)
Standard ma swoje prawa, a jeśli chodzi o silnik to jak to mawiał klasyk Stasiu Tym - "Jak człowieka przyprze to zapomina o regulaminie":-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-07-23 14:09  Odp: [G] Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Stug odpowiedział za mnie ( dziękuję) więc tylko przyznam się publicznie do onej zadzrosci. ;)

Działajcie tak dalej kolego Krys! :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024