FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
15-04-20 12:07  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Seweryn F.   

Uwagi do samego projektu to jedno, ale proszę, nie porównujcie cen wydawnictwa GPM, Answer czy jakiegokolwiek innego działającego w realiach rynkowych do ceny Małego Modelarza. Każdy wydawca musi na projekcie zarobić, żeby zapłacić projektantowi, grafikowi, ilustratorowi oraz drukarni. MM nie musi zarabiać, bo jest finansowany budżetowo przez MON. W ich przypadku mechanizmy rynkowe nie mają zastosowania. Stąd taka cena a nie inna. I stąd też takie zawrotne tempo procesu wydawniczego modelu Canta Z 506.

Post zmieniony (15-04-20 12:08)

 
15-04-20 12:47  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Seweryn 

 

Seweryn F. na tylke został Wellington wyceniony przez wydawcę i trzeba to uszanować. Można porównać z SB-2 Orlika, jak nie chcesz porównywać z MM, wilekość prawie ta sama ;)

Lietry kodowe są białe w tym modelu, pwinny być szare. Właśnie otworzyłem paczkę ze swoim egz.

--

Post zmieniony (15-04-20 12:56)

 
15-04-20 12:55  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

... a numer ewidencyjny winien być czerwony.

 
15-04-20 12:59  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

E jak czytam to dość kilka osób się połakomiło na tego Wellingtona, sypnie relacjami ; )

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
15-04-20 19:36  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Więc dwie stówy to sufit. Wiedza niewątpliwie do wykorzystania, dzięki Panowie.

 
15-04-20 20:45  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, ale za model siąść, kleić i cmokać z zachwytu.

Ja jednak zagłosuję jeszcze za inną drogą. Ja osobiście częściej szukam opracowań o szczegółowości MM, zwłaszcza tych starszych tj.4-10 stron A4 i przy cenie 40-80 zł. MPModel czy WAK pozwalają tutaj na wybór, ale na pewno nie wyczerpują tematu. Umówmy się, model takiego bombowca za 200 zł (nie licząc dodatków), wart takiego budżetu nadal będzie zabawką dla nielicznych.

 
15-04-20 22:09  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powiem tak, obecnie na stronie GPM, pancernik Bismarck z zestawem wręg laserowych kosztuje 150 zł. Gdyby ten Wellington objętościowo wyglądał tak jak Bismarck, prawdopodobnie byłby najdokładniejszym modelem w historii. To tłumaczyłoby cenę 150 zł. Ale nawet Hal, wydaje mega dokładnie zaprojektowane modele do 100 zł. W moim odczuciu sufit znajduje się niżej... W moim odczuciu (podkreślam TYLKO moim) ten model, w takiej uproszczonej wersji, powinien kosztować max 50 do 60 zł.

200 zł, proszę bardzo, dobrze zaprojektowany pancernik lub lotniskowiec, czołg z pełnym wnętrzem zakrawający na miano mini repliki, Halifax z MM z pełnym środkiem kadłuba, sklejalny w standardzie i makietami Merlinów, kompletem laserów i toczonych luf... Ups, przepraszam, rozmarzyłem się :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
15-04-20 22:51  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Mucha - i tak i nie. Wydanie jakiegokolwiek modelu przez wydawcę wiąże się z pewnymi kosztami niezależnymi od stopnia skomplikowania modelu czy objętości. Wydawcy nieraz o tym pisali na forum. To jak z uruchomieniem taśmy produkującej podzespół o wartości materiału 5 groszy -produkt ostatecznie będzie droższy. Albo opłaty za prąd, możesz oszczędzać na maxa a i tak zapłacisz jakieś 70% tego co przy normalnej eksploatacji. Oczywiście, że taki Bismarck to inna liga niż ten Wellington, tu masz rację, ale to opracowanie ma już ładnych paręnaście lat. Kto dziś by wydał Bismarcka na przyzwoitym poziomie z laserami za 150zł ?
Paczka Marlboro jakieś 10 lat temu kosztowała coś koło 11zł, dziś jakieś 17-18. O maśle nie wspominając. Czy to inflacja jeno czy już powszechne zdzierstwo (?) :).
Cena Wellingtona mnie nie dziwi, niemniej poczekam na ciekawsze wydanie i wtedy zapłacę choćby 200zł (proszę nie odbierać tego jako hipokryzję :) ).

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
15-04-20 23:36  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Guciu, część jestem w stanie zrozumieć. Ale nie wszystko. Może bardziej dobitny przykład. GPM Gekko, 72 zł w standardzie, lekko ponad 100 z laserami. Świeży model. Detalizacja daleko bardziej zaawansowana niż w przypadku Wellingtona...

Nowe Maya czy Takao, masa kartonu i niecałe 200 zł. Wellington może będzie miał 1/4 objętości.

Koszty stałe ok, rozumiem, ale nie tłumaczmy sobie ceny słabego modelu kosztami jego produkcji. Bo rodzi się pytanie po co takie modele wydawać?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
16-04-20 00:27  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ja mam propozycję, niech Marcin Dworzecki pogada sobie z Rafałem Ciesielskim i niech razem wydrukują model czegoś fajnego w drukarni tej co drukuje P.Mistewicz. Ciekawe nie?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024