FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-04-20 21:59  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
yak   

Wracając do tego modelu mam pytanie o koła. Czy ktoś sklejał taką paskową strukturę? Czy to wytrzymać ma/może ciężar modelu? Nie spotkałem się w praktyce z takim układem.

 
14-04-20 22:05  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Koła nie są problemem jest podany wymiar można zrobić z krążków jak komuś tak pasuje.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
14-04-20 22:17  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Co do cen to patrząc na rynek poza MM, to tylko kartonowa kolekcja odbiega od standardu dość wysokich cen a wynika to z tego, że w KK projektant i wydawca to ta sama osoba, w innych przypadkach Answer, GPM, każdy musi coś dostać projektant, wydawca. Kalkulacja jest prosta projekt wyliczony przy 100% sprzedaży bez względu na nakład ma wynieść 30-40 tyś nie wiem jaka jest rzeczywista sprzedaż, ile zarobi projektant, wydawca średnio mnie interesuje, natomiast bardziej ile ja wydam i co za to dostanę.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
14-04-20 22:22  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Marcin Dworzecki > dla mnie cena do 150 za taki model jest OK. Powyżej kończy się granica zdrowego rozsądku, który jestem skłonny przekroczyć jeśli model to jest coś na co jestem mega napalony. W takiej sytuacji myślę maks. 200.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-04-20 22:35  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
yak   

Dokładnie pasuje mi taki przedział cenowy jaki podał killy9999 na tego typu modele. Co do kół, nabyłem żywiczne, więc paski mnie nie przerażają, ale ciekaw jestem doświadczeń innych. Co do samej konstrukcji szyby w kadłubie wg instrukcji są do pominięcia, ale korci. Ból głowy yak do tego się zabrać nasila się.

 
14-04-20 22:50  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Sztukmistrz , dla mnie ekonomia nie jest obca . Jeżeli chcesz robić pieniądze to dajesz towar o który ludzie będą się zabijać ( a Wellington takim był ) . Jak robisz coś na odp..rdol to nie licz na zbyt a cena 100 zł jest to już poziom przy którym każdy zastanowi się nad tym co kupuje . Co trzeba przyznać okładka jest interesująca , grafika też nie jest najgorsza a sam temat bardzo ciekawy , Niestety wygląda to tak jakby ktoś zrobił połowę projektu .

Yak , i tu zaczynają się schody .Robisz oszklenie kadłuba - przesuwanie wręgI w kadłubie - wykonanie wnętrza kadłuba - wypadałoby przerobić dźwigar skrzydeł -wszystkiego najlepszego !


Pozdrawiam .


Jańcio

--

Post zmieniony (14-04-20 22:56)

 
14-04-20 23:31  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Co do tego oszklenia za kabiną pilota to myślę, że jak się zaczerni całe wnętrze, włącznie z tym specyficznym centropłatem, to praktycznie nic nie będzie widać. Druga sprawa, że wellington przecież miał pionowe wręgi, nie tylko samą kratownicę w karo. Można też wyciąć we wręgach kwadraty 1x1 cm żeby nie graniczyły z oszkleniem, a reszta obwodu zostaje -bez uszczerbku dla sztywności konstrukcji. To nic skomplikowanego. Opracowanie jakie jest widzimy, mogłoby być bardziej szczegółowe, ba, chyba nawet starsze opracowanie wellingtona miało komorę bombową, ale jeśli jest dobrze spasowany to i będzie się dobrze prezentował. Cena? Normalna na dzisiejsze standardy, a w tydzień nikt go przecież (poważny) nie sklei. Zwykły myśliwiec w 1:33 opracowany z podobnym poziomem detalizacji to też jakieś 40-50zł więc nie powiedziałbym, że klienci są robieni w balona. A, że chciałoby się taniej -pewnie! Zwłaszcza jako "półkownika"...
Po cichu liczę, że opracowanie to jest jednak wynikiem pośpiechu i może jakieś inne wydawnictwo też tworzy Wellingtona, może bardziej skomplikowanego. Temat aż się prosił o wskrzeszenie.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
15-04-20 08:33  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Seweryn 

 

Teoretycznie - za model B-17 Pana Sałapy w Twojej grafice cena jak za model okrętu, czyli 150-200 jest do przełknięcia.

--
Seweryn

 
15-04-20 11:40  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Co do ceny podzielam zdanie Killy9999 oraz Jancia. Za model oczekiwany i dobrze opracowany też chętnie dam więcej niż 100. Ale za model " pośpiesznie niedorobiony" to i 100 za dużo, szczególnie gdy modele MM Halifaxa, B-17, Do-17 czy Mitchella w moim odczuciu są na dobrym poziomie i w raczej niskiej cenie. Do Wellingtona pewnie wielu ma sentyment a bo nasi na nim latali a bo czytali L jak Lucy a bo taka konstrukcja geodetyczna etc. I dlatego modelu zrobiliby wyjątek niezależnie od ceny, preferencji (pancerka czy okręciarz) i sposobu wykonania (standard czy malowanie). Samoloty generalnie wykonywane są w standardzie i na przeróbki w standardzie wielu się nie zdecyduję bo ryzyko spaprania modelu jest duże a malowanie Wellingtona po nieudanej przeróbce będzie raczej trudne. Wydawnictwu pozostaje mieć nadzieję, że wielu i tak kupi choć na półkę.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
15-04-20 11:57  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

@Marcin Dworzecki > Za bombowiec w twoim wykonaniu (projekt + malowanie ala AH) można spokojnie dać 150-200. Zapewne czas montażu na kilka miesięcy więc to i cena się rozkłada ;) na ratki z budżetu modelarskiego . Z Wellingtonem poczekam aż ktoś zacznie kleić. Liczyłem na dobry projekt modelu na poziomie min. B-17 MM.

Post zmieniony (15-04-20 12:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024