FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-02-20 22:15  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie Marcinie, ale wezmę pod uwagę Halifax z MM. Ogromny model, dużo detali. Model obszerny, dobra z niego cegła. Cena niezbyt wygórowana. Więc można. Pomijając to jak jest z jego klejeniem...

Moje pytanie do Pana. Czy temat I Wojny leży w kręgu Pana zainteresowana? Pytam bo mam ogromną prośbę o pozytywne rozpatrzenie dwóch tematów, wielokrotnie poruszanych na tym forum.

1 - Devastator
2 - Sopwith Triplane

Może coś się spełni,?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-02-20 22:22  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

sztukmistrz - nie na wszystkie pytania mogę odpowiedzieć, tzn "wiem, ale nie powiem":). Nie planujemy alternatywnego podwozia. Nie wiem czy model będzie w Empiku, o to trzeba zapytać w Answerze, ale jeżeli tam trafi nie powinien być zafoliowany. Nie mamy nic do ukrycia. Kiedy model się ukaże postaramy się pokazać wszystkie arkusze, żeby modelarz mógł zobaczyć co kupuje, zanim wciśnie zapłać.

 
13-02-20 22:29  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Grigorij     

no właśnie dlatego tak ciężko doprosić się o nowe lotniskowce na przyzwoitym poziomie np: klasy de Gaulle w skali 1/200.
Podpowiem wielkość modeli ta sama , choć lotniskowiec jak Pan słusznie zauważył nie ma skrzydeł.

 
13-02-20 22:42  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pytanie jeszcze jedno, z gatunku "zasadniczych": czy na tablet projektanta będą brane "same żołnierze"? Czy będzie coś cywilnego ?
Sądząc po nazwie serii niestety nie...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
13-02-20 22:50  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje Marcinie za wyjaśnienia :). Twój pomysł jest bardzo dobry. Sam to staram się robić (eliminować te części których nie widać, albo słabo widać) ale Ty jesteś o krok do przodu, bo jako autor już wiesz z których części można by bez większego uszczerbku zrezygnować. Ja czy ktoś inny dopiero musi zrobić dogłębna analizę :). Znam Twoje projekty bardzo dobrze, bo praktycznie cała kolekcja się z nich składa. Nie przeszkadza mi to że są szczegółowe tam gdzie mają być np. KI-43 z 2008 vs KI-43 z 2001. Dodanie klap i lepsze oddanie kształtu kadłuba jak najbardziej są ok. To jest widoczne w modelu, który się ogląda na półce, a to że wyposażenie wewnętrzne jest znacznie bogatsze już nie tak bardzo. Dopiero trzeba model wziąć do ręki i zaglądać do kabinki :). Pisze jako kolekcjoner modeli sklejonych, a nie wycinanek w szufladzie. Według mnie czas opracowania modeli samolotów bo te cały czas mam na myśli się znacznie wydłużył. Przekłada się to na cenę a przez to poniekąd na tematykę. Czy to tak bezpośrednio jest związane z coraz bogatszą detalizacją akurat wnętrza kabin, to pewnie nie.

Zastanawiam się po prostu czy nie byłoby z korzyścią dla wszystkich, aby projektować atrakcyjne graficznie, poprawne kształtem geometrią itp wiesz o co chodzi - modele, mniej napakowane ta cała drobnicą? Wciąż wiele osób na forum pisze ze nie mogą się przełamać do Twoich projektów (nie wiedza co tracą ) ze względu na ilość części.

Może rozważałeś wypuszczanie też mniej bogatych w części modeli częściej, takich jak ten Spitfire VIII o którym napisałeś, ze będzie prostszy na rządzenie wydawnictwa WAK. Bardzo jestem ciekawy tego projektu :).

Ok już kończę. Czego nie postanowisz i tak będę kupował i kleił Twoje opracowania, tylko ze dłużej i mniej ich powstanie, bo czasu mam ile mam, a sterta rośnie :).

Pozdrawiam

--

 
13-02-20 22:56  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Muszę się uderzyć w piersi. Przeczytałem i napisałem Cant, ale myślałem o czymś znacznie większym, takim z czterema silnikami... W każdym razie Cant jest i tak na tyle dużym tematem, że raczej nie stanie na mojej drodze:). Przykro mi, ale czy Canta nie zapowiedział MM?

Halifaxa z MM nie widziałem, więc trudno mi się do niego odnieść. Pamiętajcie Panowie o jednej rzeczy. MM jest dotowany, stąd ma takie a nie inne ceny.

Mucha - samoloty z I WŚ. Nie mówie nie:).
piotter - "same żołnierze"

 
14-02-20 01:18  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dzięki za odpowiedź.
Bierz się więc za I WŚ bo są tam okrutne luki, tudzież dziury - chcesz listę ? ;)

Trzymam kciuki!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-02-20 07:14  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

O tak I WŚ, bardzo bym chciał zobaczyć te samoloty zaprojektowane przez Ciebie Marcinie.
Są to piękne, ciekawe konstrukcyjnie. Na półce nie zajmują dużo miejsca.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-02-20 09:53  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kiedyś wydawnictwa się prześciagały w wydawaniu kartonowych potworów. Ale to było tak dawno zanim papiernia w Kwidzynie nie została sprywatyzowana- zaraz potem papier podrożał 3-4 x. A nawet 2 lata temu papier podrożał bo jakiś kredyciarz wskoczył do maszyny i z miejsca zdjął z rynku 1/4 krajowej produkcji papieru i zaraz papier podrożał o 30 %. I teraz jeszcze GPM robi czasem w dużych modelach samolotów ale ceny niestety nie są wtedy niskie. Jak komuś bardzo brakuje dużych modeli samolotów w skali 1:33 , to naprawde jest tego do kupienia w Modeliku, Orliku, Waku, Gepemie.

 
14-02-20 12:03  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej - dziękuję za miłe słowa. Stopień uszczegółowienia kabiny, czas jaki jest potrzebny na wykonanie i przełożenie na cenę oraz wymagania modelarzy to temat rzeka i godzenie wody z ogniem. Może kiedyś spotkamy się na konkursie modelarskim to sobie wszystko omówimy.
piotter - wysyłaj, chętnie zobaczę.

Do wszystkich którzy nie mogą się "przełamać". Nie taki diabeł straszny... Panie i Panowie te modele nie są trudne. Rozbudowany szkielet tylko ułatwia sklejanie, a składa się go jak puzzle. Projektując model mam na uwadze, żeby każdy modelarz mógł bez problemu go skleić. Jaki będzie efekt końcowy zależy od sklejającego, ale czy nie na tym polega modelarstwo żeby sprostać wyzwaniu. Tak jak pokonanie bossa w "Dark Souls" - satysfakcja wynagradza wysiłek:).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024