FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-02-20 13:37  [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Wątek powstał na potrzeby właściwie moje :), ale oczywiście jeśli ktoś jeszcze bedzie miał jakieś pytania to zapraszam.

Może ustalę od razu formę. Zadajemy pytanie do konkretnego projektanta, związane z modelem / modelami przez niego projektowanymi i raczej dotyczące zakresu projektu a nie typy "co projektujesz, dla kogo i kiedy się ukarze"


Zatem Marcinie D. proszę o odpowiedz na moje pytanie (przeklejone z wątku zapowiedzi i nowości 2020).


Czy poziom detalizacji Twoich projektów to sam sobie ustalasz, czy Zleceniodawca daje jakieś wytyczne?
Jeśli to Twoja inwencja to czy mógłbym mieć taką sugestię co do wyposażenia kabin samolotów, które w Twoich projektach jest coraz bardziej bogate.

Czy byłaby taka możliwość, abyś rezygnował w projekcie finalnym (po sklejeniu modelu testowego, lub w momencie kiedy już wiesz, że dany element i tak będzie bardzo mało widoczny lub w cale) z wyposażenia które jest bardzo mało widoczne, albo zupełnie nie widoczne po sklejeinu modelu ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

--

Post zmieniony (13-02-20 13:47)

 
13-02-20 14:21  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Moje modele są przeznaczone dla zaawansowanych modelarzy, stąd ich poziom detalizacji (modeli, nie modelarzy:)). Wiem, że są też tacy, którzy potrafią do nich sporo dołożyć od siebie:). Generalnie mam pewien punkt (nie powiem jaki:)), którego staram się nie przekraczać. Wyjątkiem jest ostatni Spit VIII dla WAK-u. który w założeniu miał konstrukcją prostą.

Staram się nie robić elementów, których potem nie widać. Czasem jednak takie kwiatki się zdarzają, a wynika to z tego co napisałeś. Projektując nie zawsze wiadomo co będzie widoczne, a co nie. Potem taką część szkoda wyrzucać.
Rozumiem, że modelarze nie chcą poświęcać swojego cennego czasu na coś, czego i tak nie widać. Zapewne są też i tacy którym świadomość, że taka część gdzieś tam się chowa daje satysfakcję. Więc proponuję takie rozwiązanie. Będę oznaczał w wycinance niewidoczne części, a tych uwierzcie mi jest niezwykle mało. Kto będzie chciał przyklei, kto nie odpuści. Uczciwie?

 
13-02-20 14:47  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 10
 

No i git podejście, to czekam na tego Jaka-7, jak się zawezmę to nawet przycisk wielkości łebka szpilki wytnę i przykleję, aczkolwiek nie kleiłem Pana modeli ale co mi tam spróbuję. Ciekawi mnie cena jaka będzie. A nazwa serii card army - to w wolnym tłumaczeniu Kartonowy Arsenał ;) życzę w takim razie powodzenia.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-02-20 15:41  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 10
 

To teraz konretne pytanie, przy założeniu posiadania niezbędnej dokumentacji, braku większych zawirowań w życiu osobistym (generalnie wszyscy w miarę zdrowi, żona nie wie kochance, kochanka o drugiej kochance i takie tam) ile czasu potrzebował by Pan na zaprojektowanie , testowe sklejenie samolotu CANT-506 Arione, sam akt wydania w postaci wydruku chyba nie jest mega czasochłonny. Tak w roboczo-godzinach. Z góry (w sumie mógłbym napisać gór)dziekuje za odpowiedź.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-02-20 15:45  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Może trochę nie w temacie - mam prośbę o więcej okładek z samolotami stojącymi na lotnisku, pokładzie lotniskowca z jakąś obsługą, hangar.

 
13-02-20 16:40  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Oby tylko nie było niepotrzebnych białych plam na części.
Dobrze by było aby był tylko zarys, że w tym miejscu ma być coś naklejone.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-02-20 17:33  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

sztukmistrz - nie potrafię powiedzieć i piszę szczerze. Na tego Canta to trzeba wyciąć kawał lasu. W skali miałby 80 cm
radomir - to życzenie bardziej do wydawców. Będę miał w pamięci żeby zasugerować to Panu Wąwoźnemu przy następnym samolocie.
Bizon - rozumiem, że nie wszystkim pasują białe miejsca przyklejeń, ale mniej zaawansowanym pomagają w klejeniu. Od razu wiadomo, że coś się tu przykleja i nie jest to np. zadruk podziału blach.

 
13-02-20 21:19  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Grigorij     

to w sumie nie powinno też się wydawać lotniskowców , Essex którego mam teraz na tapecie to skala 1/300 a już na pierwszych wzdłużnicah ma ponad 80cm. Przecież są lotniskowce/śmigłowcowce typu Noworosijsk skala 1/200 czyli znacznie większe a nikt nie tłumaczył się wycinką lasu.
Oj , ostatnio dość dziwna polityka wydawnicza. To takie tam moje luźne wnioski ;))

 
13-02-20 21:48  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

grigorij - ok, to teraz porównaj skale 1:33 vs. 1:300. Ile więcej elementów trzeba zrobić dla samolotu w skali 1:33 w porównaniu do okrętu 1:300? Duuuużo więcej. Czy okręty mają skrzydła, które znacznie powiększają kubaturę obiektu? Ile powtarzalnych elementów ma samolot? Przepraszam Cię, ale to nieadekwatne porównanie.

 
13-02-20 22:12  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 10
 

To skoro trudno oszacować ilość czasu na Canta to teraz łatwiejsze pytanie, ile czasu poświęci Pan na projekt Jak-7 (zbieranie materiałów + projektowanie)? Jaki planujecie razem z firmą Answer nakład wydania? Czy w projekcie Jaka-7 będzie alternatywnie podwozie z nartami ( to będzie zależeć od malowania). Czy Jak-7 będzie dostępny w Empiku, zafoliowany?

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-02-20 22:15  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie Marcinie, ale wezmę pod uwagę Halifax z MM. Ogromny model, dużo detali. Model obszerny, dobra z niego cegła. Cena niezbyt wygórowana. Więc można. Pomijając to jak jest z jego klejeniem...

Moje pytanie do Pana. Czy temat I Wojny leży w kręgu Pana zainteresowana? Pytam bo mam ogromną prośbę o pozytywne rozpatrzenie dwóch tematów, wielokrotnie poruszanych na tym forum.

1 - Devastator
2 - Sopwith Triplane

Może coś się spełni,?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-02-20 22:22  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

sztukmistrz - nie na wszystkie pytania mogę odpowiedzieć, tzn "wiem, ale nie powiem":). Nie planujemy alternatywnego podwozia. Nie wiem czy model będzie w Empiku, o to trzeba zapytać w Answerze, ale jeżeli tam trafi nie powinien być zafoliowany. Nie mamy nic do ukrycia. Kiedy model się ukaże postaramy się pokazać wszystkie arkusze, żeby modelarz mógł zobaczyć co kupuje, zanim wciśnie zapłać.

 
13-02-20 22:29  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Grigorij     

no właśnie dlatego tak ciężko doprosić się o nowe lotniskowce na przyzwoitym poziomie np: klasy de Gaulle w skali 1/200.
Podpowiem wielkość modeli ta sama , choć lotniskowiec jak Pan słusznie zauważył nie ma skrzydeł.

 
13-02-20 22:42  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pytanie jeszcze jedno, z gatunku "zasadniczych": czy na tablet projektanta będą brane "same żołnierze"? Czy będzie coś cywilnego ?
Sądząc po nazwie serii niestety nie...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
13-02-20 22:50  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje Marcinie za wyjaśnienia :). Twój pomysł jest bardzo dobry. Sam to staram się robić (eliminować te części których nie widać, albo słabo widać) ale Ty jesteś o krok do przodu, bo jako autor już wiesz z których części można by bez większego uszczerbku zrezygnować. Ja czy ktoś inny dopiero musi zrobić dogłębna analizę :). Znam Twoje projekty bardzo dobrze, bo praktycznie cała kolekcja się z nich składa. Nie przeszkadza mi to że są szczegółowe tam gdzie mają być np. KI-43 z 2008 vs KI-43 z 2001. Dodanie klap i lepsze oddanie kształtu kadłuba jak najbardziej są ok. To jest widoczne w modelu, który się ogląda na półce, a to że wyposażenie wewnętrzne jest znacznie bogatsze już nie tak bardzo. Dopiero trzeba model wziąć do ręki i zaglądać do kabinki :). Pisze jako kolekcjoner modeli sklejonych, a nie wycinanek w szufladzie. Według mnie czas opracowania modeli samolotów bo te cały czas mam na myśli się znacznie wydłużył. Przekłada się to na cenę a przez to poniekąd na tematykę. Czy to tak bezpośrednio jest związane z coraz bogatszą detalizacją akurat wnętrza kabin, to pewnie nie.

Zastanawiam się po prostu czy nie byłoby z korzyścią dla wszystkich, aby projektować atrakcyjne graficznie, poprawne kształtem geometrią itp wiesz o co chodzi - modele, mniej napakowane ta cała drobnicą? Wciąż wiele osób na forum pisze ze nie mogą się przełamać do Twoich projektów (nie wiedza co tracą ) ze względu na ilość części.

Może rozważałeś wypuszczanie też mniej bogatych w części modeli częściej, takich jak ten Spitfire VIII o którym napisałeś, ze będzie prostszy na rządzenie wydawnictwa WAK. Bardzo jestem ciekawy tego projektu :).

Ok już kończę. Czego nie postanowisz i tak będę kupował i kleił Twoje opracowania, tylko ze dłużej i mniej ich powstanie, bo czasu mam ile mam, a sterta rośnie :).

Pozdrawiam

--

 
13-02-20 22:56  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Muszę się uderzyć w piersi. Przeczytałem i napisałem Cant, ale myślałem o czymś znacznie większym, takim z czterema silnikami... W każdym razie Cant jest i tak na tyle dużym tematem, że raczej nie stanie na mojej drodze:). Przykro mi, ale czy Canta nie zapowiedział MM?

Halifaxa z MM nie widziałem, więc trudno mi się do niego odnieść. Pamiętajcie Panowie o jednej rzeczy. MM jest dotowany, stąd ma takie a nie inne ceny.

Mucha - samoloty z I WŚ. Nie mówie nie:).
piotter - "same żołnierze"

 
14-02-20 01:18  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dzięki za odpowiedź.
Bierz się więc za I WŚ bo są tam okrutne luki, tudzież dziury - chcesz listę ? ;)

Trzymam kciuki!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-02-20 07:14  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

O tak I WŚ, bardzo bym chciał zobaczyć te samoloty zaprojektowane przez Ciebie Marcinie.
Są to piękne, ciekawe konstrukcyjnie. Na półce nie zajmują dużo miejsca.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-02-20 09:53  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kiedyś wydawnictwa się prześciagały w wydawaniu kartonowych potworów. Ale to było tak dawno zanim papiernia w Kwidzynie nie została sprywatyzowana- zaraz potem papier podrożał 3-4 x. A nawet 2 lata temu papier podrożał bo jakiś kredyciarz wskoczył do maszyny i z miejsca zdjął z rynku 1/4 krajowej produkcji papieru i zaraz papier podrożał o 30 %. I teraz jeszcze GPM robi czasem w dużych modelach samolotów ale ceny niestety nie są wtedy niskie. Jak komuś bardzo brakuje dużych modeli samolotów w skali 1:33 , to naprawde jest tego do kupienia w Modeliku, Orliku, Waku, Gepemie.

 
14-02-20 12:03  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej - dziękuję za miłe słowa. Stopień uszczegółowienia kabiny, czas jaki jest potrzebny na wykonanie i przełożenie na cenę oraz wymagania modelarzy to temat rzeka i godzenie wody z ogniem. Może kiedyś spotkamy się na konkursie modelarskim to sobie wszystko omówimy.
piotter - wysyłaj, chętnie zobaczę.

Do wszystkich którzy nie mogą się "przełamać". Nie taki diabeł straszny... Panie i Panowie te modele nie są trudne. Rozbudowany szkielet tylko ułatwia sklejanie, a składa się go jak puzzle. Projektując model mam na uwadze, żeby każdy modelarz mógł bez problemu go skleić. Jaki będzie efekt końcowy zależy od sklejającego, ale czy nie na tym polega modelarstwo żeby sprostać wyzwaniu. Tak jak pokonanie bossa w "Dark Souls" - satysfakcja wynagradza wysiłek:).

 
14-02-20 12:24  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Bardzo chetnie Marcinie :). Może Babaryba Warszawska. Na tym wydażeniu mogę byc niemal z 100% pewnością, bo mam bardzo blisko :).

Bardzo czekam na tego Spita VIII z WAK, bo jak to jest to na co czekałem, to będę Cie męczył o więcej takich prostszych modeli poprawnych bryłowo w super grafice :).

Pozdrawiam.

--

 
14-02-20 13:19  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Panie Marcinie, ja też mam kilka pytań:

1. Z jakiego oprogramowania Pan korzysta przy projektowaniu?
2. Kto bardziej decyduje o wyborze tematów do projektowania: Pan czy wydawca? Zdarzało się że chciał Pan coś zaprojektować, ale wydawca mówił że to się nie sprzeda i temat upadał? Albo w drugą stronę: projektował Pan coś niezbyt Pana interesującego, bo było wiadomo że da się na tym zarobić?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-02-20 11:18  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej -Babaryba, niczego nie mogę obiecać:).
killy9999 - korzystam z wielu programów:). Decydujący głos ma Wydawca. Wszystkie tematy są interesujące (piszę szczerze), małe i duże, grube i chude :).

 
03-03-20 18:49  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
moskit   

Panie Marcinie, jestem już szczęśliwym posiadaczem Spitfire z WAK i bardzo podoba mi się stopień skomplikowania i opracowanie graficzne. Cieszy mnie również dostępność "laserów" i oszklenia. Zapytam więc czy będzie więcej modeli podobnie opracowanych?

 
04-03-20 11:54  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

moskit - Cieszę się, że się Panu podoba. Odpowiadając na pytanie: rozmowy trwają:).

 
04-03-20 14:41  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
moskit   

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że rozmowy zakończą się pozytywnie. Na przyszłość może jednak pomińmy "Pan" (wiem, sam tak zacząłem:)) Pozdrawiam.

 
12-04-20 00:19  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Panie Marcinie, takie pytanie ze sfery marzeń ;) Czy jest szansa i możliwość na takie latadło jak TBF-Avenger ?
Pozdrawiam Mirek

--

 
12-04-20 09:22  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Jarpen   

Yukikaze napisał:

> Panie Marcinie, takie pytanie ze sfery marzeń ;) Czy jest szansa i możliwość na takie latadło jak
> TBF-Avenger ?
> Pozdrawiam Mirek
>
> --

https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/samoloty/1/33/tbm-3-avenger

 
16-04-20 10:29  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jarpen wiem, że takowy istnieje ale to czasy "króla Ćwieczka 16stego " ;) Przydało by się coś na miarę XXI wieku :)

--

 
16-04-20 10:38  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Yukikaze --> Oczywiście, że jest szansa, ale nie w najbliższej przyszłości.

 
29-11-20 16:32  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
siedem   

Pytanie do projektanta: Czy przewiduje projektowanie również okrętów?:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
29-11-20 16:58  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

siedem --> Tak, myślę że okręt się pojawi.

 
29-11-20 21:17  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
M&M's   

To ja korzystając z okazji zadam pytanie do Pana, Panie Marcinie :) Czy byłaby szansa na zaprojektowanie jakiś dwusilnikowych samolotów np. He 219, Do17, Do217, Hs 129 albo Ki 46 Dinah? Te samoloty albo nigdy się nie ukazały w kartonie albo ukazały się wieki temu i całkowicie odstają od współczesnych standardów projektowania :) I tutaj moje drugie pytanie, a zarazem prośba. Czy byłaby możliwość aby Pana modele, które jak wiemy są starannie opracowane pod każdym względem i są mocno zdetalizowane, były również bardziej "dostępne" dla mniej zaawansowanych modelarzy albo po prostu tych którzy nie chcą przyklejać bardzo wielu drobnych części, których i tak nie widać. Chodzi mi tutaj o to aby były pewne części "waloryzujące", dodatkowe, z których jednak nie trzeba skorzystać aby skleić "pełnoprawny" model :) Dzięki temu na pewno większe grono modelarzy z chęcią chwyciło by za Pana modele, a pokazał nam Pan, że potrafi zaprojektować też świetny model dla mało zaawansowanych jak Spitfire z WAKu więc taki model "średniotrudny" z możliwością zrobienia dla chętnych mocno zdetalizowanego byłby chyba dobrym rozwiązaniem ;) Ale to tylko moja luźna sugestia :) Pozdrawiam :)

 
29-11-20 21:43  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

M&M --> Odpowiedź na pierwsze pytanie. Tak, jeden z wymienionych dwusilnikowców niedługo idzie pod nóż.

Odpowiedź nr dwa. Nie jest możliwe żeby w modelu pojawiły się opcje, o których wspominasz. Dużą część elementów trzeba powtórzyć, dużą zaprojektować od nowa. Cena modelu znacznie by wzrosła. Spit, który ukazał się w WAKu jest jakimś rozwiązaniem, ale czy będzie takich samolotów więcej, czas pokaże :).

 
29-11-20 21:57  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
M&M's   

Dziękuję za odpowiedź :) Już nie mogę się doczekać dwusilnikowca :D

 
29-11-20 22:30  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Szacunek dla Pana. Opracowanie graficzne rewelacyjne. Widać że jest Pan artystą. Wiele razy spaprałem brudzenie nawet fajnego modelu. Trzeba mieć wiedzę i wyczucie. Pozdrawiam. Teraz kleję Iskrę z WAKu.

Ryszard

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
29-11-20 23:13  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super wiadomość! Maszyny wielosilnikowe ze względu na swoje rozmiary nie są zbyt popularne. Niestety. W tej kategorii są ogromne braki. Japoński bombowce, maszyny włoskie, angielskie... I nie tylko wojskowe. Z przyjemnością bym nabył model Electry w malowaniu z ostatniego lotu Amelii Earhart. Na przykład. Takie konstrukcje jak Hampden, Wellington z reflektorem Leigha, Stilring, Martin Baltimore, A 20 Havoc, Martin Marauder, Catalina, Dornier 18, BV 222... Wiem, że z tym ostatnim odjechałem :) jest ogrom białych plam lub zbyt starych projektów już nie dostępnych. Trzymam kciuki, żeby nie był to Do 17, bo sobie w łeb strzelę :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
29-11-20 23:32  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak już o maszynach wielosilnikowych mowa, to przydałoby się ponowne wzięcie na warsztat Mitsubishi G4M Betty. To był bardzo ciekawy samolot.

 
30-11-20 00:18  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Temat jest już DawnO wybrany :).

 
30-11-20 06:34  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mi się marzy samolot dwusilinikowy Gotha 242. To by było coś .

 
13-12-20 11:38  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Przy okazji wątku o F2, który super, że prowadzisz zapytam o F6F-3. Czy jest szansa na wydanie tego modelu przez Ciebie? Jakiś czas już temu pojawiła się zapowiedź tego modelu u wydawnictwa z którym w tedy współpracowałeś. Model się nie ukazał (może się ukaże w KA, tego nie wiem), Twoja współpraca się zakończyła, więc.... może... :)

--

 
13-12-20 12:51  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

To czym ukaże się Hellcat zależy od wielu czynników. Niemniej jest w planach.

 
13-12-20 20:57  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

O ile pamięć mnie nie myli to Hellcata projektował dla AH Pan S. Słowik, jak nie to niech mnie ktoś poprawi.

 
14-12-20 16:59  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Hmm tego z 2000 roku autorem jest pan Bogdan Sprawka, a tego zapowiadanego to byłem przekonany, że tradycyjnie Marcin i pan Andrzej. To były jednak moje założenia.

Zbin może miałeś na myśli pana Jacka Słowika ?

--

 
14-12-20 18:49  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Marcin pewnie coś wie.

 
14-12-20 19:08  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wiem tyle, że Słowik rzeczywiście coś przy F6F dłubał, ale to było tak dawno, że nikt dokładnie nie pamięta ;).

 
14-12-20 22:54  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ale jest fajny obrazek namalowany przez Zbyszka Kolachę na okładkę i pewnie się kiedyś doczekamy tego F6F-3 ;-))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024