FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-01-20 20:08  [R/G] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drodzy Koledzy.
Życie modelarza nie znosi próżni.
Kolejnym modelem, który biorę na warsztat jest tytułowa maszyna.



Był to jeden z przegranych w poprzednim castingu na kolejny model, a że od dawna mi się podobał i miałem zamiar go zbudować - właśnie na to przyszedł czas.
W tytule relacji użyłem przymiotnika "odpoczynkowa". Dlaczego? Ano, cały model mieści się na 2 arkuszach kartonu ( i fragmentu cienkiej, drugiej kartki okładki, gdzie jest kilka wręg i szablonów drutów)...



Drugim przymiotnikiem jest "pościgowa". Dlaczego? Ano, obserwuję ostatnio ( z zadowoleniem i satysfakcją) ogromny wzrost jakości klejonych modeli prezentowanych na naszym forum, znakomitego warsztatu Twórców , wybiegających z waloryzacją modeli w kosmos. Pragnę ich ścigać, bo mam wrażenie,że wysforowali się daleko do przodu...

Aby kanonowi pierwszego postu relacji stało się zadość i by dawać dobry przykład młodszym stażem Kolegom, wstawiam zdjęcia pierwszych gotowych elementów:



Zaczynam od silnika - mam zamiar go trochę "dopieścić" w ramach pościgu za Mistrzami...

Ale wybiegając już myślami do kolejnego etapu klejenia ( kabina pilota) napotkałem na nieoczywisty element, stanowiący jak mniemam podstawę fotela pilota:



Jedynie domyślam się, jak to trzeba skleić , ale instrukcja budowy modelu i załączone rysunki montażowe nie tłumaczą wiele w tym temacie:



Proszę zatem o sugestie i podpowiedzi.

Model przedstawia maszynę Carla Degelov'a , w ciekawym malowaniu i z niesamowitym godłem osobistym.
https://en.wikipedia.org/wiki/Carl_Degelow
http://www.theaerodrome.com/aces/germany/degelow.php
https://www.google.pl/search?q=carl+degelow&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj32Iic0ermAhWCbVAKHTK3C1IQ_AUoAXoECBAQAw&biw=1536&bih=750&dpr=1.25#imgrc=H6a8aIUuPVoauM:

--

Post zmieniony (13-08-20 11:41)

 
04-01-20 20:29  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 



Zagiąć po czerwonych liniach i skleić w zielonych miejscach.

--

 
04-01-20 20:41  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cuś tu widać ; )http://www.indetailmodeling.com/aircrafts/pfalz_en/pfalz_en.html tu troszkę https://forum.largescalemodeller.com/topic/6411-the-blue-max-pfalz-diii/page/2/, http://www.wingnutwings.com/ww/productdetail?productid=3002&cat=4
W tym "SM" są zdjęcia tego samolotu w tym malowaniu, ale nie wiem, czy są tylko zdjęcia sklejonego modelu, czy również poszczególne etapy budowy ?https://archiwum.allegro.pl/oferta/super-model-6-2011-37-i6772729946.html, http://www.wingnutwings.com/ww/productdetail?productid=3002&cat=4

Post zmieniony (04-01-20 20:55)

 
04-01-20 20:57  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to zasiadam. Kto jest autorem modelu?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
04-01-20 21:00  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

M.P.

 
04-01-20 21:14  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Podoba mi się kolorystyka tego samolotu:-)
Czekam z niecierpliwością na smaczki, które nam zaserwujesz, waloryzując to i owo:-)
Z tym "odpoczynkowym" bym uważał, bo nigdy nic nie wiadomo:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-01-20 21:15  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O! Super! Dzięki za pomoc!
Zapomniałem dodać, że posiłkuję się przy budowie modelu materiałami :
http://www.wingnutwings.com/ww/product?productid=3002
Zrobiłem podobnie przy budowie SE 5a. Mają tam dużo ciekawych materiałów, zdjęć oryginałów etc...Polecam.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-01-20 21:56  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Skleiłem ten wyrób gdzieś z miesiąc temu . Słabiutko się znam na komputerach i wstawianiu fotek więc niestety nie wstawię. ale trochę moich spostrzeżen: 1. rysunki mało mówią - trzeba wycinac i kombinowac co co czego ma być, 2. mi pasował jak ulał - nie licząc milimetrowych docinek tego wyściełania od wewnątrz miejsca na silnik, 3. Zrobienie dolnego płata na 2 te fantazyjnie wygięte bagnety to czysta utopia i odradzan nawet próbować - z tyłu żeberka jest tak wąsko że nawet 0.5 mm drut nie da się zastosować, dałem bagnety tylko z prozodu żeberek i to nie te fantazyjne lecz do tych krótkich fragmentów skrzydeł idących od kadłuba w dół to wmontowałem na kropelkę krótkie bagneciki i akurat one idą w strefie wręg gdzie należy sobie najprzód przygotować dziurki ale bez nadmiernych luzów i tam wkleić te odkałdubowe fragmenty skrzydeł najlepiej na mieszkankę butaprenowo - kropelkową. A po za tym model po sklejeniu fajnie się prezentuje.

 
04-01-20 22:04  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Patrząc na zamieszczone arkusze to widzę duże pole do popisu, do waloryzacji !
Powodzenia więc życzę,
Pozdrawiam - Ryszard

 
04-01-20 22:05  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jak odpoczynkowy, to jakieś dwa lata 😉

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-01-20 22:13  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Achtung !
https://www.kartonbau.de/forum/fertig-pfalz-d-iiia-quest-1-33-finished-construction-reports-aviation/board3-aviation/board8-construction-reports-aviation/t26053-f161/
Platynowa Łopata : )
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=8444&t=6609

 
04-01-20 22:44  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przeglądając zdjęcia, które wyszperał Halogen .na Kartonbau to powiem hmmm.... :-) Duuuże pole do popisu !

 
04-01-20 23:08  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też tak myślę ;-)
I tak zamierzam !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-01-20 23:25  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czyli trzy lata jak nic. Miłego odpoczynku :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-01-20 23:25  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Mariusz .
Te modele z dwóch arkuszy są najbardziej twórcze i dają maximum frajdy :)
Śpiesz się powoli - jak to gadają starzy chińczycy ..... albo mądrzy , czy jakoś tak :)

--

Post zmieniony (04-01-20 23:32)

 
05-01-20 02:43  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

U mnie też Fokker miał być odpoczynkowy, a wyszło co wyszło... Niby dwie strony, ale to baaaardzo złudne. I to mi pachnie modelem na kilka miesięcy. Ale wiadomo, że jak Mariusz się bierze za pierwszą wojnę, to wyjdzie model medalowy.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-01-20 07:58  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To jest model ekspresowy : kadłub, usterzenie , dolne skrzydła, górne skrzydło, podwozie, smigło i zrobiony. Jeszcze parę rzeczy zapomniałem dodać z moich spostrzeżen: oczywiście nawet na tym jednym bagnecie to ma on wychodzić z tych krótkich fragmencików żeby nadziać de dłuższe kawałki dolnych płatów, w teori projektanta to bagneciki idą po bokach kesonu i są do niego przyklejone, z tym że nie ma szans na zrobienie tylnego bagnetu. Znaczy może by się dało w z 2 x sklejonego papieru Tamiya PLA Paper zrobić dziurkę w żeberku żeby się żeberko nie popruło ale samo przedzianie fantazyjnie wygiętego bagnetu przez wygięte skrzydła i kadłub jest nie wykonalne. Wycinanka proponuje wykonanie słupków skrzydeł podkeljonych na tekturkę, ale jednak skrzydła mją kropki na ew. dziurki pod druty, więc sam zrobiłem słupki na druty, no wklejając trzeba sobie dokładnie te druty przymierzyć do położenia dziurek . Słupki środkowe kadłub/skrzydło tez przerobiłem a druty ale z nie wypuszczałem drutów u góry lecz wykorzystałem fragment tej tekturki do wklejenia. I był to dobry pomysł bo akurat wypuszczone druty za nic nie trafiłyby w dziurki górnego płata w strefie kadłuba. A tak to tymi słupakim odkadłubowymi można sobie regulować wznios dolnych skrzydeł bo górne skrzydło jest na kesonie mocne i solidne można podciągac dolne skrzydło przesuwając słupki odkadłubowe do siebie. Oczywiściw wzniosu ma nie być ale jak się na jakieś 2 - 3 mm podniesie dolen skrzydło to nie zaszkodzi, bo dopiero wtedy wizualnie wyglada na nieklapnięte. No i jeszcze radzę robienie kadłuba na 2 wręgi tam gdzie jest tak zaprojektowanie i na paski tam gdzie jest to tak zaprojektowane. Zrobienie segmentu z kabiną gdzie jest 1.5 mm szerokości segmentu o góry na paski jest moim zdaniem awykonalne.

 
05-01-20 11:02  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ABC napisał: "To jest model ekspresowy : kadłub, usterzenie , dolne skrzydła, górne skrzydło, podwozie, smigło i zrobiony."
Model ekspresowy (!) to może być papierowy gołąb - ciach, mach "i zrobiony" i leci, i dzieciak się cieszy !
Jeżeli ma to być model w miarę ukazujący stan obiektu rzeczywistego to zarówno projektant jak i modelarz winni dołożyć wszelkich starań (waloryzacja) a to wymaga czasu, wyszukania źródeł etc. i budowa takiego modelu nigdy (!) nie jest "ekspresowa".
Ekspresowo, to prócz wspomnianego gołębia można sobie zrobić modele sylwetkowe !
Pfalz D IIIa z Questujest opracowany pod względem detalizacji jak model w skali 1 : 50 a nie 1 : 33 i to rzutuje na wkład pracy przy jego budowie.
To czy będą większe, czy też mniejsze trudności przy montażu lub brak jego opisu (vide wpisy Kol. ABC) nie powinny sprawiać - jak sądzę, większych trudności każdemu modelarzowi, który ma pewne doświadczenie :-)

 
05-01-20 11:03  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeszcze raz dzięki za porady!
Mocowanie dolnych płatów zamierzam wykonać po swojemu, korzystając z górnego płata i jego solidnego mocowania do kadłuba jako elementu służącego jako podwieszenie dolnych płatów. Zrobiłem tak np. W Nieuporcie.
Rysiu- tobie też dziękuję, wiesz za co ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-01-20 12:24  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Skleiłem go kilkanaście lat temu - to było przyjemne przeżycie, ale nie odpoczynkowe ;-)
Niestety nie pamiętam jak sobie poradziłem z podstawą fotela pilota, chyba odciąłem te bałwankowe wypustki bo niczemu nie służyły.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-01-20 12:47  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

ABC bardzo dobrze napisał - to JEST model ekspresowy, bo to prosty model przeznaczony dla modelarzy, którzy chcą mieć model kartonowy taki jaki został zaprojektowany - no są też tacy modelarze i to nie jest żaden absolutnie zarzut. Oczywiście i taki prosty model może być bazą i jest dla modelarzy, którzy chcą na bazie takiego modelu skleić model zbliżony do rzeczywistego wyglądu samolotu. co w takim przypadku będzie wymagało zaprojektowania całkiem nowych części, można się również zastanowić, czy aby przypadkiem malowanie jest prawidłowe... może jest ?

 
05-01-20 13:52  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż... Bazę (wycinanka) już posiadam.
Doping widowni mam wspaniały.
Materiały do zaszalenia pod ręką...
Trzeba będzie teraz znaleźć „złoty środek”, by nie pogrążyć się w modelarskim wysiłku na lata... ;-)
Grafika modelu jest skromna, zatem przesadna waloryzacja silnika i kokpitu była by... przesadna ;-)
Zatem dodam od siebie po troszku i myślę, że wszyscy będą zadowoleni!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-01-20 21:51  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

PWS 10 zajął mi "tylko" 8 miesięcy...
Najdłużej dotychczas sklejałem Karasia- 3 lata...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-01-20 16:26  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Papierkowy modelik na 4 wieczory https://www.fotosik.pl/zdjecie/872f77e304ca1510 https://www.fotosik.pl/zdjecie/99452722f29fbc66 https://www.fotosik.pl/zdjecie/05285daa7d71e677

Post zmieniony (07-01-20 16:37)

 
07-01-20 19:02  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładny! Gratuluję.
Już teraz wiem,że będą oddzielne powierzchnie sterowe , podrasowany silnik i wzbogacony kokpit.
Na pierwszy ogień silnik.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-01-20 15:39  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witam Pana MARIUSZA ! Ponownie będę miał powód aby tutaj zaglądać . I tak ode mnie mała sugestia w sprawie szkieletu skrzydeł . Ostatnio robiłem Fokkera Dr I i zamiast szkieletu zastosowałem pełne wypełnienie z kartonu 2x 1mm odpowiednio przeszlifowane . Przy tak cienkim profilu myślę że to będzie pomocne . Dokumentacja ze strony Wingnutwings jest zarąbista tak więc myślę że problemów nie powinno być chyba że wystąpią one w opracowaniu Pana M.P. Przyglądam się i kibicuję .



Pozdrawiam


Jańcio

 
12-02-20 19:30  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ulepiłem silnik:




Rury układu dolotowego z drutu cynowego ( lut), pomalowany na dziwny kolor z nieudolną imitacją izolacji termicznej ( owijki, prawdopodobnie z tkaniny azbestowej (?) ).

Kolektor wydechowy zaczął swoje powstawanie tak:

Potem oklejanie papierowymi elementami, zalewanie SG, szlifowanie, malowanie...

Dla pokazania wielkości fotki z tradycyjnymi elementami porównawczymi:


Jeszcze dwa duże zbliżenia uzyskane przy pomocy aplikacji "lupa" w srajfonie:


Silnik skończony, zaczyna powstawać kadłub z wnęką na silnik właśnie. W sumie będzie widoczna tylko jego górna część...


Pewno nie wszystko opisałem, zatem czekam na ewentualne pytania.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-02-20 20:10  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Toż ten silnik to praca na kilka wieczorów! A nie cały model!

Kolektor superfajny. Dobrze, że pokazałeś jego podwaliny. Bo już myślałem, że to jakiś odlew.

ps. ta aplikacja lupa niczego sobie :-)

--
pzdr
Kemot

 
12-02-20 20:43  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widać, że wypocząłeś Mariusz przy budowie silniczka, tylko pozazdrościć :-)
A na poważnie - silnik SUPER !

 
12-02-20 20:45  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest dobrze, świetny kolektor.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
14-02-20 01:14  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tak! Kolektywnie stwierdzamy, że fajny kolektor!

--
serwusik

 
14-02-20 13:54  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za miłe przyjęcie!
Kusi mnie jeszcze, by pomalować ten zawór na pompie płynu chłodzącego ( bo to chyba ona- na przedzie silnika z taką rurką przelewową...), na kolor mosiądzu...
Nie będzie to zbytnia fanaberia?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-02-20 14:25  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Silnik rewelka.
Tylko mały niedosyt.
Czemu nie pokusiłeś się o nawinięcie cienkiego drutu na cylindry? Przy takiej detalizacji to powinien być już pikuś.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-02-20 17:27  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie nawijałem drutu na cylindry, bo to silnik chłodzony cieczà. To co widać, to zewnętrzne ścianki płaszcza wodnego wokół cylindrów...
<https://www.booklooker.de/Bücher/Stuttgart-Untertürkheim-Daimler-Motoren-Gesellschaft+Daimler-Sechszylinder-Flugmotor-Type-D-III/id/A02iM9Yk01ZZC>

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-02-20 20:39  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Brawo Panie Mariuszu, brawo !

 
16-02-20 07:09  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Aaaa... To zmienia postać na posiedzieć ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-02-20 21:41  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Posiedziałem trochę nad kabiną. Dodałem od siebie to i owo.


Tablica skromna, choć wersja wycinankowa kompletnie mi nie odpowiadała z centralnym zegarem przypominającym zegar na dworcu w Koluszkach ;-) Poprawiłem zatem oba zegary dodając obwódki z drutu.


Miejsce pracy pilota. Drążek zupełnie od nowa.


Tutaj duże zbliżenie ( choć nie największe) wykonane przy użyciu aplikacji "lupa" w telefonie...


Fotel pilota. Sklejony z elementów wycinanki. Pomalowany. Pasy pilota z zestawu elementów fototrawionych Eduard ( WW1 german seatbelts). To mój debiut z takimi elementami, zatem z efektu jestem mało kontent... Pojawiły się nieznane problemy, które zaowocowały wnioskami na przyszłość : pasy zrobić z cienkiego papieru, wykorzystać jedynie zapięcia i klamry.

W "międzyczasie" wykonałem wszystkie segmenty kadłuba. Wkrótce połączenie tego wszystkiego w całość ( choć silnik zamierzam wkleić dopiero po ukończeniu kadłuba z usterzeniem.

Ponownie zachęcam do pytań i dyskusji.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 00:06  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten drążek nieco za gruby Tobie nie wyszedł? Zegary rewelacja, zwłaszcza ten otok z drutu dookoła.

Zdradź mi jak wykonałeś spusty kmów?

Te pasy wyglądają na nieco brudne. To zamierzony efekt czy takie były na gotowo?

Pozdrawiam Marek

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-02-20 06:42  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Za gruby dràżek? Może odrobinę, ale “na żywo” to niezauważalne.
Spusty km ze zwykłego papieru.
Pasy celowo pobrudzone. Te oryginalne, fototrawione, były stalowoszare. Pomalowałem je. Ale przy naklejaniu klamer pojawiły się plamy od kleju ( tu wyszedł mój kompletny brak doświadczenia z takimi elementami). Używałem kleju CA, a może do klamer trzeba było zastosować BCG? Zatem by zamaskować plamy, pobrudziłem pasy ... bejcà do drewna.

--

Post zmieniony (23-03-20 13:26)

 
27-02-20 09:01  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na moj gust za dużo wypasu jak na taki model. A model dalej nie jest całkiem banalny. Żeby się nie skończyło jak tu kiedyś taka relacja z I 153 gdzie porobiono cuda wianki wyposażeniowe i silnikowe a potem wszytko poszło do smieci bo skorupy modelu nie udało sie złozyc.

 
27-02-20 10:28  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@MARIUSZ: Czy z tym centralnym zegarem jest wszytko dobrze? Bo jakiś taki niewyraźny.
@ABC: Zobacz sobie na inne relacje Mariusza i wtedy bedziesz spokojny o finał.

--

Post zmieniony (27-02-20 13:05)

 
27-02-20 11:13  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ABC - "Na moj gust za dużo wypasu jak na taki model. A model dalej nie jest całkiem banalny. Żeby się nie skończyło jak tu kiedyś taka relacja z I 153 gdzie porobiono cuda wianki wyposażeniowe i silnikowe a potem wszytko poszło do smieci bo skorupy modelu nie udało sie złozyc."
Widzę, że masz zły gust :-)
O model w wykonaniu Mariusza to nie ma powodów się martwić jako, że ma okazały i wspaniały dorobek modelarski !

 
27-02-20 12:09  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
ABC - swoim wpisem skutecznie przywracasz mi rozsądek i wyważenie ; mam świadomość,że model graficznie nie urywa zadka,zatem przesadne wzbogacanie i detalizowanie negatywnie będzie odstawać od reszty... Już nie będę... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 14:28  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rzeźnik ; z tym zegarem było trochę kombinowania. W necie znalazłem zdjęcie tarczy oryginału. Przy pomocy syna i photoshop’u zegar został odpowiednio pomniejszony ( 5 mm) i wydrukowany. Na żywo wyglàda lepiej ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 20:20  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie zgodzę się, że tak poważna detalizacja nie jest pożądana dla tego modelu. Jeżeli Mariusz idealnie sklei kadłub, w co nie wątpię, model zyska nowe oblicze. A o finał można być spokojnym, ze względu na osobę popełniającego w/w wykroczenia od poziomu standardu.

Jak dojdą zdetalizowane kmy, koła szprychowe i naciągi ze śrubami rzymskimi, forum wzbogaci się o mistrzowski model.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-02-20 20:36  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mucha - nie kuś... Nie chcę się zagrzebać w modelu na miesiące...Tym bardziej,że przewiduję w najbliższym czasie inne absorbujące czas aktywności, ale o tym na razie sza!
Mam nadzieję równo skleić kadłub, mam przygotowane elementy na lepsze km-y. Ale nie będę robił kół szprychowych...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 21:29  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wielka szkoda, bo Ty już masz doświadczenie w ich wykonaniu. Więc nie zagrzebiesz się z nimi na miesiące. A z pewnością podniosą walory wizualne. Ale, sam stwierdzisz jak go będziesz kończyć, że może warto te kilka godzin więcej poświęcić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-02-20 21:35  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie znalazłem żadnego archiwalnego zdjęcia z "gołymi" kołami. Szprychy zakryte płóciennymi kapslami. Problem więc z głowy !
PS- Mariusz nie zapomnij tylko otworach w miejscach gdzie są wentyle :-)

Post zmieniony (27-02-20 21:35)

 
29-02-20 19:49  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Będę pamiętał o wentylach ;-)

Tymczasem segmenty kadłuba przygotowane do połączenia:


I jeszcze zbliżenie / lupa na "rozbudowaną" tablicę zegarów... ;-)


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-03-20 08:24  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obicie kabiny to izolacja?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024