FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-10-02 21:23  PFALZ D.III a
Krzys       

Frytek możesz podać kilka szczegółów dotyczących tego modelu? Takich jak cena, malowanie, autor, może zdjęcie surówki albo przykładowy skanik rysunków montażowych i jednego arkusza.

Za odpowiedź z góry dziękuje
Krzysztof Kokoć

 
30-10-02 22:41  Re: PFALZ D.III a
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Spoko. Postaram się załatwić...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
04-11-02 20:08  Re: PFALZ D.III a
Krakus       

Aaaaa......czy to ,, latające cudo ,, będzie miało szachownice na ogonie ? Kiedy wyruszy na podbój sklepów modelarskich. Mniam mniam.

Pozdrawiam !

Andrzej K.

 
04-11-02 20:39  Re: PFALZ D.III a
marek       

to latajace cudo ma czarny krzyz, opracowany przez Marka Pacyńskiego

 
08-11-02 13:49  Re: PFALZ D.III a
Krzys       

I co z tym skanem ewentualnie ze zdjęciami surówki? Okładkę już widziałem na stronie Questa- przypomina trochę pudełka firmy Toko (plastiki z 1 wojny światowej) i mam nadzieje, że to początek większej serii maszyn z płótna, sklejki i strun fortepianowych.

 
08-11-02 23:56  Re: PFALZ D.III a
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Oj, czemu wszystkich tak do tych czarnych krzyży ciągnie ??? NIe leprza szachownica biało czerwona (o ile wtedy byl taki znak) albo jakiś znaczek neutralny??

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
09-11-02 20:26  Re: PFALZ D.III a
Krakus       

No tak nie wziąłęm pod uwagę tego, że jest to wersja ,, D-III.a ,, a w lotnictwie polskim była używana wersja ,, D-XII ,, i to zaledwie dwie sztuki. Mimo tego, że nie ma szachownicy to udało mi się go kupić i muszę stwierdzić, że jest doskonale opracowany kolorystycznie, czarny kadłub wraz z ogonem, po obu stronach kadłuba srebrzysty jeleń, silnik półodkryty dobrze opracowany, skrzydła w odcieniu szaro-popielatym. ogólnie model jest bardzo ciekawy.Mamy nadzieje, że model ten jest tą przysłowiową jaskółką, która czyni wiosnę, czyli ukażą się następne ale oczywiście z biało - czerwoną szachownicą.

Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
09-11-02 20:26  Re: PFALZ D.III a
Krzys       

Bo to 1wojna światowa i na Pfalza chyba żaden polonus nie latał, ale za to na fokkerku dViii z mm masz malowanie Stefana Bastryry - to on latał z szachownicą na skrzydłach, która stała się znakiem rozpoznawczym.
P.S.
Frytku co z tym skanem i zdjęciami surówki?

 
10-11-02 21:50  Re: PFALZ D.III a
Marek Pacyński       

Jeśli chodzi o Pfalze:
Pfalz z polską szachownicą... to najprawdopodobniej Pfalz D.XV, ostatnia wersja Pfalza z I wojny światowej. Wyprodukowano ich kilkanaście sztuk i jeden znalazł się na lotnisku w Ławicy (Poznań), prawdopodobnie był na stanie lotnictwa jako "inny typ". Pod tym określniem znalazło się wiele samolotów, które występowały w jednym egzemplarzu. Drugim typem mógł być właśnie D.XII - ale też są co do tego wątpliwości, czy miał on szachownice. W jednym z tekstów spotkałem stwierdzenie, że D.XII był stosowany do szkolenia i jako maszyna dyspozycyjna aż do momentu kasacji w 1922... jednak autor też notatki też miał wątpliwości czy chodzi o D.XII.
Raczej jestem nastawiony na projektowanie modeli z I wojny światowej... a wtedy nie było Polski i polskich oznaczeń, chyba że się trafi pilot - Polak. Myślę, że mój kolejny model z I wojny światowej zadowoli wszystkich... choć bez szachownic....

 
11-11-02 18:59  Re: PFALZ D.III a
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No, w końcu ktoś na poważnie do samolocików z I wojny podszedł, niech blogoslawiony ten dzień będzie !!!
Czy ktoś fotkami modelu PFALZ D.III a dysponuje? Może coś by nam pokazał ...

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024