FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-03-21 13:24  [T] Plotery tnące
pzl130tc   

Taka ciekawostka znaleziona przypadkiem:

https://wycinarnia.pl/kategoria-produktu/silhouette-plotery/?gclid=EAIaIQobChMI3on78pej7wIVhtaaCh0BGwulEAEYASAAEgLAxPD_BwE

Ciekawe, czy kiedyś stanie sie narzędziem w naszym hobby
Chociaz bez nozyczek i nozyka to już nie to :)

--

 
09-03-21 15:47  Odp: [T] Plotery tnące
CardShipModelist   

Miałem. Kicha. Nie polecam

 
09-03-21 16:47  Odp: [T] Plotery tnące
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki.

A możesz rozwinąć słowo "kicha"? Nieprecyzyjny? Niepowtarzalny wymiarowo? Słaba jakość noża? Coś innego?

 
09-03-21 19:40  Odp: [T] Plotery tnące
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie tak . Też miałem.

--
Sklejacz

 
09-03-21 21:26  Odp: [T] Plotery tnące
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Lepiej kupić chińczyka prosty tańszy laserek do cięcia i grawerowania

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
09-03-21 22:47  Odp: [T] Plotery tnące
Hator   

Do lasera musisz mieć wyciąg,więc w bloku kiepskie rozwiązanie. Choć niektórzy mają takiego chinola, ale czekają na to, kiedy sąsiadom zacznie przeszkadzać zapach z pionu wentylacyjnego..

Wracając do plotera to wg mnie fajne urządzenie, ale nie w modelarstwie. To jest pod ludzi, którzy zawodowo zajmują się tzw. robótkami ręcznymi.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
09-03-21 23:31  Odp: [T] Plotery tnące
Wojciech Cięciwa   

klasyczny ploter jest fajny ...
kladziesz karton 0.2 i rysujesz, potrzebujesz kladziesz karton 0.4 i tez rysujesz a jak trzeba to i 1mm tektura tez zostanie zarysowana ..

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-03-21 07:10  Odp: [T] Plotery tnące
CardShipModelist   

Miałem chinski laser co2 3 sztuki ale w kazdym byly kszywe prowadnice i ciezkie do regulowanai itp. przeklamanie 1mm na 100mm dlugosci. zamiast kwadratu wycinal romb. Bardzo slaba precyzja. Brak mozliwosci wycianani a zplikow dwg i dxf
Kup sobie Emblaser 2 diodowy format A3 - petarda, genialny , rewelacja - Polecam

 
10-03-21 10:04  Odp: [T] Plotery tnące
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@CardShipModelist, Laser za 12 koła powinien być lepszy od najtańszych chińczyków: ]

 
10-03-21 10:48  Odp: [T] Plotery tnące
CardShipModelist   

i jest. Używam takiego serii pierwszej. Mega precyzja ciecia. Dokładność co do setek mm. Zależało mi na obsłudze plików dwg i dxf z AutoCAD

Post zmieniony (10-03-21 12:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024