FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 15Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
06-05-20 01:06  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mnie najbardziej przypadła do gustu wklejona łyżka do frytek, czyli uchwyt do regulacji powietrza chłodzącego silnik.
Ładne, czysto sklejone płaty.
Dobrze to wygląda:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-05-20 06:15  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Superrr!!!

 
06-05-20 07:53  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Jak wy to robicie ? Tak czysto i w ogóle... ;)
Malujesz wamodowskim lakierem przy pomocy aerografu jak rozumiem ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
06-05-20 09:39  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za miłe słowa!
Piotter - może byłem nieprecyzyjny - przed lakierowaniem satynowym lakierem z aerografu ( w tym przypadku Gunze), zabezpieczyłem szybkę wiatrochronu odpowiednikiem maskolu produkcji Wamod.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-05-20 19:52  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to duży krok w budowie modelu już za mną.
Połączenie kadłuba i obu płatów w całość.
Najpierw zdjęcia:





Nakombinowałem się z tym jak koń pod górę...
Już w momencie wklejania słupków baldachimu ( kadłubowych), korzystając ze swojego "urządzenia pomocniczego" w postaci tekturki z dziurkami odwzorowującymi punkty mocowania słupków do płata, zauważyłem,że w rzucie z boku płat sadowi się zbyt nisko nad kadłubem. Po kilkukrotnej analizie zdjęć i planów, zdecydowałem się zmienić kąt ustawienia słupków na bardziej pionowy, Wymagało to zmiany odstępów otworów w płacie/baldachimie. Dodatkowo okazało się,że przedni i tylny punkt mocowania słupków po jednej stronie jest inny, niż to wynika z samych słupków. Ponadto ( zauważyliście to już pewnie sami) słupki nie są pojedyncze, a wykonane są w parach w postaci litery U, co wymaga dodatkowej precyzji w ustawieniach...
Powstał niezły galimatias , którego w części sam jestem autorem.
Zatem dalsze prace z łączeniem obu płatów, kadłuba na wspomnianych słupkach wymagał dużo więcej pracy i pasowań.
Odbywało się to w nerwowej,pełnej męskich słów atmosferze ;-) Dodatkowo urwałem tylną płozę...
Ale efekt jest jaki widać.
Zadowolony jestem średnio, geometria modelu moim zdaniem do przyjęcia, choć do ideału dużo brakuje. Może kiedyś sami zobaczycie.

P.S. Jeszcze raz dziękuję Markowi " Mucha" za pomoc z poprawą grafiki słupków!

No i jakby ktoś chciał o coś zapytać, to zapraszam!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-05-20 20:26  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To była drobnostka, widzę że nawet nie odstaje mocno kolorem. Fajnie to wygląda, silnik robi robotę.

Ja ze swoimi modelami też często rozmawiam po męsku :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-05-20 20:32  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha, ha, ha ! Model odpoczynkowy ? :-)

 
11-05-20 20:38  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ryszard, pamiętam jak Stahoo odpoczywał przy Bf 110 od Hala, a inny kolega relaksował się przy Akagi! Więc można powiedzieć, że Mariusz z odpoczynkiem nie zaszalał...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-05-20 20:45  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wykonałem stelaż podwozia i naciągi.





Coraz bliżej do końca.
Koła mam już podszykowane / podklejone i wycięte.
Pozostaną drobiazgi i śmigło.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-05-20 21:08  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak widać już niedługo "black & white" wytoczony zostanie na pole wzlotów !
Świetnie się prezentuje !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 15Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024