FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
27-06-20 16:55  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chodziło mi nie o montaż rozpórek/zastrzałów a o ich kształt - przekrój poprzeczny.
Skoro poruszyłeś temat montażu to wybacz Mariusz ale jestem zupełnie odmiennego zdania.
W komorze płatów mamy tylko jedną (!) parę zastrzałów połączoną belką (odwrócona litera "U") i jedną (!) parę rozpórek także połączoną belką (litera "U")
Połączenia te znacznie ułatwiają prawidłowe ich pozycjonowanie i montaż.
Przy tylko dwóch parach łączeń górnego (w tym do kadłuba) i dolnego skrzydła jest to stosunkowo łatwe i proste tym bardziej, że górny płat jest prosty jak decha, tylko wysunięty (bez skosu) do przodu a dolny ma niewielki wznios i
Co ma się odchylać ? Ramiona belek ? Jak są w odpowiednich miejscach porobione otwory w górnym/dolnym skrzydle to i belki są prawidłowo ustawione (równoległe do żeber).
Co innego gdy w komorze płatów są np. trzy pary rozpórek i dwie pary zastrzałów, oba płaty mają wznios, górny jest wysunięty a na dodatek oba mają jeszcze skos do tyłu - wtedy jest zabawa !
Rozpisałem się, a tu już tylko patrzeć a silnik zawarczy, aeroplan potoczy się po murawie i wzleci w przestworza !
Pozdrawiam,
Ryszard

 
27-06-20 18:17  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Teoretycznie tak...
Ale...
Nie wiem czyja to wina, może moja, ale w trakcie budowy “wyszło” mi, że płat górny posadowiony na słupkach kadłubowych nie dość, że moim zdaniem był za wysoko nad kadłubem, to miał nienaturalnie duży kàt natarcia... Trzeba było zatem zwiększyć odstép mocowania słupków do spodu płata, no i pokombinować nad posadowieniem przedniego punktu mocowania słupków... W zwiàzku z tym lekko, ale wyraźnie “rozjechały” się punkty mocowania słupków miédzy płatami.
Chyba za mocno kombinowałem z tym wszystkim i wyszło trochę “niezazbyt”... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-20 20:30  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha, kombinowanie - też kombinuję i to nieraz tak, że aż głowa boli :-)
W trakcie budowy to właściwie wszystko mi się nie podoba i nie "leży" . To powiedzmy szczerze walka a nie relaks i dopiero po pewnym czasie akceptuje to co wymęczyłem !

 
28-06-20 10:58  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Coś w tym jest...
Moje modele bardziej mi się podobajà za jakiś czas... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-06-20 11:02  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To jak z winem:-)
Chociaż u mnie jest odwrotnie - modele mi się bardziej podobają w trakcie budowy. Jak już odstawię na półkę, to blask blednie:-) Może dlatego, że zatapiam się w kolejny projekt i skupiam się na nim:-)?
Mariuszu - czekam z niecierpliwością na galerie końcową, bo po takiej ciekawej relacji ta wisienka (czy truskawka:-)) na torcie będzie smakować wybornie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-06-20 10:36  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ta widoczna szprycha w otworze dekla...teraz jak mam już założone konto to mogę napisać ze Takie relacje są moją ulubioną lekturą od dłuższego czasu i skłoniły mnie do przeskoczenia na modelarstwo kartonowe. Super

 
30-06-20 09:40  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Śmigło jest świetne! Będzie pięknym dodatkiem do tego modelu, taką wisienką na torcie. A jest to pyszny tort :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-07-20 21:39  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wreszcie się zebrałem, by dokończyć śmigło z kołpakiem i ... logo firmy.
Moje śmigło do Pfalza wyprodukowała znana firma Axial z Berlina ;-).


Nie mogłem się powstrzymać przed przymiarką całości:


Logo na śmigle rysowane od ręki bardzo ostro zaostrzonym ołówkiem 3B.


Teraz trzeba to logo zabezpieczyć przed wytarciem poprzez lakierowanie z aerografu - łącznie z kołpakiem i resztą fragmentów modelu wymagajacych takiej poprawki.
No i model będzie gotowy.
Gotowy także do porządnej galerii zdjęciowej...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-07-20 22:32  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Śmigło cacy:-)
Ale czekaj... napisałeś, że logo na śmigle narysowałeś sam ołówkiem, czy ja coś nie zrozumiałem w swej durnocie?:>
Najpierw myślałem, ze to jakaś kalkomania, albo naklejony cienki papierek z wydrukowanym logo. A tu takie buty.
Ale oświeć mnie, jeśli bredzę:-)

Na galerię czekam z niecierpliwością:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-07-20 23:08  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Będzie, oj będzie krążek za ten model...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024