FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-04-20 20:03  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
NEPTUNIA   

Na surowce jest zle przyklejone...wazne co jest w ostatecznej formie w wycinance. Surowka w zasadzie nigd nie jest w 100% taka sama bo jest po to zeby wylapywac co sie da.

--

Post zmieniony (14-04-20 20:26)

 
14-04-20 20:05  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Waldek K:
Dzięki za informacje o radarze.
Osłony kluz przykleiłem zgodnie z instrukcją. Myślę, że mogło to być jakieś zabezpieczenie pokładu, żeby łańcuch się po nim zbyt często nie ślizgał.

Edycja:
Zanim skończyłem pisać ten post kilka osób już o tym napisało ale nie będę już go kasował.

Post zmieniony (14-04-20 20:07)

 
16-05-20 14:04  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Musiałem troszkę zmienić kolejność budowy, zrobiłem większość śródokręcia i trochę rufy. Dlaczego za chwilę.

Zająłem się kominem. Ze spasowaniem części było OK, w rurach zrobiłem otwarte końcówki skręcając je z bardzo cienkiej bibuły, zamiast robić całość z drutu. Niektóre wyszły mi trochę za grube, ale jak na pierwszą próbę jestem zadowolony. W instrukcji są pomieszane oznaczenia szablonów komina, ale łatwo jest się domyślić co jest co. Środkowa część kapy komina jest nieprawidłowo zaprojektowana w fototrawce - "pypcie" powinny być do wewnątrz, nie na zewnątrz. Odciąłem je i zamieniłem na kawałki drutu.



W modelu są też stojaki na drewno, które było wykorzystywane przy naprawach niezbyt dużych przecieków. Drewno na nich zrobiłem z małych deseczek które swego czasu kupiłem w model-hobby. Co prawda są dużo za duże do 1:200, ale pocieniłem je na Dremelce i pociąłem na mniejsze kawałki.



Potem zrobiłem zespół części 116-118, widoczny tuż za kominem a przed świetlikami maszynowni. Są tam takie prostokąty z walcami w środku. W obydwu powinny być 3. W jaśniejszy z nich udało mi się je wcisnąć, ale w ciemniejszy jakbym nie próbował weszły mi tylko 2. Poza tym jeśli chodzi o pasowanie części nie było problemów. Problemem są brakujące części. Brakuje w wycinance 6 wywietrzników różnych rozmiarów, 3 pudełek i paru innych drobniejszych elementów. To już sporo. Napisałem do wydawnictwa prośbę o erratę i czekam na odpowiedź. Niestety część z nich jest pod platformą Oerlikonów, przez co muszę się wstrzymać z jej budową. Było też trochę problemów z oznaczeniami części w instrukcji, ale dało się łatwo domyślić co gdzie powinno być.



Teraz biorę się za różną pozostałą drobnicę i czekam na odpowiedź wydawnictwa.
Wciąż się zastanawiam co zrobić z bombami głębinowymi. Mógłbym pójść na łatwiznę i zrobić je z profili styrenowych, ale chyba podejdę do tego ambitnie i spróbuję skleić je z wycinanki.

 
16-05-20 16:04  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Model po prostu bajeczny. Pięknie Ci wychodzi.

Czy nie za dużo tych błędów ja na taki wprawdzie skomplikowany, ale jednak nieduży model? W innych wydawnictwach też tak jest? Pytam, bo nie mam za bardzo doświadczenia z kupnymi modelami. Nie chcę nikogo atakować.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
16-05-20 22:42  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
NEPTUNIA   

Nie Waldek to tylko u nas. U innych zawsze wszystko gra.......to sarkazm rzecz jasna

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
17-05-20 09:41  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz, Ty nie przeszedłeś sam siebie, Ty już przechodzisz nas wszystkich.
Piękna robota! Oby tak dalej.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
17-05-20 12:54  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
NEPTUNIA   

Zgodnie z tym co pisalem na priv blaszka i czesci do komina jest OK. Te male podpory sa na zewnatrz i tam jest krawedz do lamania ale wyginamy lekko do srodka na skos. Nie ma bledu na blaszcze. Errata bedzie do pobrania na stronie kiedy bedziemy wiedziec czego do konca brakuje. Zapewne bedzie tez w druku w kolejnym modelu tak jak w przypadku Haidy.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
17-05-20 22:20  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Głupio zapytałem i dostałem za swoje 😉
Neptunia, bez urazy!👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-05-20 20:53  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki :)

Waldek K:
Idealnego modelu chyba jeszcze nie kleiłem. W każdym czegoś brakuje albo są problemy z pasowaniem. Tu w Waskesiu brakujących części rzeczywiście jest trochę, co mnie nieco zirytowało, ale za to znaczących, trudnych do naprawienia błędów w pasowaniu w tym modelu nie miałem. Już też dostałem brakujące części, czyli wydawnictwo podchodzi do tego serio, więc problem tak na prawdę znika.

 
19-07-20 12:14  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Na głowie miałem przeprowadzkę więc prace w stoczni zostały spowolnione. Dokończyłem śródokręcie i zrobiłem trochę innego drobnego wyposażenia tu i tam.

Pontony zrobiłem jak zwykle z drutu cynowego. Tym razem dodałem część lin którymi były oplecione. Następnym razem zamierzam spróbować dodać też te liny biegnące po zewnętrznym obwodzie. Jestem bardzo zadowolony z tego jak wyszły, wyglądają lepiej niż miałem nadzieję kiedy je sklejałem. Z ich stelażami był większy problem i musiałem je trochę przerobić. Przede wszystkim w wycinance większość ich części składa się z dwóch warstw kartonu, co przy tak cienkich elementach które dodatkowo trzeba pozginać utrudnia ich prawidłowe uformowanie. Zdecydowałem się skleić je z jednej warstwy malując niezadrukowaną stronę farbą. Wyszły mi też za krótkie. Początkowo myślałem, że źle przygotowałem kopyto na którym robiłem pontony, ale na próbę skleiłem jeden ponton z wycinanki i wyszedł nawet minimalnie większy niż moje. Dorobiłem parę części z drutu żeby uzupełnić długość stelaży.



Potem skleiłem wywietrzniki, wyszły mi całkiem dobrze choć poziom mistrzowski to jeszcze nie jest.



Skleiłem też pomost pod Oerlikony (trochę mi się wewnętrzna i zewnętrzna oklejka rozjechały, ale mocno tego nie widać). Zrobiłem i wkleiłem maszt oraz część olinowania. Stwierdziłem, że potem będzie mi ciężko tam się dostać gdybym go zostawił na koniec. Schody pomiędzy pokładami trochę wymęczyłem (jakoś mi nie szło), ale mogą być.



Teraz czas na uzbrojenie. Hedgehoga pewnie trochę uproszczę. Popatrzcie na część 145m. Ma ~1,5mm długości i trzeba ją zwinąć w rurkę. Nawet po rozwarstwieniu papieru będzie ciężko. Może coś wymyślę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024