FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-01-20 01:36  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To nie są rzędy nitów, a otworów właśnie. Nawet u Piaskowskiego na rysunku jest opis, że to blacha perforowana.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-01-20 23:14  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
piotr d   

Blacha perforowana była pomysłem Piaskowskiego, wykluczoym z powodu wskazanego powyżej. Wszystkie otwory były zamknięte lekko wypukłym łbem. Zdjęcia sugerują nity, ale nie są na tyle wyraźne by wykluczyć śruby.

 
15-01-20 17:01  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Trzy dni na forum nie zaglądam a tu takie ciekawe rzeczy się pojawiają :)

piotr d:
W kilku innych modelach które mam obudowa ASDICu ma kształt okrągły zamiast owalnego/wrzecionowatego. Wiesz może czy to może inny rodzaj obudowy czy te modele zawierają błąd?
O tratwach Spannera muszę przyznać nawet do tej pory nie słyszałem. Znałem tylko tratwy Carleya i Dentona.
Dzięki za informacje i linki do poczytania :)

 
15-01-20 23:20  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
piotr d   

Kopuły okrągłe są błędem i nie mogłyby funkcjonować w praktyce.

Z perspektywy marynarki tratwy ośmioosobowe były wymienne i okręt pobierał takie jakie były lokalnie dostępne. Z perspektywy modelarskiej różnice były niewielkie. Tratwa Spannera:

https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205160955

Pływak z dwóch płatów tłoczonej blachy łączonej na obwodzie, narożniki zaokrąglone, krawędzie wyoblone. Na powierzchni czołowej cztery listewki tworzące kwadrat i służące do mocowania linek uchwytów i pętli pod ramiona. Na każdej stronie obwodu po trzy klamry do mocowania linek 'siedzeń'. Siedzenia tłoczone z paska blachy. Linki fabrycznie troczone w jednolity wzór słabym drutem czy nicią.

--

Post zmieniony (15-01-20 23:25)

 
24-02-20 21:10  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Górny poziom nadbudówki prawie skończony. Był znacznie trudniejszy od dolnego. Przy osłonach w większości przypadków rozwarstwiałem wewnętrzną warstwę, w niektórych zostawiałem dwie pełne warstwy kartonu (osłona platformy kompasów - obawiałem się, że po rozwarstwieniu będę miał problemy z pasowaniem). Po sklejeniu tego fragmentu modelu mam wrażenie, że z laserami coś nie gra - znowu szkielet był za mały względem oklejek. Po przyklejeniu kawałka tektury 0,2mm z przodu i z tyłu wszystko zaczęło pasować. Jedna z osłon była tez trochę za długa (chyba 63eL), ale przycięcie jej to oczywiście nie problem. Największym błędem są odwrócone kolory części 97a oraz b. Kształt tych części jest prosty, więc mogłem to bez problemu naprawić z zapasu koloru. poza tym namęczyłem się strasznie z podporami, poręczami i relingami, ale z efektu jestem zadowolony. Zrobiłem tez kilka drobnych uproszczeń, ale ich nawet nie widać :)



Jak widać na nadbudówce został mi do zrobienia jeszcze radar. Jeśli dobrze znalazłem to jest to typ 271. Spróbuję zrobić w nim wnętrze. Kilka zdjęć, schematów i zdjęcia plastikowego modelu, które znalazłem w internecie powinny wystarczyć żeby sklecić coś przypominającego rzeczywistość. Moje 2 główne źródła:
http://jproc.ca/sari/sarrad1.html
https://www.shapeways.com/product/H2R5JWQW5/radar-271-1-72

Połączę teraz części nadbudówki i kadłub w całość oraz uzupełnię je elementami znajdującymi się naokoło. Pewnie też zrobię wyposażenie dziobu.

 
25-02-20 08:20  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Sugerowałbym abyś widoczne brzegi elementów okrętu składających się z dwóch sklejonych ze sobą kawałków jak osłony pomostu, mostka itp. wyrównywał i maskował zalewając np. wikolem a następnie retuszował. To znacznie podniesie efekt wizualny modelu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
25-02-20 10:19  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się ,powiększenia są bardzo duże ,stąd może bardziej rzucają się w oczy drobniusie niedostatki ,ale dzięki temu można skorygować niektóre niedoskonałości jak nie teraz to w przyszłych działaniach,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-02-20 00:07  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękna robota! Przydałby się jakiś grosik w tle 😉
Szkoda, że niektóre z elementów nie zaprojektowano jako dwustronnie zadrukowanych. Gdyby przemnożyć grubość tych osłon przez 200 to by niezły pancerz wyszedł...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-04-20 15:54  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

jhradca : Ciekawy pomysł, jak będę pamiętał to spróbuję

Waldek K: zgadzam się, wprowadzenie druku dwustronnego byłoby w tym modelu bardzo przydatne. Coraz więcej wydawnictw to stosuje, może w następnych modelach i Neptunia się skusi :)

Tak jak zapowiedziałem ogarnąłem podstawy Inkscape'a, zaprojektowałem i skleiłem antenę radaru typu 271. Udostępniam projekt, bo to jednak trochę widoczna część a w żadnym modelu nie widziałem jej zaprojektowanej. Można ją ściągnąć z poniższego linka (plik svg, powinien pamiętać właściwą skalę):
http://www.pikowski.pomorze.pl/Downloads/radar271.svg
Natomiast instrukcją jest poniższe zdjęcie. Polecam zrobić dłuższą cześć Y i całość konstrukcji osadzić w otworze wywierconym w podstawie:


Przykleiłem do pokładu obydwie części nadbudówki i wszystkie elementy wokół nich. Musiałem trochę wyretuszować białe pole pod nadbudówkę na pokładzie, wyszło mi za duże. Instrukcja mówi o tym, że trzeba wykorzystać 6 sztuk szablonu S-39, ja zlokalizowałem miejsce na 4 i tylu użyłem. Poza tym montaż wymagał sporo delikatności i dobrego rozplanowania kolejności klejenia, ale innych zauważalnych problemów nie miałem.

Skleiłem też większość wyposażenia dziobu. Sporo okrągłych wywietrzników (skleiłem od razu wszystkie i wrzuciłem do pudełka, jest ich chyba z 9-10 rodzajów), polery, półkluzy, łamacz fal i winda kotwiczna. Windę kotwiczną kleiło mi się bardzo dobrze, mimo dużego skomplikowania (około 70 części z kartonu, drutu i blachy) prawie wszystkie części mają rozsądny rozmiar. Problem pojawił się jak zacząłem jej gotowe podzespoły sklejać w całość. Zespół części 174 wyszedł mi o około 0,7-1,0mm zbyt długi na obydwu stronach. Rozwiązałem to zwiększając rozstaw odpowiednich części. Całość jest przez to troszkę za szeroka, ale nie sądzę, żeby to było mocno widać. Zrobiłem też wszystkie części 102 (węże gaśnicze) i jednej w wycinance brakuje. Jest 8 a na modelu jest miejsce na 9 (2 na falochronie, 2 z tyłu nadbudówki, 2 przy świetlikach maszynowni, 3 na ściance pomiędzy pokładem górnym i głównym), na szczęście ten element można w miarę łatwo dorobić.



Teraz biorę się za komin i resztę śródokręcia.

Post zmieniony (11-04-20 18:05)

 
11-04-20 17:42  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coraz bardziej mi się podoba Twój model . Oglądam go właśnie w 2d , i widzę jak mała jest ta winda kotwicza , nieźle sobie z nią poradziłeś .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024