FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-01-19 09:09  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Jorzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 18

- 2

Daszek na sterówce prima sort, dobre rozwiązanie. No ta wręga na dziobie jest widoczna. Ja staram się te najbliższe dziobu zawsze deko więcej zeszlifować.
Podglądam z uwagą.

--
Pozdrawiam,Jorzik

Na morzu:
IJN YAMATO l IJN SHOKAKU l IJN KIJI l IJN MUTSUKI l IJN NISSHIN l IJN KITAKAMI I IJN TSUGARU I IJN HIBURI

W powietrzu:
G4M2 BETTY

Na lądzie:
Type 2 Ka-Mi l Type 95 Ha-Go l Type I Ho Ki l Type 4 Chi To l Type 4 Ka Tsu l Type 94 Te Ke l Type 97 Chi Ha l Type 97 Shinhoto Chi Ha I Type 5 Chi Ri I Type 1 Chi He I

Odpowiedz na tę wiadomość 

18-01-19 11:07  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,zawsze wzmacniam powierzchnię największego miziania szczególnie powierzchnie proste na śródokręciu,kiedyś takie rozwiązanie zastosował autor w Garlandzie,,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

07-03-19 15:05  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Witam.

Czasu na klejenie jak na lekarstwo, oprócz tego po tym co na forum pokazał kolega Łukasz klejący równocześnie 2 takie kaibokany, to zastanawiałem się czy jest sens pokazywać swoje „wypociny”, ale skoro założyłem relacje to trzeba kontynuować do galerii.

W międzyczasie skończyłem prace kadłubowe.
Poszycie denne zrobiłem wg „patentu” jaki „sprzedał” mi kolega Winek – którego, tu pozdrawiam, zastosowałem metodę jak to ja nazwałem - podposzycia zintegrowanego – stosowaną przez samolotowców, czyli oklejki poszycia podkleiłem od spodu wyprofilowaną kartką z wyretuszowanymi wystającymi fragmentami, które jednocześnie były oklejkami wręg.

To już jest 5 metoda oklejania kadłuba jaką przetestowałem;-)

A tak na dzień dzisiejszy prezentuje się mój Shimushu:

Muszę przyznać, że pomimo iż jest jeszcze nie skończony to bardzo podoba mi się sylwetka tego okrętu.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

10-03-19 21:10  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Teledzin   

Zdjęcia wyglądają jak rendery.
Piękna czysta robota...

--
Sklejam, bo lubię...

11-03-19 14:45  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 12

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Mnie również się podoba. Co ciekawe u mnie również zespół nadbudówki po sklejeniu stał się bananem i przy przyklejaniu musiałem się sporo nagłowić jak to docisnąć z całą tą zamontowaną już drobnicą.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

14-03-19 22:06  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Winek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 9

- 10

Najger - dziękuję za pozdrowienia.
Obserwuję Twoje zmagania i cieszę się, że mogłem się do czegoś przydać.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018