FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-01-19 09:09  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Daszek na sterówce prima sort, dobre rozwiązanie. No ta wręga na dziobie jest widoczna. Ja staram się te najbliższe dziobu zawsze deko więcej zeszlifować.
Podglądam z uwagą.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-01-19 11:07  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zawsze wzmacniam powierzchnię największego miziania szczególnie powierzchnie proste na śródokręciu,kiedyś takie rozwiązanie zastosował autor w Garlandzie,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-03-19 15:05  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam.

Czasu na klejenie jak na lekarstwo, oprócz tego po tym co na forum pokazał kolega Łukasz klejący równocześnie 2 takie kaibokany, to zastanawiałem się czy jest sens pokazywać swoje „wypociny”, ale skoro założyłem relacje to trzeba kontynuować do galerii.

W międzyczasie skończyłem prace kadłubowe.
Poszycie denne zrobiłem wg „patentu” jaki „sprzedał” mi kolega Winek – którego, tu pozdrawiam, zastosowałem metodę jak to ja nazwałem - podposzycia zintegrowanego – stosowaną przez samolotowców, czyli oklejki poszycia podkleiłem od spodu wyprofilowaną kartką z wyretuszowanymi wystającymi fragmentami, które jednocześnie były oklejkami wręg.



To już jest 5 metoda oklejania kadłuba jaką przetestowałem;-)

A tak na dzień dzisiejszy prezentuje się mój Shimushu:



Muszę przyznać, że pomimo iż jest jeszcze nie skończony to bardzo podoba mi się sylwetka tego okrętu.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-03-19 21:10  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Teledzin   

Zdjęcia wyglądają jak rendery.
Piękna czysta robota...

--
Sklejam, bo lubię...

 
11-03-19 14:45  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mnie również się podoba. Co ciekawe u mnie również zespół nadbudówki po sklejeniu stał się bananem i przy przyklejaniu musiałem się sporo nagłowić jak to docisnąć z całą tą zamontowaną już drobnicą.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
14-03-19 22:06  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Najger - dziękuję za pozdrowienia.
Obserwuję Twoje zmagania i cieszę się, że mogłem się do czegoś przydać.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-05-19 10:23  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

Prace nad budową Shimushu postępują bardzo powoli z braku czasu, a to co powstało od ostatniej aktualizacji przedstawiam poniżej.

Oto zestaw podzespołów / bloków okrętu:



Oraz wszystko złożone na sucho w całość:





Teraz jak patrzę na zdjęcia, to zauważyłem, że chyba koła ratunkowe są za grube, trzeba będzie je pocienić. Mają grubość 1 mm co w przeliczeniu z 200 daje 20 cm, a więc mniej więcej rzeczywistą grubość, ale w modelu jakoś tak grubo wyglądają.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-05-19 14:30  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jak już będziesz je poprawiał to przy okazji pozaokrąglaj kanty.
Model prezentuje się świetnie. To bezsprzecznie Twój najładniej zrobiony niszczyciel.

--
serwusik

 
01-06-19 22:24  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Suchar   

Ładnie Ci wychodzi ten okręt, jestem początkującym modelarzem i młodym bo mam 12 lat. Podoba mi się okręt sam w sobie jest skromny ale ładny i genialnie wykonany ;) Gratuluje postępów i życzę żeby efekt końcowy był super.
Pozdrawiam.

 
04-06-19 09:27  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Suchar - miło mi, że mój model Ci się podoba.
Model jest niewielki wymiarowo, ale wbrew pozorom, nie jest taki prosty, jest bardziej zdetalizowany, niż niektóre niszczyciele, które kleiłem, nie mniej jednak bardzo przyjemnie się go klei, chociaż są momenty, gdzie trzeba się nagimnastykować aby coś wykonać.

Tobie proponuje założyć relację z Twoich poczynań w tym pięknym hobby. Zaznacz tylko na początku tak jak tu napisałeś, że jesteś początkujący i ile masz lat, a prezentując swoje postępy przy budowie, na pewno będziesz mógł liczyć na porady i uwagi kolegów z forum - uwierz mi - bezcenne;-)

Tylko na początku wybierz jakieś prostsze modele do klejenia, może w skali 1:100, nie zabieraj się od razu za jakieś pancerniki itp, bo się zniechęcisz, a szkoda by było.
To hobby wymaga niestety cierpliwości, bardzo dużo cierpliwości;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024