FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 27Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
02-02-16 10:25  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ruszyły prace w przedniej części modelu.
Choć część ścianki czołowej zrobiłem już jakiś czas temu
to teraz przyszła kolej na jej dokończenie i małe modyfikacje.


Nie miałem jeszcze przyjemności przejrzeć ostatniego wydania tego modelu
i z tego co podejrzałem na forach to kolorystyka nie powala...
Może przy odpowiedniej impregnacji głębię koloru udałoby się wydobyć,
ale ja wolę "po swojemu" :)

Post zmieniony (08-10-18 10:54)

 
02-02-16 21:00  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam.
Tak przyglądam się Twojej budowie tego modelu i powiem szczerze jestem pod bardzo wielkim wrażeniem techniki malowania i jeżeli mogę mieć prośbę to opisz etap po etapie techniki jakie używałeś przy nanoszeniu tej zajerealistycznej imitacji desek.

Skąd moje pytanie, mam na tapecie w tej chwili model który tworzę tak jak Ty z białego kartonu i chciałbym pomalować model chociaż w połowie tak dobrze jak TY.

Proszę opisz etap po etapie jakich farb użyłeś i jak nanosiłeś poszczególne kolory że wyszły te smugi które świetnie oddają imitację drzewa. Wiem na początku opisałeś że użyłeś farb Renesans z domieszką Tamiyi że wyszły Ci takie "drewniane" wzorki. Może pokazałbyś jak te farby wyglądają i młotkową instrukcję jak malować takie imitacje drewna - PROSZĘ.

Post zmieniony (02-02-16 21:00)

 
03-02-16 09:54  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kolego Jarod, da się zrobić! :)
Zrobię dziś kilka fotek z poszczególnych etapów pracy (krok po kroku)
i wrzucę do relacji. Właśnie strugam ścianki wewnętrzne pomieszczeń i wbrew instrukcji planuję je "podeskować",
a nie robić jednolicie czerwone!
Wprawdzie część desek już mam,ale co tam- dorobię jeszcze kilka.
Przypomniałem sobie kiedy sam zastanawiałem się jak to robić by wyglądało to tak jak wygląda.
Długa to była droga,a przecież nie jest to takie trudne!
Jakiej marki są farby nie jest aż tak istotne, ważna jest ich konsystencja i kolor.
Ale o tem-potem.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
03-02-16 10:12  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mimo mojego podziwu wobec Twojego malowania, to jednak myślę, że jakość farb ma znaczenie... Malowałem zwykłymi akrylami jakimiś nołnejmami i nie byłem zadowolony z efektu. Zakupiłem farby Van Gogh i efekt był o niebo lepszy. A niby to był tylko zwykły żółty... Podobnie rzecz miała się z odcieniami brązu. Niemniej przyłączam się do prośby o instruktaż malowania, a dołączę jeszcze nieśmiało prośbę o sposób montażu poszycia zwłaszcza poniżej linii wodnej. Nie wiem jak było w starszym wydaniu, z którego kleisz, ale pewnie podobnie jak w nowym, które posiadam - poszycie dna jest z większych kawałków bez podziału na deski, co mi się nie podoba... Także gdybyś był uprzejmy... (a myślę, że będziesz ;) )

--
54323031

 
03-02-16 16:47  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kolego Petrov - ja nie miałem okazji trafić na kiepskie farby,więc założyłem,
że nie tu tkwi problem. Pewnikiem takie są co to nijak się nimi nie da malować- trza by poszukać :)
Jak dotąd używałem Tamiyi, Renesansu (a),Model-Mastera,Pactry,Valejo (czy jak to się tam pisze)Gunze (?)
i jeszcze jakichś czeskich do plastików,ale nie pamiętam nazwy. Malowało się różnie, raz lepiej raz gorzej.
Istotny jest brystol by za bardzo nie "pił",ale i nie był zbyt "gładki" (kreda odpada)
Co do poszycia w części pod linią wody to...hm...tu będzie problem.
W moim wydaniu jest takie samo rozwiązanie jak w nowym czyli kilka większych kawałków łączonych mniej więcej
w okolicy środka okrętu, jakoś tak na przemian.
To rozwiązanie nie przypadło mi do gustu,więc u mnie cały dół jest deskowany pojedynczo tak
jak to robią "fornirowcy" czy "listwiarze" z tą różnicą,że ja zapodaję karton (brystol sklejony w dwie warstwy)
W zależności czy przód czy tył łódencji moje "listewki" zwężają się lub nie ,
a łączenia wypadają różnie (byle z obu stron tak samo - ot i cała filozofia! :)
Ostatnio przeprowadziłem próbę z użyciem lakiero-bejcy Duluxa,
efekt niezły ale długo schnie i nie zawsze daje ładny mat...
Jak ktoś ma czas i nie chce się bawić w mieszanie kolorów to jest to optymalne rozwiązanie do dużej powierzchni,
ale retuszu tym specyfikiem sobie nie wyobrażam :/

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
03-02-16 21:45  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to krok po kroku: Podkład.

bierzemy białą farbę (tu akurat tamiya) i mieszamy z żółtą 10;1 albo jak kto woli. Ważne by było bardziej białe niż żółte :)
Można też użyć Żółci Neapolitańskiej Renesansu.

Smarujemy równo i liniowo (ważne!) Większe powierzchnie malowałem aerografem.
im gęstsza farba tym głębsze rowki powstaną w które potem wpłynie baza.
Nie jest to korzystne przy malowaniu większej powierzchni ale przy duperelach daje fajny efekt.
Teraz baza: i tu zaczynają się schody. Co kto lubi: bardziej czerwono czy brązowo-
kwestia gustu lub jeśli ktoś chce można zagłębić się w kolorystykę danego gatunku drewna.
Ja użyłem farby Agamy: Polish Ochra i dodałem Tamiyi Hull Red XF-9
Można użyć Sieny Naturalnej Renesansu i dodać ciut Umbry Palonej tej samej firmy-
efekt zupełnie inny :)
Śmigamy szerokim pędzlem, ważne by liniowo i szybko prowadzić pędzel. Im mniej dokładnie pokryjemy- tym lepiej :)
powstaje takie cuś-
Jeśli baza za mało "prześwituje" dodajemy bezbarwny mat (tu znów użyłem Tamiyi) tak pół na pół,a co?!
Teraz zabawa w cięcie na deseczki i układanie...





--

Post zmieniony (08-10-18 10:58)

 
03-02-16 22:12  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

U Kolumba Krzyśka właśnie użyłem Sienny i Umbry, można zobaczyć jaki efekt - rzeczywiście zupełnie inny kolor. Dzięki za poradnik i wiadomości dot. poszycia!

--
54323031

 
03-02-16 22:47  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No to czeka mnie masa roboty, najpierw nauki a potem masa roboty - toś mi Panie Lepic gwoździa zsadził.
Najgorsze jest to że będę malował na modelu , no nic spróbujemy

 
03-02-16 23:14  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie planowałem "wracać na rufę" przynajmniej na razie,ale co tam...
ścianka gotowa i przymierzona "na sucho"

Kolego Jarod- poproszę o relację z budowy Twojego modelu.
Petrov- cieszy mnie,że pomogłem. Mój aparat płata mi figle i ta sama część czasem jest zbyt czerwona,a czasem za żółta.
To pewnie też wina oświetlenia. Jak się uda porobię kilka fotek przy dziennym świetle.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-10-18 11:06)

 
03-02-16 23:15  Odp: [R] HMS Revenge-SHIPYARD waloryzowany kartonem :)
Kriswalo   

Witam!
Z niecierpliwością czekam na dalszą relację z budowy jak również na PORADNIK BUDOWY ŻAGLOWCÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH.
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 27Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024