FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
09-04-20 14:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wydaje mi się, że właśnie Ty podsuwasz innym niezły patent na wykonanie takiej drabinki:-)
Wygląda bardzo fajnie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-04-20 14:42  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drabinki ok.
Myślę, że Twój pomysł na ich wykonanie podchwycà inni. Aby inna metoda przyćmiła Twojà , musiałaby być naprawdę spektakularna, zrywajàca berety z głów... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-04-20 11:30  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kolejna drobna aktualizacja, mianowicie udało mi się skończyć rufowy podnośnik (windę?) szalup. Było tam strasznie dużo plątania lin, linek, bloczków itp. Drabinki na razie nie przycięte na wymiar, czekają aż powieszę szalupy a zrobię to dopiero po wykonaniu relingów. Jeden zonk który mi się przydażył to że wieczorem gdy kończyłem pracę nad modelem, wszystkie nitki były pięknie naciągnięte i proste. Przez noc coś tam niestety popracowało i co niektóre nitki wiszą luźniej co troszkę psuje efekt końcowy, chociaż tragedii chyba nie ma.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
25-04-20 15:44  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dalej i z coraz większym przekonaniem twierdzę, że okręt jest ładny a napewno bardzo oryginalny. Dodatkowo bardzo dobre czyste i precyzyjne wykonanie sprawia, że oglądanie tej relacji to po prostu przyjemność i inspiracja.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-05-20 16:19  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam ponownie z małą aktualizacją. Tym razem doszły fajki, dwa maszty dwóch ramion (chyba dźwigowych), relingi na pokładzie głównym, winda do wciągania ładunków spod pokładu, jakaś relingo-podobna konstrukcja na dziobie (to chyba jest stelaż pod osłonę przeciwsłoneczną). Miałem dwa wypadki z farbą przy malowaniu relingów, niestety ślady pozostały ale na szczęście nie są aż takie tragiczne :)



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
07-05-20 14:30  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak naprawdę określeniem "brzydal" oznaczam wszystko, co mi się podoba, a co w kanonie ogólnie pojętego piękna się nie mieści:-)
Tak więc jestem podobnego zdania co Jhradca:-)
Każda aktualizacja, nawet drobna, jest ucztą dla oczu. Ileż tu jest naciągów, drutów, nici.... brrr:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-05-20 23:33  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Już dawno, żaden model okrętu tak mi się nie podobał jak Sachsen. Ostatnio Kursk Arta odebrał mi mowę artyzmem wykonania ale sam okręt nie. Bałtyk Batonusa ciekawy w kształcie, pięknie i szczegółowo wykonany ale szarosmutny. A tu kolorystyka i nie spotykane kształty walą po oczach . El Comandante ! Super wybór ! Ogladnąć go na żywo byłoby przyjemnością więc daj info w tym wątku jak będziesz jechał z nim na jakiś konkurs (Przeciszów ?). Kiedy galeria i co zrobisz następną razą ?

--

Post zmieniony (07-05-20 23:36)

 
08-05-20 11:16  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Te kominy, żurawiki, (a właściwie żurawie) na rufie, działa, fajki – mnóstwo smaczków, które w całością dają wspaniały efekt. Świetnie to wszystko wygląda, zwłaszcza, że wykonanie prima sorcik.

I trochę z innej beczki – jakiś czas temu pojawiła się taka książka: https://www.gildia.pl/literatura/392414-wojskowosc-morska-okresu-pary-i-zelaza-1860-1905 - bardzo ciekawe zestawienie i piękne zdjęcia okrętów epoki pary (w wolnych chwilach czytam ją sobie i osobom zainteresowanym okrętownictwem tej epoki serdecznie polecam). Ileż tu jest ciekawych potencjalnych tematów modelarskich!

Dobrze, że pojawia się coraz więcej modeli z tego okresu i osób, które je wykonują. To wspaniałe i efektowne tematy, co najlepiej pokazuje ta właśnie relacja.

 
08-05-20 12:51  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję bardzo za miłe słowa! To naprawdę motywuje do pracy. Do galerii jeszcze troszkę czasu, pozostały do zrobienia ramiona dźwigów bocznych wraz z olinowaniem i bloczkami, mocowanie kotwic na dziobie, łańcuszek zabezpieczający płetwę steru do kadłuba, kilka żurawików na rufie, powieszenie szalup i niestety poprawka: śruby mają skręt w złą stronę. Po tym wszystkim galeria :)

W przerwie przed następnym modelem spróbuję skończyć któryś z rozpoczętych już projektów (Ju-52 albo Fw 190) a z żelastwa parowego, następne w kolejce są SMS Emden i SMS Scharnhorst. Planuję być w Przeciszowie, zakładając że się odbędzie, za co trzymam kciuki.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-05-20 14:02  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O tak, ta jednostka to taki urokliwy brzydal. Niemniej, sam model wychodzi piękny, a dodatkowo jest bardzo równo i czysto sklejony. Czekam na kolejne aktualki.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024