FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
03-02-20 11:12  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się bardzo i model z tej epoki,oczywiście wykonanie miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-02-20 14:09  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kolejna drobna aktualizacja, tym razem przymiarka dział. Dziwnie wyglądają na zdjęciu ale w rzeczywistości nie wyglądają jak oblepione plasteliną ani błyszczące. Znalazłem kilka drobnych błędów które spowodowały że podstawy dział nie chciały się zmieścić w wieżyczce. Po małych przeróbkach i retuszu, udało mi się je wcisnąć na miejsce.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-02-20 10:31  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo efektowne dziwadło zaczyna powstawać. I choć jeszcze "trochę" pracy jest, to już zapowiada się model, który wyrwie z paru elementów garderoby, może nawet naraz:).
Na zdjęciach w ogóle nie widać, aby coś szło ciężko. Relingi wyglądają super (a ich kształty są tu naprawdę pojechane), fajki ok, działa eleganckie.
Ładnie idzie.

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
20-02-20 15:43  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Powoli do przodu. Działa dziobowe gotowe, dźwig/szyna (?) do ładowania dział na miejscu. Ustawiłem wózki dział na środku podestów ale niestety jest to błąd. Dopiero jakiś czas po przyklejeniu, zauważyłem na planach że miały być usytuowane bliżej przodu, nie w połowie. Raczej to nie wpłynie na efekt końcowy no ale osobiście trochę jestem rozczarowany swoim pośpiechem :/



Teraz próbuję ratować kominy które to skleiłem nie do końca poprawnie, jeżeli wszystko się uda to następna aktualizacja będzie wkrótce, z kominami na miejscu. Jeżeli nie to trzeba będzie pokombinować z zapasem koloru albo poświęcić drugą wycinankę.

Post zmieniony (21-02-20 09:55)

 
21-02-20 09:52  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękne detale!
Ale przyjemność z oglądania psuje coraz bardziej wkurzający hosting, z którego korzystasz ( postimage?). Obrzydliwe reklamy środków na pasożyty , a dzisiaj przeskoczyli samych siebie - po zamknięciu zdjęcia uruchamia się lawina reklam i trzeba wszystko pozamykać, choć reklamy wcześniej wywalają już z konradusa...
Na moim domowym komputerze program antywirusowy włącza alarm jak wchodzę na ten hosting...
Miłego dnia! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-02-20 10:02  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Mariuszu, dziękuję za dobre słowo.

W czasie gdy pisałeś swojego posta zmieniałem linki do zdjęć. Zdjęcia w ostatnim wpisie są teraz podlinkowane do galerii sąsiedniego forum. PostImg do niedawna był sensowną opcją ale widzę że idą drogą ImgBucketa czy jak mu tam było. Chyba wykupię jakiś własny tani hosting bo mam dość przenoszenia zdjęć.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
21-02-20 14:41  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mój drogi!
Ja wykupiłem abonament w fotosiku za 50 PLN na rok i mam spokój. Nie , abym coś reklamował... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-03-20 12:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kolejna mała akutalizacja, udało mi się przymocować kominy z naciągami. Trochę się obawiałem tej plątaniny, pracy z nitką 0,04 i (słusznie) uszkodzenia czegoś w trakcie. Uszkodziłem reling na dziobie i złamałem słupek na nadbudówce więc tragedii nie ma :) Jednej rzeczy której nie zrobiłem przed przyklejeniem kominów, to że nie sprawdziłem czy nie trzeba podszlifować podstaw żeby je wypoziomować. Nie są więc idealnie ustawione ale w tłumie jakoś ujdzie.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
21-03-20 13:12  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Cementownia stoi i to się liczy!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
22-03-20 13:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z wielką przyjemnością oglądam relacje tak świetnie wykonywanych modeli.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024