FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
09-05-20 00:11  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

SMS Emden ? Braciszek Dresdena ? Jeśli to ten, to siądę w pierwszym rzędzie bo w dalekich planach chciałbym go zrobić więc liczę na dużo opisu i zdjęć. Rozwinięciem tej linii był mój ulubiony okręt z WoWs czyli SMS Kolberg. A na razie każde zdjęcie Sachsena cieszy oko, więc oczekiwanie na galerię się nie dłuży. Do Przeciszowa mam 50 km więc jak tylko covid i rząd pozwoli chętnie popodziwiam na żywo.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-05-20 12:16  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Doszły ramiona dźwigów burtowych, dokleiłem ostatnie fajki na śródokręciu i pierwsze dwie kotwice. Z przodu dojdą jeszcze dwie, większe kotwice, flaga i na dziobie będzie koniec.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-05-20 12:26  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Podziwiam czystość i dokładność wykonania. Ale czy kominy mają się tak rozjeżdżać ku górze?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-05-20 12:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Z tej perspektywy jest to troszkę przekłamane, przy następnej aktualizacji zrobię zdjęcie z przodu żeby lepiej było widać jak to wygląda. Przedni, prawy komin ma mały odchył. Niestety zauwazyłem to dopiero po zrobieniu naciągów i zdecydowałem się już tego nie poprawiać.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-05-20 13:11  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tak, piękne, eleganckie wykonanie, super się to ogląda.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
13-05-20 15:46  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super ! Czy na pewno tak jest z mocowaniem łańcuchów kotwicznych ? Wg mnie klapa kluzy winna być uniesiona, łańcuch wchodzi w kluzę i "leci" do komory łańcuchowej.

 
13-05-20 16:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wg planów na klapie śluzy jest owalny otwór na łańcuch. Niestety w modelu to nie było uwzględnione a plany dostałem już po naklejeniu klap. Bawiłem się nożykiem przy tej klapie ale jak na złość, jest przyklejona na amen. Niestety więc jest to kolejna rzecz której już nie naprawię :/

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-05-20 13:15  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam ponownie. Tym razem zacznę od podziękowań: koledze Andreasowi za motywację, Ryszardowi za dorzucenie do ognia tej motywacji a Jańciowi za fenomenalne skalpele którymi udało mi się odciąć klapy kluz. Nie chciało mi się tego poprawiać ale Wasz komentarze mnie zmotywowały. Próbowałem różnych sztuczek, narobiłem troszkę uszkodzeń i prawie się poddałem. Wtedy przypomniały mi się skalpele które dostałem od Jańcia a których to rzadko używam - oszczędzam je na ciężkie czasy :) Klapy odciąłem i dodałem wypustki które tam wg planów były. Mam nadzieję że teraz to lepiej wygląda.



Co do symetrii kominów. Na pierwszym zdjęciu wyglądają na rozchylone na drugim już mniej, chociaż wciąż jest chyba jakiś odchył. Tak czy inaczej, wydaje mi się że jest lekkie przekłamanie na zdjęciach ale w realu nie za bardzo widać rozchył, myślę że w tłumie ujdzie.



Dziękuję wszystkim za czytanie i komentowanie. Wasze uwagi i wskazówki w komentarzach dają mi dużo motywacji, dla mnie najlepszy powód do prowadzenia relacji.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-05-20 13:42  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Łańcuchy trzymające kotwice dodały jeszcze bardziej kolorytu "temu modelu":-)
Czasem się nie chce, ale wtedy wkraczają koledzy, wjeżdżają na ambicję i nie ma przebacz:-) Ale za to satysfakcja gwarantowana:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-05-20 16:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super ! "Żelazka" i łańcuchy robią wrażenie !
Truby też bym lekko wyprostował :-)
Powodzenia życzę !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024