Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
           

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
29-12-17 19:24  [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie po dłuższym czasie. Jakieś 11 miesięcy temu stworzyłem sobie trzeci już projekt, którego gotowy model powstał w październiku i od dwóch miesięcy waloryzowany jest białą cieczą :-)Podczas tych dwóch miesięcy postanowiłem kleić coś co przynosi efekty i nie wymaga dużego nakładu czasu. W efekcie każdego dnia wyrywkowo coś powstaje. A tu 15 min w ciągu dnia, a tu ze dwie godzinki jak dzieciary gniją w łóżku. Wybór padł na kilka modeli, by stworzyć sobie fajną kolekcję. Decyzja zapadła głównie ze względu na piękną grafikę wydanych modeli.

Relacja ta będzie prowadzona nietypowo: parę zdjęć prosto z warsztatu migawkowo z ważniejszych momentów plus galeryjka gotowego modelu, gdyż zwyczajnie brak czasu na coś więcej.Uznałem, że zacznę od najbardziej monotonnej roboty. Na pierwszy ogień poszły torpedy. Te wydane w modelu (kolor) mnie nie satysfakcjonowały. Postanowiłem je pomalować. Skleiłem wszystkie naraz do obranych modeli jak Bóg przykazał, zalałem SG, wyszlifowałem i pomalowałem i naniosłem mojego pierwszego w życiu washa. Efekty "parówek" poniżej:

Warsztat:Efekt końcowy:

Pierwszy na matę poszedł Biber, najmniejszy z kolekcji - całe 25 cm modelu. Był dosyć trudny w budowie ze względu na skomplikowany kadłub. Poszczególne segmenty poszycia "dzwonki" kleiłem na styk a następnie dorabiałem paski łączeniowe. Ster głębokości i kierunku zrobiłem ruchomy na miniaturowych zawiasach. Dorobiłem parę szczegółów, których nie przewidziała wycinanka np. cięgno steru kierunku. Spasowany idealnie, mogę zaryzykować stwierdzenie, że praktycznie nie wymaga pasowania.

Warsztat:Efekt końcowy:Kolejny to Seehund - największy 36 centymetrowy uboocik. Obecnie powstało 3/4 kadłuba. Jego budowa wbrew pozorom wcale nie jest łatwiejsza. Pierwszy raz zdarzyło mi się kleić kadłub o tak odmiennym kształcie wręg na tak małej ilości pasków poszycia. Trzeba mieć nieźle gibkie paluchy na to ustrojstwo. Model podobnie jak poprzedni idealnie spasowany. Nie polecam jednak sposobu łączenia poszycia "od środka" to znaczy od znacznika podziału symetrii paska, bo możecie nieźle popłynąć. Ukazuje to jedno z poniższych zdjęć ujmujące kadłub od góry. Dobrze, że model pasuje, nawiązywałem się zatem z łączeniem pasków od dołu (na składaniu każdego dzwonka). Grafika chwyta za serce, przynajmniej mnie ;-)

Warsztat:Efekt obecny:

Jeszcze pogląd na wszystko to co do tej pory powstało. W galerii końcowej pokażę ubooty wraz z zamontowanymi torpedami, by ukazać efekt "wow" ;-) Na koniec chciałem dodać, że modele wykonywane są w 95% bez retuszu.Do zobaczenia niebawem.
Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (21-01-19 00:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-12-17 07:55  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogen nie żałowałem materiału 😊 A co do torped to malowałem aerografem farbą Humbrol, numerka nie pamietam, bo pusta puszka poleciała do kosza. W każdym razie któraś "złota". Następnie polerka filcem i bezbarwny pół mat na wszystko.

Mam nadzieję, że pójdę za ciosem i powstanie wszystko - jestem pozytywnie nastawiony.

Jaro ty żyjesz?! Wszelki duch! Mały narazie zdrowy, chłop jak dąb. Puki co pozwala ojcu się trochę poznęcać nad kartonem. Dobrze, że współpracuje, czuje brzemię przejęcia pałeczki 😊
Wszystkiego dobrego również Tobie i wszystkim obecnym na forum.

Dosiego!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-01-18 14:37  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukaszu z początku o dziwo jest dużo czasu na klejenie jak dziecko tylko je i śpi co 3h. Z modelowaniem da się wyrobić. Zabawa zaczyna się po drugim miesiącu ;-)

Wcześniej padło pytanie o farbę, którą malowałem torpedy, to Humbrol 94.

Co do owego modelowania coś tam naskrobałem, tym razem w większości z dzieciakami na kolanach w wersji mono bądź stereo... Seehundowi pojawił się ogón. Było troszkę gimnastyki by dostać żądane przejścia kształtów. nie obyło się bez szlifowania wręg, ponieważ dorabiam paski łączeniowe obwód poszycia w środku automatycznie się zmniejsza. Znaczniki symetrii poszycia to dalej fikcja, dla potomnych nie sugerować się nimi wcale. Swoją drogą niezły mastodont powstaje.

A tak to wygląda:

Ostatnio słowo "myśleć" jest na topie więc aby nie mieć żadnych kwiatków przy montażu steru i nigdzie nie wyszła nieoczekiwana szczelina wymyśliłem następujący front robót w etapach 1 - 4:Mam jeszcze pytanie do bardziej obytych w dziedzinie laserów bądź obrabiarek CNC? Otóż wymarzyło mi się aby niniejsze podstawki do modeli (na zdjęciu brak jeszcze podstawki do molcha, hechta i negera) :Wyciąć w przezroczystej pleksi o grubości 4 - 5 mm. Jest to wykonalne wspominanymi technikami, znacie kogokolwiek kto by się tego podjął?

Na koniec przestawię parę fotek warsztatowych, tym razem z życia wziętych...Po caponowanych powierzchniach łatwo wyciera się akwarele, których używam do retuszu, toteż często w tych działaniach uczestniczy córka.
Po np. wycięciu łopat śruby dowiedziałem się, że "tata klejjjjj" po czym dostałem do ręki SG :-] Mam nadzieję, że któryś z podlotków załapie bakcyla na przyszłość.

Tak mniej więcej wygląda w skrócie moje pole bitwy, pozdro
szebi

--

Post zmieniony (02-01-18 14:47)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-01-18 09:47  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Boguś pierwszy raz oglądam czyjś monitor ze swoimi zdjęciami w swoim monitorze :D. Nowy pogląd na czasoprzestrzeń!

Dzięki za miłe słowa wobec projektu, jak na 10 tygodni waloryzacji to uzyskał słuszny przyrost masy z 0,0031 do 0,0055 tony wyporności :)

Co do relacji Seehund obecnie jest na 3 etapie robót steru, który to przedstawiłem wcześniej. Dorabiam otwory zalewowe, poniewasz projekt i ich nie przewidział. A Sendai no coż przykro i wstyd patrzeć jak leży bodajże szósty już rok na półce i w świadomości mojej głowy hamując tym samym inne większe projekty...

Pozdro
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-01-18 21:00  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No... coś tam przybyło od ostatniego razu. Ukończyłem część ogonową. Seehund jest drugim modelem z tej serii, który kleję - gdyby każdy model był tak zaprojektowany (chodzi o spasowanie elementów i to wcale nie prostych do sklejenia, bo z różnymi dziwacznymi przejściami) to byłbym spokojny o przyszłość modelarstwa. Tymczasem mimo doby komputerów dalej trzeba wybierać z całego "śmietnika" wydanych modeli tych parę perełek wartych klejenia, zresztą to na osobny temat.

Uchowało się trochę zdjęć warsztatowych:
Ster kierunku świeżo po sklejeniu. Dodam tutaj, że każdą krawędź kleję na styk, czy to skrzydło steru, czy też natarcia steru głębokości po uprzednio sfazowanych krawędziach. Do fazowania używam dremela, prosty fajny i szybki sposób.Ster został umieszczony na swoim miejscu - śruba obraca się bez żadnych zgrzytów.No i ukończony ogon. Dodałem otwory zalewowe, które zostały pominięte w wycinance:Powstały także prowadnice do torped, także sfazowane i przyklejone na styk na BCG jak cała reszta modelu.Ster kierunku i głębokości w pełni ruchome:Całość jak na razie ma się następująco:Został już tylko kiosk. Strasznie przyjemnie klei się te modele, mimo że czasu u mnie jak na lekarstwo i postęp mizerny.

Ponawiam jeszcze pytanie co do podstawek w/w modeli, ktoś coś...?

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-01-18 22:33  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art dzięki za budującą opinię! Myślałem nad takim rozwiązaniem, musiałbym jednak wcześniej wzmocnić kadłuby, a i do ręki już modelu nie dźwigniesz. Pleksi byłoby czymś kompromisowym, nie przytłaczałoby jak zwykła podstawka a jednocześnie nie uziemiłoby modelu na stałe w gablocie.

Piter, to mam już punkt zaczepienia, jeśli nie znajdę w mojej miastowej wiosce wiarygodnego wykonawcy, uśmiechnę się do Twego ziomka.

Paweł mam nadzieję skończyć te modele w pierwszym kwartale roku, a do Jaworzna nie jest daleko ode mnie, a rodzinką - toż to będzie ekspedycja i niesamowita odwaga wziąć takie łobuzy na konkurs ;) Trza by modele ubezpieczyć.... :-D

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-09-18 21:42  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie. Zaglądnąłem i ja w stare relacje, brak w nich odpowiedniego hostingu zdjęć, w tej również. Muszę znaleźć trochę czasu aby zreanimować tą obecną. Namówiono mnie bym pokazał to co znów poszło do przodu w tym temacie. Po czterech posiedzeniach dokończyłem Seehunda i rozpocząłem Molcha. W zasadzie został mi do wykonania już (albo aż) kiosk. Mimo braku czasu chciałem pokazać wam, że do końca nie powiedziałem ostatniego słowa. Za jakość zdjęć też przepraszam-warunki polowe.

Tak więc skończony Seehund. Pasował pięknie. Retusz tylko tam gdzie widać krawędzie. Części wycinałem bez czarnych konturów. Wykonałem ruchomy ster oraz śrubę.


A tutaj rzeczony Molch. Mimo budowy konstrukcji wg mnie najbardziej wymagający. Głowica dziobu dała mi trochę w kość. Retusz również tylko na widocznych krawędziach (np. ster głębokości). Wykonałem również ruchome stery i śrubę. Do zakończenia prac nad tym modelem został do wykonania wcześniej rzeczony kiosk.Na koniec chciałem pokazać ile do tej pory powstało rekompensując tymczasowo brak zdjęć w powyższych postach.Do rychłego zobaczenia!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-11-18 00:01  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie.

Molch gotów:

Kolejny podwodniak to Neger. Model do pobrania za darmo ze strony Renova Model. Spasowanie w porządku. Jako że wszystkie poprzednie modele mają ruchome stery oraz śruby to i tu nie jest inaczej. Trochę zagwozdki miałem jak to wykonać, ale ostatecznie się udało. Szpachlowane na SG, szlifowanie, malowane Revell 94 + wash Valejo Pure Black.

Warsztat:Stan obecny:

Do następnego.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-18 14:34  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam prośbę do posiadających model Negera w wersji pdf. Czy mógłbym prosić o podesłanie pliku na maila? Skaszaniłem dziób, nadaje się tylko pod malowanie ( chciałbym tego uniknąć), a pliku na komputerze już niestety nie posiadam. Stronka Renovy już nie istnieje niestety. Czekam na pomoc ! ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-18 15:35  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czekam zatem z niecierpliwością, może jeszcze dziś w takim razie pójdzie do druku :-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-18 18:03  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki wam, jesteście wielcy :-) Niestety drukarka odmówiła mi posłuszeństwa, więc na dziś wieczór albo Hecht, albo... stary IJN :-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-11-18 22:46  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejna parówka gotowa. Ostatnio w modzie jest pokazywać swój warsztat, dlatego nim pokażę końcowe zdjęcia podzielę się z wami wykonaniem kopułki a'la szebi. Oto mój sposób:

1. Wycinam lekko pod kątem skalpelem zęby sferycznego elementu (piasta śmigła, tudzież głowica torpedy).2. Wyoblam kulką na gumce (w tym przypadku popsuta bransoletka, wszelakiego rodzaju główki pędzli, narzędzi dentystycznych, kulek od łożysk):3. Zaczynam kleić na styk ząb po zębie na kleju BCG w 1/3 odparowanym do odpowiedniej gęstości. Nie używam na tym etapie cyjanoakrylu, gdyż niepotrzebnie zgrubia warstwę papieru, która jest niepożądana przy końcowym nadawaniu sferycznego kształtu. Gdyby zalać od środka SG przed tą czynnością istnieje ryzyko popękania elementu na łączeniach, a wtedy element jest już wtórnie obrabiany i w moim odczuciu lipa z zachowania standardowego druku - element będzie nadawał się jedynie pod malowanie.4. Wyschniętą kopułkę "przetaczam" ostatni raz odpowiednią średnicą kulki i zalewam cyjanoakrylem. Następnie poddaję element szlifowaniu papierem ściernym o gradacji od 400 do 700. Czynność powtarzam dwu lub trzykrotnie aż do uzyskania idealnej gładkiej powłoki. Następnie całość impregnuję lakierem do włosów. Nadmienię tutaj, że do elementu nie użyłem grama retuszu i nadal widać strukturę drukowanego elementu. Na ostatnim zdjęciu pokażę dla porównania pierwsze gotowe głowice torped, niestety były one drukowane na druku cyfrowym. Stało się coś czego nie przewidziałem. Cyjanoakryl zważył mi druk i element po wyszlifowaniu nadaje się jedynie pod malowanie. Jeśli kogoś z was najdzie ochota na Negera to mogę odstąpić te dwie głowice. Są gotowe wyszlifowane i przygotowane pod malowanie.5. Całość modelu po uprzednim zalakierowaniu lakierem do włosów pryskam akrylowym półmatem z firmy Renesans.7. Efekt finalny. Lakier jeszcze do połowy odparowany, za parę dni model jeszcze trochę zmatowieje. Kopułka wytłoczona nad palnikiem gazowym na kulce z łożyska. Użyłem do tej czynności twardej tłoczonej folii (opakowania) po żarówce. Widoczne krawędzie potraktowałem Vallejo Pure Black z lekką domieszką White.Kolejny będzie prawdopodobnie Kaiten. Jedyny japoński podwodniak w gromadce; będzie też największym modelem w całej szóstce. Uznałem jednak za namową znajomego, że Niemcy i Japonia były państwami osi więc chyba nie zrobię wielkiego przestępstwa ustawiając Kaitena pomiędzy pozostałą niemiecką piątkę.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-11-18 22:55  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękować, dziękować. Cieszyć się, ze się podoba :-)

Tymczasem Kaiten. Trochę warsztatu, trochę efektu na dziś. Przebarwienia w kartonie są efektem nierównomiernego wchłaniania podkładu gruntującego. Zniknie pod lakierem.

Następnym razem kiosk i właz denny.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-12-18 21:47  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Ryszard, fajnie że cieszy oko!

Tak jak mówiłem dziś właz denny i kiosk.
Kiosku nie retuszowałem, gdyż Paweł O. namówił mnie na kamo tejże łodzi i to będzie temat następnego odcinka relacji.
Też się zdziwiłem, że takowe istniało. Jak myślicie, jak owe kamo będzie wyglądać ? :->

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-12-18 19:48  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mucha wytypował w dziesiątkę.
Malowanie biało-czarne jednostek treningowych. Faktycznie powinno być z całym kioskiem w białym kolorze i czarną cyfrą mówiącą o numerze łodzi treningowej. Ja zostawiłem kiosk z boku czarny z charakterystycznym znakiem tych jednostek. Przemalowany na szybko dla potrzeb misji ;-)

Washował, rdzawił będę, gdy zakończę model. Poniżej parę etapów maskowania i malowania. Uznałem, że krzyczący biały będzie niedobrze wyglądał, więc zrobiłem coś na wzór kości słoniowej.

Następnym razem ogonek.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-12-18 00:16  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeczony ogón. Dodałem tu i ówdzie trochę detalu typu nity czy dodatkowe blachy na sterach. Również stery ruchome jak w poprzednich parówach. Zostało posklejać do kupy, dodać cięgna sterowe i nanieść washa.

W kolejnym odcinku pokażę gotowego Kaitena.
Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (14-12-18 10:27)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-12-18 20:11  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pawle znalazłem takie oto zdjęcie:Uznałem, że znacznie polepszy wygląd modelu.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-12-18 22:04  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kaiten gotów. Dodałem cięgna sterowe posklejałem do kupy - jakoś wygląda. Dokonałem lekkiego brudzingu i washa. W rzeczywistości jest bardziej wyrazisty, na zdjęciach mocno przekłamany światłem. Dla porównania dałem na początku dwie fotki na białym tle. Całość prysnąłem półmatem. Model bardzo przyjemny w budowie godny polecenia.

Tak się zastanawiam, że chyba Kaiten będzie w osobnej gablocie, wydaje mi się, że nie pasuje do reszty. Co wy na ten temat sądzicie?Jako, że niebawem święta postanowiłem z żoną stworzyć coś tematycznego w starym nieużywanym akwarium. Wyszło nam coś takiego, przy okazji chciałem wszystkim życzyć wesołych świąt :)Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-12-18 14:29  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Teraz zajmę się Hechtem. Dalej kombinuję co z tym Kaitenem i osobną gablotką. A ten włoch jest gdzieś opracowany?

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-18 10:47  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie macie litości, wygląda na to, że skleję jeszcze jedną rurkę...

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-18 22:49  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszard to tego brytola też ktoś opracował? Maiale już ściągnięty 🙂

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-01-19 23:29  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rak71 podpalił, Ziga nakierował; miał być Hecht... Jest za to Siluro Lenta Corsa (SLC) zwany potocznie przez włochów "Maiale" czyli "Świnia". Model po wydruku nie odbiega grafiką od GPM'owskich u-bootów. Parę zdjęć z tego co powstało, kadłub i nitowanie na pierwszy ogień:

Następnym razem będzie więcej drobnicy.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-01-19 00:35  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć. Do SLC doszło trochę nitów, drutów, pokręteł oraz przedziwnych podzespołów, których klejenie sprawia niesamowitą frajdę, ale również sprawdzian na gimnastykę palców. W całości komponuje się oryginalnie. Model jako model ściągnięty z sieci pasuje super. W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem opracowania graficznego. Pulpit sterowniczy na razie położony na sucho, bo jest przeszklony. Przykleję go na stałe po polakierowaniu modelu. Elementy malowane oraz większe krawędzie traktuję cieniami TAMIYA WEATHERING MASTER. Oceńcie sami tego włoskiego dziwaka.
W kolejnym odcinku będzie mini galeria, została śruba ze sterem oraz osłona pierwszego operatora.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-01-19 15:14  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to ładnie, czyli brytol jednak jest. Czyli będę sie starał powiększyć tą relację o jeszcze jeden okręt, z tym że w skali 1:25... 🙂 Dzięki za budujące opinie, czasu jak na lekarstwo, motywacja jednak jest!
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-01-19 16:04  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

yogi używam 5 zestawów Tamiya, a konkretnie przy tym modelu odcieni grey, green, oil stain, mud.Tak jak w reszcie modeli, wykonałem ruchomą śrubę oraz ster, doszło kolejne 230 nitów (na całym modelu blisko 600). Obręcz była jedną z niewielu części w modelu, która nie pasowała i trzeba było dociąć do prawidłowego obwodu. Jak do tej pory najbardziej filigranowa konstrukcja steru jaką robiłem.No i produkt finalny. Doszła prądnica z przodu torpedy oraz osłona pierwszego operatora. Spasowanie bez zarzutu, specjalnie zostawiłem ją sobie na deser gdyż stosunkowo niewiele części daje dużą zmianę w modelu. Model ogólnie bardzo spasowany, godny polecenia. Do tego można sobie ściągnąć za darmo. Mnie nadal fascynuje sama konstrukcja, swoją drogą trzeba było mieć jaja żeby na to coś wsiąść. Koniec ględzenia, zapraszam do oglądania.

Kolejny Hecht.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-19 23:27  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cieszę się, że SLC się spodobał, pocieszny pokrak to fakt.

Wreszcie zabrałem się za Hechta i przedstawię to co powstało przez weekend. Retusz użyty tylko na nitach oraz uskoku przed nimi plus trochę cieniowania wcześniej przestawionymi cieniami Tamiyi. Każdą krawędź starałem się wycinać po wewnętr znej stronie linii obrysu części, co tak samo jak w przypadku Molcha (głowica) było problematycznym zadaniem. Operację tą wykonywałem nożyczkami "z ręki" plus lekki szlif papierem ściernym. Całość sklejona na BCG. Śruba oczywiście ruchoma, pomalowana Humbrol 94 plus mały wash na thinnerze z Valeho. Jak do tej pory chyba najprostsza konstrukcja spośród reszty podwodniaków. Grafika również pieści oczy, to chyba był główny powód dla którego powstała ta relacja.

Następnym razem prowadnik torpedy i stery z ogonem.
Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (05-02-19 23:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-19 22:52  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hecht odcinek drugi.
Doszła prowadnica torpedy oraz stery głębokości i kierunku. Tradycyjnie ruchome. Model składa się praktycznie sam, pomagam tylko fazując krawędzie papieru, by jak najmniej było widać krawędzi styku. Wałki, na których obracają się stery również z papieru - te przewidziane przez wycinankę. W zasadzie nie ma co więcej pisać, wszystko pasuje i oby tak dalej.


W kolejnym odcinku uchwyty, mechanizm zwalniający głowicę oraz kiosk. Będzie także mały bonus zagadka a zarazem ostatni model będący zapowiedzią końca tej wielo modelowej relacji.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-02-19 11:22  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nishimury mam obie wersje, ale po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że je podaruję, bo faktycznie są dużo za proste i trzeba by przerobić ponad połowę modelu, zwyczajnie szkoda mi na taką zabawę czasu. Oprócz Hechta będzie jeszcze jeden - ostatni, później czas wrócić do ambitniejszych projektów ;) Gdyby faktycznie brnąć w temat to jest jeszcze kilkanaście takich miniaturowych cudeniek chociażby japoński Koryu.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018