FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
19-12-18 22:49  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ryszard to tego brytola też ktoś opracował? Maiale już ściągnięty 🙂

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-01-19 23:29  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rak71 podpalił, Ziga nakierował; miał być Hecht... Jest za to Siluro Lenta Corsa (SLC) zwany potocznie przez włochów "Maiale" czyli "Świnia". Model po wydruku nie odbiega grafiką od GPM'owskich u-bootów. Parę zdjęć z tego co powstało, kadłub i nitowanie na pierwszy ogień:





Następnym razem będzie więcej drobnicy.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
21-01-19 00:35  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć. Do SLC doszło trochę nitów, drutów, pokręteł oraz przedziwnych podzespołów, których klejenie sprawia niesamowitą frajdę, ale również sprawdzian na gimnastykę palców. W całości komponuje się oryginalnie. Model jako model ściągnięty z sieci pasuje super. W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem opracowania graficznego. Pulpit sterowniczy na razie położony na sucho, bo jest przeszklony. Przykleję go na stałe po polakierowaniu modelu. Elementy malowane oraz większe krawędzie traktuję cieniami TAMIYA WEATHERING MASTER. Oceńcie sami tego włoskiego dziwaka.








W kolejnym odcinku będzie mini galeria, została śruba ze sterem oraz osłona pierwszego operatora.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
23-01-19 15:14  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to ładnie, czyli brytol jednak jest. Czyli będę sie starał powiększyć tą relację o jeszcze jeden okręt, z tym że w skali 1:25... 🙂 Dzięki za budujące opinie, czasu jak na lekarstwo, motywacja jednak jest!
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
27-01-19 16:04  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

yogi używam 5 zestawów Tamiya, a konkretnie przy tym modelu odcieni grey, green, oil stain, mud.



Tak jak w reszcie modeli, wykonałem ruchomą śrubę oraz ster, doszło kolejne 230 nitów (na całym modelu blisko 600). Obręcz była jedną z niewielu części w modelu, która nie pasowała i trzeba było dociąć do prawidłowego obwodu. Jak do tej pory najbardziej filigranowa konstrukcja steru jaką robiłem.



No i produkt finalny. Doszła prądnica z przodu torpedy oraz osłona pierwszego operatora. Spasowanie bez zarzutu, specjalnie zostawiłem ją sobie na deser gdyż stosunkowo niewiele części daje dużą zmianę w modelu. Model ogólnie bardzo spasowany, godny polecenia. Do tego można sobie ściągnąć za darmo. Mnie nadal fascynuje sama konstrukcja, swoją drogą trzeba było mieć jaja żeby na to coś wsiąść. Koniec ględzenia, zapraszam do oglądania.













Kolejny Hecht.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-02-19 23:27  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cieszę się, że SLC się spodobał, pocieszny pokrak to fakt.

Wreszcie zabrałem się za Hechta i przedstawię to co powstało przez weekend. Retusz użyty tylko na nitach oraz uskoku przed nimi plus trochę cieniowania wcześniej przestawionymi cieniami Tamiyi. Każdą krawędź starałem się wycinać po wewnętr znej stronie linii obrysu części, co tak samo jak w przypadku Molcha (głowica) było problematycznym zadaniem. Operację tą wykonywałem nożyczkami "z ręki" plus lekki szlif papierem ściernym. Całość sklejona na BCG. Śruba oczywiście ruchoma, pomalowana Humbrol 94 plus mały wash na thinnerze z Valeho. Jak do tej pory chyba najprostsza konstrukcja spośród reszty podwodniaków. Grafika również pieści oczy, to chyba był główny powód dla którego powstała ta relacja.





Następnym razem prowadnik torpedy i stery z ogonem.
Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (05-02-19 23:28)

 
07-02-19 22:52  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hecht odcinek drugi.
Doszła prowadnica torpedy oraz stery głębokości i kierunku. Tradycyjnie ruchome. Model składa się praktycznie sam, pomagam tylko fazując krawędzie papieru, by jak najmniej było widać krawędzi styku. Wałki, na których obracają się stery również z papieru - te przewidziane przez wycinankę. W zasadzie nie ma co więcej pisać, wszystko pasuje i oby tak dalej.






W kolejnym odcinku uchwyty, mechanizm zwalniający głowicę oraz kiosk. Będzie także mały bonus zagadka a zarazem ostatni model będący zapowiedzią końca tej wielo modelowej relacji.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-02-19 11:22  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nishimury mam obie wersje, ale po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że je podaruję, bo faktycznie są dużo za proste i trzeba by przerobić ponad połowę modelu, zwyczajnie szkoda mi na taką zabawę czasu. Oprócz Hechta będzie jeszcze jeden - ostatni, później czas wrócić do ambitniejszych projektów ;) Gdyby faktycznie brnąć w temat to jest jeszcze kilkanaście takich miniaturowych cudeniek chociażby japoński Koryu.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
02-11-19 23:03  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie, trochę mię nie było, ale nie ma tego złego; do rzeczy:

Hechta odcinek trzeci ostatni. Wykonałem kiosk, parę drobiazgów i tak samo jak resztę zalakierowałem. Model klei się sam, prosty w konstrukcji, ale wymaga precyzji by taki efekt osiągnąć. Wszystkie elementy wycinane były bez czarnych linii obrysowych, co w niektórych rozwinięciach wymagało przycięcia gdzieniegdzie. Wszystkie elementy łączone pod kątem fazowałem na krawędzi by uniknąć efektu zakładania krawędzi kartonu. Oto jak prezentuje się niemiecki szczupak:







Rozpocząłem także kolejny ósmy model miniaturowego okrętu podwodnego. Będzie największy w skali 1:25, bo będzie liczył całe 96 cm. W necie można dorwać go tylko w skali 1:48, dlatego serdecznie dziękuję Rafałowi Ciesielskiemu za przeprojektowanie tej rury, a w zasadzie w dużej mierze zaprojektowanie od nowa. Model sporych rozmiarów, toteż wykonuję go z pełnym podposzyciem, gdyż klejony jest tylko na wręgi pionowe systemem samolotowym.



Długo zastanawiałem się gdzie zrobić łączenie zamykające cały obły kształt kadłuba i doszedłem do wniosku, że będzie to środek kadłuba na pasku poszycia będącym prostym wałkiem. Pasowałem pasowałem i efekt na sucho dopasowanych do siebie elementów wygląda tak:



Jeszcze dwa zbliżenia na łączenia elementów...



A tak prezentuje się już blisko 60 cm odcinek kadłuba z przygotowanymi kolejnymi pasami poszycia:



Myślałem także jak pokazać okręt podwodny na podstawce, by jak najbardziej uzyskać efekt płynięcia pod wodą, wpadłem na rurkę pleksi. Zdjęcie na białym tle i w otoczeniu naturalnym. Myślę, że efekt choć trochę udało mi się osiągnąć.



No właśnie co to za okręt? :-)
Do następnego.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-11-19 07:52  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mucha nie inaczej, To Ko-hyoteki typ A.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024