FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-11-15 12:47  [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam wszystkich,

Na wstępie prośba do moderatorów żeby nie przenosili tego wątku ponieważ bardzo niedługo przemieni się on w relację z budowy.

Będę robił okręt z kamuflażem i bardzo mi zależy szczególnie na zdjęciach z epoki.
Posiadam kilka książek ogólnych w których ten okręt jest opisany ale w żadnej nie ma zdjęcia poza tym najbardziej popularnym czyli z lotu kiedy okręt był uszkodzony.
Wyszukiwarka google też mi nie za bardzo pomogła w tym temacie. Jest sporo zdjęć modeli plastikowych, rysunków i zdjęć profilowych z epoki które są dla mnie nie wystarczające.

Może któryś z was się natknął na fajne zdjęcia. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

--

Post zmieniony (06-03-16 12:54)

 
17-11-15 13:02  Odp: [P] Materiały o Zuiho
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kubeksus - po prostu nie zachowały się inne zdjęcia ZUIHO, poza tymi, które znalazłeś. Zdjęć nie ma i niestety trzeba się z tym pogodzić.

--
MacGregor

 
17-11-15 15:12  Odp: [P] Materiały o Zuiho
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Rozumiem. Więc będzie w niektórych miejscach radosna twórczość. Szczególnie pod pokładem lotniczym w części dziobowej i rufowej. Ale na zastanawianie się jak to zrobię przyjdzie jeszcze czas. Ale logika podpowiada że pokład miał wzmocnienia podobne do Akagi a nie takie proste jak zaproponowane w wycinance.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
23-11-15 20:08  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam wszystkich,

Ponieważ chciałem odpocząć od własnych projektów i mieć odskocznię wybrałem mój kolejny projekt i jest nim lotniskowiec Zuiho z wydawnictwa Answer. Skala 1:200

O modelu chyba każdy na forum już słyszał więc o samej wycinance napisze niewiele.

Model będzie w całości malowany. Będzie to mój pierwszy w życiu kamuflaż więc mam nadzieję że wyjdzie.

Ogólne założenia i plany co do modelu mam następujące:

Zrobienie opuszczonych wind (użyję części z lotniskowca Akagi)
Zrobienie poszycia z imitacją podziału blach.
Zrobienie pełnego ożebrowania pod pokładem lotniczym na rufie i na dziobie
Zrobienie deskowanego pokładu (będzie to albo trasowanie albo pokład zostanie wykonany z pojedynczych desek).

Do wykonania modelu użyję:
- laserowo ciętego szkieletu
- toczonych luf z GPM
- kotwic żywicznych z GPM
- śrub żywicznych z GPM
- laserowo ciętych części dedykowanych do modelu
- grawerowanych pokładów dedykowanych do modelu
- blaszki z IJN Sendai (głównie na bloczki linowe)
- owiewek ciętych laserem dedykowanych do IJN Kaga
- laserowo ciętych kratownic dedykowanych do IJN Akagi lub Kagi (zobaczę które zdobędę jak przyjdzie czas na robienie ożebrowania)

Pracę rozpocząłem od szkieletu.
Wiem o problemach z jego długością ale jako że maluję model dla mnie problemu nie ma wcale. Jednak od czasu do czasu postanowiłem pisać komentarz jeśli części będą problematyczne z myślą o tych co będą go chcieli kleić w standardzie.

Na chwilę obecną skleiłem dno szkieletu i przymocowałem do półki żeby się nie zwichrował.
Niektóre wręgi nie pasowały.

W7 i W8 musiałem poszerzyć o 2mm. Rozciąłem je na pół i dodałem po 1mm na każdej z połówek i skleiłem je ponownie. Problem rozwiązany

W 16 była za szeroka o 2mm. Rozciąłem ją na pół odciąłem z każdej połówki po 1mm i skleiłem ponownie. Problem rozwiązany.

W20a jest za wąska. Jej nie poprawiałem bo i tak uważam że akurat ta wręga jest zbędna.

A teraz zdjęcia:


--

Post zmieniony (27-10-19 08:38)

 
23-11-15 20:15  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Super!!! Zasiadam i czekam z pewnością na bardzo ciekawą relację.

 
23-11-15 20:17  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Super Kuba, widzę że nie stoisz w miejscu tak jak ja, tylko dodajesz do kotłów.
Będę podglądał postępy, fajnie że wizualnie pokazujesz niedokładności.
Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
23-11-15 20:19  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kuba

Na początku życzę Ci powodzenia w budowie.
Model będziesz malował i pewnie szpachlował więc będzie CI dużo łatwiej niż mnie, ale wraz z przebiegiem Twojej budowy będę Cie ostrzegał przed licznymi "minami" :-)

Na początek z "innej" beczki - czy jesteś pewny, że pokłady na dziobie i rufie tzw. na nawisy posiadały podobne konstrukcje ażurowe co np. Akagi???
Bo ja nie jestem tego taki pewny, a i na zdjęciach licznych model w necie (trzeba przyznać że w skali 1:700, ale zawsze) nikt nie wykonywał takich ożebrowań.
Niech wypowiedzą się fachowcy, ale nie ma zdjęć ZUIHO pokazujących ten fragment okrętu więc obyś w tym aspekcie "poprawiania" modelu nie przedobrzył.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
24-11-15 07:08  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć Syjek,

Nie wiem czy były. Ale nie wyobrażam sobie żeby lotniskowiec miał tylko takie proste wzmocnienia. Przecież gdyby tak było to przy pierwszym lepszym starcie samolotu który ważył ponad tonę to ten pokład by się połamał. A japoniec mądry chłop.:-) We wszystkich znanych mi lotniskowcach takie żebra były więc wpadłem na taki pomysł żeby i tu je zrobić. Ale że do ich robienia jest bardzo bardzo daleko to jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to byłbym wdzięczny za każdą informację. Każdy wstępny plan można przecież zmienić.

Dzisiaj rano znalazłem model lotniskowca lekkiego Shoho który jest bardzo mocno podobny konstrukcyjnie do Zuiho. Zobaczcie co jest pod pokładem. Jeśli ktoś ma namiary na fajne zdjęcia z innych lotniskowców lekkich to z chęcią przygarnę;)



Znalazłem kolejne zdjęcia. Tym razem jest to konkretny model Zuiho w skali 1:700.



Mam nadzieję że wszystkim się przydadzą


--

Post zmieniony (24-11-15 10:28)

 
24-11-15 09:24  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chętnie pokibicuję, bo temat zacny :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
25-11-15 08:54  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na zachowanych zdjęciach na zbliżeniu widać, szczególnie na dziobie że pod pokładem była wzmacniajaca kratownica. Na rysunkach też widać zarysy kratownic pod pokładem na dziobie i rufie.

PS> Tu jeszcze zdjęcia jako okręt baza okrętów podwodnych Takasaki podczas przebudowy na lotniskowiec

http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/a/3/a3e3bdab.jpg

oraz Tsurugizaki, z którego powstał nast. Shoho

http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/7/0/7012479f.jpg

--

Post zmieniony (25-11-15 21:15)

 
28-11-15 09:24  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dzisiaj dość obszerna aktualizacja chociaż nadal dotycząca tylko szkieletu.

Niestety szkielet w wielu miejscach był niedokładny.
Część WH1 L i P trzeba przerabiać. Jak to zrobić opisałem na zdjęciu.



Pokład rufowy jest za szeroki i nie pasuje do szkieletu. Niestety tej samej wielkości jest jego kolorowy odpowiednik (zdjęcia poniżej). Ja będę go skracał ponieważ w mojej wersji będzie tam linoleum a nie ryfle.


Wręga Pk2 nie pasuje do części 54a i b. Część 54a i b jest za wąska o 1 mm po obu stronach od burty. Niestety kolorowy pokład jest też za wąski.



Wręga W 16 nie pasuje całkowicie. Jeśli się ją zwęzi (co ja zrobiłem) w dolnej części szkieletu to nie będzie pasowała do górnej. Trzeba zmienić jej kształt. Dokładnie o co mi chodzi pokazałem i opisałem na zdjęciach.



I tu dochodzę do ważnego elementu jaki muszę zmienić.

A mianowicie chodzi o kształt wręg w części dziobowej W16, W17, i W18 w miejscu pomiędzy pokładem głównym z łańcuchami a kolejnym poziomem pokładu.
W modelu ten element jest prostopadły. Na okręcie był pochyły. Pochyłość była pod lekko mniejszym kontem. Również nie było tam ostrych załamań ale lekko łukowate. Dodatkowy komentarz na zdjęciu.



Jest jeszcze jedna sprawa. Okazało się że jednak rysunki okrętu istnieją (dotarłem do nich dzięki znajomemu z Holandii - Dzięki John). Skontaktował się on z Japończykiem który robił model w skali 1:700 i ma fajne o nim materiały. Pokazują one podział okrętu na przedziały i wnętrze. Jedyna ich wada że datują na około 1942 rok.

Okazało się że kadłub okrętu mógł mieć inny kształt w miejscu stanowiska działa 127mm na lewej burcie bliżej rufy.



Na razie dyskutujemy o tym czy podczas modyfikacji Zuiho Japończycy wydłużyli tylko pokład (bo Zuiho w 1942 roku miał krótszy pokład i był szary). Czy również były tam inne modyfikacje.

Na koniec zdjęcia gotowego szkieletu.


Ponieważ uwielbiam analizować materiały z epoki postaram się w przyszłych aktualizacjach przedstawić wam moje spostrzeżenia i co za tym idzie planowane modyfikacje modelu.

Pozdrawiam,

Kuba

Post zmieniony (03-11-19 13:29)

 
28-11-15 09:41  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Podziwiam podejście do tematu, rzeczywiście robota dla analityka historii :-)
Pzdr

 
28-11-15 09:55  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Kubeksus z zainteresowaniem śledzę Twoją relację. Dla mnie jesteś modelarzem śledczym ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
28-11-15 13:20  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kuba, potwierdzasz w 100% moje wcześniejsze uwagi w stosunku do licznych, istotnych błędów w szkielecie. To tylko potwierdza moje przypuszczenie, że autor modelu nie miał jakiejkolwiek styczności ze swoim projektem przed jego wydaniem, no bo przecież w innym przypadku wszystkie te błędy by wychwycił i łatwo poprawił. Zarzucił mi wtedy hejtowanie i zmowę w stosunku do jego osoby. Ciekawe jak zareaguje teraz.

Ja zrobiłem dokładnie te same poprawki w szkielecie. Pamiętaj teraz że:
- zmieniła się nieco długość hangaru, co spowoduje późniejszą konieczność pasowania pokładu lotniczego
- burty trzeba docinać, ale na szczęście udaje je się łatwo dopasować
- zmienia się kształt tej "dziobowej" nadbudówki cz. 54
- poszycia dna braknie, o czym było już głośno, ale Ty jak rozumiem, będzie malował dno więc masz wolną rękę w tym temacie

Jak wybrniesz z kadłubem, a trochę Ci to zajmie czasu, bo widzę, że będziesz go mocno modyfikował, to napiszę na co musisz uważać dalej, a jest tego sporo...

Powodzenia!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
28-11-15 17:42  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Syjek,

Ja swoje modele zawsze maluję całe a nie tylko dno więc każda poprawka i modyfikacja nie jest mi straszna;)

Teraz wykonam kompletne podposzycie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
29-11-15 17:49  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Przerobiłem fragment stanowiska działa 127mm oraz dodałem podpory z tektury 1mm pod części podposzycia.



--

Post zmieniony (27-10-19 08:42)

 
15-12-15 20:35  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kuba, czy masz jakiekolwiek informacje dotyczące rozmieszczenie pojedynczych działek 25 mm na ZUIHO? Gdzie, ile, na których pomostach?

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
15-12-15 21:11  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Coś znalazłem. Niestety jest to zdjęcie rysunku z książki więc jakość jest średnia. Ale kilka działek tam widać. Podeślę Ci na maila

Znalazłem rysunek który mówi o tym oraz całą stronę poświęconą Zuiho.
Dla zainteresowanych:
http://www.j-ships.com/JSOperationZuiho.html

Post zmieniony (16-12-15 10:44)

 
19-12-15 09:45  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

ukończyłem podposzycie.

Zmieniłem kształt tylnej ściany hangaru oraz pokłady pod sterówką.



Dodatkowo dla wszystkich którzy będą kleić ten model zamieszczam rysunek wyposażenia pokładu rufowego z zaznaczonym miejscem na kotwicę (w wycinance zostało to zaznaczone błędnie). Dodatkowo rysunek pokazuje że na tamtym pokładzie było linoleum a nie ryfle.



Tak wygląda obecnie model.


--

Post zmieniony (03-11-19 08:33)

 
19-12-15 11:13  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
mardru   

Dobra robota. Projektanci kartonowych okrętów powinni drukować podposzycie do wszystkich modeli. No i oczywiście najpierw je skleić jako surówkę a potem do druku. Swoją drogą analiza zdjęć godna podziwu. Normalnie jesteście fanatykami floty Japońskiej.

 
19-12-15 11:36  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kubeksus - Posiłkując się notką wkażdym modelu okrętu, jesteś przykładem modelarza dla którego przeznaczone są modele Answera. :) Czyli to co sp...artolone sam poprawi a resztę dorobi we własnym zakresie analizując materiały. :)

Podglądam i podziwiam. Jest ciekawie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
19-12-15 20:45  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Fajnie że się wam podoba. Co do podposzycia to ja bym wolał żeby można było je ściągnąć za darmo ze strony wydawnictwa. Byłaby to opcja dla tych co chcieliby je wykonać a jednocześnie nie podniosłoby to ceny modelu.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
19-12-15 21:01  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wydawnictwo nawet errat nie udostępnia na swojej stronie bo przecież ich modele są idealne. A takie podposzycie to elementy dodatkowe, które modelarz sam robi w ramach zawartej z wydawnictwem umowy kupna-sprzedaży. Wskazówka: pierwsze zdanie w instrukcji, w dziale "Budowa modelu". Nie liczyłbym na takie rarytasy.

Ale faktycznie: byłoby miło.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
19-12-15 21:25  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Raziel, jesteś w głębokim błędzie. Przykład chociażby ostatniego problemu jednego z modelarzy ze sklejeniem wieży w Abramsie bo wg niego było zbyt mało rysunków.
Są oczywiście erraty, które nie mają sensu w postaci internetowej i takie ukazywały się drukiem.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-12-15 21:40  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Answer-a kiedy ma być dostępna errata dla Zuiho? Miała być z dnem lub poprawionym szkieletem...

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
19-12-15 21:43  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer - dzięki za odpowiedź. Właśnie też zamierzałem zapytać o Zuiho. Od dwóch miesięcy czekamy na erratę. Model od dawna na rynku, relacja w toku, a obiecanej erraty nadal nie ma. Jednak model nie został wycofany z oferty pomimo znanych błędów i braku poprawek.

--

Post zmieniony (19-12-15 21:44)

 
19-12-15 21:52  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Raziel, boję się pisać, bo za każdym razem w ostatnich tygodniach posty z tą informacją były usuwane ;-)
Errata miała się ukazać tuż przed świętami, niestety czekamy jeszcze na druk i karton (chodzi o to, aby użyć idealnie tego samego kartonu, który jest w całym modelu).
Zapewne kilka, kilkanaście dni po nowym roku. Razem z nią będzie errata do modelu parowozu Ty 51, gdzie niestety zabrakło pomimo testowego sklejania duplikacji kilku ważnych elementów..
Jeżeli to potrzebne w najbliższych dniach możemy także zrobić download.
Niestety przy pracy na odległość wydawca-projektant zdarzają się błędy. Staramy się ich unikać, każdy model jest klejony, często 2-3 razy. Niestety jednak pomimo tego, że test był udany - błędy są nadal. Można by o tym długo opowiadać.
Dużą pomocą jest projektowanie w Rhino - to rozwiązuje wiele problemów, niestety wielu (większość) autorów nadal projektuje "ręcznie" z ew. pomocą siatek.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-12-15 22:13  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Answer a w jaki sposób będzie można wejść w posiadanie erraty do Zuiho?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
19-12-15 22:18  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Każdy, kto posiada model będzie mógł się do nas zwrócić mailowo lub telefonicznie i otrzyma erratę pocztą.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-12-15 22:48  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lukasz, tym razem "przypadkowo" nie usune ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-12-15 22:57  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Rafael, jakbym wiedział, to bym napisał w tym poście tyle innych rzeczy ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-12-15 23:55  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Zawsze możesz założyć osobny wątek ;-)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
20-12-15 10:10  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
mardru   

Pewnikiem nie na miejscu ale, osobiście dopłacę parę złotych za możliwość dodruku podposzycia . Bardzo to poprawia ogólny wygląd ( geometria, sztywność itd.) Jestem leniwym sklejaczem. Pozdro.

 
20-12-15 14:18  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Człowiek sobie spokojnie klei a tu 10 postów więcej. Super:)

Fajnie też że będzie errata chociaż jednocześnie jest mi bardzo szkoda że autor opracowania nie posiadał lepszych materiałów ponieważ ten model mógłby być dla wydawnictwa czymś w rodzaju drugiego mniejszego Akagi: piękna kratownica pod pokładem, dodatkowe wyposażenie, podpory, wnęki itp. Dlatego mój model będzie znacznie odbiegał od tego co modelarze będą z tej wycinanki mogli zbudować w standardzie.

Obecnie wyciąłem burty i zwróciłem uwagę że lewa burta jest odbiciem lustrzanym prawej (i na odwrót) jeśli chodzi o rozmieszczenie bulai i kamuflaż. Niestety ale tak w rzeczywistości nie było.



Kamuflaż też był inny po lewej i prawej stronie.
Ale puki co dobrze się bawię;)

Teraz okleję burty i dno a następnie będę robił imitację blach na poszyciu. Więc to trochę potrwa;)

Do zobaczenia.

--

Post zmieniony (03-11-19 08:36)

 
20-12-15 18:20  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Widzę, że niestety zbudowałem model zuihopodobny...

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
21-12-15 13:18  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie jest tak źle. Ja jestem z modelu zadowolony:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
21-12-15 15:10  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

No, jak go przerobisz w 50%...

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
29-12-15 20:30  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Zuiho otrzymał kolejną warstwę podposzycia ;) Nie starałem się zanadto bo w moim przypadku nie było ku temu potrzeby. To jest 2 z docelowych 4 warstw.

W sumie kleiło się przyjemnie. Zaznaczyłem wstępnie na burtach nowe bulaje. Dałem kilka poprawek jak:
- miejsca wywietrzników na lewej burcie.
- podniesienie o 3mm miejsca na przyklejenie stanowisk na działa 127mm (te od dziobu) - w przeciwnym wypadku po przyklejeniu burt do szkieletu robi się tam dziura i utrudnia to przyklejenie balkonu.
- obniżenie o 3mm stanowisk dział 127 mm na rufie (w modelu działa bliżej dziobu i rufy są na jednym poziomie. Okręt miał rufowe stanowiska niżej a dziobowe wyżej.
- odcięcie sporego fragmentu poszycia pod powiększoną wnękę przy rufowym dziale 127mm



Oczywiście pojawił się już znany problem z długością oklejek poszycia dna.


Model na dziś:


Następny etap to warstwa szpachli w sprayu i docieranie. Większe ubytki załatam jednoskładnikową szpachlą akrylową.

Ostatnią docelową warstwą będą płyty poszycia.

Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
2 Pokolenia Modelarstwa

Flota japońska:
Na morzu
IJN MATSU | IJN NAGATSUKI | IJN KIJI | IJN TONE | IJN ISUZU | IJN SBT |

W stoczni
IJN KAMIKAWA MARU | IJN YUKIKAZE | IJN NOTORO | IJN ZUIHO

Post zmieniony (03-11-19 08:39)

 
29-12-15 21:01  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jakiej używasz szpachli w sprayu?

 
30-12-15 19:07  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jeszcze nie wiem. Nie korzystałem z niej do tej pory. Jak zrobię zakup i przetestuję na kadłubie innego modelu który przeznaczyłem do tego typu testów to dam znać:-)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
05-01-16 11:57  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Niestety zły czas wybrałem na innowacje jeśli chodzi o szpachlowanie. Brak towaru w sklepach i inwentaryzacje skutecznie mnie wstrzymały z zakupem szpachli w sprayu.
Więc wykorzystałem starą sprawdzoną metodę czyli nałożenie kilku warstw farby podkładowej w sprayu w celu impregnacji kartonu a później, nałożenie jednoskładnikowej szpachli akrylowej dla wyrównania.



Obecnie oklejam kadłub kawałkami wydrukowanymi na samoprzylepnym papierze do drukarki.


--

Post zmieniony (03-11-19 08:41)

 
05-01-16 12:56  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i widać że nawet podposzycie z 1mm tektury nie zapewnia płaszczyzny . A może to wina piwnej ? czekam na więcej :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
05-01-16 13:01  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Tylko że ja nie umiem robić idealnego podposzycia;) Spychacz umie. Moje to tylko kiepska imitacja. Dlatego mi pożebrowało poszycie i ratowałem sprawę;) Ale wyratowałem i to najważniejsze;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
05-01-16 13:23  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kuba pofalowało podposzycie przed nałożeniem podkładowej?
Bo jeśli jeszcze przed to i dla mnie nauczka, żeby na płaskie elementy składowe podposzycia podkleić w poprzek od wewnętrznej strony prostopadle wzmocnienia. Zaokrąglone jak widać bez większych uzupełnień.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-01-16 13:46  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Tak, pofalowało przed więc to nie wina podkładu. Pewnie za głęboko wkleiłem podposzycie o te ćwierci milimetra. Teraz wiem że następnym razem na długiej i płaskiej powierzchni zrobię jeden długi element a nie tak jak tutaj małe elementy pomiędzy żebrami. Pomniejsze wtedy wszystkie żebra o 1mm i nakleję podposzycie bezpośrednio na wręgi. Nie będzie tyle roboty i uniknę pofalowania na burtach. Bo na dnie jakoś zawsze mi wszystko dobrze wychodzi. Ale to lekcja na przyszłość:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
11-01-16 17:45  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Pracę nad oklejaniem poszycia wciąż trwają. A ja w międzyczasie chciałem pokazać jakie Zuiho miał dziwne ułożenie płyt poszycia w części dziobowej.

Zazwyczaj płyty poszycia idą równolegle do wznoszącego się pokładu. A tutaj ciekawostka, jest inaczej.



--

Post zmieniony (03-11-19 08:41)

 
12-01-16 05:33  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pray takim wzniosie pokładu na dziobie to nic dziwnego. łatwiej dołożyć dosztukowany pas poszycia u góry niż finezyjnie wycinać blachy. Poza tym pokłady poniżej były już proste, bez wznosu.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
24-01-16 14:02  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Mała aktualizacja na dzisiaj.

Oklejanie poszycia cały czas trwa. Dorobiłem mały element na lewej burcie.
Jest to jeden z najdłuższych i najbardziej monotonnych etapów budowy więc jeszcze trochę zanim go zakończę.



Pozdrawiam,

Kuba

Post zmieniony (03-11-19 08:42)

 
24-01-16 16:58  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wygląda imponująco, czekam na kolejne postępy prac z niecierpliwością.

Post zmieniony (24-01-16 16:59)

 
01-02-16 09:23  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dzisiaj kolejna porcja analizy i fotek z budowy.

Niestety ale im dalej brnę w szczegóły to stwierdzam że więcej będę musiał przerabiać niż wykorzystam:(

Dzisiejszy temat to głównie rufa okrętu. Jeśli chodzi o kształt to w modelu jest on błędny.

Okręt miał zupełnie inny kształt rufy. Musiałem ją całkowicie przerobić i dobrze że to wyłapałem teraz bo później byłoby to nie możliwe.

Dodatkowo okręt miał zupełnie inne usterzenie! W modelu jest jeden szeroki ster na środku a okręt miał dwa węższe po bokach!!!!

Ponadto podpory podpierające pokład lotniczy są za bardzo przesunięte w stronę dziobu oraz jedna z nich (środkowa) ma złe rozmiary (była "cieńsza" a nie taka sama jak zewnętrzne). Kluza kotwicy źle umiejscowiona (co już wspominałem we wcześniejszych postach) plus kilka innych błędów które opisałem na zdjęciach.

Zdjęcia i rysunki potwierdzające moją analizę poniżej:



Tak więc z powodu poprawek praca idzie bardzo powoli.

Na tą chwilę oto efekty (dodam że nic z elementów zaprezentowanych nie ma jeszcze formy docelowej):



No i tradycyjnie całość na dziś:



Pozdrawiam,

Kuba

Post zmieniony (03-11-19 11:45)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024