FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-12-14 12:10  [R/G] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam w mojej kolejnej relacji.

Ostatnio wziąłem na matę kolejny okręt IJN. Padło na okręt desantowy SBT nr 101 z wydawnictwa WMC. Model jest w skali 1:200 i będzie robiony z pełną waloryzacją.

Do modelu zakupiłem szkielet wycinany laserowo, grawerowane pokłady, elementy cięte laserowo, oraz tłoczone lufy dział.

Wszystkie elementy zakupiłem ze sklepu wydawnictwa Model-Hobby. Niestety nie byłem zadowolony z zaoferowanych mi dedykowanych luf 25mm więc dokupiłem je z GPM.

Do modelu użyję również elementów fototrawionych których mam sporo po innych modelach IJN.

Najpierw okładka:


Przepraszam za zdjęcia przy sztucznym świetle ale ostatnio jestem modelarskim wampirem i kleję po nocach.

Pracę rozpocząłem od sklejenia szkieletu. Szkielet był dobrze spasowany. Jedyny mankament zakupionego szkieletu to był brak oznaczeń z numerami wręg. Oznaczyłem je ołówkiem co nie było trudne ponieważ na szczęście układ wręg ciętych laserowo był identyczny jak w modelu.

Po złożeniu szkieletu musiałem zrobić rampę zjazdową dla czołgów. Została ona uplastyczniona. Podłoga składa się teraz z 88 części. Niestety wzmocnienia ścian nie były dokładnie wydrukowane w modelu. Projektant zaproponował żeby elementy pionowe i poziome wchodziły jeden w drugi. Niestety druk w tym modelu jest kiepski (tak jakby części miały małą rozdzielczość) i otwory nie do końca u mnie pasowały. Ale ostatecznie się udało



Kolejnym etapem było pomalowanie rampy i dokończenie szkieletu.



Kolejnym etapem było podposzycie części podwodnej. W modelu autor je zaprojektował co uważam za bardzo fajne udogodnienie.

Ale żeby nie było za różowo elementy podposzycia w części dziobowej wogule nie pasują tak jakby były z innego modelu. Powinniśmy mieć 3 segmenty (oznaczone na zdjęciu) a w modelu są tylko 2 i to całkiem innego kształtu. Więc musiałem te segmenty dorobić we własnym zakresie.

Tak to wygląda po skończeniu.



Tyle na dziś. Zapraszam do kolejnej odsłony. Tym razem już dziennej mam nadzieję chociaż i tak pogoda jet kiepska do dobrych zdjęć.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (20-08-15 11:21)

 
07-12-14 13:04  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ładnie praca idzie. Ja też się w nocy bawię z moim La-5. Życze powodzenia przy dalszych pracach.

 
07-12-14 13:13  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niezbyt często goszczą w relacjach okręty desantowe. Dlatego z tym większą ciekawością pooglądam Twoje zmagania z tym modelem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-14 13:31  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Będę się przyglądał z zaciekawieniem. Tak mi się wydawała że ktoś mocno narzekał na to opracowanie, ale głowy nie dam sobie uciąć.
pzd

 
07-12-14 13:32  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

fajny temat, w necie jest mało informacji o tych okrętach. Siadam i patrzę.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
07-12-14 14:39  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Widziałeś zapowiedź tego modelu w poście coolera ? Są tam poprawne pokłady do pobrania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-14 16:18  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Widziałem ale nie są mi potrzebne. Moje kupiłem grawerowane i będą malowane.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-12-14 21:22  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ciekawy jestem efektu końcowego , bo podobno jest to delikatnie mówiąc dość kiepskie opracowanie. Jednak jako jeden z nielicznych modeli okrętów desantowych (do tego japońskich) budzi moją ciekawość.
Taki mały off-top co dalej Isuzu? I z Kamikawą?

--

Post zmieniony (07-12-14 21:33)

 
07-12-14 21:38  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Kuba, lecisz z modelami do przodu, a ja stoję w blokach.
To ciekawy okręt i cieszę się że będziesz go robił, z ciekawością będę sledził Twoją relację.
Gratuluje medalu za Isuzu w krasnostawskiej Navidze.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
07-12-14 22:11  Odp: [R] Okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Max: Isuzu zakończony. Nie mam tylko dobrego dnia na zrobienie galerii. Do tego trzeba dobrego światła. Jak wspomniał Jorzik model miał już swój konkursowy debiut. A co do Kamikawy to model stoi. Robię go w tempie mega-ślimaczym.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024