FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
29-02-12 20:34  [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam wszystkich,

Od pewnego czasu pracuję nad pewnym projektem a mianowicie nad okrętem transportowym Kamikawa Maru. Od dawna chciałem skleić okręt transportowy ale nigdzie nie mogłem takiego zdobyć. A zaczęło się od jakiegoś rysunku który kiedyś znalazłem na internecie. Relacja rendara który też się za ten okręt zabierał dawała mi pewne nadzieje że w końcu ten okręt zobaczę. Niestety jego relacja stoi w miejscu więc postanowiłem ten okręt zaprojektować. Od dawna projektowałem na własne potrzeby na "małą" skalę. Pora zmierzyć się z czymś większym.

Model będzie w skali 1:200. Długość 73cm.

Będę w tym wątku pisał o postępach w projekcie, prezentował niektóre zaprojektowane części albo fragmenty tych części no i przede wszystkim pytał o sporne i problematyczne elementy.

Pozdrawiam, Kuba

Post zmieniony (24-03-19 15:25)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-02-12 20:57  Odp: [Pomoc] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
TomS Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kamikawa Maru to jedno z moich wymarzeń. Żałuje że relacja Randara nie doczekała się końca.
Piszesz że kadłub opierasz na Jeremiah'u O' Brien. Mam podstawowe pytanie: Kamikawa Maru miała kadłub identyczny jak Liberciaki, czy tylko wydaje Ci się podobny do niego? Jeśli to drugie, to tworzysz coś w stylu radzieckiego czołgu udającego Tygrysa, a nie replikę Tygrysa.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-12 09:02  Odp: [Pomoc] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witaj Tomku,

Kadłub nad linią wodną i pod linią wodną w na samym dziobie będzie wierny oryginałowi. Natomiast z kształtem dna od dziobu do rufy będę musiał kombinować. I tu korzystałem z rad w relacji Randara. Wszystkie okręty transportowe z okresu drugiej wojny światowej miały podobną konstrukcję. Ktoś w tamtej relacji poradził Randarowi żeby wykorzystał plany kadłuba SS Kraków i dostosował kształt wręg do swoich potrzeb. Przyjrzałem się tym planom, porównałem z planami Jeremiaha i doszedłem do wniosku że kadłub Jeremiaha jest bardziej zbliżony do Maru niż SS Kraków. Jeśli posiadasz plany okrętów typu Maru albo znasz kogoś kto je ma to będę wdzięczny za pomoc. A jak nie no to będziesz niestety musiał (jak w przypadku okrętu Randara) przygotować się na to że w miejscach gdzie nie ma zdjęć będę improwizował. Na szczęście (albo na nieszczęście) jedynym takim miejscem jest właśnie dno. Każdy rysunek tego okrętu kończy się na linii wodnej.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (01-03-12 11:47)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-12 10:28  Odp: [Pomoc] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Kuba powodzenia.
Warto stworzyć model jakiegoś transportowca.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-12 12:10  Odp: [Pomoc] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
OSTOJA Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kuba napisał: "Każdy rysunek tego okrętu kończy się na linii wodnej."

Nic innego tylko trzeba się pobawić w konstruktora okrętowego - fajna "zabawa".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-12 15:24  Odp: [Pomoc] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witajcie,

Ponieważ TomS poruszył problem dna okrętu przestudiowałem i zasięgnąłem języka na ten temat. I faktycznie jednostki typu "Liberty" na których chciałem się wzorować to był zły wybór ponieważ, z tego co się dowiedziałem, ich kształt w przekroju był całkiem inny niż u reszty podobnych transportowców. Dlatego postanowiłem za radą znajomego oprzeć się na planach rudowęglowca polskiego "Sołdek".

Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-12 23:50  Odp: [Pomoc] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Korsarz Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym jakiś fajnie zaaranżowany model do linii wodnej...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-03-12 14:54  Odp: [Pomoc] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Powitanko :)

Długo się zastanawiałem, co Tobie napisać, i dalej nie jestem tego pewien ;) Wątpliwości biorą się stąd, że moje poszukiwania odpowiedzi na pytanie "jak wyglądała Kamikawa Maru" trwają już któryś rok z kolei i streszczenie tego w jednym poście nie jest możliwe.

Zbudowanie kadłuba tej jednostki zawsze będzie w jakimś stopniu uproszczeniem i mniej lub bardziej minie się z prawdą. Cytujesz mój podobny wpis "Wszystkie okręty transportowe z okresu drugiej wojny światowej miały podobną konstrukcję" - to też jest w pewnym sensie skrót myślowy. Można zakładać, że jednostki budowane w danym czasie ( np. konkretnej dekadzie ) mają podobną budowę. O ile okręty wojenne - mam na myśli bojowe jednostki pierwszej lini - podlegają zmianom konstrukcyjnym wynikającym z założeń taktycznych, wypornościowych i dostępnego uzbrojenia ( wyposażenia ) o tyle w przypadku transportowców idea jest mniej więcej wszędzie podobna - zmieścic jak najwięcej ładunku w obiekcie, który z założonym kosztem ekonomicznym przewiezie go na określoną odległość. Stąd bardzo podobna budowa kadłubów większości budowanych transportowców. Istnieją jednak szczegóły, które wpływają na taki a nie inny wygląd poszczególnych cześci kadłuba. Liberciak, ze swoim pękatym kadłubem i tępym dziobem "robił" tylko 11 węzłów, Kamikawa i jej siostry prawie dwa razy tyle. Dlatego też inny był kształt dziobu zarówno powyżej jak i poniżej KLW, inne nachylenie burt w części dziobowej. Z racji braku planów te szczegóły można "wyczytać" tylko z dostępnych zdjeć, i tutaj pomocne są zdjęcia powojennej serii transportowców budowanych w stoczni Kawasaki.

Jeśli chodzi o wyposażenie pokładu Kamikawa była dość wyróżniająca się jednostką na tle swoich sióstr. Inny był układ torów wodnosamolotów, inaczej zagospodarowany pokład dziobowy, katapulta wodnosamolotów była również zainstalowana odmiennie niż na pozostałych jednostkach. Żadne ze zdjęć i rysunków, które pokazałeś w pierwszym poście nie jest prawidłowe, prócz ostatniego modelu plastikowego autorstwa p. Iwashige. Uzbrojenie również nie było takie same - Kimikawa, Kiyokawa i Kunikawa miały 2x 150mm LA, Kamikawa - 2x120mm HA ( o wysokim kącie podniesienia ). W temacie uzbrojenia małokalibrowego co źródło - inna teoria :)

"Hangary" o których piszesz to luki ładunkowe, które na pokładzie rufowym były zasłonięte nadbudowanym pokładem.

Temat należy do kategorii "rzeka", tak jak pisałem nie da się go strescic i mnóstwo wysiłku kosztuje znalezienie materiałów pomocnych w budowie. Mnie zajęło to trzy lata i wymieniłem sporo korespondencji, szczególnie z kolegami modelarzami i shiploverami z zagranicy. Na naszym podwórku zainteresowanie tymi jednostkami jest słabe, choć niektórzy koledzy udzielają cennych wskazówek na tematy ogólne w budownictwie okrętowym ( dzięki A :) ) Życzę Ci powodzenia, jak będziesz stał przed kolejnymi etapami spróbuję pomóc na tyle ile będę mógł. Mój projekt nie umarł, wręcz przeciwnie w ostatnim roku wiele sie zdarzyło, i mam nadzieję co nieco w przyszłości zaprezentować.

pozdrawiam

PS Odbierz meila :)
--

Post zmieniony (04-03-12 13:17)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-03-12 16:25  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam,

Prezentacja sklejonego szkieletu zbliża się wielkimi krokami. Projekt szkieletu jest już prawie ukończony. Muszę nanieść jeszcze tylko kilka poprawek.

Pozdrawiam,
Kuba

--

Post zmieniony (26-09-18 09:53)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-03-12 11:20  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam,

Wedle wcześniejszej zapowiedzi przedstawiam sklejony szkielet Kamikawy Maru. Ogólnie udało mi się dobrze spasować części pomimo tego że szkielet jest dość trudny do złożenia. Poza jedną wręgą wszystko było ok. Wstawiłem w podłużnice dodatkowo dwa krążki pod podstawkę których normalnie w opracowaniu nie będzie. Szkielet na zdjęciach jest jeszcze nie dotarty papierem ściernym. Został jedynie sklejony. Części A2 i gondole dla ram załadunkowych zostały jedynie delikatnie przyklejone na potrzeby zdjęć.

A oto szkielet.


Kolejnym etapem projektu będą ładownie.

Kolejnym etapem projektu będą hangary załadunkowe w których planuję umieścić 2 samoloty Jake.

P.S. Dzięki Randar za wszelkie rady i podpowiedzi na mailu. A teraz pora pchnąć relację Kiji;-)

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (08-11-15 12:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-04-12 12:46  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam z kolejną, małą tym razem, aktualizacją,

Dzisiaj przedstawiam zdjęcia ukończonego hangaru załadunkowego. Docelowo miałem zrobić tylko zwykłe pudełko ale doszedłem do wniosku że wyglądałoby skąpo. Za radą znajomego dodałem więc wzmocnienia ścian hangaru a całkiem od siebie dodałem drzwi po dwa z każdej strony. Po zabudowaniu hangaru mało z tego wszystkiego będzie widać szczególnie dlatego że prawie całą przestrzeń zamierzam jeszcze zapełnić samolotami.

Na zdjęciach ścianki hangaru są lekko powichrowane. Jest to wina farby którą pokryłem ściany. Ale po wklejeniu w szkielet całkowicie się wyprostowały.

A oto zdjęcia:


Z góry przepraszam za reklamy. Jeśli ktoś wie jak z tego serwera wklejać zdjęcia bez reklam to byłbym wdzięczny za podpowiedź. (Bo podobno nie u wszystkich użytkowników Firefoxa wtyczka Adblok plus działa w tym przypadku).

Do zobaczenia w kolejnej aktualizacji.
Pozdrawiam,
Kuba

--

Post zmieniony (08-11-15 12:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-04-12 14:38  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kuba, Kamikawa nie miała hangarów, pisałem o tym w pierwszym poście ;-) To był frachtowiec przebudowany do transportu wodnosamolotów, ale tylko na pokładzie. Okręt miał normalne ładownie. Nie wiem czy były dzielone czy ciągłe, jak jest u Ciebie, trzeba by zapytac fachowców - wydaje się że nie, gdyż maszty dzwigów musiały mieć solidną podstawę.

Jakie zanurzenie przyjąłeś w projekcie tzn ile założyłeś dna do wysokości KLW ?

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-04-12 10:52  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki za info. Więc nie będę po prostu wkładał tam samolotów;-). Przyjąłem zanurzenie 9 m więc 4,5 cm wychodzi. A co do ładowni to z tego co się orientowałem u pewnego "fachowca" (chociaż mogłem go też źle zrozumieć;-)) to ładownie mogły być ciągłe. Ale dopytam jeszcze. Jeśli się dowiem że jednak takie nie były to wstawię ścianki działowe w odpowiednie miejsca;-)

Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-12 10:07  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 Post zmieniony (26-09-18 09:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-12 11:50  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Schiller Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

kubeksus -> ambitny projekt. Trzymam kciuki i podziwiam postępujące prace.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-12 10:49  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam,

Dzisiaj przedstawiam zdjęcia surówki poszycia Kamikawy Maru. Nie starałem się kleić go czysto ponieważ i tak będzie on pokrywany szpachelką. Pokuszę się również o imitację pokrycia kawałkami blachy (uprzedzę pytanie: posiadam dość wyraźne zdjęcia jak takie pasy blachy biegły nad linia wodną. Pod linią wodną będę improwizował).

A oto zdjęcia:Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (08-11-15 12:50)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-05-12 11:37  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam ponownie,

Kolejna odsłona z budowy Kamikawy nadeszła. Stocznia pracuje pełną parą.
Po konsultacjach z Randarem ściąłem burty które były za wysokie i poprawiłem pokład dla wodnosamolotów który jest teraz równoległy do linii wody.

Pokład otrzymał też ryfle (nie wiem czy je miał bo na zdjęciach słabo widać jakiekolwiek detale ale nawet gdyby ich tam nie było to chociaż dzięki nim model jest ciekawszy). Wyciskanie ich zajęło 2 tygodnie żmudnej roboty.

Następnie kadłub "zaszpachlowałem";-). A ożyłem do tego..... nierozcieńczonej zielonej [bo taka akurat miałem;-)] farby;-). Trzy warstwy nakładane pędzlem wystarczyły żeby wszelkie drobne dziurki zakryć. Schło w sumie wszystko w tydzień. Po wyschnięciu pokryłem kadłub dwoma warstwami farby podkładowej w sprayu żeby kadłub lepiej się docierało.

I na koniec już po dotarciu [a nie robiłem tego z wielką starannością] na kadłub zacząłem nakładać pasy poszycia które wzoruję na zdjęciach archiwalnych. wykonuje je z arkusza samoprzylepnej cieniutkiej pleksi. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądało po pomalowaniu alę myślę że dużo lepiej niż teraz.

I to co wykonałem do tej pory:


Jak na razie zrobiłem połowę prawej burty.


Do następnego razu,
Kuba

--

Post zmieniony (26-09-18 09:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-05-12 11:00  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jupi!!! W Końcu nauczyłem się wstawiać profesjonalnie zdjęcia - bez reklam tylko bezpośrednio do nich. Mam nadzieję że będzie się wam teraz przyjemniej oglądało. Sukcesywnie postaram się poprawić wszystkie moje posty pod tym kątem. Relacja Kamikawy Maru została już w całości poprawiona

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (20-05-12 11:07)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-05-12 19:03  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Bardzo śmiały projekt. Do tej pory myślałem, że trzeba posiadać dokumentację danej jednostki by wykonać jej model kartonowy. Okazuje się że niekoniecznie. Wystarczy mieć plany "Sołdka" by zaprojektować "Kamikawa Maru" ;-). Tak trzymać!

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-05-12 09:36  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jednostki te mają podobną konstrukcję... a jakoś radzić sobie trzeba;-)

Post zmieniony (26-05-12 12:07)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-10-12 22:26  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
marek1 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5


 - 14

Witam,może masz ,pozdrawiam Marek http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/7/f/7fcd6a49.jpg?9e371a0d tu taż jakiś maruhttp://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/d/8/d8cb6e16.jpg to wszystko z linku szebiego http://blog.livedoor.jp/irootoko_jr/?p=125

--

Post zmieniony (10-10-12 22:31)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-10-12 11:17  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam,

Dziękuję bardzo za podesłane zdjęcia. Model chwilowo stoi w stoczni. Pracownicy strajkują i odmówili powrotu do pracy;-). Szczególnie po małej aferze z wyborem imitacji poszycia burt które niestety okazało się kiepskiej jakości;-). Jak pracownicy odzyskają wenę do pracy to zrobię aktualizację relacji;-)

Pozdrawiam,
Kuba

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-11-13 10:39  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witajcie,

Ogłaszam wszem i wobec że wznawiam pracę nad Kamikawą Maru.
Po prawie 1,5 roku przerwy spowodowanej uszkodzeniem modelu postanowiłem go reanimować. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-11-13 01:16  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Agand 

 

Ja się cieszę z wznowienia prac. Nie wiem na ile sie to owoż uszkodzilo, ale jak już reanimacja to:

1. Ładownie bym był jednak podzielił grodziami poprzecznymi (przy tej wielkości statku... no dobra niech będzie okrętu... na bank grodzie były). Musiały zresztą być - inaczej kadłub by nie zachował odpowiedniej sztywności, że o takim "drobiazgu" jak niezatapialność nie wspomnę. Masthausy też się stawiało tylkonad grodziami - maszty z bomami musiały mieć odpowiednie fundamenty - inaczej wszystko by się posypało podczas przeładunków.

2. Dodatkowo pewnie jeszcze były twin-decki (czyli każda ładownia miała mniej więcej w polowie pokład z zamykanym lukiem (ale już bez zrębnicy) - o wiele nie było toto w oryginale projektowane do przewozu węgla. Przy przewożeniu drobnicy takie pokłady były niezbędne, a jak póżniej przerabiali to owoż do przewożenia samolotów to z pewnością nikt nie likwidował bo przydatne wielce to raz, a dwa stanowiły integralną część konstrukcji - więc likwidacja sie mogła odbić na wtrzymałości.

--
Pozdrówka
Agand

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-11-13 08:11  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ładownie będą w całości zamknięte w tej wersji modelu.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-15 11:32  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w aktualizacji po prawie 2,5 roku.

W tym czasie model o mały włos nie wylądował w koszu po dość poważnym uszkodzeniu kadłuba. Ale się uwziąłem i po trochu przywracałem go do jako takiego wyglądu. Dlatego wiedząc jaką historię miał ten kadłub jestem bardzo zadowolony że udało się go uratować. Prezentuję kilka fotek z obecnego etapu budowy kadłuba.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-15 15:07  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 10
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może ktoś kiedyś wyda, chętnie bym pociachał.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 11:18  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam,

Chciałbym się poradzić odnośnie prawdopodobnego kształtu steru. Nie ukrywam że dno Kamikawy jest robione na podstawie prawdopodobnego wyglądu. Ponieważ nie natrafiłem na żaden szkic przedstawiający ten okręt wraz z dnem chciałbym się zapytać jak wg. Was mógłby wyglądać ster w takim okręcie. Moje propozycje poniżej. Dziękuję z góry za sugestię!

Okręt jest jednośrubowy.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 11:45  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
daniello86 Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

A nie ma jakis blizniaczych lub podobnych jednostek z tego okresu czasu? moze byl jakis trend w tego typu okretach? pod tym linkiem jest chyba cos podbnego

http://www.aeronautic.dk/AkashiDrawing.jpg

Nie przygladalem sie wnikliwie ale to chyba podobne jednostki.

Post zmieniony (13-02-15 11:47)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 12:04  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Przykro mi ale okręt jest w 100% inny. To jak porównywać handlówkę do krążownika.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 12:37  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
alsgls   

Fajnie coś takiego samemu zaprojektować, jest się czym chwalić i szczycić:)

--
http://alisglass.pl/galleries/balustrady-szklane/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 13:16  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Wojciech Cięciwa   

Witam.
Jednostka z lat 30-40 więc wydaje mi się, że najczęściej stosowano prosty ster - taki jak tez w prawym-górnym rogu Twojego rysunku.
Może się różnić proporcjami, zaokrągleniami ale to raczej ten typ steru.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 16:27  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Max Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

To jest Kiyokawa Maru. A że jednostka tego samego typu co Kamikawa , to mam nadzieję , że sprawa kształtu steru się wyjaśniła.


--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 17:43  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Super. Dzięki. Fajnie że mój kadłub robiony na oko jednak jest zgodny z rzeczywistością:-) Motywuje mnie to do dalszej pracy. Skoro sprawa steru rozwiązana to ciekawi mnie teraz czy śruba miała 3 czy 4 łopaty. Stawiam na 3.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-15 18:51  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Max Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tu Kiyokawa Maru jeszcze , albo już w "cywilu". Zwróć uwagę na śrubę ;-)


--

Post zmieniony (13-02-15 18:54)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-02-15 10:55  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

Postanowiłem dłubać przy modelu do czasu aż mnie nie znuży więc SBT chwilowo poszedł w odstawkę.

Bardzo dużo zrobiłem chociaż z małym efektem wizualnym. Głównie to było wzmacnianie kadłuba od środka i robienie kilku detali na burtach. Pomalowałem też kadłub podkładem ale chyba dam jeszcze jedną jego warstwę. Model bardzo powoli nabiera kształtów chociaż do pomalowania kadłuba pozostało mi jeszcze wiele pracy kosmetycznej. Ale jestem coraz bliżej. Kadłub jest jaki jest. Jakbym go robił teraz to wiele rzeczy zrobiłbym inaczej. (P.S.: Aparat zakłamał kształty)--

Post zmieniony (21-02-15 11:01)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-02-15 13:12  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Mała aktualizacja dzisiaj. Pomalowałem dno pierwszą warstwą i zacząłem pracować nad torami do wodnosamolotów. Po ich skończeniu model zostanie już w całości pomalowany.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-15 00:15  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
tomek69   

Widziałem na żywo, a cudze chwalicie... Tak trzymać Kuba!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-15 00:46  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Witek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kuba chętnie bym zobaczył to pomalowane poszycie denne. Jak możesz to wstaw proszę takie fotki na których było by je widać. Dzięki

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-03-15 08:12  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć Witek,

Fotki dna zamieszczę przy kolejnej aktualizacji. Teraz nie ma co oglądać. Ani nie pomalowałem tego równomiernie, nie bardzo się też przy tym starałem. Chciałem tylko zabarwic poszycie żeby w następnej warstwie nie używać tyle farby. Także przy następnej aktualizacji jak już będę miał co pokazać to zrobię te fotki w świetle dziennym.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-08-15 08:41  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Kadłub pomalowany o lekko pobrudzony. Zdecydowałem się na dużo delikatniejsze brudzenie niż w Isuzu. Na koniec pokryję go jeszcze lakierem matowym żeby się tak nie błyszczał. W miejsca pokryw ładowni pójdą deseczki z forniru. Teraz pracuję nad nadbudówką główną.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-08-15 11:26  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
marek1 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5


 - 14

Witam,trochę szkoda tego wnętrza,zakrytej ładowni,ogólnie bardzo mi się podoba,pozdrawiam Marek

--


W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN HieiOstatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-08-15 14:15  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Coś pięknego, wyhląda prawie jak plastikowiec!! Brawo!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-08-15 16:14  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Doody W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda bardzo dobrze!

--
Pozdrawiam Darek

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-08-15 08:26  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Nadbudówka się robi;)


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-08-15 16:22  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Pierwszy poziom nadbudówki skończony.


Przymiarka 1 wersji pokładu dla 2 poziomu.


Części 2 poziomu już czekają;)


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-08-15 18:22  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Drugi poziom się robi;)--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-15 18:39  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Trochę przynudzam, wiem ale skończyłem drugi poziom nadbudówki. Teraz pracuję nad wyłożeniem pokładu górnego deseczkami z forniru.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-09-15 08:03  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Borowy Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3


 - 2

Witam. Relacja tak sklejanego modelu jest przynudzaniem ? Gdzie tam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-09-15 16:28  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Borowy;)

Wczoraj wieczorem skończyłem pokład który wykładałem od tygodnia. Dzisiaj rano go przykleiłem a oto efekty.Pokład zaimpregnowałem lakierem przed przyklejeniem.

Rzut oka na całość modelu na chwilę obecną.


Biała część pod komin jest tylko postawiona na pokładzie. Postanowiłem ją dobrze wzmocnić szkieletem żeby podczas przyklejania komina nie zdeformować części.Części kolejnego poziomu już są rozrysowane. Kolejna aktualizacja za jakiś czas;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-09-15 16:46  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja to zawsze podziwiam własne projekty. A ten widać będzie bardzo dobry!

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-09-15 16:52  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5
 

Ładnie Ci to wychodzi. Szkoda tylko, że te ciągi komunikacyjne w nadbudówce są potem zakrywane przez następne poziomy pokładów i już niewiele widać.

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-09-15 17:51  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Max Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czy pokład w miejscu gdzie są tory był cały ryflowany? Pytam , bo mam jakieś zdjęcia gdzie widać tam deski. Poza tym model wygląda świetnie. Brawo.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-09-15 20:12  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Najger, wiem że szkoda ale bardzo fajnie mi się je robiło. Było to na tyle przyjemne że wcale nie żałuję że je zrobiłem. Poza tym była to bardzo fajna odskocznia od tradycyjnego szkieletu. Między innymi dlatego że prawie nic tam nie widać, bardziej zdetalizowane trapy robiłem tylko w miejscach gdzie je chociaż trochę widać. W miejscach gdzie ich nie widać są tylko zwykłe paski w starym stylu.

Max, wiem o które zdjęcie ci chodzi. Mam chyba wszystkie fotki z różnych książek które dzięki życzliwości niektórych osób przysłano mi nawet z zagranicy. Problem polega na tym że ja obstawiam że to są zdjęcia z innego okrętu a nie z Kamikawy Maru. Wnioskuję głównie po ułożeniu torów. Ale mogę się oczywiście mylić. Zdjęć które nie poddają w wątpliwość że zostały zrobione Kamikawie Maru jest 3 (dwa to zdjęcia z daleka a jedno przedstawia samoloty Rufe które szykują się do lotu). Dlatego gdybym mógł cofnąć czas i zacząć model od nowa to bym robił Kimikawę Maru ponieważ tam takich dylematów bym nie miał. No ale cóż, człowiek mądry po fakcie. Także odpowiadając na twoje pytanie, czy tam były deski? możliwe że tak a możliwe że nie - chociaż obstawiam że nie. Czy tam były ryfle? - możliwe że tak a możliwe że nie - chociaż po analizie zdjęcia z Rufe nie jestem taki pewny czy były. Możliwe że była tam goła blacha ale zdjęcie jest na tyle niewyraźne że też pewny nie jestem.

Reasumując, niewiadomych jest bardzo dużo i wiedziałem że tak będzie rozpoczynając przygodę. Ale wcale mi to nie przeszkadza we frajdzie jaką mam z robienia tego okrętu;) A i wychodzi nie najgorzej;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-09-15 08:31  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Tym razem przedstawiam poziom trzeci nadbudówki w trakcie prac.

Najpierw komin i podstawa komina:


Przedziały pod sterówką (oczywiście żeby być konsekwentny - z wnętrzem):


Pomieszczenia za kominem (ta część wymaga jeszcze poprawek malarskich i dodania przy świetlikach dodatkowych uplastyczniających elementów z drutu):


No i wszystko razem poustawiane na pokładzie:


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-09-15 10:57  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Oto postępy prac nad nadbudówką. Bardzo dużo jeszcze detali brakuje (szkiełek w iluminatorach, drutologii, itp.)Rozpocząłem też prace nad sterówką:A tak to wygląda na nadbudówce:--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-10-15 11:51  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Przedstawiam postępy prac nad nadbudówką. Przykleiłem komin i sterówkę oraz dorobiłem boczne stanowiska obserwacyjne.Sylwetka całego modelu. Coraz bardziej przypomina okręt transportowy.


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-10-15 07:21  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Doody W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać :-)

--
Pozdrawiam Darek

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-10-15 15:47  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam,

Dzisiaj nic nowego za bardzo nie mam ponieważ wciąż pracuję nad przodem nadbudówki.

Jest to już piąta wersja. Mam nadzieję że ostatnia.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-11-15 10:41  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Zrobiłem podpory na obrzeżu nadbudówki. Muszę jeszcze poprawić malowanie.--

Post zmieniony (07-11-15 11:03)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-06-17 11:31  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Postanowiłem na krótki czas wznowić budowę Kamikawy Maru.

Zrobiłem tylną nadbudówkę oraz stanowiska artylerii głównej. Całość czeka na malowanie i wyląduje na okręcie.

--

Post zmieniony (16-04-18 22:04)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-02-18 12:26  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Jednocześnie jak kończyłem Otsu-Gatę pracowałem też nad Kamikawą Maru. Powstały wyciągarki dźwigów i łańcucha oraz stanowisko przedniej artylerii głównej.--

Post zmieniony (16-04-18 22:05)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-02-18 13:57  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Śliczne to!! Jaki to kolor ten na burtach i pokładach?

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-02-18 09:02  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

vansen, to Humbrol 27.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-02-18 12:52  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thnx!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-02-18 13:33  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Kolejna aktualizacja. Działa główne. Zrobione kilka tygodni temu doczekały się w końcu zdjęć.--

Post zmieniony (16-04-18 22:05)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-02-18 14:26  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Te działa są z papieru? Lufy też? Szacun! :) Powodzenia w dalszej pracy!

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-02-18 10:54  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No I fajnie te działa wyszły.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-04-18 17:39  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Ostatnio zabrałem się ostro za Kamikawę Maru więc powstało sporo elementów.

Najpierw zrobiłem katapultę oraz szalupy:Następnie dokończyłem tylną nadbudówkę i przykleiłem działo:W kolejnym etapie zerwałem przednią platformę którą wykonałem wcześniej i zrobiłem ją od nowa ponieważ stara miała zły kształt. Przykleiłem też do niej działo i trapy:Na chwilę obecną model wygląda tak (katapulta i szalupy ne są przyklejone):Obecnie pracuję nad przednią ścianą nadbudówki. Jest to już 6 wersja ale w końcu wszystko pasuje:Postanowiłem też zmienić sposób prezentacji zdjęć. Mam nadzieję że się podoba.

Pozdrawiam i do następnej aktualizacji.

--

Post zmieniony (16-04-18 22:07)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-04-18 19:21  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 34
 

Kuba na majówkę zdążysz?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-04-18 19:27  Odp: [R] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może na wrzesień dopiero.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-04-18 09:36  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Jest dzisiaj piękny dzień a ja po 3 latach w końcu okleiłem nadbudówkę Kamikawy Maru.

Poza samym oklejeniem doszły trapy i relingi przy pokładach lotniczych. Przykleiłem też katapultę.--

Post zmieniony (11-04-18 13:27)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-04-18 13:03  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

404 Nie znaleziono

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-04-18 13:10  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Postimage ma jakieś problemy dzisiaj. Ale zdjęcia już działają

Post zmieniony (11-04-18 13:27)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-04-18 14:41  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
marek1 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5


 - 14

Witam,,po liczniku zapewne widzisz zainteresowanie modelem,mnie się podoba to co pokazujesz,pozdrawiam Marek

--


W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN HieiOstatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-04-18 09:39  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ciesze się że się podoba:)
Ale jednak 8 lat to za długo na robienie jednego modelu. Niektóre dawne części zrobiłbym teraz inaczej. I sam model ma też pewne wady konstrukcyjne i merytoryczne których już nie skoryguje.

Ale myślę że jak go ukończę i będzie upchany samolotami to ogólne wrażenie będzie robił dobre pomimo kilku baboli;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-04-18 09:50  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest piękny ten model, szacun ogromny!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-04-18 13:23  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kuba, on już robi wrażenie,nawet bez samolotów.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU

Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-18 22:14  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki,

Zmieniłem kamuflaż prezentowanego kilka lat temu Rufe. Powoli zabieram się za ich klejenie.
11 sztuk.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-18 13:16  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
siedem   

Przepraszam, jeśli było już wcześniej to pytanie, ale czy projekt będzie wydany?

--
--
Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-18 15:36  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Niestety nie mam w planach wydania tego modelu.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-18 12:36  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Doszła drabinka na kominie, stelaż do tentów i przykleiłem też łodzie. Pracuje obecnie nad dźwigami które są już przyklejone ale jeszcze nie dokończone.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-18 13:31  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Doody W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prezentuje się świetnie. Bedzie świetny model.

--
Pozdrawiam Darek

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-18 13:46  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Borowy Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3


 - 2

Witam. Teraz każda duperelka zamontowana na pokładzie bardzo zmienia ogólny widok. Podoba mi się i to bardzo, to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-04-18 00:56  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękny model i piękny wykon. Każda fota to radocha dla podglądaczy tej łajby!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-04-18 09:19  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Dzisiaj mam tylko pytanie. Czy zna ktoś może sklep gdzie możnaby dostać nawiewniki?
Zaznaczyłem na zdjęciach o co mi chodzi:Jest ich sporo na modelu - małych i dużych - a ja chociaż próbowałem sklejać je z listków to nie byłem zadowolony z efektu. Wierzch potrafię wyszlifować ładnie ale wewnątrz już jest problem i to brzydko wygląda.

Kolega senkan przesłał mi jakiś czas temu linki do zagranicznych sklepów ale te produkty nie do końca spełniają moje oczekiwania i nie są zgodne z tym co chce osiągnąć.

https://www.cornwallmodelboats.co.uk/acatalog/amati_vents.html
https://www.maritime-models.co.uk/acatalog/aeronaut-vents.html
https://matthewsmodelmarine.wordpress.com/writings/matthews-cowl-vents-for-model-ships/

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Kuba

Post zmieniony (25-04-18 09:20)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-04-18 09:22  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
stary Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

rbmodel ma sporo nawiewników w ofercie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-04-18 09:43  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
marek1 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5


 - 14

Wiitam,coś jesthttp://www.rbmodel.com/index.php?action=products&group=089pozdrawiam Marek

--


W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN HieiOstatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-04-18 09:46  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Piękna sprawa. o takie właśnie mi chodziło. dzięki wielkie!!

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-05-18 13:04  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześc,

Już od miesiąca pracuje nad samolotami a jestem dopiero w połowie. Bardzo wolno mi to idzie. Samoloty mają wnętrza i oddzielne lotki. Musiałem trochę poprawić projekt w kilku miejscach bo części nie pasowały.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-05-18 01:01  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Qrde, mikroskop w zestawie, gdybyś to wydał... Śfirus maximus...

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-05-18 21:16  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Aż tak to nie;) Da się je skleić bez szkieł powiększających.

Nie używam ich przy klejeniu. Dlatego nigdy nie dorównam precyzji Spychacza czy IJN Łukasza. Ale z tym się ju pogodziłem;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-05-18 12:38  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Samoloty dostały ogony.Kupiłem też nawiewniki (niestety był tylko jeden rozmiar - ale naszczęście tych jest na okręcie najwięcej. Z resztą będę musiał sobie jakoś poradzić):


Kupiłem też jeden zestaw kołpaków do samolotów. Muszę jeszcze dokupić drugi bo jest ich trochę za mało.


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-05-18 13:00  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jakby co, ja też nie używam żadnych szkieł powiększających. Jedynie okulary do bliży 0,5 dioprii, bo wzrok już nie taki jak kiedyś. Nie wiem w ogóle skąd taka informacja.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (27-05-18 13:01)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-05-18 13:02  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co nie zmienia faktu że i tak Ci nie dorównam w precyzji;) Za wysoki poziom:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-05-18 13:30  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

11 prostych imitacji silników do Rufe.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-05-18 22:38  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
TRH Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 24


 - 5

A te imitacje silników to z czego robiłeś?

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-05-18 08:33  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

TRH, Robiłem je z szarej barwionki. Skleiłem ją z dwóch warstw, nakleiłem na nią części. Najpierw wyciąłem otwory sztancą biopsyjną a potem wycinałem. Skleiłem cyjanopanem.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-09-18 10:32  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Po kilku miesiącach budzę relację do życia.
Zakończyłem sklejanie eskadry A6M2N Rufe z Kamikawy Maru.
Każdy samolot ma oddzielne lotki wnętrze kabiny i prostą imitację silnika.
Kołpaki są z Model Hobby (do samolotów z krążownika Mogami).Z samolotów zostały tylko 2 rozpoznawcze Pete w zielonym kamuflażu.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-09-18 14:03  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Borowy Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3


 - 2

Witam. Precyzja nad precyzjami ;) Podziwiam dokładność i czystość wykonania tych maleństw.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-09-18 15:26  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Sławek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 34


 - 3

Powiem tylko jedno ja pierdziu , szacun.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-09-18 17:23  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Fajnie że się podoba:)

Dzisiaj przykleiłem większość części jakie przez ostatnie miesiące zrobiłem "do pudełka".

Pojawiły się 3 rodzaje nawiewników. Największy rozmiar to odlewy a średni i najmniejszy to moje wyroby. Widać że trochę odstają jakością ale takie już będą.

Doszły też detale na pokładzie, reling na łodziowym poziomie nadbudówki oraz stanowisko działka 12,5mm i reflektora. Został jeszcze reling, trapy i oprzyrządowanie na najwyższym poziomie.

Chyba już też najwyższy czas na zmianę roboczej podstawki na docelową.

Tak model wygląda na chwilę obecną:--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-10-18 15:00  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Dodałem trochę części do nadbudówki. Doszły też kotwice i mały dźwig na dziobie.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-10-18 21:15  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest super!

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU

Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-10-18 22:40  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
StuGu 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jest nawet genialnie:-)
Ale tło bym zmienił - biel bije po oczach i nieco ciężko się ogląda tą wspaniałą pracę:-)

--
StuG

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A / PzInż. 130 / Ha-Go / T-38 / T-37A / L6/40 / 7TP

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-10-18 08:51  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wspaniała robota, az sie prosi aby ten model ktoś wydał.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-10-18 10:02  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadza się. Kupiłbym.

Piękna robota i ciekawy projekt.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-10-18 14:02  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziekuję bardzo!!!!

Szczególnie że nie uważam tego modelu za szczyty umiejętności.

Model rozpocząłem w czasach jak miałem zupełnie inne podejście do zgodności historycznej oraz nie umiałem tego co potrafię dzisiaj. Dlatego zdecydowałem się na papierowe relingi (pomimo że już ich nie zamierzam stosować) oraz inne uproszczenia. Chce po prostu skończyć już ten model bo za długo nade mną wisi i mam już go trochę dość. Szczególnie że kolejny nieukończony model za którego się wezmę jak skończę ten, czyli Zuiho, też nie jest łatwy i przejrzysty w budowie, więc znowu będę musiał siedzieć nad zdjęciami i analizować zamiast cieszyć się samym klejeniem.

A co do wydania to ja nie rysuje grafiką wektorową tylko rastrową dlatego nie nadaje się to do profesjonalnych drukarni. Dodatkowo uważam że mam zbyt słabe materiały. Ale kiedyś jak pisałem miałem inne podejście. Teraz nigdy nie zdecydowałbym się na Kamikawę Maru ale na Kimikawę Maru do której mam lepsze rysunki. No ale przecież jak już tyle lat to trwa to nie wyrzucę modelu do kosza z tego powodu więc będzie jaki będzie;).

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-11-18 13:28  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Kolejne postępy przy Kamikawie Maru.

Kolejne detale na nadbudówce i zacząłem stawiać maszty.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-12-18 11:45  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Eskadra w komplecie.

Skończone samoloty F1M Pete (wymyśliłem sobie że jeden będzie w trakcie remontu):


Oraz cała eskadra:Na koniec najbardziej zdetalizowany samolot jak do tej pory:)Ponieważ same wózki do transportu wodnosamolotów będę przyklejał do pokładu wcześniej a samoloty ustawiał na nich dużo później, zrobiłem sobie prosty wzór który pozwoli mi przykleić wózki w odpowiednich miejscach tak żeby później samoloty o nic nie zawadzały.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-01-19 17:42  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Skończyłem maszty. Bomy zrobione ze szprych rowerowych i szlifowane na szlifierce kątowej. Wewnątrz masztów też są szprychy. Dla lepszego manewrowania każdy maszt ma specjalną podstawkę. Teraz będą one pomalowane, następnie dodam do nich liny i przykleję do okrętu.--

Post zmieniony (18-01-19 18:14)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-01-19 18:04  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam

Wykonanie super. Oglądam całość z niecierpliwością.


Pozdrawiam Paweł

--

Post zmieniony (18-01-19 18:33)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-01-19 13:42  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Dzisiaj przedstawiam sporą aktualizację.

Dzwigi zostały pomalowane. Obecnie pracuję nad olinowaniem. Liny jak to w moich modelach wykonam ze specjalnej nici modelarskiej o grubości włosa. Kupuje je na konkursach.Do okrętu dodałem wózki do transportu wodnosamolotów, podpory pod bomy oraz mocowania lin do bomów i haków. Doszedł tez trap na boku kadłuba oraz dźwigi do opuszczania go na boku nadbudówki (nie mają jeszcze olinowania). Do dwóch wózków przykleiłem już też 2 samoloty. Resztę samolotów dokleję dopiero jak będą przyklejone dźwigi z olinowaniem (które na potrzeby zdjęć zostały na sucho włożone). Inaczej będą mi przeszkadzały.

Tak to wygląda obecnie:

--

Post zmieniony (28-01-19 16:03)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-01-19 14:26  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
darmuszka Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Bardzo mi się Twoja praca podoba.

Model świetny. Nie wiem czy przegapiłem, bo wspominałeś, że nie będzie wydany ale gdybyś zmienił zdanie - kupuje w ciemno.

Kłaniam się
Darmuszka.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-01-19 15:59  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czysta poezja, modelarski mjut na moje zmęczone życiem oczy... Brawo!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-01-19 21:52  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
TLB Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8


 - 3

Świetnie. Po prostu czad:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-02-19 12:45  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Tylne dźwigi i olinowanie skończone. Przykleiłem też samoloty.--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-02-19 13:45  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
StuGu 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kuba - miażdżysz:-)
Szybko i na temat:-)
Model niesamowicie jeszcze zyskał na ładunku tych samolotów:-)

--
StuG

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A / PzInż. 130 / Ha-Go / T-38 / T-37A / L6/40 / 7TP

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-02-19 19:14  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
zbyszko_k 

 

Pełen szacunek. Coś niesamowitego.

--
zbyszko_k

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-02-19 19:30  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Borowy Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3


 - 2

Witam. Sama przyjemność oglądać relację tak wykonywanego modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-02-19 08:58  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
97 Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

piękna sprawa :D
pytanko - z czego linki tych dźwigów są?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-02-19 11:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Do olinowania używam czegoś takiegoNie wiem czy można to dostać w sklepie. Zdobyłem to na konkursie dawno temu. Jedna szpulka starczy na wiele modeli.

Kuba

Post zmieniony (20-02-19 11:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-02-19 16:14  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
vwsmok Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chyba JSC takie cuś sprzedawało.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-02-19 20:58  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Varran Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za namiar - nadal jest to w sprzedaży

http://sklep.jsc.pl/index.php/produkt/nitka-modelarska-syntetyczna-super-cienka-grubosc-004-mm-dlugosc-15-m-k-017

--
Pozdrawiam ;)

W budowie: IJN Hatsushimo; Jeremiah O'Brien
Gotowe: K-335 GIEPARD; K-670 Skat; USS PGM-17; USS PC-553; ORP ORZEŁ III; 705 Lira (Alfa)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-02-19 21:01  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

To jest super

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-02-19 09:20  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
97 Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Varran wielkie dzięki :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-02-19 14:35  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Kemot Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Super model, samoloty faktycznie niesamowicie ożywiły szarości jednostki.

--
pzdr
Kemot

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-02-19 20:43  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Super:-) Bardzo się cieszę że się Wam podoba. Jeszcze 6 samolotów będzie z przodu i 3 maszty. Olinowanie i koniec:-).

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-03-19 15:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cześć,

Zapraszam do galerii końcowej Kamikawy Maru.

Budowa z przerwami trwała 9 lat. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku a zakończyły 23.03.2019 roku.
Przerwy były długie. Pierwsza trwała 2,5 roku. W 2012 roku model poważnie się uszkodził. Kadłub był oklejony samoprzylepną cienką pleksi i było pomalowane już dno kiedy pleksi zaczęła się deformować i powstały szpary. Ponieważ samo oklejenie zajęło mi dobre 1,5 miesiąca musiałem zrobić sobie przerwę od tego modelu w której został zrobiony Isuzu. Po przerwie jak już zapomniałem ile pracy było włożone w to oklejenie zerwałem pleksi i zrobiłem poszycie ponownie tym razem z samoprzylepnego papieru. Po pomalowaniu kadłuba model miał kolejną roczną przerwę w której powstał desantowiec SBT. Jak go skończyłem wróciłem na chwilę do Kamikawy powstała nadbudówka. Kolejne przerwy były na lotniskowiec Zuiho (nadal nieskończony) i łódź podwodną I-58. Po ukończeniu łodzi na dobre wróciłem do Kamikawy i efekt końcowy widać na zdjęciach.

Do budowy modelu wykorzystałem:
- Cześć elementów wycinanych laserowo z krążownika Sendai (GPM)
- Wycinane laserowo wózki do wodnosamolotów z tendra Nisshin (Angraf) - dziękuję Jorzikowi i Tomkowi za odstąpienie niewykorzystanych wózków z ich modeli.
- Odlewanych w żywicy kotwic - dziękuję IJN Łukaszowi. wyszły super!
- Odlewanych w żywicy nawiewników z firmy RBmodel
- Odlewanej z żywicy czterołopatowej kotwicy (GPM)
- Kołpaków do wodnosamolotów z Model Hobby
- Do zrobienia niektórych standardowych elementów wyposażenia korzystałem z innych modeli.
- Super cienkiej linki do olinowania (JSC)
- Tłoczonych luf z Model Hobby

Model w większości był rysowany w Photoshopie. Nigdy nie był robiony z myślą o wydaniu. Wyrysowane części służyły mi jako baza do przycinania która później nie była już poprawiana w komputerze. Dlatego nie planuje wydania tego modelu.

Model został pomalowany farbami Humbrol 100 (dno), Humbrol 27 (burty). Do wykonania śladów rdzy użyłem starej wyschniętej na proszek farby Humbrol 113. Efekt nierównego odcienia na burtach zrobiłem zbierając część farby miękkim pędzlem ruchami góra/dół.Teraz zabieram się za kończenie lotniskowca Zuiho. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i dobre słowo. Do zobaczenia na konkursach i w kolejnych relacjach:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-03-19 16:09  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
OSTOJA Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Napracowałeś się. GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-03-19 16:40  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Varran Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 6
 

GRATULUJĘ!

Rewelacyjny model!

--
Pozdrawiam ;)

W budowie: IJN Hatsushimo; Jeremiah O'Brien
Gotowe: K-335 GIEPARD; K-670 Skat; USS PGM-17; USS PC-553; ORP ORZEŁ III; 705 Lira (Alfa)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 07:13  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
TLB Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8


 - 3

GENIALNY. Gratuluję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 07:32  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 43
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękny jest. Gratuluję.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 08:12  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wykonałeś solidną modelarską pracę. Model pięknie się prezentuje i będzie perełką w Twojej flocie. Gratulacje.Szkoda że żaden wydawca nie chce się skusić na wydanie takiego modelu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 09:02  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Borowy Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model wykonałeś WSPANIALE ! Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 09:08  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziekuję.

Jorzik zapytania były. Ale nie byłem zainteresowany ponownym projektowaniem modelu praktycznie od zera. Gdyby moje rysunki wymagały jedynie kosmetycznych poprawek to pewnie bym to zrobił. A tak jak nie projektowałem go od początku z myślą o wydaniu to musiałbym spędzić ponownie co najmniej rok żeby go rysować a mi się już zwyczajnie nie chce.

Jedyne co mogę powiedzieć to to że nie będzie to jedyny model robiony od podstaw i kolejne zamierzam robić już tak żeby nie zamknąć sobie możliwości ewentualnego wydania jeśli taka bedzie decyzja;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 10:09  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
MPaweł Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 1

Gratulacje! Świetny model i ogrom pracy. Czapki z głów:-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 10:50  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Kemot Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Piękny! Naprawdę piękny model!

--
pzdr
Kemot

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 12:06  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5
 

Gratuluje ukończenia modelu. Pilnie śledziłem relacje i postępy a ukończony model wygląda rewelacyjnie. Mam nadzieję, że będzie mi dane zobaczyć go na żywo.
Ciekawe co następne zaprojektujesz i nam tu pokażesz ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 12:46  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękny! Ilość detali robi ogromne wrażenie. Model jest doskonałym przykładem, że efekt można uzyskać niekoniecznie budując pancernik, czy lotniskowiec. Gratulacje!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 13:14  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
marek1 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,sporo pracy,chyba nie było jeszcze takiego okrętu wydanego u nas,ja bym go troszeczkę podciorał,pozdrawiam Marek

--


W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN HieiOstatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 16:07  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kawał świetnej roboty. Brawo.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU

Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 16:08  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Ryszard Na Forum:
Relacje w toku - 33
Galerie - 31


 - 9

Wyśmienicie się prezentuje !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 17:35  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łohohoooo! Ale model! Brawo!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 19:02  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Gratulacje.
Jedyny w swoim rodzaju.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek