FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
27-12-15 22:29  [R/G] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

20160220 - wszystkie części zamontowane, podsumowanie na ostatniej stronie...


Nowy rozdział czas zacząć. Mam sporo wolnego czasu (do 6-go, hehe) więc szkoda byłoby zmarnować go na oglądanie TV. Padło na Whirlwind'a z WAK'u (projekt Łukasz Fuczek) i w zasadzie to jestem zdziwiony, że model nie doczekał się jeszcze relacji. Mnie bardzo podoba się jego sylwetka - te wielkie gondole silnikowe - a pamiętam, że w momencie ukazania zbierał przychylne oceny. Wydaje się fajnie wydany, detalizacja taka w sam raz dla mnie, nie zamierzam specjalnie wiele od siebie dodawać. Przypominam okładkę:

Szkielet z laserków, taki trochę "okrętowy. Trochę, bo w zasadzie można pokusić się o sklejenie segmentami bo "podłużnice" to w większości elementy między kolejnymi wręgami a nie element przebiegający przez cały lub pół długości kadłuba. Mimo dołączonej erraty do laserków można spotkać kilka drobnych błędów (brakuje kilku otworków pod "wpusty" podłużnic).
Pierwsze działania skupiają się na segmentach z kabiną pilota. Na razie bez problemów i mam nadzieję, że tak będzie do końca.

Pomalutku będę sobie dziergał dalej...

--

Post zmieniony (20-02-16 13:21)

 
28-12-15 07:37  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jestem PIERWSZY !!! Zajmuję od razu najlepsze miejsce :) Boguś do dzieła !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-12-15 08:47  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Będę patrzał,dawno temu kleiłem go z małego modelarza fajna sylwetka
Powodzenia i pozdrawiam
stachu

 
28-12-15 17:02  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Też podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-12-15 21:09  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Z przyjemnością popatrzę, podoba mi się ta maszyna. Powodzenia!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
28-12-15 21:32  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładny samolot wybrałeś sobie do sklejenia. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-12-15 22:08  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
greg   

Bardzo obiecujący początek nam tu Kolega zapodał.
Tablica przyrządów jak ta lala!
Zdradź proszę jak został osiągnięty tak rewelacyjny efekt ?

 
29-12-15 08:05  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Niestety http://muzyka.onet.pl/koncerty/lemmy-kilmister-ewangelia-wedlug-lemmy-ego/t97mt

 
29-12-15 11:02  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

29.12.2015 - fucking morning...

R.I.P. - albo... ja wiem ? Może niech tam zagra mega koncert...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-12-15 11:11  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

R.I.P. :(

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
29-12-15 11:12  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

(...)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-12-15 12:12  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Dzis mój wieczór upłynie pod znakiem szkockiej i "Ace of Spades"

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-12-15 19:47  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

R.I.P.

--
Pozdrawiam Darek

 
29-12-15 21:57  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ikona... Szkoda... Wychylić Jacka na pamięć należy!

--

Post zmieniony (29-12-15 21:58)

 
29-12-15 22:33  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Umarłeś ......... powstaniesz, ale nie teraz bo za późno. Czas jest i to nie ograniczony jak przechylisz Jacka na pamięć.

 
29-12-15 23:14  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cóż... życie toczy się dalej... jakoś nigdy nie mogłem sobie wyobrazić, że Gościa kiedyś nie będzie. Fajnie, Chłopaki, że się tu wpisaliście.

Tymczasem do modelu doszło kilka drobnych elementów: orczyk, radiostacje, siedzenie pilota...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-12-15 23:19  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Born to lose - Live to win.........................
Ładne to jee........;-)

 
30-12-15 09:51  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
kari   

mały off
... jak już do tematu dołączył i tak "nieśmiertelny" Lemmy
to trzeba także dodać, a w zasadzie przypomnieć o drugiej
ikonie "Motora"; pałkerze - Phil'u "Animal'u" Taylor'ze, który odszedł 11.11.2015r.

... mój ulubiony skład to właśnie: Lemmy, "Animal" i "Fast" Eddie Clarke.

['] [']
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
30-12-15 10:08  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Tak naprawdę to mogą sobie tam pobrzdękać w "Motorhead'owym" zestawieniu. Przecież "czekał" już od 2011 Wurzel...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-01-16 13:27  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam.
Składając Wszystkim Noworoczne Życzenia Pomyślności i Spełnienia Wszystkich Planów zacznę nowy rok od...narzekania. Tylko jeszcze nie wiem czy na siebie czy na model.
Ale po kolei. Mając trochę dość kabinowej drobnicy zabrałem się za sklejanie tego w całość. Pierwsze zdziwienie kiedy okazało się, że znak rozpoznawczy na lewej "burcie" ciężko będzie spasować, a kolejne gdy przy mierzeniu segmentów wręgi okazały się za... małe. Nakleiłem na nie paski z papieru do drukarek.

Być może ten problem stworzyłem sobie sam, ale "za Chiny" nie wiedziałem jak ustawić względem wręg wewnętrzne poszycie kabiny, aby zgrało się to z poszyciem zewnętrznym i sąsiednimi segmentami. Brakowało mi jakichś punktów odniesienie, które jednoznacznie by to określały. Zrobiłem to tak, że wewnętrzne poszycie skleiłem w segment i nie przykleiłem go do wręg. Do tego dopasowałem pierwszą część zewnętrznego poszycia najpierw na krawędziach kabiny a potem zamykając je na dolnym szwie.

I teraz do sedna. Mimo tego, że tylna krawędź zewnętrznego poszycia jest w osi środkowej wręgi kabinowej dwa "listki" stanowiące wewnętrzne poszycie komory radiostacji nie zgrywają się na dolnej krawędzi z dnem tej komory. Przymierzyłem boczne segmenty zewnętrzne i wyszło mi, że górne krawędzie tej komory nijak mają się do siebie (dochodzi tu jeszcze poziome użebrowanie). Nijak nie mogę tego spasować. Odległości między wręgami wyznaczone są przez podłużnice i co ciekawe odległość ta jest równa szerokości segmentu na dolnym szwie, ale tworząca na wysokości krawędzi kabiny jest już o prawie 1 mm dłuższa.

Pomysły są takie:
1. dopasować segment zewnętrzny poprzez odcięcie krawędzi i zwężenie go proporcjonalnie (w górnej części) - karkołomne, bo segment jest ukształtowany, ale może doszlifować ?
2. zachować kształt i szerokość segmentu, skleić tak jak jest a to wewnętrzne poszycie odciąć i dopasować do krawędzi zewnętrznej komory - tylko wtedy trzeba leciutko "pomóc" szkieletowi (jest podatny na ugięcie w segmencie kabinowym) a czy to nie "złamie" linii kadłuba ? Na pewno oś środkowej wręgi kabinowej ucieknie krawędzi zewnętrznego poszycia...
Może jakieś inne sugestie ? Może ktoś już to sklejał ? Nie wiem czy to ja walnąłem babola czy jednak w wycinance jest błąd... A może to wyolbrzymiam ?
Na chwilę obecną model otrzymał kilka segmentów przed kabiną:


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-01-16 14:13  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też nie lubię "okrętowego" szkieletu w kadłubie samolotu... Mam za małe na taką koncepcję umiejętności... Jak sklejałem Morane'a 406 to taki właśnie szkielet bardziej mi przeszkadzał,niż pomógł...
Wniosek na przyszłość: porządnie przeanalizować koncepcję autora modeli i śmiało zmodyfikować do swoich potrzeb i umiejętności.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-01-16 22:59  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nic tak nie sprzyja sklejaniu jak Trójkowy Top Wszechczasów. Ale się nawspominałem...
Odciąłem te "listki" wewnętrznego poszycia komory radiostacji, przykleiłem je do poszycia zewnętrznego i zamknąłem segment ożebrowaniem poziomym.

Potem wkleiłem do środka kabiny wszystko wcześniej przygotowane. Pozostało siedzenie pilota.

No i przyszła pora na segmenty za kabiną. Znak rozpoznawczy nie miał szans "zejść się" mimo tego, że linia szwu pod spodem jest w miarę utrzymana. Trudno. Myślę, że najtrudniejsze, jeżeli chodzi o kadłub już za mną...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-01-16 10:24  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Człowieku,ależ Ty masz tempo !!! A u mnie nic :((

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
02-01-16 10:53  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Też zaczynam nie lubić okrętowego szkieletu w samolotach. Miałem 2 podejście przy F-14 z Kartonowego Arsenału i nie podoba mi się jego wykonanie. Będę robił 3 podejście pomijając dwie podłużnice w przedniej części kadłuba.

A modelik podglądam, bo posiadam to wydanie i druga rzecz, że podoba mi się ten samolot.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-01-16 11:48  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przepraszam, że zakłócę troszkę mir tej relacji, ale Bizon w F-14 z AH nie ma klasycznego okrętowego szkieletu, a owrężenie ze względu na taką skomplikowaną konstrukcję jest zupełnie inaczej zaprojektowane niż kadłub takiego samolotu jak Westland Whirlwind, czy innych modeli samolotów o takim kształcie kadłuba w których projektanci modeli samolotów kartonowych zastosowali tzw. okrętowy szkielet kadłuba.
Generalnie o tak zaprojektowany kadłub chodzi http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&forA=theArticle&forI=3024 lub w taki sposób http://s266.photobucket.com/user/sjponeill/media/UAMF/defiantinstr1.jpg.html

Tu jest relacja ze sklejania F-14 z AH i gdzie niby jest ten okrętowy szkielet kadłuba http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=93575&t=93575

A tu zabawiłem się w archeologa i wykopałem taką oto wymianę poglądów na temat zaprojektowania szkieletów okrętowych w modelach samolotów kartonowych
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=6209&t=6150

Wracając do relacji to strasznie mi się podoba forma w jakiej je prowadzisz nie mówiąc już o samych tematach jakie wybierasz do sklejania - już się cieszę na przyszłe relacje, a przed nami przecież cały rok 2016 : )

Post zmieniony (02-01-16 12:06)

 
02-01-16 14:20  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A może warto pobawić się lekki retusz kokardy np, kredkami ?

 
02-01-16 22:17  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Dokładnie tak samo jest u mnie z kokardą. Jest ona źle narysowana, widać to po czarnych poziomych kreskach jak biegną z lewej a jak z prawej strony kadłuba. Ja troszke farbka podmalowałem i jest git.
Jaka jest errata do laserow? Chodzi o wergi dwustronne moze?
Model wychodzi ci super!

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
02-01-16 22:30  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
chyba spróbuję z tymi kredkami (ale tylko kredkami), Ryszard, bo ta kokarda nie daje mi jednak spokoju (na moje błędy jakoś łatwiej mi się przymyka oko...).
Dzisiaj niewiele, wstawiłem pilotowi coś do siedzenia i przypięcia się, a za kabiną drążek przeciwkapotażowy. Dokleiłem też kolejny segment kadłuba. Zabrałem się za szkielet skrzydeł - strasznie to delikatne wyszło na końcu więc zaglutowałem podłużnice co pewnie jutro przypłacę alergią. Główny dźwigar ma wcięcie, które wraz z wypuszczonymi z kadłuba końcówkami powinno determinować wznios płatów. Nie na wiele to się jednak przyda, bo różnica w szerokości tego gniazda i wypustu jest taka, że wznios można sobie ustalić prawie dowolny... Ale to może wina laserków (grubość wiązki), chciałeś człowieku iść na łatwiznę to teraz kombinuj...

Porzuciłe skrzydła na później i zabrałem się za usterzenie i tu trafiłem na tęgą zagadkę. Do tego stopnia trudną, że wysłałem zapytanie do Autora o co kaman. Nie wiem po co wcięcie w dolnej części steru kierunku. Nie ma tego na renderach, nie ma takiej "dziury" na żadnym ze zdjęć. Nie ma też części w wycinance, która miałaby to zamknąć... Czekam na odpowiedź.

Coś też chyba "nie halo" jest też z kilkoma wręgami, ale... poczekam na odpowiedź Autora

PS. air - tak, errata zawiera wręgi "dwustronne". A jak poradziłeś sobie z tym sterem kierunku ?

--

Post zmieniony (02-01-16 22:34)

 
02-01-16 22:53  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Autor mi odpisal ze na planach taka dziura byla, ale nie ma zaslepki bo nie bedzie widać. Ja uzylem jedna z szarych wreg na zaslepke, przynajmniej jej dolna czesc, chyba cz.45

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
03-01-16 08:42  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Całkiem ładnie sobie kleisz. Podoba mi się. Szkoda tylko tej kokardy...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-01-16 21:22  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

W pierwszych słowach mojego kolejnego "listu" chcę podziękować Autorowi projektu oraz Arkowi (air_22) za pomoc w wyjaśnieniu zagadki związanej z tą "dziurą" w sterze kierunku. Nie ma ona ostatecznie żadnego znaczenia bo i tak jest ukryta we wnęce statecznika pionowego (a tak na marginesie, to lepiej, zdecydowanie lepiej byłoby, żeby to air_22 prowadził relację z budowy tego samolotu).
Uporałem się jakoś z usterzeniem. Na początek stateczniki i wnęka na kółko ogonowe. Wszystko pasuje cacy. Skleiłem też stery i podpiąłem je do części ogonowej. Ostatni segment na razie nie jest przyklejony do kadłuba, łatwiej (i bezpieczniej !) będzie operować dalej samym kadłubem:

No i tak to się na dzisiaj prezentuje. Jak widać "listki", delikatnie mówiąc, to nie jest moja mocna strona. Ale muszę przyznać, że sam element też jest delikatny w obróbce szczególnie, że trzeba mocno uwarzać na cieniutkie dźwigarki usterzenia poziomego, które są połżczone z jedną z małych wręg...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-01-16 22:42  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Krucze... Ładny ten samolot że hej!!

--
54323031

 
05-01-16 06:20  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie wychodzi. Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
05-01-16 06:29  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Pięknie mu ukształtowałeś tą "pupcię".

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
06-01-16 19:38  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
po kadłubie i usterzeniu przyszła pora na skrzydła. Na razie przygotówka poszczególnych fragmentów. Szkielet sklejony wcześniej "wzbogaciłem" o elementy, które będą stanowić podparcie goleni podwozia, w końcu jakoś to musi się trzymać. W prosty sposób ustabilizowałem też połączenie dźwigar-wypust z wręgi, naklejając na dźwigar w miejscu gdzie jest wycięcie pasek z kartonu i w ten sposób utworzyło się gniazdo, które już ładnie współpracuje z wypustem. Ten podkleję jeszcze symetrycznie, żeby jego wysokość była równa wysokości gniazda i będzie cacy. Zrobiłem też w dźwigarku miejsce na reflektor, taki jak na kolejnych fotkach.

Wkleiłem wloty powietrza na krawędzi natarcia i lekko je "podrasowałem" wklejając żeberka z drutu 0,5 mm. Na miejscu są też już paski imitujące uwypuklenia na poszyciu oraz lampy pozycyjne. Te, posiłkując się relacją 'stachoo'a" wytłoczyłem z kolorowych okładek do dokumentów.

Poszycie skrzydła składa się z trzech segmentów. Najpierw skleję je wszystkie razem, a dopiero później "zamknę" je na szkielecie i skleję na krawędzi spływu. Na sucho wszystko ładnie pasuje, krawędzie mam zgruntowane BCG więc wystarczy je tylko dokładnie złożyć do siebie i przeciągnąć jeszcze raz BCG. Mam nadzieję, że będzie to wystarczająco mocno trzymało.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-01-16 20:14  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kurcze,tak dawno nie sklejałem standardu,że to wszystko dla mnie brzmi i wygląda jak czarna magia !!! Więc sobie patrzę i podziwiam,że tak też można.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-01-16 09:22  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Podziwiam za czystość,precyzję i ( co najbardziej cieszy) częstotliwość aktualizacji postepów pracy nad modelem!
Tak trzymać!
Zasuwasz aż miło!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-01-16 11:09  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,lubię obserwować Twoje poczynania ,jednak na moim kompie długo otwierają się zdjęcia ,trzeba ie otwierać pojedynczo
ze strzałkami było by szybciej,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-01-16 12:49  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
dzięki za pozytywne opinie, to zawsze cieszy i mobilizuje. Co do szybkości sklejania to teraz zacznie ona dość szybko spadać - koniec urlopu :(, a co do zdjęć, to już je "odtajniłem" (jak AM "zetkę")

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
07-01-16 23:37  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Aaaa... dzisiaj tylko jedna ciekawostka - zewnętrzne żeberko lotki. Muszę się przyznać, że oba zginęły jak kichnąłem...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-01-16 08:43  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Długo się zastanawiałem co to jest w tle a to groszówka. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-01-16 09:24  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
WB 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przy takim powiększeniu to na grosiku widać babole :)

 
08-01-16 15:56  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Boguś,wstydź się,z katarem siadać do modelu :))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
08-01-16 23:10  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ufff... wróciłem z dalekiej podróży.
Zabrałem się dzisiaj za kończenie skrzydeł. Jak pisałem wcześniej najpierw chciałem skleić trzy części poszycia ze sobą, a później zamknąć na krawędzi spływu. W pierwszym skrzydle połączyłem poszycia. Dwa pierwsze segmenty, od kadłuba poszły OK, wszystko się pięknie zamknęło, ale niestety trzeci, mimo, że był w miarę dobrze spasowany na łączeniu z drugim niestety wichrował się. Coś musiałem skopać.
Do drugiego skrzydła podszedłem inaczej - najpierw zamknąłem na szkielecie dwa pierwsze segmenty poszycia i dopiero wtedy przykleiłem trzecie - zewnętrzne. I to było OK, łączenie i wznios. Co było robić ? Przeciąłem łączenie drugiego i trzeciego segmentu na całej długości spodu poszycia i... to wystarczyło. Całość od razu przyjęła poprawny kształt a szczelina na łączeniu, która się utworzyła miała niewiele ponad 0,5 mm szerokości (pierwsza fotka). Tyle wystarczyło. Mój błąd, mam nauczkę na przyszłość. Na tyle na ile umiałem wypełniłem to wikolem i przetarłem suchym pędzelkiem. No niestety widać, ale może podpowiecie jak to jeszcze lepiej zamaskować ?
Na dzisiaj model już wygląda jak samolot, skrzydła i usterzenie na sucho, na ostateczne spasowanie przyjdzie pora...

No i pora na gondole silników...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-01-16 00:22  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

A no widać niestety. Wiem że potrafisz kleić i nigdy się do tego nie zniechęcisz bo to lubisz, tak jak ja :-) myślisz że coś Ci się nie udało, albo coś spaprałeś ? Pomyśl o tych co robią to gorzej, ba nawet to pokazują i chcą się swoim sukcesem z ukończenia takiego klejenia pochwalić (chwała im za to). Nie narzekaj bo wygląda to bardzo fajnie, a jak skończysz to całość będzie luks!

 
09-01-16 08:55  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeżeli jest zapas koloru, wyciąć odpowiedniej szerokości i długości pasek, dobrze go namoczyć i spróbować rozwarstwić tak by z paska pozostała tylko warstewka z nadrukiem i takie coś nakleić na szparę. Powinno się udać.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-01-16 12:00  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Lemmy , mega facet , mega bass guitar , Ramones , to muzyka dnia codziennego ... R.I.P. LEMMY ...

 
09-01-16 12:31  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja doprowadziłem do powstania dużo gorszych szpar w skrzydłach mojej jedenastki z MM. Zrobiłem tak jak radzi Ostoja - zamaskowałem szpary naklejając na nie wąziutkie paski wycięte z niepotrzebnych elementów wycinanki w odpowiednim kolorze. Zawsze przydaje się do tego tzw.zapas koloru - jeśli oczywiście jest...
Dodatkowa rada : trzeba taki sam pasek nakleić symetrycznie na drugim skrzydle. Inaczej taki ( ni stąd,ni z owąd) pasek będzie przyciągał wzrok silniej, niż sama szpara... ;-) A jak będzie symetrycznie, to odniesiemy wszyscy wrażenie, że tak właśnie ma być ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-16 13:36  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Aj szkoda tego skrzydła. Pół biedy jakby wyszło pod gondola. Z drugiej strony dobrze, że na dole a nie u góry :P
Rada Ostoi jest chyba najlepszym wyjsciem z tej sytuacji, tylko zrób to w punkt:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
09-01-16 14:12  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak już, to tak jak radzi Marcin - na obu skrzydłach. Ten "łatany" powinien lekko nie licować z powierzchnią poszycia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024