FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-12-15 22:52  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Medox   

Kurcze kusi mnie ten model, tylko szkoda że nie jest wydawany bez laserków. Sam dokupuję do modeli dodatki laserowe ale rozkładam to w czasie. W ten sposób nie drenuję tak budżetu.

 
09-12-15 23:34  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

clavdics - temat samolotów dotyczy nie tylko tego modelu ale wszystkich wydanych przez Answer lotniskowców. I właśnie dlatego, że koszt modelu jest wysoki, to nie powinno być dodatkowych kosztów związanych z zakupem elementów, które inni wydawcy zamieszczają w komplecie. Taniej. Nie sądzisz?

Wiesz skąd się wziął pomysł na samoloty? W jednym z wydanych wcześniej modeli było ich mało. Więc na forum pojawił się pomysł: skoro nie ma w komplecie to może wydawca zamieściłby na stronie do ściągnięcia. Wydawca zamiast do ściągnięcia parę dni później zamieścił dodatkowe arkusze do kupienia. 1 arkusz = 1 samolot. Jak chcesz to możesz oczywiście kupić i 5 takich modeli i skleić w jeden. Wtedy będziesz miał 10 samolotów. Ale dla mnie dokupienie 50 samolotów - bo tyle umieściłbym na pokładzie aby wygladał jak LOTNISKOWIEC a nie DESKA DO PRASOWANIA - to wartość jakiegoś małego fajnego modelu do sklejenia dla odpoczynku. 35 zł co daje mniej-więcej 1/9 ceny tego modelu. Uważasz, że to mało? Moim zdaniem to dobry interes. Tylko nie dla mnie.

Ale nie to jest ważne. Są tacy co kupią wszystko. i to do nich kieruje swoją obecną ofertę Answer. Wymagający hobbysta nie ma czego tam szukać. To przykre.

Ja chcę po prostu dobrze opracowanego, sklejalnego modelu, który kupię i będę mógł zrobić w całości z tego co jest w zeszycie. Być może faktycznie oczekuję zbyt wiele.

Post zmieniony (09-12-15 23:40)

 
10-12-15 01:04  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
karlos   

Kurka wodna fajny ten model tylko czemu te przymusowe laserki eeeee..... nie lubie isć na łatfiznę .Mam nadzieję ze to nie stanie się już standardem w modelarstwie bo będzie cienko

 
10-12-15 07:22  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Te okręty (i nie tylko okręty) answerowskie nie są moim zdaniem uproszczone. Ale reprezentują prawidłową szkołę modelarstwa kartonowego, czyli nie dostaje się na arkuszach oczopląsu od krajanki i nadmiernej ilości drobiazgu. Powiem że te okręty answerowskie po prostu nadają się do realizacji . A nie odstraszają do wzięcia nożyczek. Kwestia wręg: małe okręciki , jakieś typu trałowce , torpedowce, góra niszczyciele, to i towar niezbyt wygórowany cenowo i tam zestaw z nienajtańszami wręgami laserowymi to była by przesada, tym bardziej że ani tektury ani kleju ,ani roboty z podklejeniem wręg małego okręciku nie ma. A od krążowników wzwyż , to idzie tyle tektury i kleju że naprawdę taniej jest kupić laserki niż się grzebać. Szkoda papieru na drukowanie wręg do podklejenia. Natomiast temat samolotów w ilości 2 szt . na lotniskowiec to jest chore. Stare dobre przykłady z MM, czy Fly/gomix pokazywały że te ze 20 samolotów to musi być . A jak ktoś jest masochistą i chce się grzebać z ponad setką drobiazgu to i tak coś wykombinuje żeby sobie samolociki dokserować. Ale te 20 samolocików żeby nie było w komplecie to tak nie może być.

 
10-12-15 08:15  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W pictorialu jest dokładnie wyszczególnione jakie samoloty, ile sztuk miała Ticonderoga w czasie całego okresu swojej służby, jakby ktoś chciałby konkretnie mieć podane te informacje. Szkielet modelu uwzględnia także hangar więc jest sporo jego elementów.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-12-15 08:18  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"Kwestia wręg: małe okręciki , jakieś typu trałowce , torpedowce, góra niszczyciele, to i towar niezbyt wygórowany cenowo i tam zestaw z nienajtańszami wręgami laserowymi to była by przesada, tym bardziej że ani tektury ani kleju ,ani roboty z podklejeniem wręg małego okręciku nie ma. A od krążowników wzwyż , to idzie tyle tektury i kleju że naprawdę taniej jest kupić laserki niż się grzebać. Szkoda papieru na drukowanie wręg do podklejenia."

ABC, choć raz się z tobą zgodzę :)

 
10-12-15 08:40  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Zupełnie nie rozumiem tej histerii samolotowej. Wydawca dał każdemu wybór czy chce mieć model z samolotami czy bez, a jeśli z samolotami to każdy dokupi sobie tyle ile chce. Czy Wam się wydaje, że gdyby te samoloty były dołączone do modelu to cena całości nie byłaby o nie powiększona ? Cały problem rozbija się więc o to, że trzeba je kupić osobno - to jest dla Was problem ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
10-12-15 08:49  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Koledzy, a jak oceniacie model wg zdjęc arkuszy, które wstawiłem?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-12-15 09:16  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven - wiem że zdjęcia przekłamują ale jakoś tak blado te kolorki wyglądają.
Rysunki montażowe wyglądają na bardziej uporządkowane niż we wcześniejszych modelach to na pewno na plus.
A jak strona opisowa?
Norvik wybór to byłby jakby było kilkadziesiąt samolotów powiedzmy po 12 każdego typu i wtedy to ma wygląd lotniskowca, chcę więcej dokupuję nie chcę zostaje przy tych kilkudziesięciu. A tak jestem zmuszony kupić żeby to miało atrakcyjny ciekawy wygląd.
Podobają się Tobie makiety lotniska bez samolotów?

Offpic: ale w temacie zamieszczania samolotów.
Wybiegnę trochę w przyszłość. To samo wydawnictwo z tego co było w innych wątkach napisane ma zamiar jak mniemam wydać wkrótce model 'Horneta". Czy wyobrażacie sobie "Horneta" bez B-25 na pokładzie???? Wg. mnie to jest wręcz obowiązek aby zamieścić wszystkie 16 sztuk biorących udział w nalocie na Japonię....

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 09:42  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Chłopaki jak was lubię tak was nie rozumiem :-)
O co biega Wam ?
Głosujecie portfelem. To nie jest MM by nie zauważył sprzedaży.
Tico fajne ale jak nie chcesz Tico masz równie fajnie upaćkaną Sarę z GPM.
Powiem szczerze że myślałęm że na forum są sami japonistycy a tu proszę
Jeśli ktoś szuka zdetalizowanego modelu polecam Erie z WAK - są chętni ?? :-)

Z samolotami trochę rzeczywiście przegięcie, po 3-4 każdego typu powinno być, potem można drukować do woli. ale skoro jestem w 2-3% procent mniejszości to rozumiem Wydawnictwo. I się nie czepiam.

Niezadowolonym proponuję poczekać na wznowienie Essexa z MM
Horneta bez B25 też sobie potrafię wyobrazić :-)

Sven dzięki za prezentację a teraz do dzieła :-) !
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024